Quantcast

Čvrsti ili tečni sapun

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
228.219
Da li ste nekada imali ovu dilemu.Verovatno jeste jer je vecina ljudi ima
Neki biraju tečni sapun zato što veruju da manje isušuju ruke.
Drugi se odlučuju za čvrsti jer imaju utisak da njime bolje peru ruke i da je bolji u higijenskom smislu.
Iako je svaki sapun mnogo bolja opcija od pranja ruku samo vodom, ostaje pitanje:

Koji je sapun po vama najbolji i koji koristite ?

електрика

Zaslužan član
Poruka
103.444
kad se vracam od napolje - cvrsti glicerinski
a u ostalim situacijama - tecni jer je ipak nezniji za ruke

У последњих пола године искључиво чврсти глицерински, домаће производње. Дерматолог је препоручио ћерки због проблема са екцемом на рукама и закључили смо да нам свима прија. Пре тога Меримин дечји.

Poslednja izmena:

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.454
Drugi se odlučuju za čvrsti jer imaju utisak da njime bolje peru ruke i da je bolji u higijenskom smislu.
Iako je svaki sapun mnogo bolja opcija od pranja ruku samo vodom, ostaje pitanje:

Koristim čvrsti antibakterijski sapun(kad koji nađem). U firmi koristim tečni.Izbegavam parfemisane sapune.Uopšte,više koristim medicinsku kozmetiku.

limunada

Elita
Poruka
16.238

Tečni sapun više isušuje ruke,a slušala sam jednom neku hemičarku koja je baš govorila na ovu temu i kaže da su tečni sapuni po hem.sastavu slični deterdžentima za suđe i da je za kožu daleko bolji obični sapun.
Lično,samo od jednog pranja tečnim sapunom mi se isuše ruke,tako da priznajem samo obični sapun.
A za kupanje koristim isključivo dječije sapune.
U poslednje vrijeme sam primijetila da sapune prave tako da se oni pretvore u neku gnjecavu masu i nisu ni za sta.

Poslednja Igra Leptira

Veoma poznat
Poruka
11.902
Davovi i tecni i cvrsti vrlo fino mirisu i nisu jaki za kozu.
Mi obicno tecne koristimo. Smeta mi kada se pocne topiti sapun kao i posuda gdje stoji, djeluje mi musavo posle prvog koriscenja.
Muz je jednom kupio glicerinski, borovina neka. Mnogo prijatan za kozu. Bas je super mirisao kad sam ga otpakovala, osvjezavajuce. Ubrzo se miris prosirio na kupatilo i hodnik toliko da me glava zaboljela.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.