Citati i misli poznatih

ooo.jpg
 
Ako pišeš o ženama, naročito damama, a nisi se kraj njih budio, milovao, uzbudio, usred noći im pokrivao leđa, sklanjao kosu sa lica, osetio damare srca i ljubio, onako slatko, najslađe i najrađe, tog usnulog anđela – nemoj, bre, jer to najaveći greh je … O ženama mogu da pišu samo oni koji znaju najiskrenije da vole
❤️


VILMICA - SPAVALICA .jpg
 
  • Voli
Reactions: Tea
"Do najdragocenijih dobara dolazimo zanosom, ukoliko nam se on daje kao božji poklon. Ta i proročica u Delfima i sveštenice u Dodoni učinile su u zanosu mnogo dobra Heladi, kako pojedinim kućama tako i državama, a u stanju razboritosti malo ili ništa. I kad bismo govorili i o Sibili i o drugima, koji su pomoću božje proročke sile mnoge stvari mnogima unapred kazali i time za budućnost spasenje doneli, dugo bismo se zadržavali govoreći ono što je svakome poznato... Jer, inače ne bi u najlepšu veštinu, kojom se ispituje budućnost, baš to ime upleli i nazvali je manikom (veštinom zanošenja)..."

Platon
 
J. Kiddard
Sve što te nervira uči te strpljenju. Sve što te napusti, uči te da stojiš sam. Sve što izaziva ljutnju uči te kako da oprostiš i budeš saosjećajan. Sve što ima moć nad tobom, uči te da povratiš svoju vrijednost. Sve čega se bojiš, uči te kako da se suočiš sa svojim strahom. Sve što ne možeš kontrolisati uči te da pustiš"
 
"Čovek je sinteza beskonačnosti i konačnosti, prolaznog i večnog, slobode i nužnosti, ukratko: sinteza. Čovek je duh. Ali šta je duh? Duh je ja. Ja biti, znači konkretno postojati... Ja je u svakom trenutku, u kome jeste, u postojanju. Jer ja nije stvarno tu, već nešto što treba da postane. Onaj ko egzistira stalno je u postojanju. Stvarno egzistentni subjektivni mislilac podražava, stalno misleći, svoju egzistenciju i preobraća sve svoje mišljenje u postajanje."

S. Kjerkegor
 

Back
Top