Car Uroš Nemanjić ni mrtav nije imao mira

A vidite Edvard VII je hteo pomalo i da vlada jer je to upravo radila njegova pra baba Kraljica Viktorija koja je nekoliko puta izbegla da postavi odnosno da da da vladu oformi pobednicka stranka na izborima nego je postavljala lorda iz gornjeg doma koji bi formirao vladu..najpoznatiji primer je lord Melburn..i danas Kralj ili Kraljica nisu spreceni nikakvim propisom da to urade..ali bi verovatno za tri dana dobili parlamentarnu i drugu krizu u Kraljevini..jer od tada je proslo vise od 150 godina drustvenih evolucija i revolucija..dugovecnost Engleske monarhije se ogleda i u tome sto se manje vise i ona povodila za zahtevima trenutka i evoluirala prema promenama u drustvu..licno mislim da ce Vilijam biti poslednji Kralj i da ce posle njega doci do promena u drustvu..videcemo da li ce se to izvrsiti i zavrsiti republikanskim uredjenjem..
 
Poslednja izmena:
Da slazem se ali u nekim drustvima kao sto je naprimer nase nesposobne podmitljive stranke..jos gori poslanici i skupstine- parlamenti- neuk i neobrazovan narod koji boluje od toga da imaju vodju koji ce misliti njihovom glavom umesto njih..da bi drustvo napredovalo mora postojati ustanova-pojedinac neka to bude i Monarh koji ce sprecavati upozoravati..pa i u prelomnim trenutcima intervenisati naravno u okviru nekog ustava i propisa da bi izbegao najgore ludosti i ideje..koje bi bile pogubne za Narod i Drzavu..za sada Ja nazalost nevidim ni tragove toga u nasem Drzavnom i Narodnom sistemu...
To sto sada zivimo u diktaturi i pod nezvanicnim svedrziteljem ne treba da bude rqzlog da u ustavu ozvanicimo monarhiju to mora da nas motivise da izgradimo republiku po uzore na narode kiji su u tome uspeli. Pa necemo valjda da se vracamo u rikverc i uvodimo monarhiju a zivimo u vremenu u kojem su prezivele monarhije da bi opstale kopirale republikansko uredjenjei same odbacujuci sve elemente monarhizma staleske domove , vlast koja je u jednoj porodici i sl . Doduse formalno ali samo formalno zadrzale su monarha koji vise nema vlast i ne mesa se u rad drzave sada ima status simbola i nista vise . Jedina prqkticna namena monarha u 21 veku je da vlada koju kao u republici konstituise skupstina bez obzira na misljenje samog monarha lakse manipulise narodom njegovo je da nekad pred kamerama procita nesto sto su mu napisali u vladi .ja se kladim da je cak i samim monarsima jasno da je odzvonilo vreme monarhija pa zato ne talasaju mnogo nego uzivaju u poslednjim trzajima sada samo formalnih monarhija . U takvim uslovima uvoditi monarhiju bi bilo vrlo glupo
 
Prosto svako drustvo u kojem nema konkurencije u kojem se zivi od stare slave ili cak od slave svojih predaka osudjeno je na stagnaciju i zaostajanje . Svako mora da se bori za svoj polozaj od domara preko zubara pa do cinovnika koji vodi drzavu . Jer samo saznanje da je neko na vlasti dozivotno da je ne smenjiv i da posle njega vlast ostaje njegovom sinu ne dovodi do pozitivnog . Nas narod kqze da vlast kvari coveka a ako je isti na vlasti ne dodirljiv i ne smenjiv stvar je samo jos gora. Promenljivost vlasti njena ogranicenost mandatom je upravo ono sto gura drustvo unapred .
 
Lenjin tj Uljanov nasledni plemic Ruskog carstva Kalmicko -Nemackog porekla kaze Jedan korak napred dva koraka nazad..ali sada bez shale bilo Mi je veliko zadovoljstvo u skoro dva dana dopisivati se sa Vama..prijatno me iznenadilo vase znanje u ovoj oblasti koje je retko na ovom forumu..obicno kada nemaju argumenata zapene jedan na drugog..a to je verovatno zbog nedostatka znanja o temi o kojoj pisu..Nemoramo se Mi uvek slagati u svemu..ali mozemo uvek na civilizovan nacin razmeniti..argumente..
 
Lenjin tj Uljanov nasledni plemic Ruskog carstva Kalmicko -Nemackog porekla kaze Jedan korak napred dva koraka nazad..ali sada bez shale bilo Mi je veliko zadovoljstvo u skoro dva dana dopisivati se sa Vama..prijatno me iznenadilo vase znanje u ovoj oblasti koje je retko na ovom forumu..obicno kada nemaju argumenata zapene jedan na drugog..a to je verovatno zbog nedostatka znanja o temi o kojoj pisu..Nemoramo se Mi uvek slagati u svemu..ali mozemo uvek na civilizovan nacin razmeniti..argumente..
Naravno , moj respekt vasem poznavanju istorije i manirima u debatovanju . Na zalost moram da se slozim sa vama ovde ljudi dolaze uglavnom ostrasceni i sa povrsnim znanjem o materiji o kojoj bi da debatuju vec sam vam rekao da nas super moderator ne pravi razliku izmedju regionalne i nacionalne odrednice . Mnogi kad ih covek satera u cosak argumentima i cinjenicama pokusavaju da uvrede i da nivo debatovanja spuste na ulicarsko pljuvanje . U svakom slucaju za vas veliki pozdrav
 
...

Po priči, nakon careve smrti, njegova majka Jelena tu je podigla crkvu posvećenu Uspenju Presvete Bogorodice i u njoj sahranila sina. Mesto je uskoro postalo poznato i kao manastir Svetog Uroša, a nedaleko odatle danas se nalazi Uroševac - grad koji je ime dobio upravo po sedmom i poslednjem vladaru iz dinastije Nemanjić.
Како седмом? Он је десети, а ако рачунамо и Вукана онда једанаести владар из Династије Немањић.
 
Tekst je jako dobar i tema jako kreativna iako postoji ta mala greška oko toga koji je Uroš vladar iz dinastije Nemanjića. Inače Nina pokreće upravo takve interesantne teme, tako da ne preterujte sa kritikama.
Nina zasluzuje svaku kritiku , pristrasna je i tendenciozna u temama koje pokrece banuje ljude koji iznose CINJENICE koje nisu u skladu sa njenim izvitoperenim poimanjem istorije !!! I to banuje pod smesnim izgovorima . Mene je banovala pod izgovorom da nacionalno vredjam ucesnike u debatovanju ( naravno one koji podrzavaju njeno falsifikovanje istorije) i to tako sto sam zitelja bosne nazvao bosancem . Prvo niti je bosanac nacionalna odrednica niti je reci za nekoga ko zivi u bosni da je bosanac uvredljiv termin . Prosto u sremu zive sremci u sumadiji sumadinci a u bosni bosanci to je prosto tako i nije i ne moze biti uvredljivo jer bosanac je regionalna odrednica . I jasno je da je u pitanju izgovor kako bi se sklonio neko ko iznosi CINJENICE koje demaskiraju pokusaje falsifikovanja nase istorije
 
Nina zasluzuje svaku kritiku , pristrasna je i tendenciozna u temama koje pokrece banuje ljude koji iznose CINJENICE koje nisu u skladu sa njenim izvitoperenim poimanjem istorije !!! I to banuje pod smesnim izgovorima . Mene je banovala pod izgovorom da nacionalno vredjam ucesnike u debatovanju ( naravno one koji podrzavaju njeno falsifikovanje istorije) i to tako sto sam zitelja bosne nazvao bosancem . Prvo niti je bosanac nacionalna odrednica niti je reci za nekoga ko zivi u bosni da je bosanac uvredljiv termin . Prosto u sremu zive sremci u sumadiji sumadinci a u bosni bosanci to je prosto tako i nije i ne moze biti uvredljivo jer bosanac je regionalna odrednica . I jasno je da je u pitanju izgovor kako bi se sklonio neko ko iznosi CINJENICE koje demaskiraju pokusaje falsifikovanja nase istorije
Јадан ти, јако смо добро упознати са твојим ЧИЊЕНИЦАМА, зато ти је и кредибилитет раван нули.Када ти нешто изјавиш овде може се са сигурношћу рећи да је то далеко од истине као твоја република од Месеца и ништа више.
 
Nina zasluzuje svaku kritiku , pristrasna je i tendenciozna u temama koje pokrece banuje ljude koji iznose CINJENICE koje nisu u skladu sa njenim izvitoperenim poimanjem istorije !!! I to banuje pod smesnim izgovorima . Mene je banovala pod izgovorom da nacionalno vredjam ucesnike u debatovanju ( naravno one koji podrzavaju njeno falsifikovanje istorije) i to tako sto sam zitelja bosne nazvao bosancem . Prvo niti je bosanac nacionalna odrednica niti je reci za nekoga ko zivi u bosni da je bosanac uvredljiv termin . Prosto u sremu zive sremci u sumadiji sumadinci a u bosni bosanci to je prosto tako i nije i ne moze biti uvredljivo jer bosanac je regionalna odrednica . I jasno je da je u pitanju izgovor kako bi se sklonio neko ko iznosi CINJENICE koje demaskiraju pokusaje falsifikovanja nase istorije
Ja nisam stekao takav utisak, bar do sada.
 
Јадан ти, јако смо добро упознати са твојим ЧИЊЕНИЦАМА, зато ти је и кредибилитет раван нули.Када ти нешто изјавиш овде може се са сигурношћу рећи да је то далеко од истине као твоја република од Месеца и ништа више.
Evo i ovaj ne zna da su zitelji bosne bosanci . Prosto za njega to nije cinjenica jer on zna da u bosni zive jukatanci a ne bosanci
 
Pokusajte da joj prezentujete istorijske cinjenice koje ruse njene iluzije o monarhizmu pa cete videti ! Banovace vas uz neki glupi izgovor tipa da nacionalno vredjate zitelje bosne kad ih nazovete bosancima
Pa već sam pisao na temi ,,Monarhija ili republika." I to sam pisao za republiku baš kod nas. Nije se uopšte ni uključivala u temu, ništa nije komentarisala.

A što se tiče Bosanaca, to je delimično tačno, ja sam par ljude iz Bosne koji su Srbi nazvao Bosancima (moji su iz Bosne, mog dedu su zvali Bosanac, oca isto) ali ljude se ljute. Odmah skrenu pažnju da su oni iz RS a ne iz Bosne i da su Srbi a ne Bosanci.
 
Poslednja izmena:
Evo i ovaj ne zna da su zitelji bosne bosanci . Prosto za njega to nije cinjenica jer on zna da u bosni zive jukatanci a ne bosanci
Не знам шта си тачно урадио, али да си само због тога банован је врло тешко, познавајући твоја ранија лупетања није ми тешко да у то поверујем.

А сада се вратите на тему.
 
Не знам шта си тачно урадио, али да си само због тога банован је врло тешко, познавајући твоја ранија лупетања није ми тешко да у то поверујем.

А сада се вратите на тему.
Ne znas ali eto spreman si da sudis . Iako ti rasudjivanje nije jaca strana cak i kad ti se prezentuju cinjenice a ne kad i kako sam priznajes nisi ni upucen u stvar
 
Nina zasluzuje svaku kritiku , pristrasna je i tendenciozna u temama koje pokrece banuje ljude koji iznose CINJENICE koje nisu u skladu sa njenim izvitoperenim poimanjem istorije !!! I to banuje pod smesnim izgovorima . Mene je banovala pod izgovorom da nacionalno vredjam ucesnike u debatovanju ( naravno one koji podrzavaju njeno falsifikovanje istorije) i to tako sto sam zitelja bosne nazvao bosancem . Prvo niti je bosanac nacionalna odrednica niti je reci za nekoga ko zivi u bosni da je bosanac uvredljiv termin . Prosto u sremu zive sremci u sumadiji sumadinci a u bosni bosanci to je prosto tako i nije i ne moze biti uvredljivo jer bosanac je regionalna odrednica . I jasno je da je u pitanju izgovor kako bi se sklonio neko ko iznosi CINJENICE koje demaskiraju pokusaje falsifikovanja nase istorije
Za “šumadinizam”, “šumadinsvo”, “vojvođanstvo” i “bosanstvo” i treba da te banuju, i to za sva vremena.
 
Evo i ovaj ne zna da su zitelji bosne bosanci . Prosto za njega to nije cinjenica jer on zna da u bosni zive jukatanci a ne bosanci
U tzv “BiH” silom prilika moraju da žive Srbi i Hrvati, a Bošnjaci/Muslimani ne mogu njome da vladaju onako neograničeno kako bi hteli. Bosanci postoje samo u vicevima o Muji i Hasi, sledeće pitanje?
 

Back
Top