Da li je Hrvatska genocidna tvorevina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
another_world:
E, bravo kralju!Jesi li ikada cuo za pojam ''simbolika''?A sad se vrati na drvo i nastavi da ljustis banane...
Za "bravo kralju" hvala, inace mi vele bravo care. A kad iste arsine za simboliku koristim moram u zajednicku postojbinu.
Nazad na temu. U sustini nijesi u pravu. No sam umoran i sad nevoljan da ti "simboliku" dr. Milorada Pupovca predocim. Mozda drugi put. Laku noc
 
Prvo je Pavelic napravio holokaust nad Srbima, a onda ih je dokrajcio Tudjman. Osim sto su ih pobili i protjerali, uzeli su 40 000 srpskih stanova na koja su Srbi imali stanarska prava. A onda im ni to nije bilo dovoljno, nego su napali Srbe u susjednoj drzavi, u RS i spalili do temelja Drvar, Grahovo, Glamoc, Mrkonjic Grad... i pocinili stravicne zlocine na mnogim podrucjima. U Mrkonjicu je otkopana grobnica od 219 ubijenih Srba.
Ustase su ubijali Srbe, a hrvatski partizani su protjerali Nijemce, Italijane...koji su bili vecinski narod u Dalmaciji i Istri.
NN: Imate li saznanja ko je odgovoran za ratna dešavanja u Mrkonjić Gradu?

TEGELTIJA: Nakon prikupljanja dokumentacije u vezi s masovnom grobnicom koja je otkrivena na području opštine Mrkonjić Grad utvrdili smo da je grad bio pod kontrolom regularnih hrvatskih jedinica, odnosno 4. gardijske brigade iz Splita. Više jedinica je bilo u Mrkonjić Gradu, ali je cijela operacija "Maestral" bila u zoni odgovornosti 4. gardijske brigade iz Splita pod komandom generala Damira Krstičevića. Taj proces se vodi pred Haškim sudom i on će odrediti čija je odgovornost za stradanje civila u tom dijelu. Postoji dokumentacija na kojoj se vidi kada general Krstičević ulazi u naš grad.

U Mrkonjić Gradu je pronađena najveća masovna grobnica u RS iz koje je ekshumirano 219 tijela uključujući 181 civila. Nadamo se da će svi događaji sa stanovišta stradanja civila biti razjašnjeni u procesu protiv hrvatskog generala Ante Gotovine. Mrkonjić Grad se u procesu protiv Gotovine pred Haškim tribunalom pojavljuje kao jedna od tačaka optužnice i nadamo se da će pravda biti rasvijetljena u Hagu.

Nezavisne novine, 9.8.2006
 
Хрватска држава јесте геноцидна творевина.

Не по застави, грбу, химни... (Немачка, уосталом, има исту химну, мелодију, само се сад пева различита строфа у тексту).

Него је геноцидна по другим, важнијим стварима.

Заснована је данас на тзв "етничком чишћењу", што је - практично у равни геноцида.

Што не признаје, или умањује, на много начина, писала сам о томе, претходни геноцид, за време НДХ.

И што заправо никад није ни одговарала у потпуности за тај геноцид, нити га искрено и својски признала.

Што, генерално, и даље има врло лош однос према Србима (а и другим тзв. "нехрватима").
А некакво враћање имовине, и градња кућа Србима, је и даље слаба у односу на реалне потребе, и више служи за приказивање, него што је плод искрене жеље да се Срби врате.

(Јер их и даље сматрају "реметилачким фактором".)

Дакле, треба ли још који доказ да је хрватска држава. Дакле, понављам - држава, не хрватски народ - геноцидна творевина.

И биће таква све док се ово набројано не промени, ма шта они декларативно тврдили.

И све док такође, РКЦ има важан утицај на том простору.
 
Norma Kampl:
Хрватска држава јесте геноцидна творевина.


Заснована је данас на тзв "етничком чишћењу", што је - практично у равни геноцида.

.

Kako se Oluja dogodila koju godinu iza priznanja, trebaš dokazati da je ta ideja bila stvorena pre priznanja, ili nešto kao: Treba nam naša država kako bi je očistili od Srba?

Norma Kampl:
Хрватска држава јесте геноцидна творевина.

И што заправо никад није ни одговарала у потпуности за тај геноцид, нити га искрено и својски признала.

.

NDH-zija je odgovarala za svoju ulogu u WW2 tako što su partizani uzeli/prisvojili sve što im je bilo potrebno/zanimljivo!

A i hrvatski narod je dosta prošao od Bleiburga na dalje, te se može smatrati da su mnogi i odgovarali za svoje.....E sada, kako je pri tome stradalo i dosta Hrvata koji nisu bili zločinci, to u osnovi ide na dušu onih koji su pobegli!!!!
 
tokyo:
Irone nemoj ni slučajno da zaključaš ovu temu
jako je važno tko će sve reći za Hrvatsku da je genocidna tvorevina

ja samo promatram
i bilježim :lol:

Zabeleži i ovo:
Najsimpa su mi oni Hrvati koji kažu da Hrvati nisu ni jednu granatu ispalili na Srbiju, a to što su brusili kame i glancali kalašnjikove za 'svoje' Srbe...nema veze!:)

Ili je možda Zagorec &Co nabavljao oružje za lovačko društvo 'Srbe na Vrbe'?
 
filatelista:
ovo si neviđeno lupio. Pa ima ih preko 100 000 koji su pokupili njihove putovnice, a posle 2009 će biti i duplo.
U pravu si...Poenta je samo u tome da je eventualno uzimanje njihovog drzavljanstva nuzno zlo,i da me vrijedja kada neko prica o Srbima koji mjenjaju nacionalnost ili, ne daj Boze, vjeru, jer sam alergican na ustaske katolike i poturcene balije, jer su upravo oni ti koji su tokom istorije cinili navedeno.I to je to...
 
tokyo:
al

ljudi su mijenjali i prihvatili i drugu nacionalnost i vjeru
a pogotovo u vrijeme Zlobe i Njofre


Kakav PRIMITIVIZAM u sred Evrope
PA KOJI JE OVO VEK?
I kakvi su to ljudi koji misle da ce nesto promeniti ako promene veru, a josh gore kome takvi vernici trebaju?
STRASHNO
lICEMERI BILI I OSTALI
Zar nije dovoljno biti lojalan drzavi u kojoj zivish, poshtovati njene zakone, a vera pa to je jedan lichni stav,duboki osecaj koji se nosi duboko u sebi i TIME SE NE KOKETIRA
Neka se svako drzi svoje vere u svojoj kuci a na ulici neka se ponasha po gradjanskim pravilima
U Americi zivi toliko ljudi razlichitih vera pa nikom nishta,
IPAK NAM CIVILIZOVAN SVET BEZI BAR TRI KRUGA
 
fosilvaso:
Kako se Oluja dogodila koju godinu iza priznanja, trebaš dokazati da je ta ideja bila stvorena pre priznanja, ili nešto kao: Treba nam naša država kako bi je očistili od Srba?
Зна се да је та идеја много, много старија. заправо, на овај или онај начин врло везана за СВАКУ идеју хрватске државности у последњих 100-тинак год. Е, сад, "докази"...

NDH-zija je odgovarala za svoju ulogu u WW2 tako što su partizani uzeli/prisvojili sve što im je bilo potrebno/zanimljivo!
Да. Дакле, значи да заправо - није, како сам и рекла.

A i hrvatski narod je dosta prošao od Bleiburga na dalje, te se može smatrati da su mnogi i odgovarali za svoje.....E sada, kako je pri tome stradalo i dosta Hrvata koji nisu bili zločinci, to u osnovi ide na dušu onih koji su pobegli!!!!
А, то је она тзв. "револуционарна правда"? Хм...
 
monti7-krstas:
Za "bravo kralju" hvala, inace mi vele bravo care. A kad iste arsine za simboliku koristim moram u zajednicku postojbinu.
Nazad na temu. U sustini nijesi u pravu. No sam umoran i sad nevoljan da ti "simboliku" dr. Milorada Pupovca predocim. Mozda drugi put. Laku noc
Takvu ''pohvalu'' mozes dobiti od mene kad zazelis, samo treba da budes ''lucidan'' i ''duhovit'' kao i obicno, to je sve, ''kralju''...Ja tebi nemam nista da predocim, mogu jedino eventualno da ti ga ''stavim do znanja''...srM
 
fosilvaso:
Zapravo JE, to je bila neka vrsta ratne odštete!
Па, добро. Можда и јесте. Зависи од угла посматрања,
шта подразумеваш под "одговарањем".

Али, онако како би требало да се одговара, као што је, донекле, на пример, Немачка, ипак - није.

Да ли је, рецимо, Хрватска имала, бар симболично, неки пандан Вилију Бранту?

Није, чак ни то.
Ја нешто не знам да је и један хрватски политичар клекао у Јасеновцу, и замолио за опрост.

А да не помињем што тамо није био никад ни Тито.

Представнике РКЦ, онако по Макијавелију, могу да разумем, они су ионако у доброј мери и стајали иза геноцида. (Наравно, ни не правдам, напротив). Али ако су они сви, наводно хришћани, ваљда би требало да неко од њих оде у Јасеновац.
А у Блајбургу су били.
 
Norma Kampl:
Па,
Ја нешто не знам да је и један хрватски политичар клекао у Јасеновцу, и замолио за опрост.

А да не помињем што тамо није био никад ни Тито.

Представнике РКЦ, онако по Макијавелију, могу да разумем, они су ионако у доброј мери и стајали иза геноцида. (Наравно, ни не правдам, напротив). Али ако су они сви, наводно хришћани, ваљда би требало да неко од њих оде у Јасеновац.
А у Блајбургу су били.

Po mojoj teoriji, možda sam to nekada negde čuo i usvojio, Tile nije nikada bio u Jasenovcu jer su njegovi još neko vreme nakon WW2 održavali taj pogon u funkciji?

Čisto formalno izvinjenje nekoga političara me baš i ne tangira mnogo:)
 
fosilvaso:
Po mojoj teoriji, možda sam to nekada negde čuo i usvojio, Tile nije nikada bio u Jasenovcu jer su njegovi još neko vreme nakon WW2 održavali taj pogon u funkciji?
Уопште не верујем у ту теорију. А, чини ми се да ни нема много логике.

Čisto formalno izvinjenje nekoga političara me baš i ne tangira mnogo:)
Генерално - осим суштини, ја приличну важност придајем и форми.
Форма никад није само форма. Она на свој начин утиче на суштину.

(Исто као што на одређени начин, придајем значај симболици... Али, да сад не смарам о томе)

Друго, не сматрам да је извињење, у неким случајевима поготово, само форма.
 
tokyo:
al ja bih naveo samo jednu opasku

tri kuće daalje od mene živi obitelj koja su porijeklom iz Like i Srbi su
za vrijeme 90ih su promjenili svoju nacionalnost u Hrvat

šta misliš koliko ima takvih ljudi još u Hrvatskoj


a isto važi i za Srbiju

ljudi su mijenjali i prihvatili i drugu nacionalnost i vjeru
a pogotovo u vrijeme Zlobe i Njofre

I ti se time jos hvalis?
U prevodu ti Srbi su zbog politicke diskriminacije morali da promene svoju nacionalnost u hrvatsko.
A jedan od primera je i moja tetka koja je udata za Hrvata i zivi u Zagrebu vec punih 20 godina kao inzenjer u jednoj veoma poznatoj hrvatskoj firmi.
Ona je bila ucenjena od strane hrvatskih vlasti da ili promeni svoju nacionalnost u hrvatsko ili ce biti otpustena sa posla samo zato sto je srpkinja(iako je naucni radnik i veliki strucnjak u profesiji kojom se bavi).Naravno zbog pritiska i ucene i zbog dobrog radnog mesta u tom preduzecu morala je prihvatiti promenu nacionalnosti
A to je samo jedan od primera kojih ima MNOGO u Hrvatskoj.
I DA, NARAVNO ima mnogo Srba koji su promenili nacionalnost i to su nazalost morali uciniti zbog necije ucene ili nekih licnih razloga radi svoje licne bezbednosti i opstanka na svojim ognjistima.Dok sa druge strane ja neznam nijednog Hrvata koji zivi na teritoriji Srbije a da je pod necijim pritiskom morao promeniti svoju veru i "postati"Srbin.
A to samo pokazuje kakva je vasa tolerancija i odnos prema manjinama u vasoj zemlji i kakva je vasa demokratija(demokracija)koju jos mnoooogo treba da ucite pre nego sto stignete u EU kojoj tezite isto koliko i mi.
 
Norma Kampl:
Уопште не верујем у ту теорију. А, чини ми се да ни нема много логике.


Генерално - осим суштини, ја приличну важност придајем и форми.
Форма никад није само форма. Она на свој начин утиче на суштину.

(Исто као што на одређени начин, придајем значај симболици... Али, да сад не смарам о томе)

Друго, не сматрам да је извињење, у неким случајевима поготово, само форма.

Zašto nema logike? Onaj ko je otvorio Goli otok i držao ga do sredine 80-tih, pa Jasenovac mu je već bio gotov pogon...dok ne nađe bolji i izolovaniji, da se ne vidi i sazna šta i kako se tamo radi:)

U nekim slučajevima, da, ali inače, pogotovo od ovih naših prevrtljivih i licemernih političara sa obe strane Dunava:)
 
Данас сам чуо податак да је у Јасеновцу убијено 754000 људи,од тога највећи део су Срби!Испуњавају све тачке из дефиниције о геноциду,надам се да ће неко имати интереса да покрене то питање.
 
misoni:
Данас сам чуо податак да је у Јасеновцу убијено 754000 људи,од тога највећи део су Срби!Испуњавају све тачке из дефиниције о геноциду,надам се да ће неко имати интереса да покрене то питање.

Čak i da je ubijeno 10 puta MANJE, to je ipak 10 puta VIŠE nego što nam broje za Srebrenicu!
 
misoni:
Данас сам чуо податак да је у Јасеновцу убијено 754000 људи,од тога највећи део су Срби!Испуњавају све тачке из дефиниције о геноциду,надам се да ће неко имати интереса да покрене то питање.
Uh yebote!!! Tek danas??? Ja sam to znao u sedmoj godini života!!! Genocid i rasni zakoni uz otvoreno vojnopolitčko savezništvo sa fašističkom Italijom i Trećim Rajhom bili su suština načina unutrašnjeg i spoljnopolitičkog funkcionisanja vlasti u NDH!!!
 
draganvl:
I ti se time jos hvalis?
U prevodu ti Srbi su zbog politicke diskriminacije morali da promene svoju nacionalnost u hrvatsko.
A jedan od primera je i moja tetka koja je udata za Hrvata i zivi u Zagrebu vec punih 20 godina kao inzenjer u jednoj veoma poznatoj hrvatskoj firmi.
Ona je bila ucenjena od strane hrvatskih vlasti da ili promeni svoju nacionalnost u hrvatsko ili ce biti otpustena sa posla samo zato sto je srpkinja(iako je naucni radnik i veliki strucnjak u profesiji kojom se bavi).Naravno zbog pritiska i ucene i zbog dobrog radnog mesta u tom preduzecu morala je prihvatiti promenu nacionalnosti
A to je samo jedan od primera kojih ima MNOGO u Hrvatskoj.
I DA, NARAVNO ima mnogo Srba koji su promenili nacionalnost i to su nazalost morali uciniti zbog necije ucene ili nekih licnih razloga radi svoje licne bezbednosti i opstanka na svojim ognjistima.Dok sa druge strane ja neznam nijednog Hrvata koji zivi na teritoriji Srbije a da je pod necijim pritiskom morao promeniti svoju veru i "postati"Srbin.
A to samo pokazuje kakva je vasa tolerancija i odnos prema manjinama u vasoj zemlji i kakva je vasa demokratija(demokracija)koju jos mnoooogo treba da ucite pre nego sto stignete u EU kojoj tezite isto koliko i mi.

ne
primjerice baš ti moji susjedi su promjenili zato jer se nisu slagali s politikom Slobodana Milošević i bilo ih sramota
uostalom zna i ljude koji su išli toliko daleko da su i imena mjenjali Jovan u Ivan
Jovica u Ivicate ljude nitko nije tjerao da to čine

jednostavno su to učinili da budu kao i svi ostali

po meni malo glupavo al je tako
ja pričam kako je ovdje bilo
moram napomenuti da ovdje u Varaždinu nije bilo rata

a kako se mjenjalo u Dalmaciji, Lici i Slavoniji
e tamo je bilo slučajeva malo ekstremnijih
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top