Da li govorite dobar dan?

-Nikad nisam prilazio vozačima autobusa
-Ma i ispričam se as ljudima na kiosku

-Daj mi kiflu ili već nešto (tako kažem)
-
-pravim taktiku
-radujem se kada stignem do kase
-lepo piše na šalteru čemu služi.
Tu koristim osmeh bez pozdrava i kažem Hvala
 
xpajamacax:
ja i u busu kazem dobar dan.
jok samo mu pljunem pare ?
kazem dobar dan,molim vas jednu kartu.
a primetila sam da me belo gledaju.

e pajamaco, odatle i meni ideja za temu, ajd što vozač basa bledo pogleda, nego što sam nekoliko puta primetila da ceo bas zaćuti i da me gledaju kao s marsa da sam pala - a gospodin koji radi u trafici gde najčešće uzimam cigare - od skora pruža ruku i odgovara sa ,,Moje poštovanje'', rešio čovek da me uzme za snajku - zbog ,,Dobar dan'' :lol: :lol: :lol:
 
jau..a zamisli da kažeš tek "pardon" ili "izvinite, ako biste mogli malo nj nj nj da se ja prošvrćkam do vrata" :lol:
Evo SAD sam rekal dobar dan :P
eee...prodavačice treba VAMA prve da kažu dobar dan!
Kao i kasirke, zabole me da im se javljam...
ali je super kad si u žurbi - digneš larmu i prva završiš svoju kupovinu "DOBAR DAAAN BLA BLA BLA I TO I TO I KESA HVALAAA...ĆAO"
pa nek gledaju belo ovi mutavi 8)
 
HeBePoBaTaH_:
Piše majče u autobusu:
Zabranjeno razgovarati sa vozačem!
Ne naslanjati si-se na vrata!
etc.

Da ali isto tako piše - Karte se kupuju kod vozača. Ok, znam da ima onih žutih, jeftinijih ali mi ih sestra uvek ukrade a meni smešno pa se ne ljutim :lol:

Ne znam, tripujem da se ljudi drugačije postavljaju prema onima koji rade tako neke poslove koje sam navela u prvom postu i da retko imaju priliku da čuju ,,Dobar dan'' dok nas sekretarice ovde - večito bombarduju ljubaznim glasićima, željama i ljubaznim komentarima (o slatkišima da ne govorim, palačinka mi se hladi na stolu) kako bi što pre završili poslove zbog kojih su došli.

Meni to malo nije fer... posao je posao ebiga, na stranu sve ali ,,Dobar dan'' bi bilo sasvim dovoljno :wink:
 
a zasto da mu nekzem dobar dan?
pa i on zivo bice. nije stoka.
mada ja i mojo macki kada se probudim kazem dobar dan
dok se ona onako lenjo proteze..
i mojo deci muzu...
nemam pojma,
mozda sam prespavala na tom casu kada se delile lekcije iz dobar dan....
 
majcheki:
... Ili dobro veče - ljudima koje ne poznajete a prilazite im sa nekom potrebom? Kao na primer u sledećim situacijama:

- Kad prilazite vozaču da biste kupili kartu u basu.
- Kad kupujete cigare ili žvake na trafici.
- Kad u pekari tražite kiflu ili već nešto.
- Ako priđete tezgi na pijaci.
- Kada u prodavnici stignete do kase.
- U situaciji kada, recimo prilazite portirnici ili šalteru pa vas onaj/ona sa druge strane odmah pita šta vam treba? Da li automatski odgovorite ili ipak prvo kažete - Dobar dan?
Uvek i redovno!Lepo vaspitanje nosim od kuce i mislim da je najnormalnije da se pozdravi, pa tek onda da se pita sta se ima.
Btw Majcheki strava ti je tema.Mnogo mi se svidja:-)
 
Uvek: dobar dan,jutro,vece, 'mesto do vidjenja-kazem prijatno (ne znam zasto), hvala, molim, nazdravlje ili pis maco (zavisno od uzrasta kijaca)...to su tako nekako normalne stvari koje se po meni podrazumevaju.

Ali, mrzim iz dna duse, nevaspitanu stoku, koja ne ume ni osnovne stvari da izgovori, ne ume da se predstavi preko telefona....da one prodavacice po buticima nekad su takve droljice-glupacice...mule....
A, volim u Maxiju (a uvek bas gledam dal' ce nekog da preskoci kasirka) kad bez obzira sto je u guzvi, i sto si milioniti na redu kaze Dobar dan.
Glupo je sto su normalne stvari kao sto je osnovna kultura, retke, i sto se iznenadim kada je neko normalan povodom toga.
 
tasicka:
Glupo je sto su normalne stvari kao sto je osnovna kultura, retke, i sto se iznenadim kada je neko normalan povodom toga.
Zalosno,ali istinito! Kada sam poslednji put bila dole u svaku radnju gde sam usla govorila sam Dobar dan i Dovidjenja,isto tako i u taxiju, u banci, pekari etc etc, pa su me upozorili da malo "smanjim dozivljaj" da me ljudi zbog toga gledaju belo.Bezze!
 
Ma o čemu vi to? :shock:
Pa, taman da me onaj kondukter izbaci iz autbusa.
A na šalteru u pošti me u 90% slučajeva ignorišu, ako ne počnem da gunđam...
Kad kažem "Dobar dan", samo me pogleda i nastavi da piše. Onda mi dođe da je oteram u tri lepe. Ja imam tu nesreću što izgledam kao dete, pa onda svako misli da može da me ignoriše. Pa kad se namrštim, tek onda se uozbilje.
U pekari se ponašaju kao da mi čine usligu što mi prodaju ebenu kiflu.
Izgleda da ovde samo namršteno lice ima nekog uticaja...
 
Najsmesnije mi je bilo sto me par ljudi pitalo "Vi niste odavde?", pa sam dosla kuci i pitala po cemu se to vidi, pa su mi objasnili po tome Dobar dan, Dovidjenja, Hvala i da pridrzavam vrata kad neko posle mene izlazi iz prodavnice, kina, kafica, poste.Glupo mi je da pustim vrata nekome direktno u facu.
 
Lako je vama. Ja imam i detinjast glas :lol:
Ali zato uspešno razvijam tehniku mrštenja. Svaki dan pred ogledalom isprobavam nove face i usavršavam stare. I tako funkcionišem u društvu :wink:
evil-smiley-face.jpg
 
e a meni je nekako neverovatno dobar osetjaj kad je neko namrshten, i kulira me, bash onda da mu kazem onako glasno i jasno 'dobar daaaaaaaaaaaan'... i iskezim se da ne moze da me ne primeti, i onda ako me iskuliraju kazem osobi sa kojom sam: 'vidi iskulirala me, bash je jedna,... i pochnem da je imitiram'... odmah mi se obrate... :D

a ako mi odgovore i onako rassvetle svoju facu, e ondak zapochnem razgovor neki bezazleni, od minut-dva, chisto da i njima ulepsham dan... ali ne volim mnogo da pricham sa 'usluznim radnicima'... ali rech - dve ne shkode...

i da, da se nadovezem na rast-glas-stas prichu :arrow: ja sam krupna i oduvek sam izgledala znatno starije, pa nema teoretske shanse da me ne primete, a tek kad se iskezim... ma samo shto ne poletim i pitam njih da li hotje sa mnom... mada kad tjutim ljudi mi se sklanjaju sa puta... mislim da me se plashe :rolleyes: posebno oni prcvoljci nadrndani i dokoni po poshtama... e oni su mi omiljeni za nerviranje... bre razonodim se svaki dan po ceo dan, gde god podjem... ;)
 
hahaha sister carice
ja imam fayon,da ponovim dobar dan samo jace...
ako ni tada ne reaguje na kasu kada dodjem,ako stignem do nje,
ja kazem,opet..
ako mi ne odgovori...ladno kazem jao vi mora da niste doruckovali...pa nemate snage da odgovorite
 
mada pravo da vam kazem kad dugo chekam red i ja se smorim... a ako chekam u nekom mega, hiper, ultra (ili drugim prefixom za 'veliko')marketu nekako se skroz zamislim i ne da ne vidim prodavachicu niti ishta oko sebe, nego ni ne chujem i verovatno ljudi i za mene misle da sam neki teshki namtjor ili ne znam ti ja shta vetj... i tada veoma tiho odgovaram na 'dobar dan'...
 
jau
u stvari tužnaje naša svakodnevica ( ili ne baš naša, ali ipak)
prošle nedelje, beše petak oko 20h, kad sam rekalk "dobar dan želim" operateru na BAS stanici, rekao je "e, ovo nisam čuo ceo dan! Da znate da set spasili bar jedno 10 ljudi grdnje! Niko više ne govori dobar dan" :lol:
A ja zovem i mislim jbt petak je veče, ima neko ko radi, nije mu lako....baš me briga što je "uslužan radnik". Dok nije brakata kafe kuvarica odnosno nadrkana butikašica, uvek će dobiti i dobar dan i još ako treba 8)


ali fakat je da "dobar dan" u gsp - ne zvuči dobro :roll:
Tako se okrene ponekad, pa pogleda iskosa, sve mislim reći će mi "mala, jel si mene našla da zayebavaš???"

ipak kažem, pa kud puklo da puklo (samo tiiiho, da se ne okrene pola autobusa :P )
 
У принципу не...некад баш ситуација није за то. Нпр. 20 људи у реду чека да плати нешто и ти дођеш на касу и добар дан :roll: . Али зато некад имаш људе који су ту на улазу...нпр код мене у пекабети...најнормалније је да кажеш добар дан и сл.

Али увек кажем хвала.


Добар дан је више за неке друге ситуације, али поента је у љубазности.
 

Back
Top