Da li civilizacija uopšte napreduje ?

Sekenenre Tao

Aktivan član
Poruka
1.414
Kada sam učio filozofiju, stadoh na početku - još kod Heraklita.
I nikad mi nije bilo krivo što tu stadoh.

Prvi put sam pre neki dan shvatio i zašto je to tako.

Evo pročitajte i vi, pa mi recite
da li uopšte napredujemo, ili sve znamo oduvek ?!

" Kosmos ovaj,
isti za sve,
nije stvorio nijedan bog i nijedan čovek,
nego je uvek bio i jeste i biće vatra večno živa,
koja se s merom pali i s merom gasi !"

Evo, i na jednom drugom pdf-u sam takođe komentarisao
divljačke metode koje primenjujemo jedni prema drugima
od praistorije do danas :
http://forum.krstarica.com/showthre...ovic-pronadjena-mrtva?p=32332673#post32332673
 
Poslednja izmena:
Kako bi bilo da prvo definišete "NAPREDAK."

20150718_IRC066.png
 
Ako se razvijas nezavisno od svoje tradicije, od svojih instinkata, onda ne napredujes nego se rasplinjujes, slabis.

Kljucni trenutak u razvoju je kad odlucis da istrazis porodicno stablo i da batalis studiranje.

Ratovanje je samo borba za napredovanje u skladu sa instinktima A ima toliko naroda koji govore tudji jezik.
 
Kako bi bilo da prvo definišete "NAPREDAK."

Tehnički napredak je recimo od letelice braće Rajt do letelice Gagarina i Armstronga.
( mislim da do Alfe Kentauri nikada nećemo stići - bar ne u ovom fizičkom obliku )

A u duhovnom smislu ?
Šta je tu napredak ?

Nekada sam gutao SF, i sada naravno volim da pročitam tako nešto ili pogledam neki nenaivni film.
I ?

Uvek je radnja ljudska,
zaplet je ona voli njega - on je vara,
ili on ima moć, a drugi on želi da mu je otme ...

Što reče pesnik "uloge su davno podeljene .."

Dakle,
pod napretkom podrezumevam istinski duhovni napredak,
zapravo pomeraj,
znači ne mora da bude u napred,
već da je drugačije.
Ali stvarno drugačije.

Da li je to moguće dok jedemo napred i kenjamo pozadi
( dakle, dok smo ovakvi fizički ) ?
:think:
 
Ama ljudi:Tango Arhentino!:manikir:

Ok. dva napred, dva nazad - ili tako nešto ...

Ali evo upravo komentarišem sa sinom,
pita radim li ovih dana,
kažem mu da nema smisla,
juče sam se nagledao klipova Branka Dragaša,
te pod njegovim uticajem smatram da je sve otišlo u k ...

A onda kao nepopravljivi izvlakač iz mentalnih ćorsokaka se setim interneta
i uzviknem :
" Sve je propalo ali Net nije, jedimo informacije - besplatne su !"

I kad malo bolje razmislim, zaista, gladan sam samo informacija.

Svega ostalog sam poprilično sit.
 
Nema veze s filozofijom,vise ima s psihologijom:Vučić je izjavio da će ovih dana korigovati svoju procenu rasta BDP naviše...
Nači :sa 2% na 2,5 ili čak 3 %! ! !:eek: (:mrgreen::evil:)
Ybmmu mater ako nije seronja u odnosu na Tita...Tito je u svojim govorima iznosio da I pored ekonomskih teškoća zbog
tehnokratskih odnosa I bla bla imamo rast od 10 %... Naravno,Tito je bio kralj,a Vučić je...da ne kažem šta...:whistling:

No,nisam ipak mislio ništa ružno o Vučiću-ovo je samo ilustracija da I najveće bogatstvo zna izgledati bedno I mizerno
(recimo nekom ko se previja u spazmičnim bolovima odmaklog kancera!),a ono malo ciganske sirotinje -pravo bogatstvo
koje se brani (zdravim I mladim) životom!

Dakle,nama naš rast od 2 % sasvim dobro izgleda jer smo mlada I još uvek zdrava demokratija koja tek stasava...
(Svaki Cigo svoga konja hvali,a bre kume nemo da mi fališ nekog njemačkog-poljubiš ga u dupe...:evil:)
 
Tehnički napredak je recimo od letelice braće Rajt do letelice Gagarina i Armstronga.
( mislim da do Alfe Kentauri nikada nećemo stići - bar ne u ovom fizičkom obliku )

A u duhovnom smislu ?
Šta je tu napredak ?

Nekada sam gutao SF, i sada naravno volim da pročitam tako nešto ili pogledam neki nenaivni film.
I ?

Uvek je radnja ljudska,
zaplet je ona voli njega - on je vara,
ili on ima moć, a drugi on želi da mu je otme ...

Što reče pesnik "uloge su davno podeljene .."

Dakle,
pod napretkom podrezumevam istinski duhovni napredak,
zapravo pomeraj,
znači ne mora da bude u napred,
već da je drugačije.
Ali stvarno drugačije.

Da li je to moguće dok jedemo napred i kenjamo pozadi
( dakle, dok smo ovakvi fizički ) ?
:think:

Evo i ja da ponovim.
 
Не знам зашто си убеђен у то када се до сада никада није десило сем сасвим локално.

To će se neminovno desiti samo je pitanje vremena . Megavulkan ispod nacionalnog parka Jelouston
otkucava . Ne znamo da li je neki meteor od par kilometara u promjeru već zauzeo kurs prema zemlji .
Ne znamo da li će za par ili par desetaka godina neko vrlo moćan da poludi u Rusiji ili SAD. Nešto od toga se već u
prošlosti dešavalo ( Meksički zaliv ).
 
To će se neminovno desiti samo je pitanje vremena . Megavulkan ispod nacionalnog parka Jelouston
otkucava . Ne znamo da li je neki meteor od par kilometara u promjeru već zauzeo kurs prema zemlji .
Ne znamo da li će za par ili par desetaka godina neko vrlo moćan da poludi u Rusiji ili SAD. Nešto od toga se već u
prošlosti dešavalo ( Meksički zaliv ).
Искрено да ти речем то је пеечкеен дим.
Постоје само два супервулкана, Тоба у Индонезији и наречени Јелоустон.
Оба су много пута до сада еруптирала(Тоба последња, пре око 70к+ година), али смо ми иако скоро без икакве технологије преживели, преживели су и сисари удар астероида који је збрисао диносаурусе(добро птице као топлокрвни динои су опстале!), тако да без панике.
Уосталом пар стотина милиона мртвих, поготово у САД после ерупције Јелоустона било би за већину света богоугодна вест, бар тако ценим.
 
Искрено да ти речем то је пеечкеен дим.
Постоје само два супервулкана, Тоба у Индонезији и наречени Јелоустон.
Оба су много пута до сада еруптирала(Тоба последња, пре око 70к+ година), али смо ми иако скоро без икакве технологије преживели, преживели су и сисари удар астероида који је збрисао диносаурусе(добро птице као топлокрвни динои су опстале!), тако да без панике.
Уосталом пар стотина милиона мртвих, поготово у САД после ерупције Јелоустона било би за већину света богоугодна вест, бар тако ценим.

pa lakse je preziveti tako nego kao humanoid
 

Back
Top