brzina rada memorije na laptopu?

Na to sam te vec upozorio posle onih SS koje si postavio.

Benchmark izgleda ne znas da radis ali znas da se cudis.
Balkanski sindrom.
??? Memtest86 v3.2 koji koristim je baš i zamišljen za glupe i priučene korisnike! Ubaciš bootabilni CD, bootaš sa njega i on automatski krene sa testom. Nema tu šta znam ili ne znam! I onda očekujem suvisli i tačni podatak! :super:
 
Da i bez uključenog cache-a 😆
ili ti pak sam ram sporiji a ti kao ne znaš 😆
Opet: "??? Memtest86 v3.2 koji koristim je baš i zamišljen za glupe i priučene korisnike! Ubaciš bootabilni CD, bootaš sa njega i on automatski krene sa testom. Nema tu šta znam ili ne znam! I onda očekujem suvisli i tačni podatak!"

Kada to bootam sa Memtest CD-a, ništa me ne pita, nemam opciju da uključim ili isključim taj 'cache'! ISTE kekse memorije šetam!
 
Opet: "??? Memtest86 v3.2 koji koristim je baš i zamišljen za glupe i priučene korisnike! Ubaciš bootabilni CD, bootaš sa njega i on automatski krene sa testom. Nema tu šta znam ili ne znam! I onda očekujem suvisli i tačni podatak!"

Kada to bootam sa Memtest CD-a, ništa me ne pita, nemam opciju da uključim ili isključim taj 'cache'! ISTE kekse memorije šetam!
Nista onda rešio si enigmu flesuj BIOS i eto istih performansi ako su isti ram-ovi u pitanju.
Do sada si mogao to da uradiš 10x
 
Ti i dalje ne kapiras da si pogrešio u samom testu jer izgleda nemaš iskustva sa time.
Naime najmanje 4-5prolaza(pasa) je potrebno za pravilan test memorije.
A u okviru prolaza ide nekoliko testova koji su različiti.
To ti pišem i ti i dalje teraš svoju priču...

Uzmeš na 5 minuta da testiraš i furas filozofiju, prvo uradi kako sam ti napisao , tako se testira ram a ne 5minuta i eto mene spor mi je ram...
 
Gigabyte je gurao sećam se priču o dual bios-u.
Sjajna priča, pukne main bios a ti imaš recovery da drugog chip-a i bez problema startujes mašinu.

Ali i bez toga ne bi trebalo da te plaši da flesujes BIOS haha.
Svakako da noviji BIOS radi boljeod starijeg sem ako nije beta ili neka alpha verzija, ne daj Bože i kuvani...
Samo zvanično i bez brige :aha2:
 
Ti i dalje ne kapiras da si pogrešio u samom testu jer izgleda nemaš iskustva sa time.
Naime najmanje 4-5prolaza(pasa) je potrebno za pravilan test memorije.
A u okviru prolaza ide nekoliko testova koji su različiti.
To ti pišem i ti i dalje teraš svoju priču...

Uzmeš na 5 minuta da testiraš i furas filozofiju, prvo uradi kako sam ti napisao , tako se testira ram a ne 5minuta i eto mene spor mi je ram...
Jedno je pravilan test memorije, a drugo je STVARNA BRZINA RADA MEMORIJE!

Aman čoveče.... Ovde se radi o nesuglasici i na samom startu Memtesta! Isti memorisjski keksi, isti hardver laptopa, samo druga verzija BIOS-a! Od kuda jedan vuče jednu brzinu drugi DVA puta veću brzinu? Pisac jedne verzije BIOS-a se napušio pa samo zaboravio nešto da pomnoži sa DVA, ili je stvarno dva puta razllika u brzinama zbog toga napušenog piskarala softvera?
 
Tri DELL laptopa E5500, BIOS verzije: A11, A15 i A17. Pri Memtestu na prva dva je 3682 MB/s, a na trećem je 7364 MB/s?????? Da li je moguće da je to samo stvar verzije BIOS-a, ili je nešto drugo u pitanju?

Pogledajte prilog 632619

Pogledajte prilog 632620
Ti mora da si neki Bosanac jbt.
Jel ti vidiš desno šta piše i ti to porediš?
Vidiš test,testing I pattern I ti ocekujes iste rezultate tj brzinu... Kapiras li da Test#08 i Test#0 nisu isto?
Jbt ovo bi i nub do sada ukapirao.
Svo vreme ti to pišem i ti i dalje drvis o glupostima.
 
Ko se jednom opeče, duva i na hladno! Uostalom, i proizvođači kažu da ne prtljamo po BIOS-u ako nije potrebno! A ovde je pitanje: Da li je potrebno, ili samo priučena piskarala softvera valjaju gluposti?
Pa sto su pisali Novi bios ako nije potrebno...jbt opet brainless pitanja...
Moze i onaj Tesla automobil da radi i sa starim softverom sa kojim je napustio fabriku a možeš i lako da ga updateujes i videćeš poboljšanja i manju potrošnju struje...
Ali nemoj ništa da diraš ako se plašis 😆
 
Ti mora da si neki Bosanac jbt.
Jel ti vidiš desno šta piše i ti to porediš?
Vidiš test,testing I pattern I ti ocekujes iste rezultate tj brzinu... Kapiras li da Test#08 i Test#0 nisu isto?
Jbt ovo bi i nub do sada ukapirao.
Svo vreme ti to pišem i ti i dalje drvis o glupostima.
kapiraš li ti da bez obzira koji je test patern u pitanju, za brzinu memorije piše UVEK ISTO!
I još mi valjda pokušavaš objasniti da nije isto ako u mem. lokaciju upisuješ 'fefefefe' ili 'efefefef'? :zcepanje:
 
Pa sto su pisali Novi bios ako nije potrebno...jbt opet brainless pitanja...
Moze i onaj Tesla automobil da radi i sa starim softverom sa kojim je napustio fabriku a možeš i lako da ga updateujes i videćeš poboljšanja i manju potrošnju struje...
Ali nemoj ništa da diraš ako se plašis 😆
ee... Kada bi na DELL stranici pisalo koja su poboljšanja u novijim verzijama BIOS-a, ne bih se trebao misliti o tome!
tako sam jednom radio apdejt BIOS-a, ali mi nije rešio problem. samo sam dobio SPORIJE bootanje kante, a to ide na živce kada moraš pri proveri i instaliranju raznih drivera, spajanja, odspajanja raznih diskova itd često raditi restart! A dodatna je debilnost da na nekim pločama NE MOŽEŠ da vratiš BIOS na STARIJU verziju!
 
Aha i sta mislis jel si odradio Pass 1 :hahaha: sta kaze tvoj prvi post.
Kada si navalio, uzeo sam Memtest86 v5.1 koji se nalazi i na Install mediju za Linux. I onda vidim da stvarno brzina ne piše kao kod verzije 3.2, ali piše na drugom mestu. I ponadao se ja da će, kako si navalio objašnjavati, nešto pametno da napiše kada završi test, a ono, figa! :zcepanje:

dell13a.JPG


dell13b.JPG
 
Aha i sta mislis jel si odradio Pass 1 :hahaha: sta kaze tvoj prvi post.
A ovo ti je ŠLAG na tortu, kada si me udavio svojimmudrostima. Po ovome sam zaključio da su ovaj, a verovatno i mnoge druge OS-eve i programe piskarali napušeni i/ili pijani i priučeni 'programeri'. Na kraju dodam još jedan keks 2 GB da to kompletiram, kada ono, vidi čuda: Pojavila se opet nekakva glupa brzina memorije!!??? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

dell13c.JPG
 
A ovo ti je ŠLAG na tortu, kada si me udavio svojimmudrostima. Po ovome sam zaključio da su ovaj, a verovatno i mnoge druge OS-eve i programe piskarali napušeni i/ili pijani i priučeni 'programeri'. Na kraju dodam još jedan keks 2 GB da to kompletiram, kada ono, vidi čuda: Pojavila se opet nekakva glupa brzina memorije!!??? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Pogledajte prilog 635894
imao si stik ddr2 od 800 mhz koji je radio na 667 mhz na tvome laptopu , ubacio si isti takav stik i on je proširio magistralu na dual chanell mod tako da ti je brzina na 1330 , namesti to kako treba - fiksiraj brzine memorije na 800 mhz u biosu umesto što ga držiš na auto pa će ti se vrti na 1600 mhz . Inače sada bi trebalo da imaš osetno ubrzanje u samom radu mašine.
 

Back
Top