Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

Dakle, evo jedne definitivno fenomenalne preporuke za one koji budu došli u Crnu Goru ovog ljeta: Lipska pećina u blizini Cetinja. Fenomenalan izlet, nezaboravno!!!!

http://www.sasapetrovic.com/2009/01/02/lijepa-devojka-grdna-baba/

Inače, pećina nije ni malo teška za obilazak, ali je potrebno da imate organizovanog vodiča i opremu (baterije, odjeću koju će te promjeniti u slučaju da se isprljate, a hoćete malo sigurno :), i dvoje patika ili cipela). Sve ostalo je dobra volja. Inače, malo je teže naći vodiča, ali ako se javite na vrijeme možemo sve organizovati.

pozdrav

turizamcg
 
Jutros bilo na TV-u da ova ekonomska kriza uopste ne pogadja turiste. Kazu predstavnici nekih yir agencija da su vec izbacili aranzmane za Grcku ove godine i da prodaja ide ko luda. Mislim da ce malo ko ici u CG.
turizamcg, sta se prica za cene za ovu godinu ? Jel najavljuju neka snizenja ili ce i dalje biti skupo Vase more ?

Pozz
 
Jutros bilo na TV-u da ova ekonomska kriza uopste ne pogadja turiste. Kazu predstavnici nekih yir agencija da su vec izbacili aranzmane za Grcku ove godine i da prodaja ide ko luda. Mislim da ce malo ko ici u CG.
turizamcg, sta se prica za cene za ovu godinu ? Jel najavljuju neka snizenja ili ce i dalje biti skupo Vase more ?

Pozz

Jerotije pozdrav, nismo se odavno čuli - nadam se da si dobrom zdravlju i raspoloženju...

Ne znam šta da ti kažem, iskreno... neke moje početne procjene su da će sezona biti loša za Crnu Goru, tj. lošija nego što se Crna Gora nadala ovih svih godina da će poslovati. Nije došlo do nekog drastičnog pada cijena, barem koliko ja vidim - tako da mi se čini da Crna Gora u jednom dijelu i dalje ostaje skupa destinacija a u drugom opet - jedna od povoljnijih, makar za naše goste iz Srbije, BiH, Makedonije itd...

Nema značajnijih promjena.

Što se tiče našeg dijela posla, mi standardno servisiramo turističke upite i pomažemo oko svih neophodnih informacija, i nema nekog drastičnijeg pada interesovanja u odnosu na prošlu godinu - ali ni povećanja.

Mislim da turisti nisu pogođeni krizom, jer je ponuda sve veća i veća, samim tim se cijene obaraju - tako da ekonomska kriza u ovoj oblasti, po pitanju kućnog budžeta - nije napravila neki pretjerani udarac. Više je u pitanju strah, ili preusmjeravanje novca za neke druge potrebe, nego što turizam, kao djelatnost, generalno loše utiče na džepove onih koji i dalje vole da putuju.

I dalje je preporuka zaobilaziti Budvu u širokom luku u srcu sezone, a van sezone je skroz ok (od 1 jula do 25 avgusta - NO BUDVA :) ).

Pozdrav!
 
Izgleda da ekonomska kriza utiče da se ove godine poveća upit za ljetovanje, ponovo iz Srbije, Makedonije, ali iznenađujuće - značajan broj upita stiže iz Hrvatske i Slovenije. Šta je tačan razlog, još nismo sigurni, ali broj upita za privatni smještaj raste, dok za hotele stagnira. Što se tiče interesovanja agencija za rezervacije hotela, na najnižem mogućem niovu u poslednjih nekoliko godina.

Nema pada interesovanja u odnosu na prošlu godinu u privatnom smještaju, već on, naprotiv raste u mjesecu januaru prema statistikama koje imamo do sada na našem sajtu, ali prava slika se može steći tek na kraju marta mjeseca... do tada, a i ranije - pozdrav

turizamcg
 
Veliki broj turista nam se javlja ove godine sa pitanjem koje su i kolike cijene u privatnom smještaju za predstojeću sezonu?

Izgleda da je ova ekonomska kriza izazvala čudnu situaciju: interesovanje za privatni smještaj je značajno povećano u odnosu na prošlu godinu (izgleda da turisti nisu spremni da se odreknu ljetovanja, ali ne i da plaćaju hotelski smještaj - već su apartmani i kuće HIT ove sezone).

Iz tog razloga kratak izvještaj:
Cijene smještaja na crnogorskom primorju se generalno mogu podjeliti na dvije grupe:

Smještaj u Budvanskoj rivijeri i
Smještaj u ostalim primorskim regijama.

1. Budvanska rivijera, kao najtraženiji dio crnogorske obale ima zaista šarenoliku ponudu. iz tog razloga treba imati u vidu da i cijene značajno variraju. U špicu sezone (1.jul - 25. avgust) situacija je sledeća:

- smještaj u standardnim sobama (po krevetu) od 10,00 do 12 eur - ovo su sobe koje nemaju ništa specijalno niti dodatno u ponudi. Krevet, posteljina i upotreba kupatila (veoma rijetko i zajedničkog. Ukoliko je kupatilo zajedničko onda se može oboriti cijena i na 7,00 eur po ležaju).

- smještaj u sobama sa dodatnim uslugama kao što je kuhinja, posebno kupatilo, terasa, zaseban ulaz - od 10 - 15 eur zavisno od mjesta.

- Smještaj u garsonjerama (popularni studio apartmani - soba, kupatilo, kuhinja i eventualno terasa) za 2 do 3 osobe se kreće od 30,00 - 50,00 eur dnevno - zavisno od kvaliteta stana, garsonjere, studio apartmana.

- Smještaj u apartmanima, stanovima 2+2 (4 + 1 osoba, dnevna plus spavaca soba, kupatilo, kuhinja, terasa), kreće se u zavisnosti od kvaliteta, položaja, pogleda na more itd od 45,00 do 75,00 eur (sve preko toga je nerealna cijena osim ako nije u pitanju neka totalna eksluziva, ali takvih ponuda je veoma malo, jer je ovih drugih, oštih ponuda u budvanskim zgradama ogromna).

- Smještaj u većim apartmanima veoma varira, jer zavisi od lokacije, blizine mora, pogleda, opremljenosti i može iznositi od 70,00 do 350,00 eur dnevno (npr. ukoliko je takav stan, za 6 osoba u centru grada Budve, u zgradi, on je oko 70,00 do 85,00 eur, ali ako je sa pogledom na more, ili se nalazi u starom gradu, ili u Petrovcu, ili u Pržnom - cijene vrtoglavo rastu - ali su i namijenjene ciljnoj grupi koja to može da plati).

U van sezonskom periodu, ove cijene su niže od 25 do 50%.

Što se tiče ostatka crnogorskog primorja, cijene su niže od 10 - 25% u sezoni, a i do 60% van sezone u ondosu na Budvu. Ovo naravno ne važi za još neka mjesta koja su na cijeni, kao npr. Kotor Stari Grad, ili neke veoma popularne i skupe vile i kuće - koje će te prepoznati na našem sajtu u ponudi.

Ukoliko dolazite kolima, uvijek je najbolja ideja uzeti smejštaj izvan većih centara jer cijene su značajno povolnije, a onda možete ići svakodnevno na neku drugu plažu. Takođe, imajte u vidu da je cijena goriva značajno povoljnija nego prošle godine - što još više doprinosi uštedi vašeg budžeta - tako da, generalno - najbolja investicija za zakup smještaja ove godine je u privatnom sektoru - jer po cijeni ljetovanja i aranžmana 1 ili 2 porodice u hotelu sa 3 ili više zvjezdica - u crnogorskim apartmanima može ljetovati čitava porodica ili društvo!

pozdravi i dobrodošli!

turizamcg.com
 
Izgleda da ekonomska kriza utiče da se ove godine poveća upit za ljetovanje, ponovo iz Srbije, Makedonije, ali iznenađujuće - značajan broj upita stiže iz Hrvatske i Slovenije. Šta je tačan razlog, još nismo sigurni, ali broj upita za privatni smještaj raste, dok za hotele stagnira. Što se tiče interesovanja agencija za rezervacije hotela, na najnižem mogućem niovu u poslednjih nekoliko godina.

Nema pada interesovanja u odnosu na prošlu godinu u privatnom smještaju, već on, naprotiv raste u mjesecu januaru prema statistikama koje imamo do sada na našem sajtu, ali prava slika se može steći tek na kraju marta mjeseca... do tada, a i ranije - pozdrav

turizamcg

Ма дааа, биће навала хе,хе .Жељни људи из Србије,заразних болештина,гужве на плажама,омаловажавања и сл.Молите Бога да потраје овај визни режим та вам је једина туристичка шанса јер кад човек само једном оде у нпр.Грчку на монтенегро заборави као да тамо никад није ни био(остају му само ружне успомене)
 
Veliki broj turista nam se javlja ove godine sa pitanjem koje su i kolike cijene u privatnom smještaju za predstojeću sezonu?

Izgleda da je ova ekonomska kriza izazvala čudnu situaciju: interesovanje za privatni smještaj je značajno povećano u odnosu na prošlu godinu (izgleda da turisti nisu spremni da se odreknu ljetovanja, ali ne i da plaćaju hotelski smještaj - već su apartmani i kuće HIT ove sezone).

Iz tog razloga kratak izvještaj:
Cijene smještaja na crnogorskom primorju se generalno mogu podjeliti na dvije grupe:

Smještaj u Budvanskoj rivijeri i
Smještaj u ostalim primorskim regijama.

1. Budvanska rivijera, kao najtraženiji dio crnogorske obale ima zaista šarenoliku ponudu. iz tog razloga treba imati u vidu da i cijene značajno variraju. U špicu sezone (1.jul - 25. avgust) situacija je sledeća:

- smještaj u standardnim sobama (po krevetu) od 10,00 do 12 eur - ovo su sobe koje nemaju ništa specijalno niti dodatno u ponudi. Krevet, posteljina i upotreba kupatila (veoma rijetko i zajedničkog. Ukoliko je kupatilo zajedničko onda se može oboriti cijena i na 7,00 eur po ležaju).

- smještaj u sobama sa dodatnim uslugama kao što je kuhinja, posebno kupatilo, terasa, zaseban ulaz - od 10 - 15 eur zavisno od mjesta.

- Smještaj u garsonjerama (popularni studio apartmani - soba, kupatilo, kuhinja i eventualno terasa) za 2 do 3 osobe se kreće od 30,00 - 50,00 eur dnevno - zavisno od kvaliteta stana, garsonjere, studio apartmana.

- Smještaj u apartmanima, stanovima 2+2 (4 + 1 osoba, dnevna plus spavaca soba, kupatilo, kuhinja, terasa), kreće se u zavisnosti od kvaliteta, položaja, pogleda na more itd od 45,00 do 75,00 eur (sve preko toga je nerealna cijena osim ako nije u pitanju neka totalna eksluziva, ali takvih ponuda je veoma malo, jer je ovih drugih, oštih ponuda u budvanskim zgradama ogromna).

- Smještaj u većim apartmanima veoma varira, jer zavisi od lokacije, blizine mora, pogleda, opremljenosti i može iznositi od 70,00 do 350,00 eur dnevno (npr. ukoliko je takav stan, za 6 osoba u centru grada Budve, u zgradi, on je oko 70,00 do 85,00 eur, ali ako je sa pogledom na more, ili se nalazi u starom gradu, ili u Petrovcu, ili u Pržnom - cijene vrtoglavo rastu - ali su i namijenjene ciljnoj grupi koja to može da plati).

U van sezonskom periodu, ove cijene su niže od 25 do 50%.

Što se tiče ostatka crnogorskog primorja, cijene su niže od 10 - 25% u sezoni, a i do 60% van sezone u ondosu na Budvu. Ovo naravno ne važi za još neka mjesta koja su na cijeni, kao npr. Kotor Stari Grad, ili neke veoma popularne i skupe vile i kuće - koje će te prepoznati na našem sajtu u ponudi.

Ukoliko dolazite kolima, uvijek je najbolja ideja uzeti smejštaj izvan većih centara jer cijene su značajno povolnije, a onda možete ići svakodnevno na neku drugu plažu. Takođe, imajte u vidu da je cijena goriva značajno povoljnija nego prošle godine - što još više doprinosi uštedi vašeg budžeta - tako da, generalno - najbolja investicija za zakup smještaja ove godine je u privatnom sektoru - jer po cijeni ljetovanja i aranžmana 1 ili 2 porodice u hotelu sa 3 ili više zvjezdica - u crnogorskim apartmanima može ljetovati čitava porodica ili društvo!

pozdravi i dobrodošli!

turizamcg.com

Srpski turisti u CG idu iz nuzde,kao najblize, ali nema ni viza.
Dosta srba ima kuce i vikedndice pa dolaze.
Prosle godine je dosta manje bilo posetioca u CG iz Srbije.
Grcka je preplavljena srpskim turistima.
A do sledeceg leta,tj.2010 bice nam ukunite vize tako da ce taj broj turista iz Srbiju u CG drasticno pasti.
 
Pojavio se novi spot za turističko prezentovanje Crne Gore! Konačno da se i kod nas uradi nešto dobro (mada, iskreno rečeno, ovo i nisu radili naši ljudi, pa se vidi da je dobro :):):) ).

(ljudi što ne mogu da ubacim YouTube spot da se vidi :):) ???

Inače, na samom primorju se nastavlja sa proširenjem puteva, a takođe i na dionici Podgorica - Budva, još jedan veliki dio glavnom magistralnog puta se proširuje tako da će taj put sada biti još kvalitetniji, brži, prohodniji i lakši za vožnju.

Interesovanje za privatni smještaj je ove godine veliko (veće nego prošle godine), ali ono što je zanimljivo, iako se ljudi najavljuju, još uvijek ne rezervišu. Ovo kao da je masovna taktika ove godine, jer se time vrši pritisak na vlasnike smještaja da obaraju cijenu, koja počinje polako da pada, te se očekuje u drugoj polovini aprila i u maju početak rezervacija smještaja - kada će cijene, sada je već izvjesno - u Crnoj Gori konačno biti u padu!!!

To je dobra vijest za turiste, a dobra je i vijest da je ove godine ukinuta ekološka taksa (sramota, kad smo je već donjeli pa se obrukali, zejedno sa onim izletom o zabrani uvoza hrane prošle godine - trebali bi barem ostati malo dosledni ovako ispade da je ono bila čista pljačka - što vjerovatno i jeste bila :):):) ).

Dakle turisti, požurite - polako i gledajte kako cijene padaju :).

dobro došli - turizamcg.com
 
Autorski tekst na temu o prognozama ovogodišnje turističke sezone. Mnogi elementi teksta nastali su upravo zahvaljujući vjernim posjetiocima ovog foruma, koji su neprestanim upozorenjima, kritikama, pohvala i komentarima - uticali da se stvori što jasnija slika o stvarnom stanju u turističkoj privredi Crne Gore.

Utješno: HVALA forumašima... i zabrinuto pitanje: da li će ovakve reakcije naći odjeka u mentalitetu crnogoraca, srba i ostalih koji se bave turizmom u Crnoj Gori?

tekst možete pročitati na adresi:

http://tinyurl.com/cejp8j
 
Tekst je dosta realan ali mislim da se nece nesto bitno promeniti u mentalitetu Crnogoraca.
Ljudi koji se bave turizmom kao profesijom verovatno ce biti ljubazni,predstavljace se da im je drago sto su Srbi tu i slicno iako to nije tacno ali profesionalizam ne zna za nacionalnost vec samo za profit sto je i normalno.
A sto se tice obicnih gradjana mislim da tekst nece naici na neki odjek.Ja sam jedino doziveo u Crnoj Gori da me neko gadja kamenjem samo zato sto sam Srbin( to nisam cak doziveo ni u jednom delu Palestine,gde gadjaju sve ne Arape ) a da policija na to ne reaguje.Koga god da sam upoznao u inostranstvu kada sam im ispricao za ovaj dogadjaj ostali su bez teksta .
Zato me niko ne moze ubediti da postoji Crnogorac koji misli dobro o Srbima.Srbi tamo jednostavno nisu dobro dosli.
Mozda ce se ove godine malo folirati kako sada gotive Srbe i kako im je drago sto ih vide ali to je sve jedna velika laz.Ne postoji Crnogorac kome su Srbi dragi kao narod.
Zato je svaka kampanja laz jer je u pitanju samo nacin da se dodje do profita.
Sto se tice Srba tamo u turizmu ,mislim da ne postoji Srbin koje se bavi turizmom u CG.To su sve Crnogorci koji kada dobiju priliku Srbe samo gadjaju kamenjem i vredjaju na najgori moguci nacin.
 
Tekst je dosta realan ali mislim da se nece nesto bitno promeniti u mentalitetu Crnogoraca.
Ljudi koji se bave turizmom kao profesijom verovatno ce biti ljubazni,predstavljace se da im je drago sto su Srbi tu i slicno iako to nije tacno ali profesionalizam ne zna za nacionalnost vec samo za profit sto je i normalno.
A sto se tice obicnih gradjana mislim da tekst nece naici na neki odjek.Ja sam jedino doziveo u Crnoj Gori da me neko gadja kamenjem samo zato sto sam Srbin( to nisam cak doziveo ni u jednom delu Palestine,gde gadjaju sve ne Arape ) a da policija na to ne reaguje.Koga god da sam upoznao u inostranstvu kada sam im ispricao za ovaj dogadjaj ostali su bez teksta .
Zato me niko ne moze ubediti da postoji Crnogorac koji misli dobro o Srbima.Srbi tamo jednostavno nisu dobro dosli.
Mozda ce se ove godine malo folirati kako sada gotive Srbe i kako im je drago sto ih vide ali to je sve jedna velika laz.Ne postoji Crnogorac kome su Srbi dragi kao narod.
Zato je svaka kampanja laz jer je u pitanju samo nacin da se dodje do profita.
Sto se tice Srba tamo u turizmu ,mislim da ne postoji Srbin koje se bavi turizmom u CG.To su sve Crnogorci koji kada dobiju priliku Srbe samo gadjaju kamenjem i vredjaju na najgori moguci nacin.

Nadam se da ova tema nece otici u off, jer pričamo o nekim nacionalnim(stičkim) osjećanjima, ali čisto da napomenem:

Herceg Novi čini u najvećem broju populacija koja se izjašnjava kao Srbi. I ove godine na izborima, tamo je pobjedio SNP, srpska opcija u Crnoj Gori.

Više od 60% paštrovčana (Petrovac - Budva udarni dio primorja) se izjašnjava kao Srbi i glasaju za srpski orjentisane partije i najveći su donatori ovih partija.

Ovo ne pišem da bih vršio političku promociju, već samo da naglasim koliko to što pišeš nema veze. Kada kažem "crnogorski turizam" ja ne mislim na crnogorce ili srbe, već na uopšteni ambijent koji ovdje vlada, mentalitet, okruženje, uređenje društva, navike, siromaštvo, želja da se brzo dođe do novca itd itd itd.

Stoga, bilo srbi bilo crnogorci - i jedni i drugi su u velikom dijelu turistički neobrazovani i neotesani. I jedni i drugi se prema naciji zvanoj "turista" ponašaju na manje više sličan način (bio to srbin, hrvat, njemac, rus itd itd).

Veliki broj naših klijenata, vlasnika smještajnih kapaciteta (više od 15 objekata samo na našem sajtu) je u vlasništvu građana Srbije (koji žive i rade u Srbiji, a ovdje su kupovali kuće 70ih, 80ih i sada se ljeti bave izdavanjem) i ponašaju se (čast izuzecima, kao i kod domaćih vlasnika objekata) isto tako neotesano i glupavo kada je turizam u pitanju prema istim tim svojim gostima koji dolaze iz Srbije ili odakle god....

Ako će te najiskrenije - najbolju uslugu, cijene, osmjeh, ljubaznost i komfor naći će te kod Albanaca na jugu Crne Gore, u Ulcinju. Albanci imaju žicu za turizam u svojim genima, i u budućnosti, Hrvatska i Crna Gora će biti u ovom dijelu mediterana u sjenci albanskog turizma koji se strahovito brzo razvija i ponudiće mnogo više za manje para od nas. I mnogi koji se danas kod nas smiju albaniji, već sjutra će vidjeti kako ljudi masovno odlaze tamo na ljetovanja - a vidjećete da će i veliki broj ljudi iz Srbije odlaziti u Albaniju jer će prije svega, tamo naći na sve što im treba, za manje para (bez viza!) itd itd itd...

Dovoljno je da prošetate njihovom obalom, i sve će vam biti jasno.

turizamcg.com
 
Mislim da ovo nema veze sa politikom ili nekim nacionalnim osecanjima.Pisem o realnim stvarima.
U CG sam doziveo da me ljudi gadjaju kamenjem samo zato sto sam Srbin.
Da li je posle toga normalno da mogu nesto pozitivno reci o Crnogorcima kao narodu.Ne moze me niko ubediti da neko tamo voli Srbe.
Bio sam u mnogim zemljama i uvrede na racun toga sto sam Srbin nigde sem u CG nisam doziveo,a da 20 ljudi gadja turiste samo zato sto su Srbi mislim da se jedino moze doziveti u CG.
Kada sam otisao do policije da to prijavim samo su se smejali,niko nista nije preduzeo.Da li je moguce da neku osobu gadjaju kamenjem,a da niko na to ne reaguje samo zato sto sam Srbin ????
Da li je po tebi normalno,da se svi smeju tome.Da li ti je normalno da ja nemam kome da se zalim za to ?U normalnoj zemlji bi najmanje dobio neku odstetu i izvinjenje od policije a pociniocima bi bilo sudjeno ali u CG to nije slucaj,jer je u pitanju Srbin koga gadjaju kamenjem.Kada sam bio u Spaniji na primer neki Spanci su poceli da vredjaju neke Nemce i odmah su svi lokalci bili zatvoreni a Nemci su lepo tuzili drzavu Spaniju za uvrdede i dobili odstetu.Meni je to bilo onemoguceno u CG jer sam Srbin
Da li je iko ikada to doziveo sem nas nekoliko u CG....A ponavljam jedini razlog je sto smo SRBI.

Sto se tice Albanije..Mislim da ce za 20 godina to biti nova Turska.Koliko sam cuo Turci imaju nameru da u Albaniji prave velike resorte nalik onima u Turskoj.Samim tim stvorice novu ponudu koja do sada nije bila na Jadranu i time postoji mogucnost da odvuku potencijalne turiste sa drugih delova Jadrana.
Iskreno ja nisam lljubitelj toliko tih All Incl varijanti i uvek ih izbegavam ali veliki broj turista to voli,za male pare plati sebi iluziju da zivi u luksuzu.
Mada ne znam u kom pravcu ce tamo ici razvoj turizma.Da li ce Turci dobiti deo obale da prave sta im je volja ili ce to po malo ostati divlja obala koja takodje moze da se izgradi kao dobra turisticka destinacija,ne znam ni sam...Videcemo u narednim decenijama.
 
Kada sam otisao do policije da to prijavim samo su se smejali,niko nista nije preduzeo.Da li je moguce da neku osobu gadjaju kamenjem,a da niko na to ne reaguje samo zato sto sam Srbin ????

Nije moguće. Ako si prijavio policiji slučaj, u najgoroj varijanti - morali su uzeti izjavu i provjeriti šta se dešava. Posebno ako nisi bio sam dok si to radio.

Policija ima strogu naredbu da provjerava svako eventualno maltretiranje turista koje je prijavljeno.

Prošlog ljeta, na primjer - u Budvi (moj kolega je lično prisustvovao događaju) grupa pijanih mladića iz Beograda je odbijala da plati taksisti račun, i psovala mu "mila i crnu goru" i ostale gluposti i pozivali su ga da izađe da ga biju i otišli su neplativši račun, a čitava scenaje trajala oko 10ak minuta. Dva policajca su stajala svega par metara dalje i čekala. Kolega kaže da su posle razgovarali sa policajcima i oni su mu rekli da imaju naredbu da reaguju ukoliko turisti baš prave neke ozbiljne ispade ili ukoliko ih neko prijavi. Ne mogu svakog pijanog turistu da privode, jer bi privodili svaku noć trećinu turista. Kaže da su gutali knedle dok su ih posmatrali šta rade i govore i da se taksista samo pozvao da ga maltretiraju ili potražio njihovu pomoć - vjerovatno bi završili u stanici i prošli sa dobrim batinama "otrežnjenja".

Takve stvari se kasnije mogu zataškati, posebno jer je bio u pitanju interventni par specijalne policije - ali ono što se dešava javno, na ulici - to se prilično prati.

Kao što vidiš, ima i obrnutih slučajeva, i to ne malo - ali to je ono što smo dobili u ovim godinama i nosimo tu gorčinu svi na ovaj ili onaj način.

Možemo nastaviti dalje tamo gdje je to moguće ili provoditi dane u mržnji prema "domaćem i stranom neprijatelju" kako to naši narodi umiju da rade.

Inače, - u kom gradu ili mjestu ti se desio incident koji pominješ?
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, i prilično realno, kao što su i svi tvoji postovi oduvek bili.
Zaista cenim tvoj trud, za razliku od nekih koji žele da nas naprave ludim i tvrde da su u Tivtu dobre plaže....

Sch, zašto moraš stalno izvrtati moje reči, pa čak ih koristiti i u raznim temama? Moje tvrdnje su daleko od toga da centar Tivta ima dobre plaže. Moja iskustva u kojima sam pohvalio Tivat podudaraju se sa savetom Turizamcg gde se može smestiti za nižu cenu u mestu koje jeste na desetak minuta vožnje od: Plavih horizonata, Kotora, Jaza, tj. veoma zgodna pozicija za turiste sa kolima.

TurizamCG, jesam li u pravu?

Zanimljivo je da anticrnogorska kampanja ne deluje na jedan manji broj ljudi u Srbiji koji su neskloni nacionalizmu. Sch, raspali dalje, raketom Cretes-Montenegro na kojoj piše F10...
 
Šizofreničaru, umislio si da si centar sveta, da se sve vrti oko tebe. Da ti nije nadimak Napoleon ?
Ili bolje Baron Minhauzen '

KO je uopšte mislio na tebe ? Imam ja pametnija posla nego da mislim na gubitnike i lažove....

U temi gde te nisam imenovao, nemaš prava da me prozivaš.

ODJEBI I CRKNI !

Ako sam ja F10, ti si onda F100000000000000000000000

Ma DO JAJA su ti plaže......kako znaš da lažeš reći ćeš da je i ovo u Tivtu !!!???

elafonisi7600.jpg


E....ovde se ja kupam. Priznajem, ne baš svaki dan. Udaljeno je od moje kuće kao Plavi Horizonti od Tivta

@ turizamcg izvini, za kvarenje teme, nemam ništa protiv tebe, ali ovaj psihopata me proganja
 
Poslednja izmena:

Back
Top