Cena :)

Kad su deca u pitanju, ja licno bih savetovao svima, da ih ne radjaju na pocetku zajednickog zivota.
Potrebno je vreme da se uklopite, upoznate, poravnate neravnine i postanete pravi tim.
I potrebno je vreme da se malo zasitite jedno drugog, date i primite ljubav i paznju i steknete poverenje.
I da se suocite zajedno sa bar nekom teskocom, odgovornoscu i sl.

To jednostavno nije moguce u vezi. To moze samo kad si sa nekim 24/7 i kad delite obaveze i troskove sami.

Ako dete dodje u vreme kad ste vi jos neuskladjeni, to moze da vas upropasti.


Bez zezanja sada, sto se moze videti po tome da nisam skratio post na koji odgovoaram sada!
SVE JE IZUZETNO LEPO, SAZETO I PRECIZNO NAPISANO. ZAISTA!!! :ok:
 
Poslednja izmena:
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?

Za mene je porodica izvor radosti.
Zajednicki zivot s nekim koga volim da gledam, slusam, delim i dobro i lose, pa to je cist dobitak, covece. Jos kad krene umnozavanje...to je suprotno od "izgubiti".
Necu izgubiti nista, osim ego tripova. :P
 
:|
Ne.
Prvi put da nemam plan pa makar on i propao.

Moje iskustvo:
zabavljao se sa devojkom mesec dana....
posle mesec dana zajednichkog zivota se raspali (raskinuli)...
10 dana posle toga upoznao devojku s kojom sam do sad ...ima 5 godina...
ne znam shta drugo da ti kazem...prepusti se plimi...planovi :thumbdown:
 
Hmm.. podstaknuta razgovorom sa izvesnim forumašem i njegovom nesebičnom podrškom :P, kao i skorijim temama pomislih da vas priupitam par pitanja...
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

Dete ti si izgleda jedna od retkih devojaka na forumu od koje forumaši nisu tražili izvesnu pridršku u zamenu za nesebičnu podršku. :D
Mislim da si na vreme počela da razmišljaš o zajedničkom životu. Ne verujem da je potrebno neko odmetništvo da bi se došlo do toga da li je čovek spreman na takav korak, možeš to raščistiti na bilo kom mestu, jednostavno sagledaj sve iz vlastite perspektive, ne sa stanovišta drugih ljudi, analiziraj svoj život, ne može te niko posavetovati kako ćeš dalje, to moraš sama da prokljuviš.
Pre nego što sazri odluka o zajedničkom životu i o formiranju porodice mnogo toga treba uzeti u obzir, cena svega prvenstveno zavisi od izbora odgovarajućeg partnera, životnog saputnika. Ako se odlučiš na brak sa nekim kretenom to te može kasnije skupo koštati, a pravo na reklamaciju nekad ne pomaže. Previsok račun ti može stići u bilo koje vreme, ponekad toliko kasno da se nikad ni ne oporaviš od tih dugova, od tako napravljenog minusa.
 
Hmm.. podstaknuta razgovorom sa izvesnim forumašem i njegovom nesebičnom podrškom :P, kao i skorijim temama pomislih da vas priupitam par pitanja...
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

Mislim da je 'cena ' samo to sto dobijes nekog koga volish 24/7 ;)
 
Hmm.. podstaknuta razgovorom sa izvesnim forumašem i njegovom nesebičnom podrškom :P, kao i skorijim temama pomislih da vas priupitam par pitanja...
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

...............ne postoji rachunica ,ne kazu djabe u narodu "....znacesh da li je pravi/prava tek posle pojedenog dzaka soli ..." ,jedino je istina da se svaki dan treba boriti za taj brak i da jedino tako moze uspeti ,ranije je to bilo lakshe jer su ljudi bili savesniji i svesniji svega ,danas ima mnogo "emancipovanih" i lazno samosvesnih te je sve to teze .........:neutral:
 
Retko dobra tema ali i ograničena na broj ljudi koji bi mogli da je iskomentarišu.Da ne citiram postavljača teme...ali da bi stekao taj osećaj koji se javlja kod tebe moraš sa nekim živeti,leći uveče i probuditi se...dogovarati se zajedno,planirati dan,vikend,odmor...shvatiti da to što radite ima nekog smisla i naravno izgledati zadovoljno u društvu.Ovo su samo neki parametri koje treba steći da bi se planirao brak,deca itd.Imao sam i ja te probleme,tipa,yebote kakva deca ko da se cima kad mogu da se ušikam uveče i yebe mi se za sve,ali onda...imam jednog starijeg prijatelja koji ima sad oko 70god,nema nikog oko sebe,mislim na porodicu,život nema nikakvu tužnu priču,jednostavno tako je hteo,da živi sam ,da radi šta hoće...i šta se dešava...bolesti,sranya,granya,problemi u kući zategni,dotegni a nigde nikog.Ne deluje iz ove perspektive toliko tužno,ali kad sednemo da pričamo uvek mi priča da mu je najviše krivo što svoj život nije posvetio nekom drugom...valjda stigne čoveka ta nostalgija,opasulji se kad je kasno.Da ne pričam o naravi koju imaju ljudi koji sami žive,treba to istrpeti,imam jednog ortaka koji je moje godište i veće je prso,teško će se navići na nekog ikada,zato dete moje manje razmišljaj o nebitnim stvarima,spontanost je lepa osobina.
Izvini za ovo dete ali nekako mi došlo da te tako oslovim.
Poz.!!!
 
Ne kapiram sto treba da izgledaju zadovoljno u drustvu? Zasto nisi naveo da to dvoje treba da budu zadovoljni?
Ako pises ocekujuci da te niko nista ne pita, onda ne treba ni da pises, mrmljaj sebi u bradu.
 
Ne kapiram sto treba da izgledaju zadovoljno u drustvu? Zasto nisi naveo da to dvoje treba da budu zadovoljni?
Ako pises ocekujuci da te niko nista ne pita, onda ne treba ni da pises, mrmljaj sebi u bradu.



Dobro bre,jel sve mora da se nacrta,naravno da nisam to očekivao,ali nisam ni ovakvo pitanje očekivao...misim...od svega si to izvukla....uh...baš ne mogu da kucam tj,bilo šta objašnjavam,ajde drugi put ili neki msg kad budeš raspoloženija,ok,pusa.!!!!
Poz.!!!
 
Pravila nema ali mozes spreciti razvod:)ovako pre braka zivite zajedno,vidis kako ce to izgledati pa ako vam je ok i zvanicno se vencate a ako ne ide svako svojoj kuci.Ako ne uspe razocaraces se,mozda izgubiti zivce,vreme,novac,ali bolje i to nego da dodju deca pa razvod...Da me kosta kosta me,lepih stvari ali i onih ruznih.Probaj,nemas sta izgubiti a mozes dobiti!!!!
 
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

E, super...ova tema je već nešto novo ovdje. :)
Lijepo je što ljudi razmišljaju o ovakvim stvarima, i odgovori su ohrabrujući.
Ja bih samo još dodala da (po mom mišljenju) porodica nema cijenu.
Zajednički život i porodica svakako ne bi trebali podrazumijevati bilo kakav gubitak, naročito ne gubitak dijela svoje ličnosti.
Iako uz porodicu u paketu idu i veće odgovornosti, obaveze, posvećenost, odricanje i još mnogo toga što može da zaplaši,
smatram da od porodice nema veće nagrade niti bogatstva. :)

Lyon i Dača su dosta toga baš fino objasnili. :ok:
 
E, super...ova tema je već nešto novo ovdje. :)
Lijepo je što ljudi razmišljaju o ovakvim stvarima, i odgovori su ohrabrujući.
Ja bih samo još dodala da (po mom mišljenju) porodica nema cijenu.
Zajednički život i porodica svakako ne bi trebali podrazumijevati bilo kakav gubitak, naročito ne gubitak dijela svoje ličnosti.
Iako uz porodicu u paketu idu i veće odgovornosti, obaveze, posvećenost, odricanje i još mnogo toga što može da zaplaši,
smatram da od porodice nema veće nagrade niti bogatstva. :)

Lyon i Dača su dosta toga baš fino objasnili. :ok:


Da ne ponavljam sve lepo napisane misli - apsolutno tačno.

Primetio sam par komentara u smislu da su deca jedan od opterećujućih faktora. Moram reći da to ne stoji i da su deca samo još jedan plus u porodici. Jeste da oni koji imaju decu ne mogu da vitlaju po diskotekama do kasno u noć, ali upitajte se da li nekog takav život može da ispunjava do u beskraj. A putovanja, obilasci, pustolovine - sve je to moguće, pa čak i lepše sa decom.
Negde 70-tih jedan bračni par iz BGa (na žalost ne sećam se kako se zovu, možda će se neki stariji forumaši setiti) je ostavio posao, prodali su sve i kupili brodić kojim su oplovili svet (čini mi se više puta). Na tom putu su im se rodila i deca.
O svojim putovanjima pisali su feljton u "Ilustrovaoj politici". Eto primera kako neko svoju "slobodu" nadje baš u braku i kako deca nimalo ne smetaju, naprotiv.
 

Back
Top