Buduća Srbija

xmachina

Aktivan član
Poruka
1.058
Ne postoji tekst koji bih postavio ,a da ga nego ne smatra za neko ZA ili PROTIV....tako da bi se tema pretvorila u vredjanje ili prazno prepucavanje ( sto je mozda i neminovno) pre nego sto bi i pocela.....
Pitanje je : Kakvu Srbiju zelite ???

Dakle 1-politicko,unutrasnje uredjenje DRZAVE......
2-spoljasnja politika-kakva saveznistva, s kim, kako i koliko bliski odnosi i u kom interesu .......
3- razvoj privrede- u kom pravcu, koliko u koju granu privrede ; strani, domaci kapital, drzavna uprava , mala privreda;usluge, proizvodnja,poljoprivreda....
4- kako organizovane grane vlasti-zakonodavna,izvrsna,sudska -ko koga kontrolise,ako ga kontrolise, mediji ,izborni sistem.....
5- kakvo civilno drustvo, uticaj verskih zajednica, polozaj vojske, policije i sl....

DAKLE UREDITE SRBIJU BUDUCNOSTI
 
Ne postoji tekst koji bih postavio ,a da ga nego ne smatra za neko ZA ili PROTIV....tako da bi se tema pretvorila u vredjanje ili prazno prepucavanje ( sto je mozda i neminovno) pre nego sto bi i pocela.....
Pitanje je : Kakvu Srbiju zelite ???

Dakle 1-politicko,unutrasnje uredjenje DRZAVE......
2-spoljasnja politika-kakva saveznistva, s kim, kako i koliko bliski odnosi i u kom interesu .......
3- razvoj privrede- u kom pravcu, koliko u koju granu privrede ; strani, domaci kapital, drzavna uprava , mala privreda;usluge, proizvodnja,poljoprivreda....
4- kako organizovane grane vlasti-zakonodavna,izvrsna,sudska -ko koga kontrolise,ako ga kontrolise, mediji ,izborni sistem.....
5- kakvo civilno drustvo, uticaj verskih zajednica, polozaj vojske, policije i sl....

DAKLE UREDITE SRBIJU BUDUCNOSTI

mlogo bre treba da se pise.
al ajde.
1. socijalisticko komunisticka drzava marksistickog tipa.
2. bratski odnosi sa kubom na svim nivoima. tacnije savezna drzava sa kubom.
3. pobiti sve domace kapitaliste vratiti pokradeno narodu i spreciti strana ulaganja. sa parama koje su nam domaci kapitalisti pokrali mozemo sami finansirati razvoj i ne zaduzivati se jer samo 10 posto kredita ode u drzavu a ostalo na privatne kontoe kapitalista.
4. narod da kontrolise sve svoje predstavnike i sto je najvaznije taj predstavnik treba da dokaze da nema nikakve krvne veze sa nasim juznim komsijama od cara lazara pa naovamo. ukinuti politicki imunitet i uvesti kaznu streljanjem za laz prevaru proneveru zloupotrebu korupciju i zloupotrebu plemensko rodjacke veze.
5. svako mora zavrsiti najmanje fakultet a ko to ne uspe ne dati mu pravo da ide na izbore.
pobiti sve popove biskupe hodze i sve ostale koji izmisljaju bogove da bi plasili narod i da bi ga drzali u mraku daleko od istine.
vojsku bi sacinjavali svi gradjani srbije od 16 do 70 godina bez obzira na pol. naravno u civilnom smislu. policija nam nece trebati jer pored zakona o smrtnim kaznama za laz prevare nasilja itd niko zivi se nece usuditi da dodje pod udar zakona.

a ako vam se ne svidja ovaj moj recept ondak izvolte ovu tadicevu srbiju.
 
mlogo bre treba da se pise.
al ajde.
1. socijalisticko komunisticka drzava marksistickog tipa.
2. bratski odnosi sa kubom na svim nivoima. tacnije savezna drzava sa kubom.
3. pobiti sve domace kapitaliste vratiti pokradeno narodu i spreciti strana ulaganja. sa parama koje su nam domaci kapitalisti pokrali mozemo sami finansirati razvoj i ne zaduzivati se jer samo 10 posto kredita ode u drzavu a ostalo na privatne kontoe kapitalista.
4. narod da kontrolise sve svoje predstavnike i sto je najvaznije taj predstavnik treba da dokaze da nema nikakve krvne veze sa nasim juznim komsijama od cara lazara pa naovamo. ukinuti politicki imunitet i uvesti kaznu streljanjem za laz prevaru proneveru zloupotrebu korupciju i zloupotrebu plemensko rodjacke veze.
5. svako mora zavrsiti najmanje fakultet a ko to ne uspe ne dati mu pravo da ide na izbore.
pobiti sve popove biskupe hodze i sve ostale koji izmisljaju bogove da bi plasili narod i da bi ga drzali u mraku daleko od istine.
vojsku bi sacinjavali svi gradjani srbije od 16 do 70 godina bez obzira na pol. naravno u civilnom smislu. policija nam nece trebati jer pored zakona o smrtnim kaznama za laz prevare nasilja itd niko zivi se nece usuditi da dodje pod udar zakona.

a ako vam se ne svidja ovaj moj recept ondak izvolte ovu tadicevu srbiju.

Konacno je bar neko probao da da kompletan odgovor.....
Shvatam da je mrsko pisati,ali bez toga bi se forum politika sveo (po naski) samo na psovanje i kafansko naklapanje....
ide bona za trud.....
Ovo boldovano mi je nejasno.....
Kako vratiti pokradeno....
Ko mazne obicno i potrosi, a onda ga mozes hebati, a nista neces postici....
Drugi problem je savez sa Kubom jer podrazumeva da na ovom svetu zivimo kao na Marsu,ali ajde,kad sam tako postavio temu neka bude.
 
neka bude kao Holandija i sve će biti ok

Zelimo Srbiju clanicu EU i NATO ...............:super:
pa da proslavimo:vatromet::vatromet: :vatromet::vatromet:


Sa ovim se slazem,da ne kazem moze i tako.....
Meni izgleda da su Holandija, Danska ,Svedska i sl zemlje blize idealu komunizma nego li bilo koja zemlja koja se kao komunisticka pretstavljala ili predstavlja......

transparentnost i odgovornost vlasti pred zakonom -moralna i materijalna
 
Previse utopizma i ekstremizma ima u jednom kratkom tekstu gospodina Miluna?To je samo jedan mali dokaz koliko smo mi Srbi udaljeni od stvarnosti i od onog sto je racionalno i realno moguce.Nije uopste cudo sto lutamo kao narod zadnjih 100 godina!
Na Forumu se moze raspraviti pitanje po pitanje,a ne moze se napisati Ustav,Nacionalni program ili knjiga.Koliko bi vremena trebalo za to?Ja sam na tako nesto utrosio tridesetak godina i sve odstampao,pa opet nikad ne mozes sve reci i biti potpuno zadovoljan onim sto si predlozio.
Zivot ljudi je vrlo slozen i ni jedna teorija nema odgovore na sva pitanja.
 

Back
Top