Buducnost Rock Muzike

donekle se slazem sa obe strane ....
prvo... mislim da propada i da je poceo da propada sa pojavom MTV-a....
drugo.... postali smo snobovi, i ne slusamo bendove koji su na mtv-u... a sada realno bend koji hoce da postane popularan mora da napravi neku komercijalu da bi to mtv objavio.... i postali smo lenji pride .... niko nece zbog jedne solidne pesme da nadje i ostale stvari od tog benda.. vec se svi ogradjujemo kako je nekad bilo dobro.. isti smo ko nase babe kad krenu da pricaju kako je bilo dobro dok je Tito bio ziv ....

Da...
 
donekle se slazem sa obe strane ....
prvo... mislim da propada i da je poceo da propada sa pojavom MTV-a....
drugo.... postali smo snobovi, i ne slusamo bendove koji su na mtv-u... a sada realno bend koji hoce da postane popularan mora da napravi neku komercijalu da bi to mtv objavio.... i postali smo lenji pride .... niko nece zbog jedne solidne pesme da nadje i ostale stvari od tog benda.. vec se svi ogradjujemo kako je nekad bilo dobro.. isti smo ko nase babe kad krenu da pricaju kako je bilo dobro dok je Tito bio ziv ....

Nemoj da generalizujes. ;) Nije bas niko.

a cenis da su oni predstavnici danasnjeg vremena?

:ok:

Meni uopste nisu jasni neki stavovi ovde.
Potrazite malo bolje, toliko je dobrih izvodjaca danas!
 
pa "vas" ima sve manje ko dinosaurusa je bo te
znatji rok 'n roul je na pragu izumiranja, nisu mi javili, al predpostavljam da je zbog toga sto "ovi mladji" samo dinosauruse slusaju i govore kako nema nikog da svira tako nesto...

ne kapiram zasto se moderno i popularno odbacuje... citao sam negde tockov intervju iz 90ih kad su se tek pojavili nirvana i prl djem... i pitaju ga sta slusa, kaze: prl dzhem, peperse, nirvanu... itd... mora se ostati u korak sa vremenom, a tocak je recimo hard kor batica koji je odrastao na Grand Funk Railroadu...

Pametan covek.

Да га данас питају шта слуша он би реко: ''Токио Хотел, Линкин Парк, Хим''... :mrgreen:

Verovatno ne... pre mislim da bi nabrojao par dobrih bendova. Kao sto bi svaki covek sa sluhom uradio (osim ako vrti tv kanale po ceo dan i vice: ccc kako je losa muzika).

Na primer, citao sam "ukus poznatih" na Popboksu sa onim matorcem iz Bjesova (*** ne znam kako se zove :D ) i rekao je da trenutno voli da slusa Fleet Foxes.
I eto... jel bitno sto oni nemaju po 50god? Jel bitno sto ne prave pesme po nekim rok ili bilo kakvim sablonima? Jel bitno sto ne pune stadione, arene, stavec 40 godina sa planovima da nastave tako jos 20?

Nije bitno. Bitno je da je zvuk fenomenalan.
 
ma problem je sto sve moderno olako odbacuje, uopste se ni nezna za neke izvodjace...

recimo radiohead je danas out of this world, iako su nastali 90ih, tek su sad dostigli neki vrhunac i oni bi sigurno mogli da se stave u isti kos sa pink floydom... al ne, pink floyd je svetinja, oni su bogovi...

oprosti gilmore :D
 
Moze moze, ne moraju nista ni da ozivljavaju... samo da ih ja cujem i vidim. :D

EDIT: Da dodam... kad god se spomene Radiohead pomislim i na Portishead... (odoh sad daaleko od rocka, al' nije ni bitno svejedno je mrtav :D ) Oni su isto presli iz 90ih u ove nulte sa jos jednim remek delom, koje ima veze sa njihovim zvukom ali je moderno i isto se moze reci out of this world.
 
Poslednja izmena:
Не бих се ја баш кладио против ROCK-a.......

Кад сам видео и чуо момке како причају са својим гитарама, које су наследили
од својих очева........са колико страсти и уживања свирају на вежбама.....

И то у Владичином Хану који не постоји на музичким мапама, осим у плеханој
варијанти.....
Ја вам тврдим да они наредних 20 година неће да испусте гитаре из руку......
За тај период смо мирни........ROCK неће умрети..

Мисија Јужног Јужног Бенда је иначе повратак ROCK музике на југ Србије,
и пуштање старих добрих звукова низ Јужну Мораву.....па докле стигну...

Понекад добре ствари долазе оданде, одакле их најмање очекујемо...

Ја сам оптимиста много више него пре три месеца....

Поздрав забринутима..... и видимо се на некој свирци.....
 
Slušah naš stari ExYu rock,dođe mi drugarica i pita :"Zar ti još to slušaš,zašto poklanjati godine tome,pored toliko savremene muzike i bendova".Pogledam je i kažem :"Bar je muzika trajna,kad već ljudi koji je prave ne mogu biti...A kad se pojavi nešto novo i kvalitetno,naravno da ću slušati i to."Ućutala je...
Naravoučenije :Zar se muzika deli na staru i novu ?:roll:

A rock nije mrtav i nemojte ga sahranjivati...
 
Slušah naš stari ExYu rock,dođe mi drugarica i pita :"Zar ti još to slušaš,zašto poklanjati godine tome,pored toliko savremene muzike i bendova".Pogledam je i kažem :"Bar je muzika trajna,kad već ljudi koji je prave ne mogu biti...A kad se pojavi nešto novo i kvalitetno,naravno da ću slušati i to."Ućutala je...
Naravoučenije :Zar se muzika deli na staru i novu ?:roll:

svi je nesto dele :( rok, pop, esid dzhez... tehno, metal, spora, brza, stara, nova... :(
i jos nas uce da je to normalno... jebaga, valjda je to sve maslo komercijalizacije, od koje isti ti ljudi zive...
 
Naravno da rock ima svoju budućnost, i u dalekoj budućnosti će rock imati dosta kvaliteta kao u 70-im 80-im... Jedino to što se malo menja, zbog razvoja tehnologije, i ništa to nije ni čudno ni strašno... Čak šta više obožavam današnji rock, alternativnu muziku i sl. Naravno da je bilo, sada ima i da će uvek biti predstavnika rock scene.
 

Back
Top