COVEK , PAS I DEVOJKA

smorla sam ali samo da kažem da znam da mnogi ljubitelji pasa ne mogu da shvate da se neko boji pasa.
ja inače to poštujem i nikada nikoga ne slilm da bude u društvu mojih pasa ako mi kaže da ih se boji. jednotavno ih sklonim.
mada mi je žao, ne znaju ljudi šta gube ...

mamina prijateljica inače mrzi mačke i imala sam jednu mačketinu kojoj je sevap bio da joj se uvali u krilo... uf to je bezobrazluk. ali sva je bila takva. mada nisam namerno puštala mačku kada je ta žena bila kod nas.
 
krvolok:
Tačno !!! Previše se ŽILAVO cenjkao oko nekih polovnih, ženskih cipela, kaže : 'oće žena BAŠ u takvima na EXIT, na MEJNSTRIM STEJDŽ !!! :lol:

e pa ok
odo da otkucam na oglasima- izgubljeno nađeno da sam saznala di mi je životni saputnik.
ostao je samo mantil od njega i to si prodao ... e krvoloče krvoloče


šala šala
 
gigule:
i mlade mame se nalaze u prakiću i druže ...šta je tu neobično...
...i biće da je to zato što imaju slične teme za razgovor... probleme i dilema...
Nisam rekla da je neobično. Samo su scary sve u svemu. Ima nešto jezivo kod ljudi koji gaje životinje u stanovima. Ne kod svih, ali kod većine njih.
A o tome šta jeste ljubav prema životinjama ne bih ovom prilikom.
 
gigule:
a onima koji vole pse je lakše da se viđaju sa nekim ko misli isto kao i oni
Pas je pas, a čovek je čovek. To je psima jasno, ali ljudima baš i nije.
Znam malo ljudi koji vole pse, ali dosta onih koji vole što psi vole njih.

Ostatak rečenice i analogija sa gajenjem dece kao i takva postavka stvari mi je generalno strana.
 
Еј, људи, немојте се нервирати! Гиги, опуштено! Свако има свој укус и своје мишљење, наравно, које исказује, али ... ипак долази до "сукобљавања"! А тема ... занима ме шта је решио дотични, мислим, да ли је решио проблем са девојком?
 
Ja nije da ne volim pse , ali nisam bas nesto odusevljena njima. Ali tako je bilo i sa mackama koje bas uopse nisam volela, dok nisam upoznala mog dragog koji je imao jednu jako staru macu (18 god) koja mi je odmah prirasla za srce. A kada nje vise nije bilo uzeli smo jednu drugu macu iz azila.
Ljubav cini cuda.Mislim da je on kojim slucajem imao psa i psa bih isto tako zavolela.
 
Mene psi obozavaju, a i ja njih. Tacnije, ja sam luda za psima. Tako da ukoliko bi moj partner imao psa, verovatno bi trpeo on, a ne pas. :lol:
Ne plasim se ni dzukela, jednom sam savladala ceo copor koji je za mnom krenuo da trci onako lajuci. :lol:
Losije mi je iskustvo sa prepotentnim mackama. :lol:
 
gigule:
psi vole ili ne vole ali da se pretvaraju ... ne znam. i nisu glupi.
zašto ljudi očkuju da će pas veselo mahati repom a oseća strah ili mržnju?
pa to je živ stvor izoštenijih čula od ljudi i reaguje na okolinu ...na sve oko sebe ... zaboga.
Pa, naravno!
Zivotinje su najdivnije i najiskrenije!
Mislim da kuce ili mace (mada za mace nisam toliko sigurna....) nikad ne bi napale coveka koji je dobar (osim ako nije besna). Zivotinje osete kakav je covek... Njegovu dobrotu, strah, netrpeljivost. I u skladu sa tim se ponasaju.
Iskreno, nije mi jasno kako neko moze da ne voli kucne kucice kao sto je to Ahilovo kuce.
Domace, umiljato... Mislim da je u tom slucaju put do njegovog srca upravo preko psa :D odnosno, trebalo bi da ga volis kao sto ga on voli, i onda napravite malu troclanu zajednicu jednakih. :lol: ;-)
 
Dva splitska dječaka bezbrižno su se igrala pokraj Poljuda sve dok na njih nisu nasrnuli vučjak i rotvajler i izgrizli ih. Pomogla im je treća osoba, a vlasnik životinja koji je pobjegao je priveden.


SPLIT - Šezdesetjednogodišnji Splićanin za kojega je utvrđeno da je vlasnik dvaju pasa koji su u subotu napali i izgrizli dvojicu 14-godišnjih dječaka, priveden je istražnom sucu Županijskog suda u Splitu.

Splićanin je nakon incidenta zajedno s psima pobjegao, a protiv njega je podnesena kaznena prijava zbog dovođenja u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom.

Na temelju operativne obrade, u njedjelju navečer je priveden u Prvu policijsku postaju gdje je nad njim obavljena kriminalistička obrada.

Nakon saslušanja kod istražnog suca, pušten je da se brani sa slobode.

Vučjak i rotvajler dječake su napali u subotu oko 10.30 sati pokraj Hajdukova pomoćnog igrališta na Poljudu, te su ih lakše ozlijedili.

Toni Bošković zadobio je ugrize na lijevoj podlaktici i lijevoj potkoljenici, a Hrvoje Leskur ugrize na lijevoj podlaktici, desnoj potkoljenici i bedru lijeve noge.

Dječacima je u pomoć priskočila jedna osoba koja je pse otjerala udarajući ih plastičnom palicom.
 
dobro izabran slučaj.
psi su opasni i treba ih pobiti
labrador je iskaskpio ženu kominarnu od narkotika... psi napadaju ljude decu ...
da li je to razlog da sad uzmemo mučuge puške i zarad mira poubijamo sve oko sebe????
ne kapiram.
pre nekoliko godina su nevina dečica sa novosadskog limana uhvatila nekog lutalicu polila ga benzinom i živog zapalila...i šta sad...deca su čudovišta nemojte ih rađati...
mislim... bezveze.
 
Jedna moja drugarica se ljutila sto kad ona dodje u stan kod decka on se igra sa papagajem :roll: . Verovatno zeli da joj posvecujes vise paznje, a mozda se i gadi pasa, ne vole svi to, dlake, miris, prljave sapice na kaucu :lol:
 
Imam dve zenke...da, volim ih, ne ne bih ih izbacio ni zbog koga, ne ne razumem ljude koji ne vole pse...po malo mogu da razmem one koji se lase, plasis se kada nesto ne poznajes...da, vuku se po krevetu, da dosadne su, narocito ova mala,da pojela mi je pola stvari po kuci...so what the f**k?
 
Naravno da mi je zao te decice, ali ako bi krenuli da nabrajamo koliko je puta covek digao ruku na coveka..:(
..Dzukele su najmirniji psi ( bar iz mog iskustva ), a nije da nema nekih KRVOLOCnijih vrsta :evil:..
Ja volim pse, medjutim ovde uopste nije pitanje o ljubavi prema zivotinjama , vec o cinjenici da je Achilyley-eva devojka pocela da zakera..na svemu i u poslednje vreme, pa je na red dosao i pas.
 
gigule:
dobro izabran slučaj.
psi su opasni i treba ih pobiti
labrador je iskaskpio ženu kominarnu od narkotika... psi napadaju ljude decu ...
da li je to razlog da sad uzmemo mučuge puške i zarad mira poubijamo sve oko sebe????
ne kapiram.
pre nekoliko godina su nevina dečica sa novosadskog limana uhvatila nekog lutalicu polila ga benzinom i živog zapalila...i šta sad...deca su čudovišta nemojte ih rađati...
mislim... bezveze.
Gigule, ponasas se ostrasceno. Nije mi bilo ni na kraj pameti da kazem da pse treba pobiti. Ali, nervira me kada me vlasnici pasa (a to svi rade, bez izuzetaka) uvjeravaju, kako psi nece napasti covjeka, bez razloga.
Ok, kupi sebi psa, njeguj ga, voli, druzi se, spavaj s njim, sta god, ali nemoj mene da ugrozavas zbog toga. I, ako si ga vec uzeo, onda preuzmi i odgovornost za njega!
Da moje dijete tvoj pas ugrize, nisam sigurna da te ne bih ubila!
 
I za pse koji su agresivni krivi su ljudi a ne sami psi, jer ih treniraju za tako nesto ili se sami prema njima ophode lose.
Ja stvarno nikada nisam imala problema sa tim stvorenjima..pa jednom je mene i dva moja druga sledio citav copor pasa u bgu nakon sto im je jedan od njih bacio koricu hleba, i ono, ukapirali nas u fazonu kao deo chopora :lol: pa su lajali na svakog ko nam je prisao blizu ali bez neke tendencije da ujedu. Ne znam, svi moji prijatelji imaju pse i prosto im zavidim na tome...ja sam imala nekada nemackog boksera, divno stvorenje...uginuo je od starosti, plakala sam danima i ne samo ja, citava porodica za njim, bas kao za clanom porodice. Od tada nismo nabavili vise nijednog psa, mislim, ne bih ponovo isla kroz sav taj bol a ne bi ni oni. Sebicno verovatno.
 
Lollypop:
Hmmm, ja razumem tvoju devojku.
Kada je pas kod mog decka, ja isto popizdim.
Prvo, alergicna sam, znaci ne smem da ga mazim.
Drugo, ne mogu stvarno da se naviknem da mi pas iz zapisanog lifta skoci pravo u krevet! To mi je odvratno, i gadi mi se!
Nakon takvih situacija, samo se okrenem i odem kuci.
Trece, smrdi! Cak i kad se okupa, ima neki smek, jbga, meni to smrdi.
I nervira me to sto vlasnici pasa uglavnom vise imaju razumevanja i postovanja prema svojoj zivotinje, neg prema dugim ljudima. Ako sam alergicna, jbga, nemoj da mi dovodis psa! Ali ne... onda ja ispadnem kuchka koja ne voli zivotinje!

Potpuno se slazem.
Jedna stvar je voleti zivotinje, a druga deliti prostorije i intimizirati se sa njima.
Bio sam u vezi sa devojkom koja je cuvala psa u stanu. Morao sam da oblacim staru odecu zbog dlaka koje je sejao svud okolo, osecao se i miris, nije mi se uopste islo unutra. Cela higijena se svodila da mu prebrise shape kad dodje iz setnje a skakao je i po krevetu, sedeo u fotelji kao clan porodice. kad bi ga zatvorila u drugu sobu, cvileo je i trazio da bude s nama, bas pateticno...
Takve simbioze sa zivotinjama su mi neprihavatljive. Takodje, imam prijatelje koji cuvaju 5-6 macaka, sede im na televizoru, za stolom, svuda. Suze oci kad se udje kod njih, zapahne te onaj vonj, a oni se navikli i nista ne primecuju. I jos se vredjaju kad im neko nesto prigovori.

Vidim vecina ovde brani tvoj odnos sa psom, ispade da devojka ima neki problem u glavi. No ja sam na njenoj strani, naravno.
 

Back
Top