Da hrišćani ili kršćani poštuju Isusovo učenje "od reči do reči", bili bi najbolji ljudi na svetu.

niste prvi js od koga cujem takvu izjavu?jel to imate neki prirucnik ili to ucite na sastancima?
Kako nemaju prirucnik. Imaju prirucnika koliko hoces. Mnogo stotinama puta vise stranica nego sto ima sama biblija. Oni koji napuste JS su "mentalno oboleli". Eto kako posmatraju.
I to je jedna od metoda ispiranja mozga. Da im ne bi slucajno palo na pamet da saslusaju sta ima da kaze onaj sto je napustio. Jer sta ima da slusas nekog ko je "mentalno oboleo".
Da bi se oporavio od ispiranja mozga tog intenziteta treba da prodju godine. Ja jos vucem repove.
 
evo nesto iz Biblije

1 Jovanova 4

7 Voljeni, volimo jedan drugoga, jer je ljubav od Boga, i svako ko voli rođen je od Boga
i poznaje Boga. 8 Ko ne voli, nije upoznao Boga, jer Bog je ljubav.
9 Po ovome se pokazala Božja ljubav prema nama: Bog je poslao svog jedinorođenog Sina u svet
da preko njega dobijemo život.
10 Ljubav je u ovome: nismo mi voleli Boga, nego je on voleo nas i poslao svog Sina kao žrtvu
pomirenja za naše grehe.
11 Voljeni, ako je Bog tako voleo nas, onda smo i mi dužni voleti jedni druge.
12 Boga nikada niko nije video.
Ako volimo jedni druge, Bog ostaje u nama i njegova je ljubav savršena u nama.

13 Po ovome znamo da ostajemo u jedinstvu s njim i on u jedinstvu s nama: dao nam je svoj duh.

eto ko razvija tu Bozansku ljubav onda nema zla u sebi i nema razloga da mrzi nikoga
niti tudju veru.
A ko mrzi je sumnjicav i veruje u te teorije zavere i lazi jer je u osnovi takav
i umesto da radi na sebi i svojoj licnosti sve vreme trosi da napada druge
govor mrznje ga otvriva kome sluzi
jer se sa ljubavlju moze sluziti samo Bogu
a zlo i mrznja je u sluzbi Satane
 
Ti imaš svoje iskustvo. Ja ne mogu ništa reći ako je to tvoje iskustvo sa Jehovinim svedocima, ja imam jako dobro mišljenje o njima.
Dobro ako volite istinu recite da li je laz ono sto je napisao?ja to nisam znao,dakle da li istina da ako Vase dete postane ateista da li biste I dalje bili uz njega ili biste prestali da mu se javljate?
 
Ma da ti ces da me ucenjujes da bi morala da odgovorim to nije lepo :)
ovo nije tema o JS
imas sajt JS pa ako te zanima proucavaj tamo
a ti samo pokazujes da si labilan i lakoveran ako verujes nekome ko nije JS i ko ih mrzi
Ucenjujem?svasta lepo pristojno pitam,interesuje me nisam znao.
A zasto sam labilan I lakoveran ?sto slusam I drugu stranu koja nije js?e svasta elegantno ste izbegli odgovor I jos me prozvali da sam labilan😂👏
 
Ucenjujem?svasta lepo pristojno pitam,interesuje me nisam znao.
A zasto sam labilan I lakoveran ?sto slusam I drugu stranu koja nije js?e svasta elegantno ste izbegli odgovor I jos me prozvali da sam labilan😂👏
Pa jesi ako njemu verujes, izvini ako si se nasao u tome
labilni i lakoverni veruju svasta
takodje citaj pazljivije nisam napisala da si ti lakoveran, nego mozes ispasti lakoveran
ako verujes onome ko je nekomeptentan
On nije Js pa time nije kompetentan, a mozes primetiti po forumu da on sluzi ovde da vredja ljude
i tudju veru, nema ni jednu lepu rec nizakoga nizasta
ti takve ljude slusas?
kao sto neces pitati da ti hemiju objasnjava kuvar
tako i neces pitati mrzitelja da ti objasnjava tudju veru
a lepo sam ti rekla da imas zvanican sajt jw.org
takodje mozes mene lepo pitati privatnom porukom rado pomazem ljudima
da spoznaju istinu o Bogu iz Bozje reci :)
 
Poslednja izmena:
Bozja rec nas poziva da se priblizimo Bogu JHVH Jehovi u svemu sto je on.
A Bog je Ljubav.
Poziva nas da razvijamo te osobine Bozanske koje su vrline kao sto su
ljubav dobrota, miroljubivost, milosrdje itd..
Svako ko primenjuje Bozju rec u svom zivotu iz ljubavi prema Bogu i ljudima
jeste najbolja verzija sebe i dobar covek.
Bog je odredio merila dobra i zla i kada se drzimo svega iz Biblije
Bog nas prosudjuje kao pravednike.
A pravednici ce naslediti Zemlju i zivece na njoj vecno.
Psalam 37:29

Otkrivenje 21:3,4
3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima!
On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.
4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.

Psalam 37
9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.
 
Iskreno kad bi neko danas znao koje je stvarno bilo Isusove učenje i da li je uopšte Isis imao neko učenje bilo bi pravo čudno.Možda je bio samo neki revolucionar koji je hteo da diže ustanak protiv rimljana pa je zato zaglavio na krstu...Možda je javno kritikovao tadašnu vlast i/ili religiju...Ko će ga znati.
Mislim da bi hrišćani trebalo da znaju da on nije osnovao hrišćansku religiju,on je bio jevrej,hrišćanska religija je osnovana posle njegove smrti oko anegdota koje su ljudi prepričavali o njemu,za koje naravno da niko ne zna koliko su se izmenile kroz prepričavanja...
 
Istrebice prvo licemere.

Matej 7


7 „Ne sudite,* da vam se ne sudi.
2 Jer kakvim sudom sudite, takvim će vam se suditi.
I kakvom merom merite, takvom će vam se meriti.
3 Zašto onda vidiš trun u oku svog brata, a ne obazireš se na gredu u svom oku?
4 Ili kako možeš reći svom bratu: ’Daj da ti izvadim trun iz oka‘, kad sam imaš gredu u oku?
5 Licemeru! Izvadi prvo gredu iz svog oka, pa ćeš onda jasno videti kako da izvadiš trun iz oka svog brata.

Dakle Isus je osudio Licemerje i danas je isto tako.

a cuvam se licemera ne brini
tebe na primer
 

Back
Top