Privilegije koje su date Srbima iz Republike Srpske

zemunski kej

Elita
Poruka
20.509
Vreme prolazi Srbija tavori ,korak napred dva nazad. Vlada se vise bavi R.Srpskom,GG,Kosovom,Hrvatskom nego Srbijom,koja se prazni. Zasto je tako,pa jel vladu cine decenijama Bosanci,Krajisnici,Crnogorci...sta ih briga za Negotin,Trgoviste? Daju novac za DRVAR? Sad dali 10m. evra za put do Bijeljine. Alo bre ,Srbija je nasa zemlja! Sve smo vam dali ,malo vam je. Hocete da vladate a sta god se dohvatite propadne. Ne mrzim ih ali me njihova tvrdoglavost nervira.Cast izuzetcima ali malo ih je. Oni iskljucivo glasaju za svoje dok autenticnih domacih i nema.Autohtonih. Srpskog kralja ismejavaju.

Ma ne mora da dodje kralj! Neka bude normalan, pristojan,kulturan. Ono sto zameram Bosancima je to nedostajanje gospodstva,malo da budes dzentelmen,bar malo da ne provociras ,da se uzdignes.
Vučić cijeli život u Srbiji. Kao i Dačić npr. Kakve veze Mica Zavetnica ima sa BiH? Onaj Žigmanov? Vučević iz NS tj Vojvodine.

Vreme prolazi Srbija tavori ,korak napred dva nazad. Vlada se vise bavi R.Srpskom,GG,Kosovom,Hrvatskom nego Srbijom,koja se prazni. Zasto je tako,pa jel vladu cine decenijama Bosanci,Krajisnici,Crnogorci...sta ih briga za Negotin,Trgoviste? Daju novac za DRVAR? Sad dali 10m. evra za put do Bijeljine. Alo bre ,Srbija je nasa zemlja! Sve smo vam dali ,malo vam je. Hocete da vladate a sta god se dohvatite propadne. Ne mrzim ih ali me njihova tvrdoglavost nervira.Cast izuzetcima ali malo ih je. Oni iskljucivo glasaju za svoje dok autenticnih domacih i nema.Autohtonih. Srpskog kralja ismejavaju.
Eto ti imaš svoju punu penziju za 25 godina rada i ne vidim razlog da ti smetaju srbi, ali ok mož ti da lupaš...kad si mogao da pogaziš zakletvu sve možeš da uradiš...

Ma ne mora da dodje kralj! Neka bude normalan, pristojan,kulturan. Ono sto zameram Bosancima je to nedostajanje gospodstva,malo da budes dzentelmen,bar malo da ne provociras ,da se uzdignes.
Ko to tebe stalno provocira?
Imam utisak da iz nekog licnog razloga mrzis "Bosance",na skoro svakoj temi pominjes nekakvu ugrozenost od istih.
Hvala Bogu da si u manjini u realnom zivotu.
A zasto Srbija kao matica Srba ne bi pomagala svoj ugrozeni narod u drugim drzavama?
Zar Srbija ne zeli opstanak Srba u tim krajevima?
A mislim da i ti Srbi itekako doprinose i Srbiji.
I da li bi volio da si ti na njihovom mjestu ili nekog Srbina sa Kosova,a da oni dodju na zemunski kej?
I taj tvoj snobizam i kvazielitizam u odnosu na druge govori da upravo tebi nedostaje gospodstvo.

Avnojevsko Srbijanstvo je kancer koji se mora odstraniti od srpskog življa. Budale koji diskriminišu svoju braću najrođeniju samo zato što su neke k*munjare iscrtale linije na karti.
Ne zna se još uvek da li su veće one budale koje veruju da su u nekakvoj vezi sa nekim likom iz Drvara samo zato što se i on naziva Srbin, bez obzira na to što nema nikakvu genetsku vezu sa 95% ljudi u Srbiji.

Ne zna se još uvek da li su veće one budale koje veruju da su u nekakvoj vezi sa nekim likom iz Drvara samo zato što se i on naziva Srbin, bez obzira na to što nema nikakvu genetsku vezu sa 95% ljudi u Srbiji.
Jesu li budale i Bugari što podržavaju svoje u Srbiji? Mađari, Slovaci? Na steanu to. Ljudi u Srbiji i BiH itekako imaju veze jedni sa drugima.

Ne postoji genetska veza jednog naroda, to je mantra. Svi narodi su izmešani do neke mere.

S tim u vezi ono što je bitno je osećaj pripadnosti, a 95% stanovnika u Srpskoj oseća pripadnost srpstvu. I to je jedino što je bitno.

Ne postoji genetska veza jednog naroda, to je mantra. Svi narodi su izmešani do neke mere.

S tim u vezi ono što je bitno je osećaj pripadnosti, a 95% stanovnika u Srpskoj oseća pripadnost srpstvu. I to je jedino što je bitno.
Nema on pojma ni o genetici ni o zajedničkim kulturnim obrascima.

Jesu li budale i Bugari što podržavaju svoje u Srbiji? Mađari, Slovaci? Na steanu to. Ljudi u Srbiji i BiH itekako imaju veze jedni sa drugima.
Nikakve. Podjedako su mi strani i onaj Srbin iz Trebinja i Slovenac Janša iz Maribora. Generalno, nemam nikakvu vezu ni sa svojim sugrađanima iz Beograda. Kad odem u Beograd osećam se kao da sam u drugoj zemlji gde žive neki drugi ljudi. Ionako gde god da odeš van svog rodnog grada nigde nisi ni dobrodošao i uvek ćeš biti stranac negde drugde gde ti nisu rodbina, prijatelji, školski drugovi, poznanici.

Nikakve. Podjedako su mi strani i onaj Srbin iz Trebinja i Slovenac Janša iz Maribora. Generalno, nemam nikakvu vezu ni sa svojim sugrađanima iz Beograda. Kad odem u Beograd osećam se kao da sam u drugoj zemlji gde žive neki drugi ljudi. Ionako gde god da odeš van svog rodnog grada nigde nisi ni dobrodošao i uvek ćeš biti stranac negde drugde gde ti nisu rodbina, prijatelji, školski drugovi, poznanici.
Zar ne vidis da je problem u tebi onda,a ne u drugima? 😂

Ajde. A koje to zajednicke kulturne obrasce imaju Srbin iz Knina i Srbin iz Niša? Verovatno bih se kao južnjak osetio prijatnije među Turcima nego među Bosancima i Krajišnicima koji su totalno drugi svet.
Ćirilica, ista crkva, jezik , isti utemeljujući mitovi , slična narodna predanja , pesme, bajke ...
Ti Tuto živi sa Turcima niko ti ne brani.

Veći je problem to što vi mislite da je samo Srbija zemlja Srba i ne zanima vas da se ulaže u puteve do drugih zemalja gde žive Srbi. Srbi iz Crne Gore nisu ništa manje Srbija, Srbi iz BiH nisu ništa manje Srbija, Novi Sad nije ništa manje Srbija nego i Banja Luka, tamo isto žive tvoja braća koje si se ti odrekao, kao da nismo ista krv.

Ne vidite dalje od nosa, a bistrili bi neku politiku.

Samo da je tvom dupetu dinar, ostali Srbi ne treba da žive, oni koje maltretiraju po Kosmetu, Crnoj Gori, Republici Srpskoj i koji trpe pritiske svaki dan nisu bitni, bitni su ovi u Beogradu, bitno je da je ceđena na DorČolu. Ali zato kad Beograd povuče glup potez zbog kog na Kosmetu upadaju i prebijaju ljude to je ok, a kad se uloži dole nešto tu kmečiš za dinar?

Sram vas bilo, uz ovakve Srbe nama neprijatelji i ne trebaju.

Back