Da li je Amerika demokratska zemlja?

Americka vlast nikad nije ni bila demokratska vec plutokratija tj vladavina iskljucivo onih najbogatijih koji drze medije pod punom kontrolom. Inace sama rec demokratija je postala jedna prazna ljustura, jedna floskula iza koje se kriju uzasni zlocini. Upravo drzava koja se ponosi tom nazovi demokratijom je posle WW2 napala ubedljivo najveci broj drugih drzava, pobila milione civila, opljackala njihova prirodna bogastva (ko pirati u srednjem veku) , jedina bacila atomske bombe na ljude...

Kad mi neko kaze da je demokrata, obavezno bezim na drugu stranu ulice, ti su najagresivniji i najopasnij, uzasna sorta.
Presmešno je nazivati SAD demokratijom. Plutokratija je savršen opis.

u stvari u americi imas niske cene ali je kvalitet diskutabilan.
pogledaj majice..vecina je 50% pamuk, 50% sintetika
cist pamuk, svila, kostaju puno.

mogu o cenama u usa da ti pricam do sutra, ne zapocinji tu temu neces nikad biti u pravu jer znam situaciju.
znam i u kakvim prodavnicamam nasi kupuju pa pricaju o vanserijski niskim cenama..

i u usa kvalitet kosta.

u niske cene veruju samo oni koji zive ovde koji citaju necije izjave ali nemaju pojma poreklo tih cena i zastoi su bile povoljne.

idi u levis prodavnicu pa mi javi koliko kosta 501 :mrgreen:
https://www.levi.com/CA/en_CA/clothing/men/jeans/straight/501-original-fit-mens-jeans/p/005013149

Back