da li bi se udala za muskarca ciji je brat bolestan od...

Odes u banku sperme i uzmes neki extra materijal i kazes mu da je njegovo i tako nekolko puta .... nebi to bilo prvi put da neki muskarac raste uz decu za koju misli da su njegova .... nije lepo znam al tako imas i njega i zdravu decu...
najpostenije bi bilo da mu sve lepo priznas , mislim za tvoje strahove pa se zajedno dogovorite . Al ako nemas hrabrosti predlog br jedan je ko stvoren za kukavice
 
Sara:
...paranoidne shizofrenije... s`obzirom na cinjenicu da su takve bolesti nasledne i da ga vase dete moze lako dobiti..
Dajte iskrene odgovore iliti stavite se u tu situaciju a nemojte biti samo humane molim vas....

:!: :?:

ma svejedno ti je, pre nego shto se to razvije, umrece od ptichjeg gripa !

ma ajd, bih, pa danas to mozesh da regulisesh. hahah ne znam ovo je demokratski odg

a je l bi se udala za muskarca kome je u porodici mnogo ljudi imalo rak, znachi genetski su skloni tome? zamisli ga dok se raspada, pa hemoterapija, pa zrachenje...

( da li postoje familije da nema raka? ili da je redak? )
 
Inace sizofreniju moze izazvati neki veliki shok ili niz manjih al opet dovoljno snaznih da izazovu tu zaista opaku bolest
Inace ja sam se upecao jednom prilikom ... bila je tako lepa i zavodljiva i sve je bilo super dok joj nije kliknulo u glavi a onda sam se jedva iskobeljao iz veze jel jednostavno druga je znala da me prva hoce i onda je znala da bude i nasilna u taznji da prvoj ispuni zelju ... srecom sve se zavrsilo mirno mada za malo da se pobijemo par puta ( nebi je ja udario al ljudi ne znate vi kako to izgleda .... morao bi da se branim ili da je pustim da mi bukvalno iskopa oci... ) zato pamet u glavu i dobro gledajte sa kim ocijukate prvo ga/je dobro upoznajte pa onda nesto...
moze i upotreba raznih psihoaktivnih sredstava tj droga da izazove pojavu sizofrenije a narocito u kombinaciji sa shokom....
 
?:
ljudi pa mozda ste svi potencijalni shizofrenicari, ili koji vec poremecaj... krijete se od ljudi i idete na net...samo se sticajem okolnosti vasha bolest nije razvila
pa vise nego ocigledno da ovde ima dosta bolesnog sveta
a to nije samo karakteristicno za forum ili Srbiju, nego je tako u citavom svetu
mnogo ljudi nije hositalizovano, niti je svesno da treba da se obrati doktoru

ali ono sto je ovde mozda jos vaznije od sizofrenije... ovakvi ljudi jako lako oboljevaju od bolesti srca i raznih kancera... a posto je i partner izlozen stresu u ovakvoj vezi moguce je da i on veoma brzo oboli :(
 
pa sta i da oboli ebote. i to je za ljude. a to sto ima mnogo raka mozda vise nego pre je mozda u vezi sa ekoloshkom katastrofom. itd. a to je neki tok svega i tu ionako ne mozesh nishta.?

a previse lekova isto ne valja, sto ne znaci da necu promeniti ovu ne'lek struju

:III

ko da su doktori bogovi...koliko ima pogresnih prognoza samo...ima hospitalizovanih ljudi koji se nisu mnogo promenili od te hospitalizacije... ali valjda nekad treba i pristati da ti neko radi o glavi, mozda te popravi
 
pixas, pitala sam te bas zato sto si prikazala neke prosecne rezultate bez blizih objasnjenja koje mogu ljude da dovedu u zabludu umesto da ih otklone.

da verovatnoca kod bliskih rodjaka je u proseku 10%, ali verovatnoca kada su oba roditelja obolela 40-50%.
da moguc je oporavak, ali traje dugo, ceste su reemisije i nemali broj ljudi uzima lekove do kraja zivota. bolest je hronicna. mislim da su najrelavantnija sto se izlecenja tice iskustva iz prve ruke i link koji vodi ka njima.
ne, nije u pitanju podvojena licnost, ali ne mislim da je ta zabluda potpuno neosnovana imajuci u vidu bolest i to da sam rec sizofrenija znaci rascep licnosti. dakle, koristeci medicinku terminologiju, nije u pitanju podvojena licnost.

@captain jack sparrow,
sizofrenija je nasledna, covek ne moze da oboli ni od kakvih psihoaktivnih supstanic i lekova ako nije nosilac gena.
 
S_K_V_O:
pixas, pitala sam te bas zato sto si prikazala neke prosecne rezultate bez blizih objasnjenja koje mogu ljude da dovedu u zabludu umesto da ih otklone.
da verovatnoca kod bliskih rodjaka je u proseku 10%, ali verovatnoca kada su oba roditelja obolela 40-50%.
.

Ne razumem, o kakvoj zabludi je rec ?
Statistika je statistika, meni su ti podaci relevantni.
Nije tacno, ti si citala podatke o zajednickim genima, a ne o verovatnoci oboljevanja! Rizik da osoba oboli od shizofrenije, ukoliko su joj roditelji oboleli je 6 % !
Tacno je da postoji genetska komponenta, ALI NIJE JEDINA, jer i osobe koje su nosioci gena NE MORAJU oboleti od iste. Nasledjuje se sklonost.
To se moze uociti i u poslednja dva posta -( @ Tarabica i @ Gazdarica )
 

Back
Top