cica maca

Tamarela

Zainteresovan član
Poruka
294
doticna uopste nece nista drugo da jede osim mesa - ili iz konzerve (za macke) ili svezeg. a to sigurno ne moze da bude dobro. i sta sad da radim? moram nekako da je naviknem da raznovrsnu ishranu, a pri tom ne znam ni sta da joj dajem... :(
 
Macke su mesozderi tako je meso uobicajeno u njihovom jelovniku.
Sta si pokusavala jos da joj dajes?
Moja maca jede suvu hranu za macke (obozava i onu iz konzerve ali je suva mnogo bolje za zubice), ponekad joj dam malo mleka, obozava sir,,,ali to samo ponekad.
 
Не знам за маце, али имала сам псе који су хтели, рецимо, само кувано. Оставим му суву храну и чим оњуши и окрене главу, ја склоним, и тако неколико пута. Кад му глад постане тако јака, одмах дотрчи и једе све што му сервираш, па макар то била и "масна крпа". Ова маца коју смо скоро усвојили је лудела за сувом храном, једе све, али чињеница да воли ону Whiskas храну за маце са месом. Млеко такође воли, понекад лизне и јогурт, али у принципу, све једе. Ствар васпитања и навике.
 
alexandrra:
Macke su mesozderi tako je meso uobicajeno u njihovom jelovniku.
Sta si pokusavala jos da joj dajes?
Moja maca jede suvu hranu za macke (obozava i onu iz konzerve ali je suva mnogo bolje za zubice), ponekad joj dam malo mleka, obozava sir,,,ali to samo ponekad.
moja nije bas bila odusevljena sa suvom hranom, ali posto joj tad nisam davala nista drugo, morala je da jede. sir pojede ponekad vrlo, vrlo malo. mleko voli ali joj retko dajem zbog dijareje, jogurt mozda lizne koji put. a pokusavala sam nesto kuvano sto mi jedemo - npr. pirinac s mlevenim mesom, ali to nije urodilo plodom.
ma cula sam ja ranije da su macke zeznute po pitanju hrane i da mogu 3 dana da strajkuju gladju da bi dobile ono sto zele da jedu, a u ovom slucaju je - mleveno meso.
ok je to sto su one mesozderi, ali sam pomislila da jednolicna ishrana nije bas zdrava :?
 
Hrana namenjena mackama je jednolicna ali sadrzi sve vitamine i ostalo sto je potrebno mackama tako da to ne treba da te brine.
Moja prethodna maca je cesto jela sa nama, kada mi veceramo serviramo i njoj npr. malo pirea, jaja i spanac i ona sve to porucka, ali ova sadasnja samo ako je u pitanju meso ili mlecni proizvod.
So, slobodno joj daj suvu hranu i neces pogresiti i neka uvek ima vode u posudici.
 
I ja ti preporucujem da joj das suvu hranu, granule, jer tu ima sve sto im treba. Moj macor vec 8 godina jede samo granule uz povremeni obrok, ali mali, koji se sastoji samo od zivog mesa, i da kucnem u drvo nista mu ne fali. Bitno je samo da je maci voda dostupna 24h dnevno, da ne bi imala problema sa bubrezima zbog suve hrane.
 
Moj mačak ima devet meseci i prilično je izbirljiv.Ako mu se nešto ne dopada, onda uzme tek toliko da ne umre od gladi, mada nije alav ni na ono što mu se dopada, npr. ne "opaja" sve odjednom, pa kako bude. Hranim ga granulama, recimo OK Cat, one su urinokontrol, bar tako piše na njima.Jednom nedeljno dobije sirovo žumance, jednom u desetak dana malo džigerice, dva-tri puta nedeljno obrok od sirovog mesa i to je to. Džigericu ne treba davati macama često zbog viška A vitamina ili tako nešto, i toga se pridržavam, ali mi nije jasno ono da im ne treba davati sirovo meso da ne dobiju parazite. Pa to je meso iz mesnice (Neoplanta) ne vadimo ga iz kontejnera. Ako neko zna nešto više o ovome molim da mi objasni. Mene ustvari brine voda. Kolike količine vode su maci potrebne dnevno? On uvek ima vode u posudici, nekoliko puta na dan je menjamo, ali ja ne primećujem da je on pije. Kad se neko od nas umiva on skoči u lavabo i pije vodu iz česme, ali ni to nije svaki put. Počela sam da odvrćem česmu kad god je u kupatilu, ali nisam primetila da pije, mada mijauče dok se česma ne otvori. Koliko vode piju vaše mace?
 
Kad sam tek uzela malog macana mislila sam da ce da pije vodu normalno iz cinije, medjutim to se njemu ocigledno nije mnogo svidelo i onda ju je stalno izvrtao.Sada nema ciniju nego pije vodu iz bokala za cvece koji stalno stoji pun vode na prozoru i taman je toliko visok da macan moze da popije vodicu a da se ne saginje.Ponekad cak pije vodu iz kade. Do sada ga nisam videla da je pio vodu iz kucine cinije ali ne mora da znaci da nije.
 
Mackic:
Kad sam tek uzela malog macana mislila sam da ce da pije vodu normalno iz cinije, medjutim to se njemu ocigledno nije mnogo svidelo i onda ju je stalno izvrtao.Sada nema ciniju nego pije vodu iz bokala za cvece koji stalno stoji pun vode na prozoru i taman je toliko visok da macan moze da popije vodicu a da se ne saginje.Ponekad cak pije vodu iz kade. Do sada ga nisam videla da je pio vodu iz kucine cinije ali ne mora da znaci da nije.
e bas je sasav taj tvoj macan :D
 
Tamarela:
e bas je sasav taj tvoj macan :D

Vala bas :lol: :lol:
Videla sam na animal planet-u u emisiji gde spasavaju zivotinje od pozrtvovanih vlasnika, nasli su gomilu nekih macaka kod neke zene, imala je i divlje i domace. Najinteresantije mi je bilo to sto je jedna od divljih imala identicne sare kao moj macan :lol: Nije ni cudo sto moja macketina ne voli da se mazi, a danas zamalo da ulovi jednog vrapcica na terasi. Divljak :lol:
 
Dali neko ima iskustva sa Premil hranom za mace? U petu mi je preporučuju kao dobru i ph kontrolisanu, ali mi se čini da je suviše jeftina. Trudim se da hrana bude urinokontrolisana zato što je u pitanju mačor, a oni često imaju problema sa kamencima. Hvala.
 
zenke su zahtevne cica mace koje ne treba nikako hraniti iz konzervi, odvedi je u par dobrih restorana pa neka izabere .Moja cica maca nije tako zahtevna , mi smo obicno zadovoljni i mekom a moze i studentska menza da prodje :wink:
Isto vazi i za koke i za pilenca (8
 

Back
Top