Cudna pojava

TheTruth

Početnik
Poruka
9
Forumasi moji desava mi se sledece. 5-6 godina unazad desava mi se da prodjem pored bandere ili dok joj se problizavam ona se ugasi. To se desava vrlo cesto i uglavnom je u pitanju jedna bandera. Ali pre 3 noci se desilo sledece: dok sam setao ulicom u 150-200 predjenih metara su se ugasile 3 bandere a 2 su se upalile dok sam prolazio pored njih, takodje se kod nekih bandera koje su slabije sijale svetlost eksponencijalno pojacavala kako sam im se priblizavao. U cemu je fora? Da li imam jaku energiju ili sta vec?. Znam josh jednog decka kome se to desava ali ne ovoliko koliko meni.
 
The
Nisi jedini.
Meni se skoro svaki put, kad je prođem, gasi ista svetiljka na ulici, u blizini kuće. Prolazim tuda skoro svako veče u šetnji, već pet godina. Do sada su na tom, mestu rutinski menjali ca. pet sijalica.
Nemam neki poseban komentar, jedino mi pade na pamet, da je večeras i još nekoliko večeri, svesno podržim da se ne ugasi. To bi možda pokazalo neku zavisnost.
Inače, većina uličnih svetiljki, kao izvor svetlosti koriste električni luk u nekom gasu ili pari, a ponašanje eletričnog luka je dosta neispitana pojava. Izgleda da se pojave koje se dešavaju u primeni el. luka najmanje povinuju Maksvelovoj teoriji, od svih ostalih koje svakodnevno susrećemo. Inače, električni luk u raznim varijantama, skoro je uvek centralna tema, kod populacije koja se bavi nadrealnom tehnikom.
 
Poslednja izmena:
Pozz,to ti je obican ''karbon efekat'' ili ''karbonski elektricitet'', nista cudno.
Naime,istrazivanjima se jos 1970ih doslo do otkrica da su svuda u prirodi
rasprostr. tanke,nevidljive karbonske niti,koje kad se dodirnu dolazi do razlicitih
fizicko-hemijs. reakcija.
Svako covek takodje ima niti prikacene za sebe,tako da se nekima desava
da u njihovom prisustvu eksplodiraju baterije,pale se vatre,riknjavaju masine i
slicno.
Tvoje karb.niti su se pomrsile sa karb.nitima na banderi i to dovodi do spojeva.
Najcesce ljudi sa dugackim nitima, tzv longikarboniti, izazivaju efekte.
Probaj prost experiment: posto niti najcesce coveku bivaju prikacene oko glave,
sledeci put kad krenes u setnju stavi kapu ili kacket i prodji pored bandere-
efekti bi trebalo da se vidno smanje,ako ne i prestanu skroz.
 
Forumasi moji desava mi se sledece. 5-6 godina unazad desava mi se da prodjem pored bandere ili dok joj se problizavam ona se ugasi. To se desava vrlo cesto i uglavnom je u pitanju jedna bandera. Ali pre 3 noci se desilo sledece: dok sam setao ulicom u 150-200 predjenih metara su se ugasile 3 bandere a 2 su se upalile dok sam prolazio pored njih, takodje se kod nekih bandera koje su slabije sijale svetlost eksponencijalno pojacavala kako sam im se priblizavao. U cemu je fora? Da li imam jaku energiju ili sta vec?. Znam josh jednog decka kome se to desava ali ne ovoliko koliko meni.

Дешава се и мени. То је зато што се бандере пале и гасе да би се сијалица мало охладила, тако су наштеловане, а остало је слушајност. Мени се десило да ми се угаси 10 бандера како ходам, свака кад јој приђем, исто ко да сам добио на лотоу, због мале шансе да се тако потрефи... :Д
 
Forumasi moji desava mi se sledece. 5-6 godina unazad desava mi se da prodjem pored bandere ili dok joj se problizavam ona se ugasi. To se desava vrlo cesto i uglavnom je u pitanju jedna bandera. Ali pre 3 noci se desilo sledece: dok sam setao ulicom u 150-200 predjenih metara su se ugasile 3 bandere a 2 su se upalile dok sam prolazio pored njih, takodje se kod nekih bandera koje su slabije sijale svetlost eksponencijalno pojacavala kako sam im se priblizavao. U cemu je fora? Da li imam jaku energiju ili sta vec?. Znam josh jednog decka kome se to desava ali ne ovoliko koliko meni.

:hahaha:

Isto se i meni dešava, gomila ljudi prođe ispred meen i ništa, ali ja kad naiđem svaka druga ulična svetiljak se ugasi, ili se pak upali ako je bila ugašena :D dobro je, nisam jedini :mrgreen:
 
Takvo su iskustvo imala i moja dva najbolja druga, kada su se vraćali kući sa periferije Zvezdare...kažu, kako prođu pored bandere, tako se ugasi :lol: .
Inače, totalni su pragmatici, i ne veruju ni u šta :lol: ..tako da im je ovo predstavljalo dobru zabavu i ništa više.

Ja sam imala nešto drugačije iskustvo... primetila sam da uređaji u mojim rukama pošize ili riknu... ko zna koliko sam mobilnih telefona promenila :roll: .
Mada, biće da je to pre do onog "made in China" nego do moje energije :lol: .
 
a na koji princip se one uopste pale i gase

postoji nesto kao senzor koji je osetljiv na promenu svetlosti pa kad se smanji svetlost on aktivira kao prekidac, pa im se mozda to malo zahebe i onda postanju preosetljive i reaguju na svasta, meni se cini da se to desava kod onih losijih stubova na periferijama i koji nisu u gradskoj el. mrezi, a postoje i one sijalice koje reaguju na neciji prolazak ili neki pokret ma da ne verujem da se one koriste za ulicne, mozda je nesto od toga ili je samo ono sto je papkar rekao
 
da, pa postoji mogucnost posedovanja viska energije koju prenosis, sto se vidi po banderama, tj osvetljenju. ali da se ne bi mucio i brinuo sta ti je, probaj sledeci trik, ako uspe, znaci da posedujes nesto sto drugi nemaju, i time si specifican. dakle, uzmi malo sijalicu i drzi je za grlic, skoncentrisi se i vidi da li je sam mozes upaliti bez umetanja iste u bilokakvu lampu. ako uspes, objasnicu o cemu se radi temeljnije.
pozdrav
 
Forumasi moji desava mi se sledece. 5-6 godina unazad desava mi se da prodjem pored bandere ili dok joj se problizavam ona se ugasi. To se desava vrlo cesto i uglavnom je u pitanju jedna bandera. Ali pre 3 noci se desilo sledece: dok sam setao ulicom u 150-200 predjenih metara su se ugasile 3 bandere a 2 su se upalile dok sam prolazio pored njih, takodje se kod nekih bandera koje su slabije sijale svetlost eksponencijalno pojacavala kako sam im se priblizavao. U cemu je fora? Da li imam jaku energiju ili sta vec?. Znam josh jednog decka kome se to desava ali ne ovoliko koliko meni.

Ja znam par ljudi koji su me smarali s' tom pojavom.
Tj. pricali mi ovo sto ti pricas.
 
Forumasi moji desava mi se sledece. 5-6 godina unazad desava mi se da prodjem pored bandere ili dok joj se problizavam ona se ugasi. To se desava vrlo cesto i uglavnom je u pitanju jedna bandera. Ali pre 3 noci se desilo sledece: dok sam setao ulicom u 150-200 predjenih metara su se ugasile 3 bandere a 2 su se upalile dok sam prolazio pored njih, takodje se kod nekih bandera koje su slabije sijale svetlost eksponencijalno pojacavala kako sam im se priblizavao. U cemu je fora? Da li imam jaku energiju ili sta vec?. Znam josh jednog decka kome se to desava ali ne ovoliko koliko meni.
Ako se ne gasi svaka bandera pored koje prolazis, definitivno nemas nikakve veze sa time. Malo je narcisticno misliti tako.
 

Back
Top