Чувај ме боже куге и Хрвата!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da ona izreka sa pocetka teksta ima da se procita u nekoj crkvi u nemackoj, a izreka je jos iz srednjeg veka, a ne sa pocetka proslog!

postoji nekoliko teorija o tome...naravno...sukoi je omanuo
jedna je da je iz perioda pobune seljaka,i regulisanja vera u nemackoj,kada su se protestanti ostvarivali kao posebna vera,pa je austrija,kao katolicka zemlja poslala :"pomoc" u vidu nesto svoje vojske i nesto hrvatskih bojni....e onda su navodno hrvati na neki ajd da kazem a da neuvredim nikog...njima svojstven nacin ugusili tu pobunu u nekom delu,gde su stigli...taj nacin je navodno ostao toliko upamcen,i ovde verovali ili ne,da se u toj nekoj crkvi,protestantskoj,u tom selu gde su dejstvovali pojavio natpis spasi nas boze kuge i hrvata

druga teorija,mozda verovatnija....je da je jedan pruski general u ratu protiv austrije,kada u e njegove vojske usrele sa delom vojske sastavljene od mobilisanih hrvata,rekao...spasi ns boze kuge i hrvata...na foru,da su opasno dobri borci....

to u neku ruku i jeste tacno...sada ce me pojsti pola foruma....ali oni su isli,gde god je austrija imala neku kokacinu sa nekim,slali su hrvate....ono ko po kazni...naravno,bolje dsa gine drugi mesto mene,rezonom...em potcinjen narod,em sloveni
elem,na takvom jednom pohodu,mislim negde u nemackoj da su bili,na putu za francusku,vreme rata austrije i francudske...mada mozda gresim,mozda bas period intervencije u nemackoj...kada su prolazili kroz neko selo.....a seljaci pitali...ko u ovi ratnici sa kravatama oko vrata.....posto su imali neke cdne nosnje..verovatno zarad raspoznavanja
onda rekose das ist croatishe soldaten...kroaten...tako po tim kravatama...hrvati dobise ime....

ee eto malo cinjenica...a ne samo lupanja gluposti,jer postavcljac teme vako kako je postavio,postavio je vrlo ruzno,iz toga se nikako nevidi,ovo sto ja ovde napisah...a trrebalo je on
po svemu sudecu,njemu ko da je trebalo da izazove prepucavacinu srbi-hrvati n forumu...mesto da pojasni tu svoju tezu za ime teme
 
postoji nekoliko teorija o tome...naravno...sukoi je omanuo
jedna je da je iz perioda pobune seljaka,i regulisanja vera u nemackoj,kada su se protestanti ostvarivali kao posebna vera,pa je austrija,kao katolicka zemlja poslala :"pomoc" u vidu nesto svoje vojske i nesto hrvatskih bojni....e onda su navodno hrvati na neki ajd da kazem a da neuvredim nikog...njima svojstven nacin ugusili tu pobunu u nekom delu,gde su stigli...taj nacin je navodno ostao toliko upamcen,i ovde verovali ili ne,da se u toj nekoj crkvi,protestantskoj,u tom selu gde su dejstvovali pojavio natpis spasi nas boze kuge i hrvata

druga teorija,mozda verovatnija....je da je jedan pruski general u ratu protiv austrije,kada u e njegove vojske usrele sa delom vojske sastavljene od mobilisanih hrvata,rekao...spasi ns boze kuge i hrvata...na foru,da su opasno dobri borci....

to u neku ruku i jeste tacno...sada ce me pojsti pola foruma....ali oni su isli,gde god je austrija imala neku kokacinu sa nekim,slali su hrvate....ono ko po kazni...naravno,bolje dsa gine drugi mesto mene,rezonom...em potcinjen narod,em sloveni
elem,na takvom jednom pohodu,mislim negde u nemackoj da su bili,na putu za francusku,vreme rata austrije i francudske...mada mozda gresim,mozda bas period intervencije u nemackoj...kada su prolazili kroz neko selo.....a seljaci pitali...ko u ovi ratnici sa kravatama oko vrata.....posto su imali neke cdne nosnje..verovatno zarad raspoznavanja
onda rekose das ist croatishe soldaten...kroaten...tako po tim kravatama...hrvati dobise ime....

ee eto malo cinjenica...a ne samo lupanja gluposti,jer postavcljac teme vako kako je postavio,postavio je vrlo ruzno,iz toga se nikako nevidi,ovo sto ja ovde napisah...a trrebalo je on
po svemu sudecu,njemu ko da je trebalo da izazove prepucavacinu srbi-hrvati n forumu...mesto da pojasni tu svoju tezu za ime teme
polupao si lončiće kravata je dobila ime po hrvatima 8-) a ne obratno

i za onaj natpis sam isto čuo neku priču da je bilo u vezi hrv vojnika ali točan dogadjaj mi nije ostao u pamćenju. :?
 
Ne, pa stvarno, zamisli: em vojnik, maršira po boktepita kojim i čijim vukohebinama, nosi 100 kila opet boktepita čega na leđima, obuća žulja, sunce prži, mraz steže....em ga ona guja davi oko vrata na svu muku. Pa ko da ne poludi! :lol:

da su normalni pukli bi :lol:

nije to guja vec anakonda ;)

još da su se onda protiv srba borili sad bi tokijo (ne varazdinac) bio naš :lol:
40-1.gif
 
ej,medo,ali pazi,ima tu nesto,sada bre uz svako biznis odelo,moras i kravatu...ko zna u cemu je trik
mozda bre ima veze sa potencijom...tipa sto je u izlogu,to je i u radnji:):):):)

Ono, veličina, i te fore?
jbg, ja više ne znam šta da uzmem kao reper: naše bake gledale u nos i nema dileme, a danas....trista čuda i sve kontradiktorno- što veći auto, a što manji telefon :confused: I sad još ova kravata, šta sad sa njom, širina ili dužina, jel' to ha ili fi?
:lol:
 
eee ako je temu odmor od politike postavio RADIKAL...onda je ta tema ok...politicki je podobna...jos ako su svi posetioci iste RADIKALI...onda je jos bolje
a ,mogli bi ovima drugima,koji nisu RADIKALI,da okacimo nesto na rukav,ili rever,neki simbol,krpicu svetle boje,pa da tacno znamo,koji to nisu NASI....da znamo da se njihove teme,i njihovi odmori od politike,drakonski kaznjavaju....ili zatvaranjem te teme,ili proterivanjem te teme na neki drugi pdf,ili jednostavno,ban,po kratkom postupku,na licu mesta
ee sta ima oni da se odmaraju od politike,a niti pisu pesme,niti postavljaju slike,murale,kolaze i slicno.......a jos pricaju ko kojom rukom jede...neko jelo..mislim
a ovamo se kace za NASU temu.....mesto da NJIHOVE regulise...propisno i jednom za svagda

jesam li ja to u pravu

Nisi!
Htela sam reci, da mozda upravo to smeta sto je RADIKAL:roll:
Nema potrebe da nesto kacite, ja zaista ne mogu da vidim kroz monitor, a za tvoju temu (ma sta to znacilo) ne "kacim" se osim ako ne moram.
Prosto, ne volim ljuto.
Da ne bi ljutito penili, lepo zamolite Jominija da zakatnci "Odmor......" i onda ce sve biti u redu. Teme sveze i inspirativne, dubokoumne, komentari jos bolji, i mirna Backa.
Samo napred, sto se ustrucavate:roll:
 
Svakakvih budalaša imaš na obe strane....Nemaju život, pare, ribu i šta će....Odu lepo u nacijonalni stroj ili neki ekvivalent na 'rvatskoj strani....Patriotizam je ,dans, generalno u celom svetu toliko izlizana kategorija....Osim kaubojskog, dakako8-)....
mislim da ona izreka sa pocetka teksta ima da se procita u nekoj crkvi u nemackoj, a izreka je jos iz srednjeg veka, a ne sa pocetka proslog
Još jednom-Sve vidim, Nemci se ubiše početkom devedestih da unište ''jadne i nezaštićene 'Rvate''.Tolko da im ovi posvetiše pesmu;).....Ebiga, svim Germanima bez razlike:)
Ta mitologija, nažalost umesto u knjigama za malu decu, živi i dalje u ljudima koji veruju u neki novi ''hladni rat'' i VELIKOG preCednika Putija....Mada je ,kao i mnoge srpske bajke i ta suviše ''krvava''i sumnjam da bi bilo moralno čitati to deci pred spavanje:|
 
postoji nekoliko teorija o tome...naravno...sukoi je omanuo
jedna je da je iz perioda pobune seljaka,i regulisanja vera u nemackoj,kada su se protestanti ostvarivali kao posebna vera,pa je austrija,kao katolicka zemlja poslala :"pomoc" u vidu nesto svoje vojske i nesto hrvatskih bojni....e onda su navodno hrvati na neki ajd da kazem a da neuvredim nikog...njima svojstven nacin ugusili tu pobunu u nekom delu,gde su stigli...taj nacin je navodno ostao toliko upamcen,i ovde verovali ili ne,da se u toj nekoj crkvi,protestantskoj,u tom selu gde su dejstvovali pojavio natpis spasi nas boze kuge i hrvata

druga teorija,mozda verovatnija....je da je jedan pruski general u ratu protiv austrije,kada u e njegove vojske usrele sa delom vojske sastavljene od mobilisanih hrvata,rekao...spasi ns boze kuge i hrvata...na foru,da su opasno dobri borci....

to u neku ruku i jeste tacno...sada ce me pojsti pola foruma....ali oni su isli,gde god je austrija imala neku kokacinu sa nekim,slali su hrvate....ono ko po kazni...naravno,bolje dsa gine drugi mesto mene,rezonom...em potcinjen narod,em sloveni
elem,na takvom jednom pohodu,mislim negde u nemackoj da su bili,na putu za francusku,vreme rata austrije i francudske...mada mozda gresim,mozda bas period intervencije u nemackoj...kada su prolazili kroz neko selo.....a seljaci pitali...ko u ovi ratnici sa kravatama oko vrata.....posto su imali neke cdne nosnje..verovatno zarad raspoznavanja
onda rekose das ist croatishe soldaten...kroaten...tako po tim kravatama...hrvati dobise ime....

ee eto malo cinjenica...a ne samo lupanja gluposti,jer postavcljac teme vako kako je postavio,postavio je vrlo ruzno,iz toga se nikako nevidi,ovo sto ja ovde napisah...a trrebalo je on
po svemu sudecu,njemu ko da je trebalo da izazove prepucavacinu srbi-hrvati n forumu...mesto da pojasni tu svoju tezu za ime teme

..hvala ratni druze..!!!....majku im ustašku.....;);)mislim da se kravata prvi put spominje u vrijeme napoleona..i u pocetku su je smatrali za modni detalj..dok su je Hrvati koristili kao zastitu od prasine..buduci da oni na zacelju kolone "jedu" puno prasine
 
postoji nekoliko teorija o tome...naravno...sukoi je omanuo
jedna je da je iz perioda pobune seljaka,i regulisanja vera u nemackoj,kada su se protestanti ostvarivali kao posebna vera,pa je austrija,kao katolicka zemlja poslala :"pomoc" u vidu nesto svoje vojske i nesto hrvatskih bojni....e onda su navodno hrvati na neki ajd da kazem a da neuvredim nikog...njima svojstven nacin ugusili tu pobunu u nekom delu,gde su stigli...taj nacin je navodno ostao toliko upamcen,i ovde verovali ili ne,da se u toj nekoj crkvi,protestantskoj,u tom selu gde su dejstvovali pojavio natpis spasi nas boze kuge i hrvata

druga teorija,mozda verovatnija....je da je jedan pruski general u ratu protiv austrije,kada u e njegove vojske usrele sa delom vojske sastavljene od mobilisanih hrvata,rekao...spasi ns boze kuge i hrvata...na foru,da su opasno dobri borci....

to u neku ruku i jeste tacno...sada ce me pojsti pola foruma....ali oni su isli,gde god je austrija imala neku kokacinu sa nekim,slali su hrvate....ono ko po kazni...naravno,bolje dsa gine drugi mesto mene,rezonom...em potcinjen narod,em sloveni
elem,na takvom jednom pohodu,mislim negde u nemackoj da su bili,na putu za francusku,vreme rata austrije i francudske...mada mozda gresim,mozda bas period intervencije u nemackoj...kada su prolazili kroz neko selo.....a seljaci pitali...ko u ovi ratnici sa kravatama oko vrata.....posto su imali neke cdne nosnje..verovatno zarad raspoznavanja
onda rekose das ist croatishe soldaten...kroaten...tako po tim kravatama...hrvati dobise ime....

ee eto malo cinjenica...a ne samo lupanja gluposti,jer postavcljac teme vako kako je postavio,postavio je vrlo ruzno,iz toga se nikako nevidi,ovo sto ja ovde napisah...a trrebalo je on
po svemu sudecu,njemu ko da je trebalo da izazove prepucavacinu srbi-hrvati n forumu...mesto da pojasni tu svoju tezu za ime teme

i ako se nevaram na te dobre ratnike "hrvate" misli se na srbe granicare... toliko o onome ko je postavio ovu temu!
koliko glupih i neukih ljudi u ovoj zemlji pa to strasno!
 
i ako se nevaram na te dobre ratnike "hrvate" misli se na srbe granicare... toliko o onome ko je postavio ovu temu!
koliko glupih i neukih ljudi u ovoj zemlji pa to strasno!


pa to ti ja pricam..eto vidis i sam....a da ti pojasnim....hrvati su isli u inostranstvo da ratuju...ne srbi iz hrvatske...oni su cuvali granicu....sto i sama rec kaze...nisu prusi znali sta srbi rade na granici sa bihacem i cazinskom...turskom krajinom...pritom samo u srbiji postoji misljenje da su to iskljucivo bili srbi....u tom je kraju bilo i hrvata....i oni su cuvali granicu....jesi cuo nekada za alkare....naravno,i oni su srbi...jer nose subare...verovatno..
prema tome.......ispada da osim srba,nkiko drugi neume da pravilno nosi pusku ovde na balkanu...ili se ja varam
 
Svakakvih budalaša imaš na obe strane....Nemaju život, pare, ribu i šta će....Odu lepo u nacijonalni stroj ili neki ekvivalent na 'rvatskoj strani....Patriotizam je ,dans, generalno u celom svetu toliko izlizana kategorija....Osim kaubojskog, dakako8-)....

Još jednom-Sve vidim, Nemci se ubiše početkom devedestih da unište ''jadne i nezaštićene 'Rvate''.Tolko da im ovi posvetiše pesmu;).....Ebiga, svim Germanima bez razlike:)
Ta mitologija, nažalost umesto u knjigama za malu decu, živi i dalje u ljudima koji veruju u neki novi ''hladni rat'' i VELIKOG preCednika Putija....Mada je ,kao i mnoge srpske bajke i ta suviše ''krvava''i sumnjam da bi bilo moralno čitati to deci pred spavanje:|

Ja gledao sam
Nemce na zapadu
Kako me ljube

I gledao sam
Srbe na istoku
Kako se gube

I čekao nemačku pomoć
I ronio suze
A pomoć je ostala tamo
i drugi je uze

ZBOG JEDNE DIVNE CRNE ZEMLJEEEE

(p.s. indexovo radio pozorište)
 
pa to ti ja pricam..eto vidis i sam....a da ti pojasnim....hrvati su isli u inostranstvo da ratuju...ne srbi iz hrvatske...oni su cuvali granicu....sto i sama rec kaze...nisu prusi znali sta srbi rade na granici sa bihacem i cazinskom...turskom krajinom...pritom samo u srbiji postoji misljenje da su to iskljucivo bili srbi....u tom je kraju bilo i hrvata....i oni su cuvali granicu....jesi cuo nekada za alkare....naravno,i oni su srbi...jer nose subare...verovatno..
prema tome.......ispada da osim srba,nkiko drugi neume da pravilno nosi pusku ovde na balkanu...ili se ja varam

..imaju alkari i VOJVODU....;););):p:p:p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top