Da li će stanovi u Srbiji još poskupeti?

узрок 'скупих' станова

  • како да у кризној ситуацији када је све вежа немаштина расте цена нечеуму што се понети не може

    glasova: 0 0,0%
  • ма какве некретнине .. купујмо злато и биткоинте

    glasova: 1 33,3%
  • прехрамбени производи су у шест месеци поскупели 70% ... кога занима власништво некретнина

    glasova: 1 33,3%
  • све то купују трговци

    glasova: 0 0,0%
  • 'генијалан' начин да се подигне порез

    glasova: 1 33,3%

  • Ukupno glasova
    3

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.597
https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/da-li-ce-stanovi-u-srbiji-jos-poskupeti/

U Srbiji se u periodima krize ulaže u kuće i stanove, jer je to najsigurnije za ulaganje. Nenad Đorđević, predsednik Upravnog odbora Klastera nekretnine, kaže da prosek cene kvadrata u Srbiji podižu Beograd i Novi Sad. U Beogradu se najviše prodaju stanovi od 1.400–1.500 evra po kvadratu pa do 3.000, odnosno 3.500 evra, rekao je Đorđević.

Neke prognoze pokazuju da bi do kraja godine stanovi mogli još da poskupe, pominje se i poskupljenje do 20 odsto zbog rasta cena građevinskog materijala na svetskom tržištu, rata u Ukrajini, ali i sve veće potražnje za nekretninama kao sigurnog mesta za ulaganje.

Nenad Đorđević ističe da naši ljudi tradicionalno investiraju u nekretnine i da je to višedecenijski trend, a u kriznim okolnostima se ta tendencija pojačava.


Примежује се нестанак било које 'старе градње' по сајтовима за препродају некретнина.

Нема више ни 'ванкњижне' некретности ..

Само је 'у промету' ново и ново ... преко 2 500 ... 3 500 ... све само лукс ....

Слично се дешавало пре 14так година у Шпанији .. Грчкој ...

Пре пар деценија у УСА цена некретнина после узлета је била буквално преполовљена ... али је порез оПстао

Каква ли је ова ( од многих ) ујдурма ?
 
Potražnja je velika, zato se i gradi, ko bi gradio a da zna da ne može da proda?
Minimum 50% stanova u novogradnji je prodato pre nego se zgrada završi.
To je pretpostavka. Pravi podatak mislim da je mali mislim 2-3 stana mesecno, negde sam nasao, ali sad ne mogu da ispovrtim, sa obzirom da bi se neko zaduzio za stan mora da ima minimum 1000 evra
platu pa da da pola plate, a takvih je u promilima. Naravno, sve su to nagadjanja, potrebni su statisticki podaci, koje nemamo.
Ono sto znam recimo brat je promenio stan za novogradnju cena je bila daleko od ove koja se trenutno listuje.
Prijatelj sa zenom ima preko 3k evra prihoda, i mnogo im da daju 2.5-3k evra za kvadrat, pa cekaju da padnu cene.
 
To je pretpostavka. Pravi podatak mislim da je mali mislim 2-3 stana mesecno, negde sam nasao, ali sad ne mogu da ispovrtim, sa obzirom da bi se neko zaduzio za stan mora da ima minimum 1000 evra
platu pa da da pola plate, a takvih je u promilima. Naravno, sve su to nagadjanja, potrebni su statisticki podaci, koje nemamo.
Ono sto znam recimo brat je promenio stan za novogradnju cena je bila daleko od ove koja se trenutno listuje.
Prijatelj sa zenom ima preko 3k evra prihoda, i mnogo im da daju 2.5-3k evra za kvadrat, pa cekaju da padnu cene.

Uopšte nije pretpostavka, info je iz prve ruke od osobe koja se bavi nekretninama.
Cene sigurno neće pasti - bar ne u dogledno vreme.
 
Већина промета некретнинама се одвија између агенција за некретнина у очекивању пораста цена ... и њеном вештачком храњењу

Слично се дешавала у Холандији у време Лало маније кадда је пар луковица лала вредело као тада 50годишња зарада трговца
 
Ja sam zavalio po 2200€ kvadrat al dobro takav je bio trenutak pre korone,ispade da sam preko 30000 izgubio ali posto sam kucu platio manje taman sad vredi duplo,ima jos seoskih napustenih kuca koje nece poskupeti pa kad zavalim ovu odo dalje

ОГЛАС

КУПУЈЕМ СТАН НА ЗЛАТИБОРУ... У ФУЛУ ... ДО 40 000 ЕВРА ..... У ИСТО ВРЕМЕ ПРОДАЈЕМ ИСТИ СТАН ЗА 80 000 ЕВРА ( НАМЕШТАЈ ДОГОВОР )

У ВАШЕМ ЈЕ ИНТЕРЕСУ ДА СЕ ЗАНТЕРЕСОВАНЕ(НИ) ЈАВЕ У ИСТО ВРЕМЕ РАДИ МЕЂУСОБНОГ ПЛАЋАЊА

НАШОЈ МАЛЕНКОСТИ АККА МЕНИ

И ТРОШКОВА АДВОКАТУРЕ НОРАСТВА И СУСДСТВА

И СЛИЧНИХ ТРАНСАКЦИЈА
 
Они ће да рентирају од тих што ће да купе. Масовно сиромаштво следи, ЈБГ

У немачкој 50% је у власништву станова .. а 50% се рентира..

. а држава и колективно и индивидуално је богата

Можда ће масовно да се продају станови .. због мобилности .. и неће ко суманути јурити да купе станове.. само ће их рентират

Следствено ће бити промет већи ....и нече се гомилати новац .. па и уцењивати са растом цене квадрата ?!


Da, al stanove ne mogu da kupe oni koji rade za platu. Dakle samo privrednici, seljaci i imigranti.
 

Back
Top