Četiri elementa

Dali verujete u cetri elementa?

  • DA

  • NE

  • NISAM SIGURAN


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

eLeMeNt_VaZdUhA

Početnik
Poruka
17
Dali verujete u ove prirodne sile i dali znate sta one oznacavaju?

Ja sam istrazivao po inernetu i svasta sam nasao...
cetri elementa,cetri sile,cetri velike sile VAZDUH,VATRA,VODA,ZEMLJA...su jako mocna bica...ako me razumete... :confused:
 
Protektor peti element je u stvari spoj konacne moci prethodna cetri tj. VODE,VATRE,VAZDUHA i ZEMLJE,bez nih je bezvredan i neupotrbljiv. je on sam po sebi nije element nema svoju sopstvenu silu koja ga vodi (AKO ME RAZUMES). Logicki gledano zar ne?
 
@eLeMeNt_VaZdUhA, Zakasnio si oko 2.500 godina, a možda nisi u školi (još) učio filozofiju. Da jesi, znao bi da su stari Grci smatrali da su to osnovni elementi od kojih je sve sačinjeno. Nikakva bića ni natprirodne pojave ili sile, već neka vrsta ekvivalenta atoma. Tada, naravno, nisu mogli da registruju atome, ali su neki filozofi logikom zaključili da je svet sastavljen od samo ta četiri elementa.

Počni da čitaš filozofiju, umesto razne opskurne sajtove.

ps, da li se piše odvojeno.

pps, što je moć navike, iako ovde više nije NF evo mene gde pišem u "Misterijama":roll:
 
@eLeMeNt_VaZdUhA, Zakasnio si oko 2.500 godina, a možda nisi u školi (još) učio filozofiju. Da jesi, znao bi da su stari Grci smatrali da su to osnovni elementi od kojih je sve sačinjeno. Nikakva bića ni natprirodne pojave ili sile, već neka vrsta ekvivalenta atoma. Tada, naravno, nisu mogli da registruju atome, ali su neki filozofi logikom zaključili da je svet sastavljen od samo ta četiri elementa.

Počni da čitaš filozofiju, umesto razne opskurne sajtove.

ps, da li se piše odvojeno.

pps, što je moć navike, iako ovde više nije NF evo mene gde pišem u "Misterijama":roll:
dan555 neki su smatrali tako,a neki imaju druge teorije tj. da ce se ta cetri elementa pojaviti kada bude bio STRASAN "kraj sveta" i da ce oni spasiti svet od cuvene zveri takoreci "djavola 666" da su oni ustvari boziji andjeli koji su stvorili zemlju,tako neki misle?
 
Chekajte ljudi ... ja sam u nekim knjizhitzama prochito da su glavni elementi ...
VODA , VATRA , VAZDUH , ZEMLjA i STRUJA ( odnsno GROM ) !!!
Barem sam tako prochito u nekoj knjizhitzi ...
 
Pa na neki nachi zhene i jesu savrshenije od mushkaratza ...
Ja mislim da je svima poznato 6-o ChULO koje zhene poseduju , a mushkarci ne !
A naravno i pored 6-og chula je i MAJChINSKI INSTIKT koje mushkartzi ne mogu imati !!!
 
Zena ima taj hormon viska,ne mogu tacno da se setim kako se zove i zbog toga ona ima majcinski instikt.Kada su taj hormon ubrizgali muzijaku pacova,i on je poceo da brine o potomstvu,tako da o nikakvim 6 culima nije rec...
 
Zar nije duh sesti odnosno Sveti element ??? Kazhu ... VAZDUH , VODA , VATRA , ZEMLjA , GROM ... a duh mu dodje Sveti element ... al sve jedno voleo bi da vladam GROMOM , pa odma da zbichim mog RAZREDNOG XD !!!!!
 
Cetri elementa su:1) VAZDUH
2) VODA
3) VATRA
4) ZEMLJA, nikakav grom, struja,ljubav... :roll:
Kao sto sam objasnio gore sto se tice petog elementa on je skup moci svih prethodnih nabrojanih. Odnosno on je pentagram koji stvaraju ove 4 sile, tj. apsulutno najveca moc takozvani sveti duh,kako ga je nazvao Cairne...
Ali on je nemoguc bez ova 4. Tako reci beskoristan je.... :!:
 

Back
Top