cudne pojave

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Little_white_witch:
Posle su me svi pitali shta mi je bilo i kad sam im rekla svi su reagovali neshto u stilu "Hehe,jadna mala,nije joj lako..." Eto, ne znam shta vi mislite... :)

civilni avion lako mozes da prepoznas po strob-u...tako da to nije bilo to...
vojni avion, cak i ako ga vidis, video bi se kao svetla tacka...
to sto si videla je vrlo verovatno meteor koji se raspao na ta tri dela...
meteori cesto mogu da imaju cik-cak putanju na nebu....
 
hm cick cak putanja meteora...

e a vestica je pisala o konjima, zanimljivo da sam istu pricu cuo ali sa totalno druge strane iz poreklom iz srbije neka sela oko kljajiceva...
mada iskreno nista ja ne verujem dok se sam ne uverim a i tada sumnjam da bih verovao , vec bi nasao neko razumno objasnjenje, verovatno gresim, ali jbga....
 
E i ja sam tako dugo razmishljala o racionalnom objashnjenju toga shto sam videla,ali ne vredi...
To je bilo suvishe visoko za neke reflektore tako da... Shta se tiche meteora,i meni je to malo napamet, ali mislim da nije bash moguce da se meteor desetak minuta nalazi na istom rastojanju od Zemlje i da su svi njegovi delovi iste velichine,oblika i da se istovremeno krecu u potpuno istim pravcima i da se ne menja rastojanje izmedju njih... Ne znam... Moguce da cu kad-tad doci do logichnog objashnjenja... Ali do tada... The truth is out there... ;)
 
hehe oximoron slazem se :)
bilo bi suvise naivno ...a mozda su i toliko superiorni da im se jeb* za to sto ce mo ih videti...
otprilike kao sto coveka bas briga za npr ribe koje ga vide i boje ga se a on ih lagano uzima po potrebi i trosi... :)

a i ja se pitam da li bi recimo..(uzmite ovo samo kao primer)

sletela zemaljska sonda na Mars...izasao robot, pokupio neko kamenje strpao po nekog vanzemaljca cisto radi ispitivanja vratio se u letelicu i doneo tovar na zemlju...
zar ne bi ti "Marsovci" tripovali kako su videli vanzemljaka...i dugo dugo opisivali kako oni izgledaju...a to nema veze sa inteligencijom koja je to u stvari poslala tamo...niti su upoznali vanzemaljce, a kamoli zemljane...

e al sto volim ove teme od kojih glava zaboli pa to je strasno, a zao mi samo sto je velika sansa da nikada nista ne saznam ... :(

ae poz
 
Little_white_witch:
ali mislim da nije bash moguce da se meteor desetak minuta nalazi na istom rastojanju od Zemlje i da su svi njegovi delovi iste velichine,oblika i da se istovremeno krecu u potpuno istim pravcima i da se ne menja rastojanje izmedju njih

ovo bas ne stoji....
ako se krecu u razlicitim pravicima, rastojanje izmedju njih mora da se promeni :)
 
!van:
a i ja se pitam da li bi recimo..(uzmite ovo samo kao primer)

sletela zemaljska sonda na Mars...izasao robot, pokupio neko kamenje strpao po nekog vanzemaljca cisto radi ispitivanja vratio se u letelicu i doneo tovar na zemlju...
zar ne bi ti "Marsovci" tripovali kako su videli vanzemljaka...i dugo dugo opisivali kako oni izgledaju...a to nema veze sa inteligencijom koja je to u stvari poslala tamo...niti su upoznali vanzemaljce, a kamoli zemljane...
Oces da kazhesh da je mogutje da je neka ne toliko razvijena vanzemaljska civilizacija shutnula sluchajno sondu kod nas i naletela na zhiwot a mi u3povali da su extra inteligentni alieni?
 
Little_white_witch:
E i ja sam tako dugo razmishljala o racionalnom objashnjenju toga shto sam videla,ali ne vredi...
To je bilo suvishe visoko za neke reflektore tako da... Shta se tiche meteora,i meni je to malo napamet, ali mislim da nije bash moguce da se meteor desetak minuta nalazi na istom rastojanju od Zemlje i da su svi njegovi delovi iste velichine,oblika i da se istovremeno krecu u potpuno istim pravcima i da se ne menja rastojanje izmedju njih... Ne znam... Moguce da cu kad-tad doci do logichnog objashnjenja... Ali do tada... The truth is out there... ;)

E,nista ne mora da znaci.Sa tvoje(nase) tacke gledista to rastojanje izmedju Zemlje i tog nebeskog tela se mozda i promenilo ali ti to nisi uocila jer je bilo zanemarljivo. :roll:
A mozda nasa vojska vezba u nekim cudnim letelicama...
 
E,sad sam josh vishe zbunjena... :roll: Dobila sam toliko odgovora koji mogu i ne moraju da budu tachni...
Mozda jeste meteor,mozda vezba nasha vojska,a mozda je odbacheni vanzemaljski toster... :D
Mada,neko je pomenuo,i ja se slazem tj. mislim da su vanzemaljci dovoljno superiorni da ih zabole ko ce i kada da ih vidi! ;)
 
Oximoron:
Oces da kazhesh da je mogutje da je neka ne toliko razvijena vanzemaljska civilizacija shutnula sluchajno sondu kod nas i naletela na zhiwot a mi u3povali da su extra inteligentni alieni?


recimo....mozda su samo imali vise srece od nas i naleteli na nas...ili su duze u toj prici, ali ono sto sam hteo da kazem da jednoga dana i kad budemo sigurni da ih ima i videli na vestima nesto, ko zna sta cemo u stvari videti...

a sa druge strane samo hipoteticki gledano...mozda mi trazimi pogresno...
jer na mesecu npr, smo zakljucili da nema zivota...jer smo trazili zivot u nekom od poznatih oblika...a preleteli pogledom preko ko zna koliko bica totalno ne sveni njihovog postojanja...

zato mi je interesantna prica da "oni" vanzemljaci mozda nas posmatraju kao nekakvo kamenje ili sta vec daleko ispod njihovog nivoa interesovanja...

blah...

jel ser.m ???

aj u zdravlje..
 
Ma ne,Ok su ti postovi... Originalni,shto je najvaznije... ;)
Ne znam,sad si me naveo da razmishljam... :roll:
Mozda je to gledishte najispravnije-dok mi svi trazimo neke vanzemaljce ko iz Holivuda,ko zna kako oni izgledaju... :)
Oxi,shto se tiche tvoje teorije-ne znam shta si zapeo za to brisanje pamcenja,ali mozda je njihova tehnologija manje razvijena od nashe,chak iako je imaju...
Jao,sad cu celo veche da mozgam o ovome,ima da me zaboli glava... :D
 
mozda smo i mi napredniji od njih ali u pogresnom pravcu, mozda su daleko nazadniji ali su usmerili svoju inteligenciju u recimo druge pravce a mi u rat...ratovanje i ratnu tehnologiju zar ne...
90% proizvoda je nus produkt neke ratne tehnike, tehnologije ...

recimo nisam znao podatak da za jedan nosac aviona moze da se sagradi cini mi se 5 bolnica velicine VMA sa svim pratecim stvarima u njoj masinama , doktorima i cistaciama...:)

takodje kolicina energije koju trosi taj isti nosac za 10 dana mogao bi da napaja strujom osrednji grad mesecima ...tako bar kazu neke pametne cike.. :)

verujem da nije bilo ratova, i da nije toliko para, resursa i inteligencije(naucnika) , truda i ideja troseno na iste mozda bi do sada bili primljeni u neki intergalakticku uniju ..a ne u evropsku.. :)

sa druge strane, mozda da nije bilo doticnih ratova jos uvek bi palili automobile na kurblu...ko zna...

brb
 
!van:
recimo nisam znao podatak da za jedan nosac aviona moze da se sagradi cini mi se 5 bolnica velicine VMA sa svim pratecim stvarima u njoj masinama , doktorima i cistaciama...:)

apsolutno si u pravu...
isto tako, razvoj B-2 bombardera (onaj veliki, letece krilo, stealth :) :) je kostao kao cela misija na Meseca. Kazem "Razvoj", ne ulazimo u to koliko kosta svaki primerak...a kosta...
 
Pa...sva znachajnija nauchna otkritja u istoriji su proizashla iz trazhenja efektivnijeg i razornijeg oruzhja...ali nazhalost,doshli smo do tachke u kojoj bi josh jedan sveopshti rat znachio mogutju propast za chovechanstvo...tako da tjemo morati da otkrijemo neki drugi nachin...
 
a zashto neko ko je skeptik ne preskochi ovu temu? NLO se najcheshtje pojavljuje gde radari nisu omoguceni ili avio jedinica ne prima podatke o letu....to je na nekom seocetu iza granica....

S
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top