Crno im se piše: U Hrvatskoj će standard pasti i do 30 posto?

како ствари стоје, купићеш пуно скупље, и неће ти бити боље.
не желим ти да буде тако, али, свима нам се смеши грозота.


па од 1.4. вам је отишла струја и плин.
једино, ако ти плата довољно расте, па си опуштен.
Pa već sam rekao. Struja mi je otišla sa 1.15kn/kWh na 1.3kn/kWh. Plin ne koristim, grijanje i topla voda je od toplane. Plaća je otišla gore, a navodno bi trebala još, ukupno bi to bilo oko 10% u odnosu na prošlu godinu.
 
E u tome je problem
Jurenjem robe i kupovinom na akcijama .
Tako je i ovde
Ako nam život prodje u jurenjem za akcijama,to je mučenje i poniženje.O tome sam pisala
U potpunosti se slazem. Zalosno je to sta se od place ne moze normalno zivjet nego se svaka kuna ili dinar svejedno mora dvaput okrenut i razmisljat Za razliku od mene koji vise manje gledam, moj brat samo trpa.
 
U potpunosti se slazem. Zalosno je to sta se od place ne moze normalno zivjet nego se svaka kuna ili dinar svejedno mora dvaput okrenut i razmisljat Za razliku od mene koji vise manje gledam, moj brat samo trpa.
Kad si poslednji put bez razmišljanja kupio neki dobar komad garderobe
Ono jednostavno ušao u radnju i kupio bez razmišljanja?
 
E u tome je problem
Jurenjem robe i kupovinom na akcijama .
Tako je i ovde
Ako nam život prodje u jurenjem za akcijama,to je mučenje i poniženje.O tome sam pisala
Pa zašto ne bih kupio mlijeko koje može stajati par mjeseci po 20-25% manjoj cijeni? Ili tako neke stvari, konzerve nekakve, tijesto, kozmetiku, meso za zamrzivač...?
 
Kad si poslednji put bez razmišljanja kupio neki dobar komad garderobe
Ono jednostavno ušao u radnju i kupio bez razmišljanja?
Da budem iskren to mogu i sutra. Imam srecu da imam sloznu obitelj i ako kome zaskripi pomazemo. Ne volim se usporedivati samo vec kad pitas da ti odgovorim da nemam nikakvog kredita, stambeno sam osiguran i imam nesto u steku kako bi se reklo pa samim time i nisam kao oni koji krpaju kraj s krajem bez obzira sta sam na bolovanju. Stvar je u tome da bez obzira na svoju situaciju dobro vidim kakav nam je pravac vec duze vrijeme.
 
Da budem iskren to mogu i sutra. Imam srecu da imam sloznu obitelj i ako kome zaskripi pomazemo. Ne volim se usporedivati samo vec kad pitas da ti odgovorim da nemam nikakvog kredita, stambeno sam osiguran i imam nesto u steku kako bi se reklo pa samim time i nisam kao oni koji krpaju kraj s krajem bez obzira sta sam na bolovanju. Stvar je u tome da bez obzira na svoju situaciju dobro vidim kakav nam je pravac vec duze vrijeme.
Ne može čovek biti srećan,ako je oko njega beznadje
 
Primanja ratu cijene idu gore i mislim da smo u minusu. Sta se tice rezija tu bi se slozio. Pokusavam biti sta objektivniji. Jucer sam bocu plina od 10 kg platio 169 kn, a manju 126kn. Ova od 10kg je zadnji put kada sam kupio bila 120kn. Nije da kupujem svaki mjesec ali opet je to preveliki skok.
Da, plin je sve skuplji. Kad god idem starcima po plin svaki put je sve skuplje. Sad zadnji put je bila oko 145kn. A pred pola godine oko 125kn čini mi se. Svaka tri mjeseca po 10kn više. Znači sad idući put oko 155kn. ☹️
 
Znaci koliko sam razumio susjed ce ubuduce da kupuje meso na kilicu, za razliku od Srbina pod VuĆićem koji ima u buducnosti da kupuje FRTALJINE
A onda će svo meso da propadne zbog restrikcije struje i susjedu i nama
Da li je normalno da u 21 veku punimo zamrzivače,pravimo zalihe ulja ,dugotrajnog mleka i sličnih stvari
 
Da, plin je sve skuplji. Kad god idem starcima po plin svaki put je sve skuplje. Sad zadnji put je bila oko 145kn. A pred pola godine oko 125kn čini mi se. Svaka tri mjeseca po 10kn više. Znači sad idući put oko 155kn. ☹️
Ne nego nazalost 169 na Adria Oil-u. Mozda je negdje jeftinija i tu dolazimo do onoga o cemu @LUSJE pise.
Gledas vise manje gdje je jeftinije i opterecujes se s time, a za to vrijeme bi mogli o drugome razmisljat. Kupujem i ja na akcijama da se razumijemo. Ne pratim bas, ali kad naletim uzmem mlijeko ili nesto drugo.
 
Ovde bi sad sjajno legao Đukin komentar potpisan sa HrvojeZg (što je imao običaj da radi u vreme Vučićevog preuzimanja vlasti): ''Eh da je nama u Hrvatskoj jedan takav kao gospon Vučić, gde bi nam kraj bio''.
To je bio fazon i KESH-a.

Čvarak je u fazonu Vučić i Plenković su bogovi, novi level.
 
Pa ništa, ali jednostavno nisam tako navikao. Navikao sam štedjeti gledati što je gdje povoljnije. Grizao bih se da kupim nešto skuplje, a mogao sam povoljnije. Pokušavam planirati unaprijed, znati kad će mi što zatrebati, pa kupiti...
Zar ti makar malo ne dosadi da tako živiš .Zar nikad ne poželiš da se malo opustis i uzivas
Izvini al ne kapiram
 
Zato što ti nisi mrav .
Ti si čovek i zaslužuješ dostojanstven život
Kad smo već kod tog pojma, kod nas su sindikati, prošlog ljeta čini mi se, izračunali da za dostojanstven život u Hrvatskoj treba oko 10500kn ili oko 1400€. Od toga otpada oko 17% (238€) na režije, 27% (378€) na hranu i 56% (784€) na ostale troškove.
Ali to je bilo prije ovih poskupljenja.
 

Back
Top