Quantcast

Будизам...

Crni_Georgije

Aktivan član
Poruka
1.076
Ko je kreator tvog sveta?
Smatraš li da su za sve neprijatno što se tebi u životu dešava
krive okolnosti ili neki drugi ljudi?
Ne postoji više svetova samo jedan a perspektive,doživljaji tog sveta mogu biti mnogostruki.
Neprijatnosti su neminovnost kao i prijatnosti,sastavni deo života.
Neprijatnosti su lekcije koje donose iskustvo,neka vrsta treninga.No pain no gain.

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Ne tražim ga ja,sam se nudi kao ovaj što jeste,sve su to po njemu njegove projekcije kad se iscentrira u pažnji.Misim tako on kaže.... :lol:

Ne kažem tako. Kad kažeš da sam nešto rekao onda bar kopiraj kako sam rekao pa makar to bilo i u svrhu ismijavanja.

Ne centriraš se ti u pažnji, već u nekom aspektu sebe centriraš svoju volju odakle upravljaš pažnjom.
Kada shvatiš šta sam sad rekao bit' će ti jasno i kako i zašto je moguće doživljavati sebe čovjekom ili Bogom recimo.

Crni_Georgije

Aktivan član
Poruka
1.076
Ne kažem tako. Kad kažeš da sam nešto rekao onda bar kopiraj kako sam rekao pa makar to bilo i u svrhu ismijavanja.

Ne centriraš se ti u pažnji, već u nekom aspektu sebe centriraš svoju volju odakle upravljaš pažnjom.
Kada shvatiš šta sam sad rekao bit' će ti jasno i kako i zašto je moguće doživljavati sebe čovjekom ili Bogom recimo.
Možeš ti sebe da doživljavaš ko munju nebesku,nije problem al problem postaje ako se istripueš da si ti stvarno munja nebeska a ne čovek kao što jesi,ma koliko centrirao svoju volju u gromu i upravljao njime svojom pažnjom.To su sve tvoji lični doživljaji a ne neka apsolutna istina.

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Možeš ti sebe da doživljavaš ko munju nebesku,nije problem al problem postaje ako se istripueš da si ti stvarno munja nebeska a ne čovek kao što jesi,ma koliko centrirao svoju volju u gromu i upravljao njime svojom pažnjom.To su sve tvoji lični doživljaji a ne neka apsolutna istina.

Ti si očigledno limitiran svojim poistovjećenjem i nije čudo da te ono što si pročitao uopšte nije dotaklo.

Ja-čovjek nikad sebe ne doživljavam ničim drugim do čovjekom koji jesam.
Da li ti je sad malo jasnije?
Čovjek je projekcija, doživljaj bića koje jesam, iskustvo, te kada za sebe kažeš 'ja sam čovjek' ni ne
shvataš da si se u potpunosti poistovijetio sa tim iskustvom. Odatle si slijep za bilo kakvu drugu mogućnost.
To demonstriraš svakom riječju koju ovdje kao 'čovjek' ispisuješ. A ja ipak ispisah još jedan paragraf, još
jedno objašnjenje, iako znam da te ni to neće dotaći.

Odakle ti samo ideja da ti uopšte možeš suditi bilo šta o apsolutnoj istini za koju ne znaš niti da postoji?

Eto kolika je širina tvoje svjesnosti i snaga inteligencije kojom se dičiš.
Uopšte ne shvataš da ja nikada i nigdje ne govorim o sebi-čovjeku koji se centria u nečemu.
Svo vrijeme pišem o biću koje jesmo, o apsolutu, o postojanju koje je nestvorivo, nepromjenjivo,
o onome što u nama misli, što osjeća, što svjedoči svemu stvorenom... o tome nečemu govorim,
a ti se onda vratiš s komentarom kojim se ismijavaš meni-čovjeku, jer misliš da ja-čovjek govorim
o sebi kao Bogu, o sebi kao onom koji ima moć da upravlja voljom i pažnjom... zaista, koliko treba
da si slijep???

Crni_Georgije

Aktivan član
Poruka
1.076
Čovek nije doživljaj i iskustvo već biće koje jesi.Ti nemaš iskustva uopšte života van čoveka jer si čovek i ništa drugo.Nemam ništa protiv da veruješ i da si apsolut koji se isprojektovao u čoveka,tvoja stvar,mene ne dotiče samo kažem da veze nema sa istinom.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.