BusPlus iznad zakona

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
BusPlus iznad zakona
e-Novine
Veličina slova:
font_decrease.gif
font_enlarge.gif

thumbnail.php
Photo: www.ds.org.rs


Čitalac e-Novina A. M. iz Beograda prisustvovao je grubom kršenju nekoliko zakona i propisa Republike Srbije što nedvosmisleno ukazuje da je BusPlus sistem kojim gradonačelnik Dragan Đilas sistematski teroriše građana iznad prava i zakona. Njegovo pismo objavljjemo u celini
"Danas, 19. 7. 2012. godine između 13 i 14 časova bio sam u prostorijama gde se izdaju BusPlus kartice, u Beograđanki na 3 spratu, gde sam platio 250 dinara u metalnim novčićima od (uglavnom) jedan i dva dinara, za šta nisam dobio priznanicu, fiskalni račun, a ni kopiju potpisanog ugovora.
Pokušao sam problem da prijavim poreskoj upravi, međutim gospođa koja se javila na broj telefona 3619900 (prijave za neizdavanje fiskalnih računa) mi je rekla da Poreska uprava nije nadležna za BusPlus i da dobijaju stotine poziva u vezi sa ovim problemom.
Pošto mi je to bilo sumnjivo, zvao sam unutrašnju kontrolu Poreske uprave na broj telefona 3950-52 gde mi je ljubazna gospođa potvrdila da poreska uprava nije nadležna za BusPlus. Čak sam i dobio informaciju da grad Beograd ne podleže republičkim zakonima, što smatram da je apsurd i da osoba koja je to izgovorila treba momentalno da ide na stručno usavršavanje.
Molim nadležne u Poreskoj upravi da malo pojasne ovu situaciju "zakonskog izuzeća" jer koliko ja razumem zakone, radi se o ozbiljnoj diskriminaciji svih ostalih pravnih subjekata, kao i nepoštovanju građanskih prava - naravno, svih građana Beograda. Ukoliko je došlo do nekog nesporazuma, i BusPlus ipak podleže zakonima države gde posluje, smatram da bi bilo ispravno da nadležne državne službe reaguju u skladu sa zakonima."

izvor: E-NOVINE
 
Genijalan Perin tekst na tu temu koji je djilasoljubiva moderacija na forumu promtno obrisala . :lol:
http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j...qcT5CQ&usg=AFQjCNFMFewUsl9nsPWCvUVQ9XB1TNvvIA

Немој само линк, дај цео текст. :)

Ein Volk, ein Reich, ein BusPlus, ein Führer

Gospodine Đilas, oprostite što vas uznemiravam u ovim teškim, letnjim trenucima opšteg haosa; ne zna se, druže Drvosek, šta je dramatičnije – da li je to partijska potraga za Sigurnom Kućom Borisa Tadića ili vaša odluka da masovnu egzekuciju Beograđana prepustite dragoj vam firmi BusPlus ili činjenica da ste ostali DS ostrvo u moru nove vlasti ili je vaša tajna/javna ambicija da jednom budete Kalif umesto Kalifa?

Međutim, dozvolićete, trenutak je da vam čestitam. Vaša ingeniozna ideja da sistem BusPlus uvedete u grad kojim čvrstom rukom vladate, dokazala se na delu onog časa kad ste odlučili da beogradski podanici, taj putujući ološ koji bi samo hteo da se švercuje i da ne plaća kartu, u vagone koji liče na GSP autobuse – ulaze samo na prednja vrata, uz masovno prisustvo kontrolora i vaše lične, komunalne policije. Šteta je, gospodine Đilas, što niste koristili neka saobraćajna iskustva sa linija prema Aušvicu ili Mathauzenu ili Buhenvaldu; tamošnja komunalna policija, obučena u privlačno crno, koristila je razjarene, besne pse koji su efikasno kontrolisali putnike sa zavežljajima u rukama.

Bez obzira na ove male primedbe, svoj posao ste – rekao bi izvesni Eichmann – obavili po pravilima službe. Neće se majci više ulaziti na srednja, pogotovo na zadnja vrata; neki red i neka disciplina koja je ovoj zemlji nedostajala još od Trećeg Rajha – konačno su pokazali svoje obrise. Posebno me je, dobri druže Dragane, obradovala vizuelna činjenica da je svaki autobus gradskog saobraćajnog opkoljen vašom privatnom, komunalnom vojskom koja samo čeka svog SA komandanta. Zamerka da autobusi na stanicama stoje po desetak minuta dok se osumnjičeni ne puste u vozilo i ne pokažu rasni dokument o dozvoli da se kreću po vašem feudu – neprijateljska je propaganda uperena protiv čistote vašeg svetlog lika i još svetlijeg dela. I zašto samo 10 minuta? Držite stoku po pola sata, zar 38 odsto Beograđana nije iz ljubavi glasalo za vas? Iskoristite njihovu strast, ****** ih još žešće!

files.php
 
Taj sistem naplate gradskog prevoza ovde ne može zaživeti !
On će se raspasti,sigurno....
Možda je u Švajcarskoj i Belgiji dao dobre rezultate,ovde neće.
Stvar mentaliteta.
Ovakvu vrstu jebanja u mozak, Srbi neće prihvatiti !
 
Немој само линк, дај цео текст. :)

Ein Volk, ein Reich, ein BusPlus, ein Führer

Gospodine Đilas, oprostite što vas uznemiravam u ovim teškim, letnjim trenucima opšteg haosa; ne zna se, druže Drvosek, šta je dramatičnije – da li je to partijska potraga za Sigurnom Kućom Borisa Tadića ili vaša odluka da masovnu egzekuciju Beograđana prepustite dragoj vam firmi BusPlus ili činjenica da ste ostali DS ostrvo u moru nove vlasti ili je vaša tajna/javna ambicija da jednom budete Kalif umesto Kalifa?

Međutim, dozvolićete, trenutak je da vam čestitam. Vaša ingeniozna ideja da sistem BusPlus uvedete u grad kojim čvrstom rukom vladate, dokazala se na delu onog časa kad ste odlučili da beogradski podanici, taj putujući ološ koji bi samo hteo da se švercuje i da ne plaća kartu, u vagone koji liče na GSP autobuse – ulaze samo na prednja vrata, uz masovno prisustvo kontrolora i vaše lične, komunalne policije. Šteta je, gospodine Đilas, što niste koristili neka saobraćajna iskustva sa linija prema Aušvicu ili Mathauzenu ili Buhenvaldu; tamošnja komunalna policija, obučena u privlačno crno, koristila je razjarene, besne pse koji su efikasno kontrolisali putnike sa zavežljajima u rukama.

Bez obzira na ove male primedbe, svoj posao ste – rekao bi izvesni Eichmann – obavili po pravilima službe. Neće se majci više ulaziti na srednja, pogotovo na zadnja vrata; neki red i neka disciplina koja je ovoj zemlji nedostajala još od Trećeg Rajha – konačno su pokazali svoje obrise. Posebno me je, dobri druže Dragane, obradovala vizuelna činjenica da je svaki autobus gradskog saobraćajnog opkoljen vašom privatnom, komunalnom vojskom koja samo čeka svog SA komandanta. Zamerka da autobusi na stanicama stoje po desetak minuta dok se osumnjičeni ne puste u vozilo i ne pokažu rasni dokument o dozvoli da se kreću po vašem feudu – neprijateljska je propaganda uperena protiv čistote vašeg svetlog lika i još svetlijeg dela. I zašto samo 10 minuta? Držite stoku po pola sata, zar 38 odsto Beograđana nije iz ljubavi glasalo za vas? Iskoristite njihovu strast, ****** ih još žešće!

files.php


Одличан текст! :klap: Ко би рек'о да ће доћи дан да хвалим Перу... :eek: :lol:

Најбоља фотка са сајта:

files.php


:zcepanje::zcepanje:
 
Одличан текст! :klap: Ко би рек'о да ће доћи дан да хвалим Перу... :eek: :lol:

Најбоља фотка са сајта:

files.php


:zcepanje::zcepanje:

Бога ми, налетео сам на један од пунктова СА-бус плус и помислио сам да се догодио неки тежи инцидент, пљачка, убиство...
Три снајке улазе у возило а напољу троје њихових колега и једно 7-8 комуналних пандура. Потпун угођај би био да су их обукли у браон кошуље. :lol:
 
Бога ми, налетео сам на један од пунктова СА-бус плус и помислио сам да се догодио неки тежи инцидент, пљачка, убиство...
Три снајке улазе у возило а напољу троје њихових колега и једно 7-8 комуналних пандура. Потпун угођај би био да су их обукли у браон кошуље. :lol:


И ја била на једном таквом пункту, изведоше једног старијег господина из буса и приведоше код комуналног полицајца, који му тражио ЛК (аусвајс). :evil:
Не знам шта се десило даље, наиш'о ми бус... надам се да није завршио у затвору... :think:
 
И ја била на једном таквом пункту, изведоше једног старијег господина из буса и приведоше код комуналног полицајца, који му тражио ЛК (аусвајс). :evil:
Не знам шта се десило даље, наиш'о ми бус... надам се да није завршио у затвору... :think:

Šta se desilo kasnije ?
A,šta je moglo da se desi ?
Najebao stariji gospodin,šta bi drugo ?
Kako može proći omatorela impala okružena hijenama ?
 
И ја била на једном таквом пункту, изведоше једног старијег господина из буса и приведоше код комуналног полицајца, који му тражио ЛК (аусвајс). :evil:
Не знам шта се десило даље, наиш'о ми бус... надам се да није завршио у затвору... :think:

Šta se desilo kasnije ?
A,šta je moglo da se desi ?
Najebao stariji gospodin,šta bi drugo ?
Kako može proći omatorela impala okružena hijenama ?
 
И ја била на једном таквом пункту, изведоше једног старијег господина из буса и приведоше код комуналног полицајца, који му тражио ЛК (аусвајс). :evil:
Не знам шта се десило даље, наиш'о ми бус... надам се да није завршио у затвору... :think:

Tu paradrzavnu formaciju treba razjuriti...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top