Crtez sijalice nadjen u Piramidama

Taj crtež predstavlja prvobitnu sijalicu, ali nije ona najbitniji element u svemu tome. Najbitniji element je primitivna baterija koju su koristili da napajaju tu sijalicu, a koju ne vidim na toj slici. Elem, gledao sam u jednom od silnih dokumentaraca o Egiptu baš kada su govorili o tim pronalascima. Čak su prema tim starim skicama probali da izvrše rekonstrukciju te baterije i sijalice i u nekom Britanskom muzeju se mogu videti te rekonstrukcije. Zapanjujuće je to što to zapravo radi, a pravljeno je prema tim starim "uputstvima" i korišćeni su samo materijali koji su mogli biti pronađeni u tom vremenu.
 
Ја сам у једној књизи прочитао да су успели да реконструишу неку машину за прављење енергије по нацрту старих египћана.Доле на слици је тај нацрт
spa4028i.jpg
 
Ja samo govorim sta sam gledao.Nasli su u Gizi.

vrlo je diskutabilno sta si gledao, hram hathora gde je crtez pronadjen je u mestu dendera, koje je od gize udaljeno oko 500 km. toliko o tome.
inace, licno se divim starim egipcanima koji su bili vrlo napredni na poljima nauke, a njihovi crtezi su vrlo cesti dokazi koliko su genijalni bili. prava je steta sto same piramide i jos mnogo toga nije istrazeno do danasnjeg dana. ljudi salju robote na mars, a nisu u stanju da uslikaju unutrasnjost i prostorije piramida u gizi...
 
ne dozvoljava? zar nisu pre par godina slali neke robote unutar keopsove piramide?


Nisam se dobro izrazio, sorry.

Tacno, slali su, vise puta, pocev od 93ce cini mi se. Koliko ja znam poslednji takav pokusaj bio je letos. Nikakve informacije o rezultatima nisu objavljene a ako sam dobro cuo tim arheologa je bukvalno najuren iz zemlje.
 
Poslednja izmena:
ja procitala da su naisli na prepreku u vidu kamena na ulazu u naredne prostorije. obzirom na mesto gde se sama piramida nalazi, pomeranje kamena nije moguce. ali neke od uzoraka su poneli cini mi se u usa na ispitivanje. i kako su bre isterali iz zemlje svoje arheologe? :think:

o kom djelu je piramide rec? znam da su istrazivali uske bocne otvore za koje se nekada smatralo da su ventilacija,ali su naknadno utvrdili da nije o tome rec jer su zatvoreni pri samoj izgradji. (a mrtvacima i tako nije potrebna ventilacija tako da je jasno da nije tou pitanju :)
 
има у швајцарској реплика тог чуда из пирамида, имао сам двд националне географије где је то темељно објашњено, само су на њему тврдили да је у питању џиновски електрични пенис коме су се клањали стари египћани. најозбиљније, без шале, то су тврдили на том двд-у. ваљда одатле води порекло чувена српска спрдња у стилу фала цукур
е сад, шта је стварно у питању неам појма, ал сам сигуран да има људи који знају.
 
Poslednja izmena:
има у швајцарској реплика тог чуда из пирамида, имао сам двд националне географије где је то темељно објашњено, само су на њему тврдили да је у питању џиновски електрични пенис коме су се клањали стари египћани. најозбиљније, без шале, то су тврдили на том двд-у. ваљда одатле води порекло чувена српска спрдња у стилу фала цукур
е сад, шта је стварно у питању неам појма, ал сам сигуран да има људи који знају.

E samo mi nije jasno kako to lici na penis?Koliko znam penisi nemaju kablove :P
 
E samo mi nije jasno kako to lici na penis?Koliko znam penisi nemaju kablove :P

неам појма, ал то су тврдили на оном двд-у националне географије који сам гледао
сећам се и да је нека истетовирана женска вршила активирање тог чуда при чему се нит тог чуда жарила а она у оргазмичном трансу причала још неке глупости
зато сам и бацио тај двд тј дао га колеги који скупља све па и такве небулозе
 
Poslednja izmena:

Back
Top