Četvrta božija zapovest...

Вујадине:

Не слажем се са тобом.

Уопште није тачно то што говориш.

Логаритам од 100 за основу 10 једанак броју 2, а не ово што ти пишеш.

Округло.

Поздрав.
 
Vujadine, si ti čitao Bibliju?

Читао сам библију од малих година и кад год ми се пружи прилика читам. Али оно што пише у Библији о Сабату, већ сам рекао, односи се само на Јевреје. Исус Христос није ништа оповргао из Библије, бар не директно, али је дао Светом Петру одрешене руке да изгради Његову цркву на земљи и Свети Петар је то и урадио. Много се тога изменило од оригиналног тумачења на боље али и на горе. Ја све то прихватам, али не волим да неко неке ствари користи у политичке сврхе и да помоћу тога прави раздор међу верницима из било које вере, или како се то стручно каже, религије.
 
Poslednja izmena:
Читао сам библију од малих година и кад год ми се пружи прилика читам. Али оно што пише у Библији о Сабату, већ сам рекао, односи се само на Јевреје. Исус Христос није ништа оповргао из Библије, бар не директно, али је дао Светом Петру одрешене руке да изгради Његову цркву на земљи и Свети Петар је то и урадио. Много се тога изменило од оригиналног тумачења на боље али и на горе. Ја све то прихватам, али не волим да неко неке ствари користи у политичке сврхе и да помоћу тога прави раздор међу верницима из било које вере, или како се то стручно каже, религије.

Aha, a poštuje li SPC Stari Zavet?
 
Subota jeste bila poslednji dan u nedelji, to je cinjanica. Zasto je to promenjeno, nemam pojma...verovatno sa ciljem da se napravi neki raskol mejdu vernicima potreban tog trenutka ili da bi se razdvojili Hriscani od Jevreja...to su moje pretpostavke, u svakom slucaju verujem da je to imalo politicku svrhu....
E sad ako treba 6 dana da radim,a 7. dan da posvetim sebi i gospodu mislim da je totalno nebitno kako se zove taj sedmi dan....to je svodjenje neceg velikog na detalje, totalno nebitne...
 
Hm, to beše papina direktiva koju su prihvatile sve ostale hrišćanske Crkve... pa i pravoslavna... samim tim, odgovor postoji... preciznije, odgovori... Ali, pitanje sam postavio i ono se odnosi na svakog od vas posebno... kako doživljavate tu izdaju... sopstvenu izdaju onoga u šta verujete... jer, bez te zapovesti... sve ostale padaju u vodu... jer jedino ona... četvrta, nosi u sebi božiji pečat... bez nje se ispod svih ostalih devet može potpisati bilo ko... jer, svaki pečat nosi... ime pisca ili zakonodavca... njegovu titulu i ime teritorije kojom vlada... Yhwh (Božije ime)... Stvoritelj (Titula)... Nebo i Zemlja (Teritorija)... a On kaže... ''I SUBOTE MOJE SVETKUJTE DA SU ZNAK IZMEDJU MENE I VAS, DA ZNATE DA SAM JA GOSPOD BOG VAŠ'' Jezekilj 20.20...
Šta radi Katolička Crkva... svesno krši zakon i novonastali prenosi na vernike... a pastva uspešno zaboravlja da je zakon od Boga a ne od Crkve...

mozda se ne secam dobro, ali subota je praznicni dan kod jevreja, nedelja kod hriscana, a petak kod muslimana.
 
Вујадине:

Не слажем се са тобом.

Уопште није тачно то што говориш.

Логаритам од 100 за основу 10 једанак броју 2, а не ово што ти пишеш.

Округло.

Поздрав.

Па није то ништа лоше што се ти не слажеш са мном, тако је дискусија живља. Ја могу признати да је све то што си ти написао тако како ти и Шакал престављате, али мислим да је ипак недељи место на задњем месту, и видиш како то изгледа кад се тако нешто рече, а ти и Шакал баш на томе инзистирате. Е сада друго је питање зашто су цркве то прихватиле, ја ни ту не видим разлог за дискусију, осим ако није под нечијим утицајем то учињено. Ви тврдите да је то учинио Папа, а ја сматрам да је Папа имао право да то учини, а друго је питање да ли је имао и разлог за то. Шакал ме избацио из колосека, јер је нас вернике назвао издајицама, а он се преставља као атеиста или не верник. Математика је тачна, али не у свим случајевим и начинима постављања математичког проблема. Ја сам радио са фамилијом где 4 и 4 нису осам, то јест, 4 мајке и 4 ћерке. То би било слично овим поставкама са којима сте се послужили ти и Шакал.
 
Да, поштује, али га се не прдржава, јер тако захтева Еванђеље. Тако нешто је рекао и Ширак. Он каже да поштује све вере али да Република не признаје ни једне.

Hm, a koje Jevandjelje? Daj citat! Gde to piše!?
Sad, kakve veze ima Širak sa ovom temom i ovom pričom!? Nikakve!
Dalje, poenta ove teme je malo drugačija... ali ti to izgleda ne vidiš.
 
Hm, a koje Jevandjelje? Daj citat! Gde to piše!?
Sad, kakve veze ima Širak sa ovom temom i ovom pričom!? Nikakve!
Dalje, poenta ove teme je malo drugačija... ali ti to izgleda ne vidiš.

То је Нови Завет. Разумео сам ја то, само ја не сматрам Хришћанство неком политичком партијом, па да му база може диктирати понашање, и да га треба критиковати за сваку грешку и грешкицу.
 
pa dobro bre vujadine,
ko sme takvog da te pusti u zemlju?

ako su francuzi ispali tolko glupi, njihov problem.
nama ovde ne trebash :cool:

malo li imamo ....

Нису Французи глупави, него им је то револуција оставила у аманет. Сваки француски предсеник кад заврши неки говор, он најпре каже живела Република, па онда живела Француска. А ти сад размишљај зашто? Оваквих би вама требало више, да вам помогну да се уздигнете из комунистичке мисли 19-ог века, и почнете живети нормалним животом а не диригованим.
 
E sad ako treba 6 dana da radim,a 7. dan da posvetim sebi i gospodu mislim da je totalno nebitno kako se zove taj sedmi dan....to je svodjenje neceg velikog na detalje, totalno nebitne...

Па отприлике то је некако и суштина, да уствари није битно који је тачно дан посвећен, већ да то буде један дан у недељи. Том логиком су се (вероватно) и руководили они који су променили тај дан са суботе на недељу.

Али субота (сабат) је тај оригинални "седми дан", и не само то, него је и читав низ векова након промене била и даље уписивана као 7. дан по редоследу у седмици. У календарима СПЦ се тако уписује још увек.
 
Недеља за Јевреје, али Субота за остале.

Значи, субота је за Јевреје недеља, а за хришћане је недеља субота... Одлично. Врх.

А и ти си ми, овако, прилично интересантан. Улазиш са ставом да се са нечим не слажеш, а причаш о свему другом, и све друго уводиш, само оно са чиме се не слажеш не побијаш. А што је, узгред, можда и немогуће побити.
 
Значи, субота је за Јевреје недеља, а за хришћане је недеља субота... Одлично. Врх.

А и ти си ми, овако, прилично интересантан. Улазиш са ставом да се са нечим не слажеш, а причаш о свему другом, и све друго уводиш, само оно са чиме се не слажеш не побијаш. А што је, узгред, можда и немогуће побити.

Ne Bogi, ovde se radi o tome da ste svi vi komunjare koji pljujete po SPC
a on je jedini dostojan da je brani ;)

mislim i ti i shaki ste na istoriji vekovima
a niste primetili mentalni sklop chetnichkog velikomuchenika Vujadina :)

snjim mozesh il da te nervira il da ga ignorishesh.
s njim ne mozesh da imash dijalog. jednostavno je nemoguce. niste na istoj frekvenciji...
 
ako je nekom bitna Bozja rech
on ce subotu da presedi :)

a ako oce i hristov vaskrs da isposhtuje
onda ce i nedelju da slavi

ko u stara komunistichka vremena :cool: zar ne? ;)

ali u 10 zapovesti stoji subota, ne nedelja, i svaki rad u subotu kod nekog fundamentaliste...
pa vujadine, trebao bi da se porazmislish...
 
А што је највећа фора, то уопште није пљување по СПЦ.

Ово што сам ја пренео је малтене дословно оно исто што је нама још пре 10 година на часу филозофије причао локални свештеник, који је био гост на часу. И баш као одговор на моје питање, јер ме је то око суботе и недеље увек интересовало. Чак је и рекао да још увек постоје песме у СПЦ које се певају, а које су посвећене суботи.
 
А што је највећа фора, то уопште није пљување по СПЦ.

Ово што сам ја пренео је малтене дословно оно исто што је нама још пре 10 година на часу филозофије причао локални свештеник, који је био гост на часу. И баш као одговор на моје питање, јер ме је то око суботе и недеље увек интересовало. Чак је и рекао да још увек постоје песме у СПЦ које се певају, а које су посвећене суботи.

to ja znam i shvatam

ali gorepominjani nije u stanju da to rezonuje tako.

jer on je muchenik, nema pasosh, ima strojimirov pechat na avataru, nasho greshku u vechitom kalendaru (kad bi se lagali...)
a svi vi ste protivnici, neprijatelji, "komunjare" :D
 

Back
Top