Da li govorite dobar dan?

VirtuaL_BoY_80:
Cesto ne govorim,jer nije uvek dobar dan ili dobro vece,cesto je lose vreme napolju ili trenutak.
A neki put da.
To je zato sto sam iskren,pa pricam samo onako kako jeste,a ne kao neki smorovi na ovoj temi koji pocinju vidim ovde sa "dobar dan" ili "dobro vece" valjda misleci da ih to svrstava u kulturne.
Zapamtite - lazno nije kulturno.

POZ
Tako je, dečko.
 
Betty, da to nisam uradila, možda bi se narednih par strana čupale za kose, u odomaćenom slobodnim stilu - kome ti bezobrazan, ti si bezobrazan(a)! :P
Meni lično više paše ovakav stil:
Sizzlym:
uwek kazem Dobar dan iako je cesto(skoro uwek) ne uzwraceno od druge strane..
ali to je njihow problem a ne moj...s tim shto me nekad iznerwiraju...pa ja onda ponowim-da budem sigurna da su chuli;)
;)
 
ma ne, meni je malo smešno kad se rečenica (bilo kome, bilo gde!) započinje sa izvini :P (neće sa mnom niko da se fajta :cry: :lol: )
Kao i ovde - krenu "dobro veče" :lol:

ja principa radi po šalterima ne kažem IZVINI
za šta da se izvinjavam? Što ih teram da raaade.....neću. "Dobar dan" je dovoljno 8) Često je i to previše, zbune se :lol:
"Izvini" kažeš ako ti treba minut nečiji, a taj je u frci, a tebi treba i treba i treba...baš on ili ona.

btw. a ja izobjašnjavala šta sam mislila pod tim da ponekad treba biti nepristojan ....:D jujuju.
 
ne..postoje razgovorne i društvene konvencije, to može delovati lažno SAMO ako ne kapiraš da imaju socijlanu i kohezivnu funkciju....ne znam kome to nije jasno?
Otkud ta teza da je osn.kultura foliranje :)

e, mislim da ima i nekih sociologa koji tvrde isto kao ti taralala...baš to - nametnuto neprirodno i sl, ne mogu da se setim sad :D
Ruso je proklamovao povratak prirodi, tako je počelo...ali toje bila blaziranan aristokracija, a danas u MANJKU i dekapitaciji vrednosti (basic) zalagati se za isot to - pa to je ravno samoubistvu.
Sviđa mi se ovaj miF :D
mouse1.gif
 
svejedno mislim da takav čovek prosto mora da ima probleme sa ljudima :roll:
Te jednostavne reči su FORMULA za pristup i obraćanje...čisto da ne skačeš za vrat ljudima...ono, kao, tu sam ja, nešto oću od tebe,obrati pažnju ajd

ja mrzim mrzim i prezirem pećinske ljude koji kad uđu negde ne kažu dobar dan :?
Loši maniri - ne može ni čovek biti ok, a kako li je tek s njim sarađivati....mislim odmah se eliminiše. Sam.
 
A pa meni i sad uzvraćaju tako ali mi bar više ne govore - ne kaze se ovo nego ono. Jedan komšija se još nije odučio od toga. A ja sam zavolela naše povremene razgovore koji uvek i bezuslovno zvuče ovako:
- Dobar dan komšija.
- Dobro veče komšinice.
- Celog dana komšija...
Pa on nešto gunđa a ja se nasmejem i prođem. E da neveruješ Ivana, svaki put ista priča :lol:
 
SVAKI DAN KAZEM PO KO ZNA KOLIKO PUTA DOBAR DAN .... EVO I VAMA ZELIM DOBAR DAN I PRIJATNO POPODNE !!! Mozda i ne bi toliko to govorio ali takav mi je posao da svima moras to da kazes , a sta mislis .... to se ne komentarise ... komentare zadrzavam za sebe !!!!
 

Back
Top