Da li biste se odselili iz BG-a?

Beograd je sto se tice samog izgleda veoma lep grad, ali brate ja ove ljude koji su dosli iz ko zna odakle i poceli da ga unistavaju ne mogu vise da podnesem
jesi gledao film 7 i po?
jel se secas one dvojice rodjenih beogradjana koji su smisljali razne gadosti onom bosancu koji se dobro snasao - sipali mu so u rezervoar za gorivo, pisali napolju iako ima WC u lokalu...
;) nemoj biti uveren da samo dodjosi kvare grad!


sto se tice teme, mogla bih da zivim u nekom gradu u inostranstvu - ali mi je tesko da zamislim da zivim sama... verovatno bi bio lakse ako bih otisla sa nekim poznatim!
ne privlaci me zivot u manjem gradu, tako da ne bih otisla u neki drugi grad u srbiji.
 
Mackic:
Sutra bih otisla, ali samo u neki grad van Srbije. Beograd je sto se tice samog izgleda veoma lep grad, ali brate ja ove ljude koji su dosli iz ko zna odakle i poceli da ga unistavaju ne mogu vise da podnesem! Svi seku drvece kako im dune, bacaju smece gde ne treba, ponasaju se kao da su jos u svom svinjcu od sela gde su mogli u gacama da izadju napolje, pljunu gde stignu i nastave dalje. Svakog dana ih ima sve vise, i ovo postaje neizdrzivo!
Kad bi se promenio sastav ljudi ovde, sigurno ne bih razmisljala o odlasku.

Bolno istinito. Sve sa obucom ispred ulaznih vrata.
Odselila bih se, bilo bi mi zao da odem iz Beograda, ali mi je jos vse zao da se setim kako je ovde nekad bilo... Mozda je fora odseliti se tamo odakle su ovi dosli..
 
sanja:
Bolno istinito. Sve sa obucom ispred ulaznih vrata.
Odselila bih se, bilo bi mi zao da odem iz Beograda, ali mi je jos vse zao da se setim kako je ovde nekad bilo... Mozda je fora odseliti se tamo odakle su ovi dosli..

Da znas da sam razmisljala o tome. Bas pre nekoliko godina sam posetila jedno selo iznad Babusnice, i tu nema nikog zivog osim baba i deda, svi mladji od 70 se odselili u neke gradove, a ovde ostao samo mir, tisina, netaktnuta priroda, ma milina jedna.
Inace posto sam jedno vreme studirala prostorno planiranje, jedan od profesora, sada nazalost pokojni, nam je pricao kako se sad u zapadnim delovima Evrope najbolje zivi u tako nekim zabitima, i da najbogatiji ljudi u stvari zive u elitnim naseljima izvan grada, dok je sam centar grada ostavljen samo sirotinji i poslovnim prostorima. Dodao je jos da se to kod nas jos nije desilo, jer svi hoce da zive u gradu u centru, ali da ce kroz nekoliko godina i kod nas doci vreme kad ce se to desiti.
 
Mackic:
Sutra bih otisla, ali samo u neki grad van Srbije. Beograd je sto se tice samog izgleda veoma lep grad, ali brate ja ove ljude koji su dosli iz ko zna odakle i poceli da ga unistavaju ne mogu vise da podnesem! Svi seku drvece kako im dune, bacaju smece gde ne treba, ponasaju se kao da su jos u svom svinjcu od sela gde su mogli u gacama da izadju napolje, pljunu gde stignu i nastave dalje. Svakog dana ih ima sve vise, i ovo postaje neizdrzivo!
Kad bi se promenio sastav ljudi ovde, sigurno ne bih razmisljala o odlasku.

Mi se uvek slazemo pa tako i ovaj put. :D
 
e ovako ja bi naj radije pobegao iz Srbije a ne samo iz Beograda jer postalo ogromno selo pun djavo izbeglica cigana i koje kakvih koji se nisu rodili u bgu i sepre se po nasem nekad lepim Beogradom najbolje vreme BGa je bilo pre rata onog 90g

nisam neki nacionalista nego jednostavno one koje sam spomenuo su nam sj.e.ba..li grad
 
NIKADA se ne bih iz Beograda odselio... Ja suvise volim ovaj grad, moje srce je ovde, ja bih bez Beograda umro... Ne mogu bez njega... Ja imam samo jednu himnu koja ovako glasi!

Pamtis li jos nasa jutra,
i sad ima nesto sto nas veze,
ima neceg u ovom gradu,
neka suza sto me steze!
Pamtis li jos one noci,
sto im sunce zvezde krade,
ima neceg na tom nebu,
samo tvoje BELI GRADE!

Gde god da krenem,
taj grad me prati,
BEOGRAD moj sebi me vrati,
gde god da odem,
taj grad me cuva,
kroz moju glavu kosava duva!

Po njemu je svuda rasuta dusa,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji kao kruna,
danju me veze,
nocu me budi!

Gde god da krenem,
taj grad me prati,
BEOGRAD moj sebi me vrati,
gde god da odem,
taj grad me cuva,
kroz moju glavu kosava duva!
 
"Svuda prodji,ali kutji dodji."Beograd dok sam ziv,Orlovacha kad umrem-znachi Beograd forever.Smetaju mi razni pridosli entiteti(chast izuzetcima)ali mislim da je grad jachi i da ce grad pobediti i od raznoraznih chobana na kraju ipak napraviti neke solidne sugradjane.Jeste da se sa svih strana chuje "Djes ba shta ima...","Matere ti..?","Kako je krasno vani..."i "Dje si oca ti..." ali nauchice se i oni vremenom da ne pljuju po ulici i ne bacaju kese sa smecem kroz prozore,da ne idu u javni prevoz bez majica i da ne kenjaju po parkovima i tako to...Beograd je bio,on jeste i bice!!
 
Jedini grad u Evropi koji izaziva slicnu emociju kao Beograd je Rim. Dakle mogao bih u Rimu. Idealno bi bilo pola godine u Rimu pola godine u Beogradu. Ipak to nije moguce pa biram Beograd. Rim nadoknadjujem cestim posetama. Nije sto je Beograd moj grad ali takvog nema u Evropi. Nema ni jednog grada u Evropi gde mozes da se prezderes u dva ujutro, da izadjes u ponoc, odes u prodavnicu i kupujes namernice kao da je popodne, da svakog dana u nedelji klubovi rade kao da je vikend...pravo ludilo. A tu je i onaj osecaj prijatnosti i neznosti kad god se vracam u Beograd pogotovo kad ga nadletim pred sletanje na Surcin. Uz sve mane koje ima Beograd je moj izbor. Sto se tice gradova u Srbiji, Novi Sad, Vrsac i Kragujevac. Ipak svi su oni mali u odnosu na Beograd i mislim da bih umro od dosade treceg dana.
 

Back
Top