Da je vaše dete...

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
Trudni ste. Odgovorna trundica radite sve što treba testove, 4D ulatrazvuk... I na pola puta vam ginekolog kaže da je verovatnoća da se vaše dete rodi falično, tipa autistično ili s nekom teškom degenerativnom bolešću 99%... Pakao za njega, pakao za vas.


Da li biste abortirale?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma ložim vas!
Ustavri ne!

Trudni ste. Odgovorna trundica radite sve što treba testove, 4D ulatrazvuk... I na pola puta vam ginekolog kaže da je verovatnoća da se vaše dete rodi falično, tipa autistično ili s nekom teškom degenerativnom bolešću 99%... Pakao za njega, pakao za vas.


Da li biste abortirale?

Bih... ali trenutno bih i sebe abortirala pošto nemam cigare.
 
Ma ložim vas!
Ustavri ne!

Trudni ste. Odgovorna trundica radite sve što treba testove, 4D ulatrazvuk... I na pola puta vam ginekolog kaže da je verovatnoća da se vaše dete rodi falično, tipa autistično ili s nekom teškom degenerativnom bolešću 99%... Pakao za njega, pakao za vas.


Da li biste abortirale?
Vecina bi i to je dobra i pametna odluka.
 
Ma ložim vas!
Ustavri ne!

Trudni ste. Odgovorna trundica radite sve što treba testove, 4D ulatrazvuk... I na pola puta vam ginekolog kaže da je verovatnoća da se vaše dete rodi falično, tipa autistično ili s nekom teškom degenerativnom bolešću 99%... Pakao za njega, pakao za vas.


Da li biste abortirale?
To je bas tesko reci ovako sa pristojne distance. Imala sam i tu dilemu relativno skoro jer sam u podmakloj trudnoci radila prenatalni test koji pokazuje da li je sve u redu sa bebom.
Znaci ti se radujes bebi, pricas sa njom i onda kada ti kazu da beba bolesna, da ima nekih hromozomskih abnormalnosti, ti odes da zakazes kod lekara da je ubijes. A onda kao ponovo radis na bebi. Potpuno sumanuto. Ne mogu ni da zamislim koji pakao prolaze zene kada se odluce na abortus, tacnije porode se i jos i vide bebu. Citala sam i o iskustvima zena koje su prosle kroz to. Zamisljala sam da kako su donele racionalnu odluku prolaze kroz abortus hladne glave, ali naprotiv. Uglavnom je to vrlo mucno i tesko iskustvo.
Ja sam bila resila da svejedno idem do kraja sa trudnocom sta god da bude, ali drago mi je sto nisam imala prilike da vidim sta bih stvarno uradila, jer verujem da dok ne dodjes u tu situaciju ne mozes da znas sta bi odlucio.
 
Ma ložim vas!
Ustavri ne!

Trudni ste. Odgovorna trundica radite sve što treba testove, 4D ulatrazvuk... I na pola puta vam ginekolog kaže da je verovatnoća da se vaše dete rodi falično, tipa autistično ili s nekom teškom degenerativnom bolešću 99%... Pakao za njega, pakao za vas.


Da li biste abortirale?

ja bila u situaciji da odlucujem hocu li radit analizu koja bi nam to otkrila ili ne
rezultati stizu tako kasno da to prakticno vise nije obican prekid trudnoce u prvom trimestru
i odbila
zmu me podrzao u toj odluci.
 
Trudni ste. Odgovorna trundica radite sve što treba testove, 4D ulatrazvuk... I na pola puta vam ginekolog kaže da je verovatnoća da se vaše dete rodi falično, tipa autistično ili s nekom teškom degenerativnom bolešću 99%... Pakao za njega, pakao za vas.


Da li biste abortirale?
Bila sam u slicnoj situaciji. Nisam abortirala.
Sada mi sve izgleda kao da sam gledala film o nekom drugom, a tada...
16 god., drugi razred srednje. Saznajem da sam trudna, odlazim na ultrazvuk, 9. nedelja. Kod geneticara mi govore da su velike sanse da mi dete ima zeciju usnu, sest prstiju, poremecaje rada srca a mozda i mentalne probleme. Nikada necu zaboraviti tu scenu. U prostoriji sedim sa tri veeelike, bezdusne zene koje mi to saopstavaju kroz osmeh/ podsmeh i ubedjuju me da abortiram dok je vreme. Meni se prostorija vrti, vidim njih tri kako se kikocu u tresu im se ogromne grudi i podvaljak. Od tada mi je zneski smeh posebno strasan kada zvuci onako zlobno. Uzimam knjizicu i papire. Ne znam kako sam dosla do stanice, ne secam se. Znam samo da mi se u autobusu sve zacrnelo pred ocima, i stanicu pred moju mi se vratila slika.
Hodajuci prema zgradi sam pomislila kako nikada nikome nisam nista lose uradila i kako nisam zasluzila da dobijem bolesno dete. Rodicu ga! Sada to zvuci i smesno i naivno jer vise ne verujem toliko u pravdu kao onda. Ali, eto, ispada da sreca prati hrabre ili lude, kako god :)
Nisam vadila ni plodovu vodu, nista. Nisam htela. Znala sam da se sve biti OK. I jeste :) To je dusa koju sam bas ja morala da rodim:heart:
 
Trudni ste. Odgovorna trundica radite sve što treba testove, 4D ulatrazvuk... I na pola puta vam ginekolog kaže da je verovatnoća da se vaše dete rodi falično, tipa autistično ili s nekom teškom degenerativnom bolešću 99%... Pakao za njega, pakao za vas.


Da li biste abortirale?

Teško pitanje. I velika moralna dilema.
Razmišljala sam na temu šta se dešava toj ženi u glavi kad sazna tako nešto... Ne mogu ni da pretpostavim.
Hvala bogu, nisam bila u toj situaciji. Ne znam kako bih postupila... iskreno...
Baš kao što si rekao - pakao za sve.. ne daj bože nikom.
 
Bila sam u slicnoj situaciji. Nisam abortirala.
Sada mi sve izgleda kao da sam gledala film o nekom drugom, a tada...
16 god., drugi razred srednje. Saznajem da sam trudna, odlazim na ultrazvuk, 9. nedelja. Kod geneticara mi govore da su velike sanse da mi dete ima zeciju usnu, sest prstiju, poremecaje rada srca a mozda i mentalne probleme. Nikada necu zaboraviti tu scenu. U prostoriji sedim sa tri veeelike, bezdusne zene koje mi to saopstavaju kroz osmeh/ podsmeh i ubedjuju me da abortiram dok je vreme. Meni se prostorija vrti, vidim njih tri kako se kikocu u tresu im se ogromne grudi i podvaljak. Od tada mi je zneski smeh posebno strasan kada zvuci onako zlobno. Uzimam knjizicu i papire. Ne znam kako sam dosla do stanice, ne secam se. Znam samo da mi se u autobusu sve zacrnelo pred ocima, i stanicu pred moju mi se vratila slika.
Hodajuci prema zgradi sam pomislila kako nikada nikome nisam nista lose uradila i kako nisam zasluzila da dobijem bolesno dete. Rodicu ga! Sada to zvuci i smesno i naivno jer vise ne verujem toliko u pravdu kao onda. Ali, eto, ispada da sreca prati hrabre ili lude, kako god :)
Nisam vadila ni plodovu vodu, nista. Nisam htela. Znala sam da se sve biti OK. I jeste :) To je dusa koju sam bas ja morala da rodim:heart:

e za ovo treba petlja
 
Bila sam u slicnoj situaciji. Nisam abortirala.
Sada mi sve izgleda kao da sam gledala film o nekom drugom, a tada...
16 god., drugi razred srednje. Saznajem da sam trudna, odlazim na ultrazvuk, 9. nedelja. Kod geneticara mi govore da su velike sanse da mi dete ima zeciju usnu, sest prstiju, poremecaje rada srca a mozda i mentalne probleme. Nikada necu zaboraviti tu scenu. U prostoriji sedim sa tri veeelike, bezdusne zene koje mi to saopstavaju kroz osmeh/ podsmeh i ubedjuju me da abortiram dok je vreme. Meni se prostorija vrti, vidim njih tri kako se kikocu u tresu im se ogromne grudi i podvaljak. Od tada mi je zneski smeh posebno strasan kada zvuci onako zlobno. Uzimam knjizicu i papire. Ne znam kako sam dosla do stanice, ne secam se. Znam samo da mi se u autobusu sve zacrnelo pred ocima, i stanicu pred moju mi se vratila slika.
Hodajuci prema zgradi sam pomislila kako nikada nikome nisam nista lose uradila i kako nisam zasluzila da dobijem bolesno dete. Rodicu ga! Sada to zvuci i smesno i naivno jer vise ne verujem toliko u pravdu kao onda. Ali, eto, ispada da sreca prati hrabre ili lude, kako god :)
Nisam vadila ni plodovu vodu, nista. Nisam htela. Znala sam da se sve biti OK. I jeste :) To je dusa koju sam bas ja morala da rodim:heart:

bogomoljka, izvini, ali ovo ne lici na normalnu situaciju
ako govoris o komsiji sa kojom se razgovara o genetickim analizama koje treba odraditi nakon rizicnih stvari uocenih u trudnoci, ovo ne bi trebalo, niti smelo tako da izgleda i iz mog dvostrukog iskustva i ne izgleda :confused:
gde si to radila?

- - - - - - - - - -

Pragmaticno.
Hladno.

ne, samo govorim na osnovu svoje struke i na osnovu licnog iskustva
 
bogomoljka, izvini, ali ovo ne lici na normalnu situaciju
ako govoris o komsiji sa kojom se razgovara o genetickim analizama koje treba odraditi nakon rizicnih stvari uocenih u trudnoci, ovo ne bi trebalo, niti smelo tako da izgleda i iz mog dvostrukog iskustva i ne izgleda :confused:
gde si to radila?

- - - - - - - - - -



ne, samo govorim na osnovu svoje struke i na osnovu licnog iskustva
Ne treba da se izvinjavas, ni nije normalno.
Bila u sam u drzavnom domu zdravlja. Ginekolog je bila divna :heart: zena za adolescente, a ove tri su grozota koju ne zelim nikome.
 
Ne treba da se izvinjavas, ni nije normalno.
Bila u sam u drzavnom domu zdravlja. Ginekolog je bila divna :heart: zena za adolescente, a ove tri su grozota koju ne zelim nikome.

pa, u domu zdravlja ni ne treba da odlucuju o tome ko ce abortirati na osnovu mogucih malformacija ploda..
to se radi u za to predvidjenim ustanovama koje imaju geneticko savetovaliste i komisiju sastavljenu od ginekologa, geneticara i (cini mi se) psihologa
i nemaju pravo da te ubedjuju u bilo sta, vec da ti jasno i glasno kazu sta je problem, sta mozes da ocekujes i daju eventualno savet (mada nisam sigurna ni to da smeju)
odluka je tvoja
ovo je stvarno slucaj bez presedana..sramota
 
pa, u domu zdravlja ni ne treba da odlucuju o tome ko ce abortirati na osnovu mogucih malformacija ploda..
to se radi u za to predvidjenim ustanovama koje imaju geneticko savetovaliste i komisiju sastavljenu od ginekologa, geneticara i (cini mi se) psihologa
i nemaju pravo da te ubedjuju u bilo sta, vec da ti jasno i glasno kazu sta je problem, sta mozes da ocekujes i daju eventualno savet (mada nisam sigurna ni to da smeju)
odluka je tvoja
ovo je stvarno slucaj bez presedana..sramota
Isla sam gde su me poslali, sada i da me pitas o detaljima- nemam veze.
Kada si bas mlad, jos si vise sikaniran. Retko naidjes na podrsku. Tako je bilo i za vreme porodjaja. Ali, ni druge zene ne prolaze bolje, ne tretiraju nas kao ljude...
 
Isla sam gde su me poslali, sada i da me pitas o detaljima- nemam veze.
Kada si bas mlad, jos si vise sikaniran. Retko naidjes na podrsku. Tako je bilo i za vreme porodjaja. Ali, ni druge zene ne prolaze bolje, ne tretiraju nas kao ljude...

vazno da je sve ispalo ok na kraju
ali uzasnem se kad cujem ovako nesto
zato sto me licno pogadja, jerbo u tim komisijama sede moje kolege i ovakvo ponasanje dozivim kao da je neko mene pljunuo
 
Bila sam u slicnoj situaciji. Nisam abortirala.
Sada mi sve izgleda kao da sam gledala film o nekom drugom, a tada...
16 god., drugi razred srednje. Saznajem da sam trudna, odlazim na ultrazvuk, 9. nedelja. Kod geneticara mi govore da su velike sanse da mi dete ima zeciju usnu, sest prstiju, poremecaje rada srca a mozda i mentalne probleme. Nikada necu zaboraviti tu scenu. U prostoriji sedim sa tri veeelike, bezdusne zene koje mi to saopstavaju kroz osmeh/ podsmeh i ubedjuju me da abortiram dok je vreme. Meni se prostorija vrti, vidim njih tri kako se kikocu u tresu im se ogromne grudi i podvaljak. Od tada mi je zneski smeh posebno strasan kada zvuci onako zlobno. Uzimam knjizicu i papire. Ne znam kako sam dosla do stanice, ne secam se. Znam samo da mi se u autobusu sve zacrnelo pred ocima, i stanicu pred moju mi se vratila slika.
Hodajuci prema zgradi sam pomislila kako nikada nikome nisam nista lose uradila i kako nisam zasluzila da dobijem bolesno dete. Rodicu ga! Sada to zvuci i smesno i naivno jer vise ne verujem toliko u pravdu kao onda. Ali, eto, ispada da sreca prati hrabre ili lude, kako god :)
Nisam vadila ni plodovu vodu, nista. Nisam htela. Znala sam da se sve biti OK. I jeste :) To je dusa koju sam bas ja morala da rodim:heart:
Meni ovde mnogo strasnje zvuci da neko u 9. nedelji na osnovu ultrazvuka moze da prognozira sanse za zeciju usnu, broj prstiju i mentalne probleme, za srce aj da im se nesto ucinilo sumnjivim, i da daje preporuku za abortus ,,dok je vreme'' nego sama neljubaznost i bahatost lekara.
Moje iskustvo sa genetskim savetovalistem je potpuno suprotno tvome, nekoliko lekara koje sa pravom merom i opusteno objasnjavaju sve ono sto ti nije jasno a sto ukazuje na potrebu za dodatnim ispitivanjima. Zato mi je potpuno nezamislivo toliko sarlatanstvo, narocito uzevsi u obzir tvoje godine tada.
 
Poslednja izmena:
Citao sam negde pre par nedelja gde su pitali valjda solo zene, zene u vezi, zene koje zele dete i trudnice, da li bi abortirale ako postoji velika sansa da im se dete rodi sa Daunovim sindromom.
Zanimljivo je da su ove koje su "dalje" od takve situacije, solo glasale kako ne bi abortirale, dok je procenat za abortus bio veci kod onih koje zele dete ili koje su trudnice.
 

Back
Top