Da li govorite dobar dan?

govorim dobro jutro, dobar dan i dobro vece, zato sto su me tako naucili, lepo je na taj nacin otpoceti razgovor sa nepoznatima, ali nekad mi bas ode volja kada vidim neku gnusobu kojoj to nista ne znaci, nece to ceniti, a javice mi se preko qrca...
 
ananed87:
Govorim stalno "Dobar dan" i jos "Izvolite" jer radim u knjizari.A kad bude 5-6,neko udje,ja "Dobar dan",on meni "Dobro vece"!


A STO SADA LAZES MENI SALJES SAMO POLJUBCE , NIKAD MI NISI REKLA DOBAR DAN !!!! hahahhaha GDE JE DJOLE !!!

NARAVNO UVEK KAZEM SVIMA DOBAR DAN ... EVO I VAMA SVIMA ZELIM DANAS DOBAR DAN , SA STO MANJE POSLA !!!
 
Ispadose da ovde svi govore dobar dan.Bas lepo.Ali,praksa mi govori drugacije.Radim u poslasticarnici i mogu da izbrojim na prste jedne ruke ljude koji to isto kazu.Svako udje da ga i ne vidis,a pogotovo da ga cujes.Samo se odjednom pojavi i isto tako odjednom nestane.A ja bas svakom pozelim dobar dan,a skoro niko ne uzvrati.Ajde ako ne zna sam da pozdravi,ali bar neka odgovori.Ali ne.I bas sam se pitala postoje li jos negde ljudi kojima to "dobar dan" nece biti tesko reci.Drago mi sto znam da vas ipak ima.:)
 
dok sam radio kao obezbedjenje, redovno. sada mi je vec navika. a imao sam kolegu koji je, mrtav hladan, gospodji koja nikada nije rekla dobar dan kada bi prolazila pored nas, ovako odbrusio:

-MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!
-Molim!?
-Pa i seljak kada udje u stalu prvo se kravi javi, gospodjo. Dobar dan.

od tada je pocela da se javlja.
 

Back
Top