da li biste tolerisali...

pitanje se jednako odnosi i na muski i na zenski rod...da li biste tolerisali pasivnost...podredjenost roditeljima...od strane svog partnera?Naime,rec je o decku koji ima 29 godina i koji pristaje na to da mu se veza svodi na setnje i ispijanje kafa po kaficima pod izgovorom da su mu roditelji konzervativni i da on smatra da je neprimereno da svoju devojcicu dovodi svojoj kuci,osim ako je u pitanju kafica sa roditeljima???Pri tome se radi o osobi koja je finanskijski nezavisna,ali ipak ne zeli da se osamostali i otpocne samostalan zivot...zanima me vas stav o takvim slucajevima...hvala i pozdrav svima:)

Beži ti što dalje! Osim ako nisi neki jako dominantan tip, pa možeš "da pojedeš za doručak" i njega i njegove roditelje!
 
pitanje se jednako odnosi i na muski i na zenski rod...da li biste tolerisali pasivnost...podredjenost roditeljima...od strane svog partnera?Naime,rec je o decku koji ima 29 godina i koji pristaje na to da mu se veza svodi na setnje i ispijanje kafa po kaficima pod izgovorom da su mu roditelji konzervativni i da on smatra da je neprimereno da svoju devojcicu dovodi svojoj kuci,osim ako je u pitanju kafica sa roditeljima???Pri tome se radi o osobi koja je finanskijski nezavisna,ali ipak ne zeli da se osamostali i otpocne samostalan zivot...zanima me vas stav o takvim slucajevima...hvala i pozdrav svima:)

el jedinac...mozda se plasi kritike...mozda te roditelji ne zele za snajku...mozda ima komplekse...mozda laze...

...Bog...hiljdau pitanja ni jedan odgovor...

savet...trazi dalje...
 
auuuu crni sinee......tako nesto nikad nisam kapirao.....nemam prebijene pare al hocu da zapalim.......nadam se da mu roditelji neodredjujujos kakva treba da budes u 6 ujutru....ja sam imao takvih problema i nicim dobrim se nije zavrsilo....ali pazi ipak su oni cale i keva
 
Po meni je tu veci problem njegov psihoprofil... Roditelji su tu samo mali problem... oni su konzervativni... Pa? Meni je u vezama potpuno nebitno da li smo kod mene ili kod njega... razmisli dobro, pokusaj da razgovaras sa njim. Ipak on ima 29. A ne bih rekla da je zreo i samostalan i da je spreman da se otisne u svet bez mamice i tatice. Da li zelis muskarca koji slusa nekog drugog, kako ces se osloniti na njega u kriznim situacijama i racunati na njegovu podrsku kada on sa mamom i tatom ne moze da se izbori?! Neke kategorije i osobine su nepromenljive ali nisu vredne kompromisa i ustupaka. Makar kod mene! Srecno u svakom slucaju! :-)
 
pitanje se jednako odnosi i na muski i na zenski rod...da li biste tolerisali pasivnost...podredjenost roditeljima...od strane svog partnera?Naime,rec je o decku koji ima 29 godina i koji pristaje na to da mu se veza svodi na setnje i ispijanje kafa po kaficima pod izgovorom da su mu roditelji konzervativni i da on smatra da je neprimereno da svoju devojcicu dovodi svojoj kuci,osim ako je u pitanju kafica sa roditeljima???Pri tome se radi o osobi koja je finanskijski nezavisna,ali ipak ne zeli da se osamostali i otpocne samostalan zivot...zanima me vas stav o takvim slucajevima...hvala i pozdrav svima:)

takvi se obično nikad ne ožene , ma koliko kamuflažno kuul izgledali i ponašali se...
znam ih nekoliko iz naselja gde moji imaju vikendicu - mama im je sve ustvari pravilnije je oni su mami sve , još ukoliko nemaju braće ili sestara , onda bež milane moja ružo...
i nije tu u pitanju mala kita ili neki drugi feler jednostavno sačekaj da mu roditelji ili bar mama umru (ma koliko surovo zvučalo)...
mozda u ovoj priči ne duva baš taj vetar ali mene tako podseća na te nesrećnike koji ne znaju da kažu mami (ili ipak redje tati) ne
tuzna je to priča zvana od volenja baba (mama) udavila dete, u kojoj je majka ubedjena da čini dobro svom detetu a ono iz nekog respekta ili ljubavi neće ni da pomisli da kaže NE.
u suštini gledano to su dobri domaćini prevashodno ali do njih ne možeš doći zbog mamice ...

tja ... raspričah se ali upravo se jednom (koji je nekako uspeo da se oženi ) od tih nekoliko dogadja da mu ta ista majka rastura brak a žena se udala u nadi da će sprovesti svoju ideju u delo da žive sami i neometani... aliiiiii
ali konzerva ...
ali mama ima toliku kućerinu a on jedinac , a šta će reći svet ako oni odu da žive sami a tolika kuća da zvrji prazna ...
ali samo mama zna da ispegla kako treba,skuva kako treba, očisti ... kad snajka nešto i pokuša da uradi biva prekorena jer evo već 5-6 godina ne zna kako treba a ako ne pokuša onda je lenja i ništa ne radi..... osim što trpi izgleda .... dokle ...dokle
Zato
BEŽI BEŽI GLAVOM BEZ OBZIRA MA KOLIKO TI SE ON ČINIO DOBAR :rtfm:
ili dobro ispitaj situejšn:idea: - mada takve mama imaju super brižnu kamuflažu :twisted:
 
jao brate..

kako ovde niko nikome ništa ne bi tolerisao =/
a kad dođe do nas lično tolerišemo i prevare i nasilje i alkoholizam i kocku i emocionalna ucenjivanja svašta još
jer je naša voljena osoba divno jedno biće, osim kad, recimo, malo popije ili kad mu "dođe žuta minuta"
 
jao brate..

kako ovde niko nikome ništa ne bi tolerisao =/
a kad dođe do nas lično tolerišemo i prevare i nasilje i alkoholizam i kocku i emocionalna ucenjivanja svašta još
jer je naša voljena osoba divno jedno biće, osim kad, recimo, malo popije ili kad mu "dođe žuta minuta"

o srce moje olupano
pa u tome i jeste fora da se prejudiciraju stvari i na vreme otkrije anomalija kod partnera ...
zato sam uvek tvrdio da su brakovi iz računa, ili iz svesnog i zdravog rasudjivanja bolji i zdraviji u većini slučajeva jer ko se zenio ili udavao iz ljubavi taj mnogo toga ne vidi jer ...
jer ljubav je slepa i tad obično od slona pravimo muvu i ne vidimo potencijalne probleme koji mogu biti itekako veliki...
kocka ,alkohol, nasilno ponašanje ...
 
sine..
svakako su me zvali, al mi još niko ne reče da sam olupana =)
a) nije se odnosilo samo na tebe nego na sve redom
b) i dalje mislim da ima mnogo gorih stvari od ovoga što je postavljačica navela kao problem, a ne verujem da postoji i jedna veza na celom belom svetu u kojoj neko ne toleriše onom drugom nešto.
3) meni prosto smeta ovaj trend na forumu koji kaže
-šta da radim?
-razvedi se

-da li da pokušam još jednom?
-ni slučajno, idi dalje?

-šta je bre ovo?
-šutni skota, ne zaslužuje te...
 
sine..
svakako su me zvali, al mi još niko ne reče da sam olupana =)
a) nije se odnosilo samo na tebe nego na sve redom
b) i dalje mislim da ima mnogo gorih stvari od ovoga što je postavljačica navela kao problem, a ne verujem da postoji i jedna veza na celom belom svetu u kojoj neko ne toleriše onom drugom nešto.
3) meni prosto smeta ovaj trend na forumu koji kaže
-šta da radim?
-razvedi se

-da li da pokušam još jednom?
-ni slučajno, idi dalje?

-šta je bre ovo?
-šutni skota, ne zaslužuje te...

b) ima naravno ali ja ne biram od dva zla manje - već zlo je zlo
b1) naravno da ne postoji - definicija ljubavi za mene je Ljubav = Poštovanje
3) sa jedne strane svako ima pravo da kaže ono što misli a sa druge slažem se da je trend glup jer treba voditi računa pre spajanja a kad su se već spojili onda treba prvo iscrpeti mogućnosti za nastavak (a postoji i drugi razlog zašto na forumu žele što više razvedenih - ali ne bih o tome jer je to sasvim druga tema više političke sadržine)

znači vodi računa s' kim ulaziš u bilo kakvu vezu jer su sve to karike lanca života
a posledice jedne minute,sata udeljene nekom ko to ne zaslužuje mogu biti daleko drastičnije nego što ljudi misle ...
 
pitanje se jednako odnosi i na muski i na zenski rod...da li biste tolerisali pasivnost...podredjenost roditeljima...od strane svog partnera?Naime,rec je o decku koji ima 29 godina i koji pristaje na to da mu se veza svodi na setnje i ispijanje kafa po kaficima pod izgovorom da su mu roditelji konzervativni i da on smatra da je neprimereno da svoju devojcicu dovodi svojoj kuci,osim ako je u pitanju kafica sa roditeljima???Pri tome se radi o osobi koja je finanskijski nezavisna,ali ipak ne zeli da se osamostali i otpocne samostalan zivot...zanima me vas stav o takvim slucajevima...hvala i pozdrav svima:)

Ne!!!!
Ne podnosim "mamine sinove" !!! FUJ!!!
 
da li biste tolerisali pasivnost...podredjenost roditeljima.rec je o decku koji ima 29 godina i koji pristaje na to da mu se veza svodi na setnje i ispijanje kafa po kaficima pod izgovorom da su mu roditelji konzervativni i da on smatra da je neprimereno da svoju devojcicu dovodi svojoj kuci,osim ako je u pitanju kafica sa roditeljima??
Imaš dve mogućnosti :ili da se udaš za njega ili da se sastajete
po haustorima,kolima,stanu poznanika.... ;-)
 
Nikad ne bih bila sa tipom koji ne poshtuje svoju majku/oca

Kakve veze ima odnos prema roditeljima i zalja da budes sa voljenom/ voljenim, po mom misljenju ovde se radi o prokrivanju i frustracijama momka koji ne zeli da devojka nesto sazna, mozda je u nekoj vezi ili skoro izasao iz duge veze pa ne zeli da razocara roditelje priznanjem da mu je nova devojka losija od prethodne.
Da li te je roditeljima predstavio kao devojku ili to skriva?
ko si ti u njegovom realnom svetu, mozda devojka za sex i nista vise?
okreni se idi...
 
sigurno mu je mali pa tako prikriva

:shock: :lol::lol::lol::lol:

ma ja sa takvim ne bih ni bila...mislim,nije bitno sto nece da me vodi kuci,boli me uvo za to,ali ako je tako patoloshki vezan za roditelje....ne hvala,takva seka persa mi ne treba...
treba posle da se npr. venchamo jednog dana i zivimo sa njegovima i njegovi nam diktiraju zivot i sve ostalo...
sa takvima nema normalnog zivota
 
pitanje se jednako odnosi i na muski i na zenski rod...da li biste tolerisali pasivnost...podredjenost roditeljima...od strane svog partnera?Naime,rec je o decku koji ima 29 godina i koji pristaje na to da mu se veza svodi na setnje i ispijanje kafa po kaficima pod izgovorom da su mu roditelji konzervativni i da on smatra da je neprimereno da svoju devojcicu dovodi svojoj kuci,osim ako je u pitanju kafica sa roditeljima???Pri tome se radi o osobi koja je finanskijski nezavisna,ali ipak ne zeli da se osamostali i otpocne samostalan zivot...zanima me vas stav o takvim slucajevima...hvala i pozdrav svima:)

Nagore je sto ti je on potencijalni kandidat za genetski materijal, a geni su chudo... :twisted:
 
pitanje se jednako odnosi i na muski i na zenski rod...da li biste tolerisali pasivnost...podredjenost roditeljima...od strane svog partnera?Naime,rec je o decku koji ima 29 godina i koji pristaje na to da mu se veza svodi na setnje i ispijanje kafa po kaficima pod izgovorom da su mu roditelji konzervativni i da on smatra da je neprimereno da svoju devojcicu dovodi svojoj kuci,osim ako je u pitanju kafica sa roditeljima???Pri tome se radi o osobi koja je finanskijski nezavisna,ali ipak ne zeli da se osamostali i otpocne samostalan zivot...zanima me vas stav o takvim slucajevima...hvala i pozdrav svima:)
da nije on neki sektas?:D
 

Back
Top