Copa America Centenario 2016

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Evo veceras pocinje jedno takmicenje koje po kvalitetu po meni nista ne zaostaje za EP , ako gledamo kvalitet i renome reprezrentacija , igraca, kvalitetu fudbala , infrastrukturi, stadionima.....itd.
Eto imacemo priliku da gledamo fudbalske velesile kakve su : Brazil , Argentina, Urugvaj, Cile, Ekvador, Kolumbija, Meksiko.......kao i neke potencijalno veoma interesantne i nezgodne ekipe kao sto su Paragvaj, polufinalista prethodna 2 turnira Copa America Peru, Venecuelu koja uvek nekoga iznenadi, domacina SAD, sve bolju Jamajku .......u svakom slucaju verujem da ce biti zanimljivo i neizvesno.

Cile je branilac trofeja mada nekako mi se cini da nemaju vise onu igru i onu energiju od kako je klupu napustio argentinski selektor Horhe Sampaoli, tu su recimo Brazil i Argentina koji su uvek medju top favoritima bez obzira na okolnosti, formu , sastav tima...itd , Urugvaj jak ko zemlja, Meksiko uvek jak , Kolumbija isto jaka mada mi se cini da nisu ni blizu onako ubojiti kao recimo na SP 2014 u Brazilu , malo su i izmenili tim, a i za razliku od onda njihovi igraci bas i nisu imali nesto preterano zapazene sezone u svojim klubovima.
Recimo kao favorita iz senke ja vidim Ekvador , zaista su izuzetni , sve su bolji i bolji sto pokazuju i rezultati u kvalifikacijama za SP 2018 u Rusiji , imaju oni po krilima : Dzefersona Montera, Antonija Valensiju, zatim u sredini Kristijan Noboa, Kazeres iz Atletiko Mineira, pozadi Valter Ajovi, Paredes, Erazo u napadu Ener Valensija, Haime Ajovi odlicni napadac iz Godoj Kruza, Miler Bolanjos iz Gremija takodje jedan odlican napadac, jedino eto fali igrac Espanjola Felipe Kaisedo koji propusta Copa America zbog povrede, mada moglo je da se nadje mesta iz Aleksa Bolanjosa iz Santa Kruza.....mada sve u svemu Ekvador veoma mocna ekipa.

Inace turnir otvaraju veceras domacin SAD i Kolumbija na stadionu u Santa Klari blizu San Franciska u Kaliforniji , utakmica pocinje u 03:30 , pa eto nocne ptice i oni koji imaju problema sa nesanicom znaju sta im je ciniti ;)

Mada verovatno ce biti pomalo zatvorena i dosadna utakmica, jer ipak je otvaranje , plus igra domacin , pa obe ekipe ce gledati prvenstveno da ne izgube.
SAD je svesna da Kolumbija ima jaci tim (iako im fali tu dosta igraca) , a opet i Kolumbijci znaju da Amerikanci nisu uopste naivni, pogotovo na domacem terenu i secaju se sta je bilo na SP 1994 u Americi i da su ih bas Amerikanci izbacili iz daljeg takmicenja onim nesrecnim autogolom Eskobara koji je zbog tog gola cak i tragicno nastradao , to je verovatno najtragicniji autogol u istoriji fudbala.
 
Лично бих волео када би Парагвај или Мексико узео, они су ми увек били некако симпатични, али мислим да ће овај пут Аргентина. Чекају такмичење још од 1993.
Сећам се моје прве Копа Америке, 2001. када је Аристизабал погађао као луд за Колумбију. Финале Колумбија Мексико када су играли, цело то првенство сам се будио у пола ноћи да гледам...
 
http://www.ca2016.com/bracket/custom

Dobra forica na sajtu. :)

Kvalitetno takmicenje, uvek veoma jaki timovi. Kolumbija, Ekvador, Meksiko, nezgodni Paragvaj, Argentina i Brazil normalno, Cile, Urugvaj. Jamajka cesto ucestvuje, Kosta rika, Peru, Venecuela. Haiti po prvi put. Na avko takmicenje ucestvuju manje vise one najjace ekipe, nema nekih iznenadjenja da ne bude Brazila ili Argentine kao sad na EP 2008. Engleske ili sad Holandije. Ovo se igra sad samo zato sto je 100. godisnjica, izuzetak.Stadioni vrhunski iako se nije znalo za ligu dok im nije dosao Bekam od koga je sve krenulo pogotovo prosle godine sa Viljom, Drgobom, Lampardom, Pirlom itd.
 
Zasad strelci slabo raspolozeni, verovatno ono prve utakmice pa svi malo u grcu , obicno u premijerni mec svi ulaze ono samo da ne izgube.

Rammfan :

E pa nije bas tacno da se za ligu nije znalo pre dolaska Bekama, ja se secam ja sam vrlo dobro znao za njihovu ligu i klubove mnogo pre nego sto je Bekam otisao tamo , recimo secam se kad su tamo igrali jos recimo Karlos Valderama, Preki Radosavljevic, Klaudio Lopez , Jirgen Klinsman, Haime Moreno......itd , znaci dosta pre nego sto je Bekam otisao tamo.
 
Много мало голова пада.
Гледао мало синоћ Костарику са Парагвајем баш су неповезани.
Видим и Бразилци играли 0-0.

Иначе ово је први куп Америке који ће играти већина земаља целе Америке и први који ће се одржати ван јужне Америке и то ће бити тако сваке четврте године.
До сада су га играле земље јужне Америке и неколико репрезентација по позиву најчешће из средње и северне Америке а и Јапан је играо једне године.
 
Poslednja izmena:
Bice zanimljivo.Steta sto nikako ne mogu da gledam nijednu utakmicu.'Bem ti vremensku razliku!
Mislim da ce do zavrsnice dogurati Meksiko,Kolumbija,Argentina i Ekvador.Brazil odavno nije imao gori sastav.Dunga ih je sklepao da nema dalje.Sreca njihova da imaju slabu grupu pa ce do cetvrtfinala i nekako ali dalje tesko.
I ne treba da cudi los kvalitet fudbala i slab tempo.Pa ljudi su tek odradili obaveze u klubovima i pravac obaveze u reprezentacijama.Pa nekoliko dana odmora i ponovo pocinju pripreme u klubovima a neki ce i na olimpijadu.Ludacki tempo.
Mislim da ce tako biti i na EP.Igraci su zesce premoreni.Ja tamo ne ocekujem neki Bog zna kakav fudbal ali se nadam da nece biti tako.
 
Nocas su Urugvaj i Meksiko odigrali konacno jednu dostojnu utakmicu renomea juznoamerickog fudbala , utakmica izuzetno dinamicna i uzbudljiva od samog pocetka, bilo je dosta strasti, emocija, golova, poteza , a i crvenih kartona, a atmosfera na tribinama prava karnevalska , mada sve Meksikanci , doduse mec se igrao blizu Finiksa u Arizoni koji je nekad pripadao Meksiku i gde i dalje zivi puno Meksikanaca , tako da su Meksikanci prakticno igrali na domacem terenu , kao da su igrali recimo u Meksiko Sitiju ili Verakruzu negde, znaci Urugvaj i Meksiko definitivno odigrali zasad najbolju utakmicu na turniru.
 
Много мало голова пада.
Гледао мало синоћ Костарику са Парагвајем баш су неповезани.
Видим и Бразилци играли 0-0.

Иначе ово је први куп Америке који ће играти већина земаља целе Америке и први који ће се одржати ван јужне Америке и то ће бити тако сваке четврте године.
До сада су га играле земље јужне Америке и неколико репрезентација по позиву најчешће из средње и северне Америке а и Јапан је играо једне године.

Nešto si krivo izračunao. Eventualno svakih 16 giodina, makar bilo gdje osim u Meksiku i SAD-u taj turnir nema smisla.

Nocas su Urugvaj i Meksiko odigrali konacno jednu dostojnu utakmicu renomea juznoamerickog fudbala , utakmica izuzetno dinamicna i uzbudljiva od samog pocetka, bilo je dosta strasti, emocija, golova, poteza , a i crvenih kartona, a atmosfera na tribinama prava karnevalska , mada sve Meksikanci , doduse mec se igrao blizu Finiksa u Arizoni koji je nekad pripadao Meksiku i gde i dalje zivi puno Meksikanaca , tako da su Meksikanci prakticno igrali na domacem terenu , kao da su igrali recimo u Meksiko Sitiju ili Verakruzu negde, znaci Urugvaj i Meksiko definitivno odigrali zasad najbolju utakmicu na turniru.

Da, jedina dobra utakmica do sad. Ovo ostalo prilično loše. Btw, Meksiko će sve utakmice igrati u gradovima s velikom meksičkom populacijom. Phoenix, Houston, LA.
 
Zasto takav turnir nema smisla nigde osim u Meksiku i SAD ?

Da Hjuston i LA , ja mislim to su gradovi sa najvecom meksickom populacijom u Americi , barem od ovih gradova koji su domacini Copa America, tako da prakticno ce Meksikanci igrati kao na domacem terenu.

Generalno znaju Meksikanci da igraju i van Meksika itekako , Amerikanci isto uglavnom solidno prolaze na SP , mada mislim da ovaj put ipak imaju onako relativno limitiranu ekipu (mada fali i njima nekoliko bitnih igraca) , pa kao sto vidimo ni domaci teren im mnogo ne pomaze.
 
Nešto si krivo izračunao. Eventualno svakih 16 giodina, makar bilo gdje osim u Meksiku i SAD-u taj turnir nema smisla.
Шта сам криво израчунао?
Прошле године је одигран турнир у Чилеу који је домаћа репрезентација и освојила, овај 100 јубиларни је први по овом принципу, а следећи ће се играти 2019 године у Бразилу и од тада сваке четврте непарне године.

Што се тиче Мексиканаца наравно више гледалаца ће бити више новца за организатора.Боље него да их ставе у Чигаго или Масачусетс да играју.

Колико видим све утакмице се играју на теренима рагби екипа.
 
Poslednja izmena:
Zasto takav turnir nema smisla nigde osim u Meksiku i SAD ?

Da Hjuston i LA , ja mislim to su gradovi sa najvecom meksickom populacijom u Americi , barem od ovih gradova koji su domacini Copa America, tako da prakticno ce Meksikanci igrati kao na domacem terenu.

Generalno znaju Meksikanci da igraju i van Meksika itekako , Amerikanci isto uglavnom solidno prolaze na SP , mada mislim da ovaj put ipak imaju onako relativno limitiranu ekipu (mada fali i njima nekoliko bitnih igraca) , pa kao sto vidimo ni domaci teren im mnogo ne pomaze.

Mene cudi da Amerikanci ne mogu da sastave neku jacu ekipu.Njihova liga je dosta dobra.Igra se tu bas dobar fudbal.I ima tu odlicnih domacih igraca.Dobro,postizu oni solidne rezultate na SP ali bi trebali da budu jos bolji.
 
Zasad strelci slabo raspolozeni, verovatno ono prve utakmice pa svi malo u grcu , obicno u premijerni mec svi ulaze ono samo da ne izgube.

Rammfan :

E pa nije bas tacno da se za ligu nije znalo pre dolaska Bekama, ja se secam ja sam vrlo dobro znao za njihovu ligu i klubove mnogo pre nego sto je Bekam otisao tamo , recimo secam se kad su tamo igrali jos recimo Karlos Valderama, Preki Radosavljevic, Klaudio Lopez , Jirgen Klinsman, Haime Moreno......itd , znaci dosta pre nego sto je Bekam otisao tamo.

Igrali su i Anri, Son Rajt Filips i dalje igra, igra Martins, Di Vajo, Kin, ali od dolaska Drogbe, Pirla, Kake, Lamparda, Dzerarda, David Vilja, vratio se Adriano. Ima vise Ol-star igraca od prosle godine, nego ranijih sezona. Sad skoro sve imaju neku svetsku klasu, ranije je bio po neki klub.

SAD imaju sasvim jaku ekipu, mislim da neke ekipe na ovom takmicenju imaju jace timove od nekih sa Eura. Bilo bi zanimljivo nekad eksperimentisati i igrati sa miks kvalifikacije za SP iz Evrope i sve tri Amerike. Kao sto UAtralija igra azijske kvale.
 
Igrali su i Anri, Son Rajt Filips i dalje igra, igra Martins, Di Vajo, Kin, ali od dolaska Drogbe, Pirla, Kake, Lamparda, Dzerarda, David Vilja, vratio se Adriano. Ima vise Ol-star igraca od prosle godine, nego ranijih sezona. Sad skoro sve imaju neku svetsku klasu, ranije je bio po neki klub.

SAD imaju sasvim jaku ekipu, mislim da neke ekipe na ovom takmicenju imaju jace timove od nekih sa Eura. Bilo bi zanimljivo nekad eksperimentisati i igrati sa miks kvalifikacije za SP iz Evrope i sve tri Amerike. Kao sto UAtralija igra azijske kvale.

Mi se ne bi kvalifikovali ni da igramo azijske kvalifikacije. :D
 
Шта сам криво израчунао?
Прошле године је одигран турнир у Чилеу који је домаћа репрезентација и освојила, овај 100 јубиларни је први по овом принципу, а следећи ће се играти 2019 године у Бразилу и од тада сваке четврте непарне године.

Што се тиче Мексиканаца наравно више гледалаца ће бити више новца за организатора.Боље него да их ставе у Чигаго или Масачусетс да играју.

Колико видим све утакмице се играју на теренима рагби екипа.

Napisao si da će se svake 4 godine Copa igrati van Južne Amerike: A kako se Copa i ovako i onako igra svake 4 godine ( ova 100 godišnjica je izuzetak) nije moguće da se svake 4 godine igra van Južne Amerike.

- - - - - - - - - -

Zasto takav turnir nema smisla nigde osim u Meksiku i SAD ?

Da Hjuston i LA , ja mislim to su gradovi sa najvecom meksickom populacijom u Americi , barem od ovih gradova koji su domacini Copa America, tako da prakticno ce Meksikanci igrati kao na domacem terenu.

Generalno znaju Meksikanci da igraju i van Meksika itekako , Amerikanci isto uglavnom solidno prolaze na SP , mada mislim da ovaj put ipak imaju onako relativno limitiranu ekipu (mada fali i njima nekoliko bitnih igraca) , pa kao sto vidimo ni domaci teren im mnogo ne pomaze.

Pa di još u sjevernoj i srednjoj Americi možeš organizirat takav turnir da ima nekog smisla?
 
Aha mislis na Severnu i Srednju Ameriku, pa sta znam , recimo moze i u nekim Karipskim zemljama , pa ono da budu 2 domacina , kao koorganizotori, mozda Honduras i Kostarika, ili recimo Jamajka i Kuba , takodje mislim i Kanada da ima stadione i infrastrukturu za tako nesto.

Inace sad Panama i Bolivija odigrali jedan sasvim solidan mec ;)
 
Mi se ne bi kvalifikovali ni da igramo azijske kvalifikacije. :D

Добро нисмо баш тако лоши, океанијске квалификације би можда и прошли:mrgreen:

- - - - - - - - - -

И доби Аргентина Чилеанце...Мени је баш било драго кад су Чилеанци узели прошлу, нешто што Заморанова и Саласова генерација није...
 
Aha mislis na Severnu i Srednju Ameriku, pa sta znam , recimo moze i u nekim Karipskim zemljama , pa ono da budu 2 domacina , kao koorganizotori, mozda Honduras i Kostarika, ili recimo Jamajka i Kuba , takodje mislim i Kanada da ima stadione i infrastrukturu za tako nesto.

Inace sad Panama i Bolivija odigrali jedan sasvim solidan mec ;)

Kanada svakako ima infrastrukturu, ali ko bi u Kanadi došao na stadion kad su u SAD poluprazni.
Vidim da komentirate momčad SADa. Gledao sam ih protiv Kolumbije i ovi su ih dobili da se nisu oznojili. Očajni su. Nisu priliku sližili za 90 min. Jedan slobodan udarac i to je to bilo od njih. Inače mislim da su CONCACAF kvalifikacije velika nepravda. Jel može netko zamislit da Nizozemska, Engleska, pa i Hrvatska iili Srbija ne odu na SP iz CONCACAF kvalifikacija. Al dobro, tako je kako je. Valjda misle da će masovno popularizirat nogomet u Americi a to se neće nikad desit. Godinama tapkaju u mjestu.
 

Back
Top