Čume ošamario Mrkonjića!

ne mogu sve da čitam ali pitanje za ljubitelje sadašnje vlasti?
koja je razlika izmedju srbije gde čume šamara mrkonjića i srbije gde arkan postrojava miloševićeve političare?
ukinute su nam vize,na tri meseca možemo da budemo u zemljama eu?
ma extra
 
Ministar Mrkonjić se posle tri dana konačno oglasio o aferi šamar
Ni otac me nije udario!
Petak - 13.08.2010
Posle tri dana neuspešnih pokušaja „Alo!“ da od Milutina Mrkonjića dobije komentar na aferu „šamar“, ministar za infrastrukturu se juče konačno oglasio! Na prvi naš poziv Mrkonjić je zbunjeno procedio: „Doviđenja... U gužvi sam, dušo, zvaću kasnije...“ i prekinuo vezu. Posle nekoliko sati se javio i ovog puta potpuno smireno, uz neizostavne pošalice, počeo svoju odbranu rečima:“Tog čoveka u životu nisam video na gradilištu“, misleći na zaštićenog svedoka Ljubišu Buhu Čumeta.


Podsetimo, Mrkonjića je svedok saradnik pre oko dva meseca ošamario na jednom od gradilišta Koridora 10, a „Alo!“ je tu priču objavio uz svedočenje odlično obaveštenog izvora.
- To je totalna neistina! Radovi na Koridoru 10 se zahuktavaju i neko je hteo da ih obmanama javnosti bar nakratko zaustavi, ali je to nemoguće. Ja sam malo nezgodan tip za šamaranje. Ne sećam se ni da me je otac udario, a kamoli Buha. Tog čoveka za 40 godina nikada nisam video na gradilištima, kaže Mrkonjić, a na pitanje kada ga je poslednji put video, kaže: „Ne pamtim!“
Kako je „Alo!“ već pisao, povod za obračun je bilo nezadovoljstvo Surčinca koji je sa svojom firmom „Centar za puteve Vojvodine“ prvo dobio, pa izgubio posao stručnog nadzora na izgradnji autoputa od Horgoša do Novog Sada.


Nastavak teksta ▼
- To je smešno! Pa ne može ministar da podeli tender ili bilo kakav posao, niti država ima nešto s tim. Za te stvari je zaduženo posebno preduzeće „Koridor 10“. U vreme najveće ekspanzije radova u Srbiji neko želi da me diskredituje, ali mene kod naroda niko ne može da obruka. Evo sutra idem da otvorim Guču, narod me hoće jer imam čist posao. U ovoj zemlji nikad niko nije mogao da šamara graditelje - kaže naš sagovornik. Na pitanje da li je istina da na pomenutoj deonici nema stručnog nadzora, Mrkonjić nije više bio raspoložen za tu temu, ali je ipak dodao:
- Ma kako nema?! Stručnog nadzora ima od prvog dana!
Međutim, kako „Alo!“ saznaje, drugi tender za ovaj posao je u toku, a ime pobednika će biti obznanjeno 20. avgusta ove godine. Prvi tender, koji je dobio Ljubiša Buha Čume, poništen je, a spekulisalo se kako mu posao nije dat jer je namenjen finansijerima jedne od najvećih vladajućih stranaka.
Navode o nepostojanju nadzornog organa na deonici Horgoš - Novi Sad, koje bi podrazumevalo da niko ne kontroliše kako se troše višemilionska budžetska sredstva, pokušali smo juče da dobijemo od nadležnih institucija.
Od Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja zatražili smo da nam ustupi izveštaje građevinskih inspektora sa pomenutog gradilišta, ali nam je rečeno da odgovore možemo dobiti „tek sutra“.



Incidenta je bilo!
Izvor „Alo!“ i posle demantija Mrkonjića odlučno tvrdi da je ministar popio šljagu od Čumeta na gradilištu Koridora 10.
- Ne 100 odsto, 1.000 odsto se desilo. Svađali su se žestoko, Čume ga je udario u lice i odgurnuo, a onda je skočilo obezbeđenje da ih razdvoji. Bili su tu i ljudi koji prate Mrkonjića. Posle su se sklonili u baraku da nastave razgovor - nepokolebljiv je naš sagovornik. On dodaje i da je momcima iz obezbeđenja, pošto su obavestili komandira o incidentu, bilo strogo zabranjeno da prave službene beleške ili bilo kakve izveštaje o napadu.



„Koridor 10“: Sami nadgledamo
Iz preduzeća „Koridor 10“ kažu da radove na deonici Horgoš - Novi Sad kontrolišu predstavnici njihove firme.
- Nadzor vrše ovlašćena lica iz „Koridora 10“, koja poseduju odgovarajuću licencu za nadzor radova - rečeno nam je u informativnoj službi „Koridora 10“. Na pitanje zašto je propao prvi tender kažu:
- Prethodni postupak nije uspeo zbog toga što je najjeftiniju ponudu uputila firma koja je radila projekat, pa je od strane Uprave za javne nabavke diskvalifikovana. Drugoplasirana firma nije imala potrebnu kvalifikacionu strukturu, a ponuda trećeplasirane je probila predviđena budžetska sredstva - kažu iz „Koridora 10“.



MUP ćuti
Navode o incidentu koji je navodno sprečilo policijsko obezbeđenje dodeljeno Mrkonjiću juče smo pokušali da proverimo u MUP-u, ali do zaključenja broja nismo dobili odgovore.


http://www.alo.rs/politika/29976/Ni_otac_me_nije_udario

Ma nije me udario majke mi!!! Samo me malo milovao po obrazu...Jedno dvadesetak puta...:rotf:
 
Politika

Zaštićeni svedok opsovao i napao na gradilištu ministra infrastrukture

Čume ošamario Mrkonjića!

Sreda - 11.08.2010


Zaštićeni svedok Ljubiša Buha Čume sukobio se s Milutinom Mrkonjićem, ministrom infrastrukture. Revoltiran što je Mrkonjić, navodno, hteo da ga isključi iz posla u vezi s Koridorom 10, Čume je ošamario ministra i odgurnuo ga, a događaj se zbio pre dva meseca na jednom gradilištu u Srbiji, saznaje „Alo!“ iz dobro obaveštenih izvora.


Incidentu je prethodio žučni telefonski razgovor, iz kojeg je Buha od ministra saznao da neće dobiti veliki posao na izgradnji putnog pravca. Neposredno pre toga, poznati Surčinac kupio je specijalnu mašinu za kopanje tunela, popularnu „krticu“, koju je platio 22 miliona evra, očekujući da će, kao jedini koji raspolaže takvom tehnologijom u Srbiji, imati prednost i sklopiti dogovor sa ministarstvom o izgradnji. Kada je preko posrednika načuo da Mrkonjić planira da posao dodeli nekom drugom, pozvao ga je na mobilni.
Usledio je razgovor u kojem su pale teške reči, a onda je Buha, iznerviran i bez obezbeđenja, seo u svoj automobil i pod punim gasom krenuo ka gradilištu na kojem se u tom trenutku nalazio ministar infrastrukture. Buhino policijsko obezbeđenje krenulo je za njim i nakon petnaestominutne jurnjave uspelo je da ga stigne, baš u trenucima kada se približavao Mrkonjiću. Besan, ne obazirući se na policiju, inženjere i radnike, Buha je najpre verbalno izvređao ministra, a onda ga je, na zaprepašćenje prisutnih, udario po licu i odgurnuo, tvrdi naš sagovornik.
Nakon što su se umešali policajci i razdvojili sukobljene, situacija se smirila, a Buha i Mrkonjić su razgovor nastavili u obližnjoj baraci kraj gradilišta, bez svedoka.


Pošto su obavestili centralu o incidentu, policajcima koji su bili očevici incidenta naređeno je sa više instance da ne podnose nikakav izveštaj niti belešku, to jest da zaborave da je do sukoba uopšte i došlo.
U pokušaju da čujemo komentar i proverimo informaciju kod aktera ovog događaja, pozvali smo kabinet ministra Mrkonjića. Javio se Zoran Popović, njegov savetnik za medije, koji je na pitanje da li je bilo sukoba između Buhe i Mrkonjića rekao da o tome ništa ne zna.
- To prvi put čujem i mislim da apsolutno nije tačno. Proveriću i za nekoliko dana ću vam javiti jer ministar nije tu - poručio je Popović. S druge strane, Stevan Protić, advokat Ljubiše Buhe, na isto pitanje odgovorio je slično, da nije čuo za incident.
- Jedino što mogu je da gospodinu Ljubiši Buhi dam vaš broj telefona, a on ako hoće, javiće vam se - ljubazno i kratko je odgovorio Protić.
Ni posle dva dana čekanja, iz kabineta ministra Mrkonjića nije stigao odgovor, niti se Ljubiša Buha Čume javio redakciji „Alo!“. Inače, kako saznajemo, Ministarstvo za infrastrukturu još nije odlučilo kojoj će firmi dati posao bušenja tunela na Koridoru 10.


Koridor 10 preko Čumetove avlije
Inače, Ljubiša Buha Čume poseduje i nekoliko hektara zemlje kojom bi trebalo da prođe Koridor 10, na potezu od Dobanovaca do Batajnice. Tokom prošle godine, u nekoliko navrata najavljivani su pregovori između Buhe i ministarstva na kojima bi se dogovorili o ceni po kojoj bi država otkupila zemlju. Iako je Buha pokazao spremnost za dogovor, od zvaničnih organa je na kraju stigao odgovor da neće pojedinačno pregovarati sa zemljoposednicima, već će država odrediti i svima ponuditi istu cenu.



Komandir: Ne mogu ništa da kažem
Navode ovog teksta nije hteo da komentariše ni Nebojša Pantić, komandir brigade MUP-a, koja, pored ostalog, obezbeđuje i Ljubišu Buhu Čumeta.
- Nemam nikakav komentar, o tome ne mogu ništa da kažem, prijatno vam želim - kratko je rekao Pantić.

http://www.alo.rs/politika/29911/Cume_osamario_Mrkonjica

Da se zna ko kosi, a ko vodu nosi!!!
E moja Dugina koalicijio. Jel to došlo vreme da vam osvedočeni kriminalci i belosvetski ološ vodi i korji politiku? Ili su to uvek tajno i radili, pa su se toliko osilili i počeli i javno? Sram vas bilo državni službenici. Živo me interesuje kako će te ovo zatrpati.
Kad ste dali kriminalcu da ima veliko poduzeće. Eto šta biva kad se državne stvari prepuštaju privatnicima. U moje vrijeme tako se nešto nije moglo dogoditi.
 

Back
Top