Crni fond

Ja još dok sam klinac bio uvijek sam imao pare za koje mi roditelji ne znaju (počeo sam da zarađajem sa 15-16 godina)... i to mi je ostalo i do dan danas... meni žena ne zna npr, kolika mi je plata... a i da me pita ja bi' malo smanjio :)

Sad kad me pitaš zašto, nemam pojma... da izbjegnem pitanja i objašnjavanja...

pa vis takav odnos iz kuce ide, prvo ste krli po roditeljskoj kuci sad po bracnoj
ja sam imala i imam otvoren odnos sa svojom majkom, pa takav isto gajim i sa muzom
meni je takav tip veza i brakova i odnosa sa roditeljima kakav ti imas potpuno neshvatljiv
pretpstvaljam i tebi moj
i to je ok, nema ubedjivanja
 
serem ti se u brak ako zeni ne smes da kazes da ides na momacko i u striptiz bar
mislim razumem ja ok, 90 postova brakova su zasnovani na medjusobnom laganju, on ne sme ovo da kaze ona ono...ja licno se pokakim na takve brakove

kod mene da se to desi bilo bi ovako: ej kumu pravimo momacko ocemo i u striptiz bar, ides sa nama il jok? - pita muz mene
- idem brate de to da propustim
- moramo iz steke da vadimo
- vadi...
(ako moze, ako ne narusava stek za ne daj boze, ako narusava nema vadjenja ebi ga nema ni te skupe zezancije)

imas jos neki "super tajni" primer za opravdavanje laganja? :ceka:

hahaha da pitam ženu da ide s nama na momačko veče?!

Ti vjerovatno živiš na zapadu i starija si od mene pa se koncepcijski ne razumijemo... ne lažem ja ženi za izlazak i glupiranje (kurave možda neću pomenuti, ali i ona pretpostavlja da ćemo to uraditi)... ja samo izbjegavam nepotrebna pitanja, objašnjavanja, rasprave isl.. ..
 
serem ti se u brak ako zeni ne smes da kazes da ides na momacko i u striptiz bar
mislim razumem ja ok, 90 postova brakova su zasnovani na medjusobnom laganju, on ne sme ovo da kaze ona ono...ja licno se pokakim na takve brakove

kod mene da se to desi bilo bi ovako: ej kumu pravimo momacko ocemo i u striptiz bar, ides sa nama il jok? - pita muz mene
- idem brate de to da propustim
- moramo iz steke da vadimo
- vadi...
(ako moze, ako ne narusava stek za ne daj boze, ako narusava nema vadjenja ebi ga nema ni te skupe zezancije)

imas jos neki "super tajni" primer za opravdavanje laganja? :ceka:

Priča mi drugar nedavno, kako mu je jednom došao prijatelj iz grada X, i kad su izašli uveče, dotični izrazi želju da poseti striptiz bar... pardon - kabare, jer takvih stvari u gradu X nema.
I desi se to, a moj drugar, kao dobar muž u dobrom braku u kom se sve deli, podeli i tu priču sa svojom ženom. Savest mu je čista, samo je pravio društvo prijatelju.

Treba li da kažem kakvu je životnu lekciju naučio posle te iskrenosti?
 
hahaha da pitam ženu da ide s nama na momačko veče?!

Ti vjerovatno živiš na zapadu i starija si od mene pa se koncepcijski ne razumijemo... ne lažem ja ženi za izlazak i glupiranje (kurave možda neću pomenuti, ali i ona pretpostavlja da ćemo to uraditi)... ja samo izbjegavam nepotrebna pitanja, objašnjavanja, rasprave isl.. ..

Stvar je inace vrlo prosta, u startu ne zenis neku koja postavlja nepotrebna pitanja i pocinje raspravu :lol:
 
hahaha da pitam ženu da ide s nama na momačko veče?!

Ti vjerovatno živiš na zapadu i starija si od mene pa se koncepcijski ne razumijemo... ne lažem ja ženi za izlazak i glupiranje (kurave možda neću pomenuti, ali i ona pretpostavlja da ćemo to uraditi)... ja samo izbjegavam nepotrebna pitanja, objašnjavanja, rasprave isl.. ..

ja sa muzom idem na striptiz, tebi neshvatljivo, nama nije :lol:

nisam na zapadu ali mi je mentalitet ko da jesam :lol: zato mi je valjda tamo i prijatnije
 
Priča mi drugar nedavno, kako mu je jednom došao prijatelj iz grada X, i kad su izašli uveče, dotični izrazi želju da poseti striptiz bar... pardon - kabare, jer takvih stvari u gradu X nema.
I desi se to, a moj drugar, kao dobar muž u dobrom braku u kom se sve deli, podeli i tu priču sa svojom ženom. Savest mu je čista, samo je pravio društvo prijatelju.

Treba li da kažem kakvu je životnu lekciju naučio posle te iskrenosti?

ne sumnjam da je najebo
ja opet ponavaljam, mi zajedno idemo na striptiz....dalje sta da ti pricam
al mi smo odavno svesni da smo egzotika, na zalost
 
Priča mi drugar nedavno, kako mu je jednom došao prijatelj iz grada X, i kad su izašli uveče, dotični izrazi želju da poseti striptiz bar... pardon - kabare, jer takvih stvari u gradu X nema.
I desi se to, a moj drugar, kao dobar muž u dobrom braku u kom se sve deli, podeli i tu priču sa svojom ženom. Savest mu je čista, samo je pravio društvo prijatelju.

Treba li da kažem kakvu je životnu lekciju naučio posle te iskrenosti?

Pa to mu je kad ne poznaje sopstvenu zenu :lol:
 
Ja još dok sam klinac bio uvijek sam imao pare za koje mi roditelji ne znaju (počeo sam da zarađajem sa 15-16 godina)... i to mi je ostalo i do dan danas... meni žena ne zna npr, kolika mi je plata... a i da me pita ja bi' malo smanjio :)

Sad kad me pitaš zašto, nemam pojma... da izbjegnem pitanja i objašnjavanja...
Bold mi je potpuno neprihvatljiv.
Valjda bračni partner sa kojim si u zajednici treba biti najbliže odraslo stvorenje, jer sa njim gradiš i održavaš tu zajednicu.
Fond za crne dane mimo partnera je više lična psihološka stvar sigurnosti, neovisno o partneru.... ne mogu tu da povučem nikakvu paralelu.
 
Ja tražio; bile neke teme, ali pre 5 i više godina.

Dakle, sinoć vodih stimulativan razgovor (jer mi žene od 50+ godina takve stvari radimo subotom uveče) koji se dotakao ''zlu ne trebalo'' štekova.

Pitanja su jednostavna:
imate li svoj crni fond, za koji, naravno, vaš partner ne zna?
da li je postojanje tajnog fonda nešto što u određenoj meri... hm... onečišćava brak?
da li biste ikad, nekad, jednog dana - rekli partneru za vaš štek?
sumnjate li i da on/ona ima sličnu gomilicu čvrste valute negde, i kako se osećate povodom toga?

Nemam, i nikad nisam imala, iako su me mnogi ubedjivali da grdno gresim.

Ispostavilo se da jesam pogresila, ali i dalje radim isto.
Kada bih otkrila da on ima stek koji krije od mene, ne bismo dugo ostali zajedno.
 
Bold mi je potpuno neprihvatljiv.
Valjda bračni partner sa kojim si u zajednici treba biti najbliže odraslo stvorenje, jer sa njim gradiš i održavaš tu zajednicu.
Fond za crne dane mimo partnera je više lična psihološka stvar sigurnosti, neovisno o partneru.... ne mogu tu da povučem nikakvu paralelu.

jel smem da pitam kakva psiholoska sigurnost?
a sta ce ti ako je tajna od partnera?
jel ovo ko onaj blog jedne forumasice uputstvo za ne daj boze kad savetuje skrivenu torbu sa stvarima ako te muz premlati da bezis? mislim ako je nesto na tu foru da se ne upustam u rasprave oko tih bolestina nemam stomak za to
 
odkud znas da ne krije?

sad si reko da ona tebe pita ti bi umanjio, otkud znas da ona ne radi isto?

nego i dalje nije jasno zasto krijes?

i sto te ona trpi?

Zato što sam navikao da kad mi padne na pamet puknem 100 evra u kafani... naravno ne često, obično poslije napora i stresa na poslu...

- - - - - - - - - -

ma da samo si ti supermen te veze, ne krije ona nista od tebe, ma nemoguce :zcepanje:
a joj

Metlice, što si ti nervozna toliko... popij malo one vode sa jodom...
 
jel smem da pitam kakva psiholoska sigurnost?
a sta ce ti ako je tajna od partnera?
jel ovo ko onaj blog jedne forumasice uputstvo za ne daj boze kad savetuje skrivenu torbu sa stvarima ako te muz premlati da bezis? mislim ako je nesto na tu foru da se ne upustam u rasprave oko tih bolestina nemam stomak za to
A čekaj, ti postaviš pitanje, ali odmah daš i smernice kakav odgovor bi htela?
El da stanem u stav mirno i da kao u srednjoj, kad me profesorka srpskog prozove da odgovaram lektiru, dam tumačenje za koje mislim da će joj se dopasti, jer će mi u suprotnom dati keca? Eeee... nisam ja đače, a bogami ni ti profesorica :)

Elem, ja već odgovorih na temu i obrazložih svoje razlog, a razlog je neidentifikovana psihička sigurnost.
S tim što ja, za razliku od tebe, nisam u braku, niti sam bila u braku, pa je moja priča o Fondu samo projekcija onoga što sada, u ovom trenutku i kao neudata, mislim da bih radila.
Šta bi tačno bilo u konkretnoj bračnoj situaciji je drugi par opanaka.
 
ako stvarno mislis da ona od tebe ne krije nista a ti od nje toliko stvari ti si covece slep kod ociju :lol:
nisam nervozna nego si mi fascinantan, takoreci ko covecija ribica u akvarijumu, posmatram cudo prirode :lol:

- - - - - - - - - -

A čekaj, ti postaviš pitanje, ali odmah daš i smernice kakav odgovor bi htela?
El da stanem u stav mirno i da kao u srednjoj, kad me profesorka srpskog prozove da odgovaram lektiru, dam tumačenje za koje mislim da će joj se dopasti, jer će mi u suprotnom dati keca? Eeee :)

Elem, ja već odgovorih na temu i obrazložih svoje razlog, a razlog je neidentifikovana psihička sigurnost.
S tim što ja, za razliku od tebe, nisam u braku, niti sam bila u braku, pa je moja priča o Fondu samo projekcija onoga što sada, u ovom trenutku i kao neudata, mislim da bih radila.
Šta bi tačno bilo u konkretnoj bračnoj situaciji je drugi par opanaka.

ne nego naglasavam ako je tako neki trip od toga onda sa tim bolestinama uma necu da se raspravljam kontas, jer kad je neko skemban u mozak nema poente da se sad raspisujemo na dvadeset strana i ubedjujemo
da si rekla da to je taj strah ja kazem aha ok i zaobidjem dalje tu temu, kontas, stedim i sebe i tebe
zato sam naglasila

ovako ako nije to....onda cisto me zanima eto radoznalost, kakva je to sigurnost u tajnim parama, odnosno nesigurnost pa je tajni stek sigurnost, pokusavam da shvatim
 
A sto ne bi mogo da kazes zeni "odo u kafanu"? :think:

Naravno da kažem... ali ne kažem joj da sam harmonikašu dao 50 maraka kad me pogodio sa pjesmom... rekla bi mi da li si normalan znaš šta si djeci mogao kupiti za te pare... i tako, ima li još ko kakvih pitanja?

- - - - - - - - - -

a sto nisi ozenio neku koja nece glavu da ti otkine za to?

Ko kaže da bi mi otkinula glavu?!
 
ovako ako nije to....onda cisto me zanima eto radoznalost, kakva je to sigurnost u tajnim parama, odnosno nesigurnost pa je tajni stek sigurnost, pokusavam da shvatim
Neka neidentifikovana, verovatno izazvana statističkim podacima o braku, razvodu i razlozima razvoda, brakovima koje posmatram oko sebe i brakovima koje posmatram sa profesionalne tačke.
Možda bih u konkretnom braku mislila drugačije, dajem za pravo.
 
Naravno da kažem... ali ne kažem joj da sam harmonikašu dao 50 maraka kad me pogodio sa pjesmom... rekla bi mi da li si normalan znaš šta si djeci mogao kupiti za te pare... i tako, ima li još ko kakvih pitanja?
!

Smesno ybt. To je kao imamo zajednicki zivot al ja cu sa mojim parama da radim sta ocu. I sam vidis da radis nesto lose cim krijes, jer da nije lose ti bi imao mooda da joj kazes na sta trosis pare :lol:

Sammo i dalje mi nije jasno odakle ti ideja da ona ne krije nista?
 

Back
Top