Quantcast

brzina rada memorije na laptopu?

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.070
imao si stik ddr2 od 800 mhz koji je radio na 667 mhz na tvome laptopu , ubacio si isti takav stik i on je proširio magistralu na dual chanell mod tako da ti je brzina na 1330 , namesti to kako treba - fiksiraj brzine memorije na 800 mhz u biosu umesto što ga držiš na auto pa će ti se vrti na 1600 mhz . Inače sada bi trebalo da imaš osetno ubrzanje u samom radu mašine.
ddr 3 radi na 1600mhz :)

Ovo njegovo moze max na 800mhz ... dual chanell ne znaci dupliranje brzine ...

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.660
imao si stik ddr2 od 800 mhz koji je radio na 667 mhz na tvome laptopu , ubacio si isti takav stik i on je proširio magistralu na dual chanell mod tako da ti je brzina na 1330 , namesti to kako treba - fiksiraj brzine memorije na 800 mhz u biosu umesto što ga držiš na auto pa će ti se vrti na 1600 mhz . Inače sada bi trebalo da imaš osetno ubrzanje u samom radu mašine.
To je posebna tema. BIOS obično radi sa minimalnim parametrima dok se ne instaliraju drajveri? Inače ti više nikada ne bi mogao dići sistem kojega si previše 'apklokao'

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.070
To izgleda i hebe piskarala tih programa. Pogledaj te slike, kada je Single Chanell (64-bit), gore levo ne piše nekakva brzina memorije, ali ako je Dual Chanell ( 128-bit), onda nešto napišu ( 1330).
Pripremem se da uradim memtest na tabletu :srecna:

Upravo sam mu flesovao noviji bios (uefi)

Nisam ni znao da ima update , tablet star 5 godina :lol: ali svi do jednog koji su dosli sa win 8 uspesno guraju i w10 core aka home edition. :aha2:

snejks

Elita
Poruka
17.204
ddr 3 radi na 1600mhz :)

Ovo njegovo moze max na 800mhz ... dual chanell ne znaci dupliranje brzine ...
s obzirom na zastarelost programa za test on njega vidi kao tu brzinu pošto mu je praktično dupliran protok na memorijskoj magistrali , pisac programa nije predvideo testiranje modula za dual chanell mod , inače postoje i ddr2 memorije koje se vrte na 1333 mhz ali su se retko nalazile u prodaji jer većina matičnih ploča nikada nije podržavala tu brzinu , realnih 1066mhz je funkcionisalo na pojedinim pločama sa intelovim procesorima

snejks

Elita
Poruka
17.204
To je posebna tema. BIOS obično radi sa minimalnim parametrima dok se ne instaliraju drajveri? Inače ti više nikada ne bi mogao dići sistem kojega si previše 'apklokao'
SVAKA matična ploča posle tri neuspešna podizanja iliti učitavanja BIOS-a vraća podešavanja na default vrednosti. Takođe isto se postiže i sa vađenjem baterija CR2032 sa matične ploče ilitiu spajanjem jumpera na matičnoj ploči i resetovanjem istih.
Svaka novija matična ploča (ne starija od 5 godina) ima rezervni BIOS u čipu , koji omogućava čak i posle flešovanja vraćanje na stariju verziju BIOS-a.
Svi noviji "dummi" biosi tzv H2O se mogu direktno flešovati sa usb-a.

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.070
s obzirom na zastarelost programa za test on njega vidi kao tu brzinu pošto mu je praktično dupliran protok na memorijskoj magistrali , pisac programa nije predvideo testiranje modula za dual chanell mod , inače postoje i ddr2 memorije koje se vrte na 1333 mhz ali su se retko nalazile u prodaji jer većina matičnih ploča nikada nije podržavala tu brzinu , realnih 1066mhz je funkcionisalo na pojedinim pločama sa intelovim procesorima
Ma pisao sam mu to ali fosil je tvrdoglavi Bosanac...kune se u tu verziju koja ima 15 godina..
A ima novije verzije tog programa.

Nisam viđao ddr2 na 1333mhz , možda su to bile one ocz nadrkane za gejming.
Obično su udarale do 1066mhz.

1333mhz je standard za ddr3 ...

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.070
SVAKA matična ploča posle tri neuspešna podizanja iliti učitavanja BIOS-a vraća podešavanja na default vrednosti. Takođe isto se postiže i sa vađenjem baterija CR2032 sa matične ploče ilitiu spajanjem jumpera na matičnoj ploči i resetovanjem istih.
Svaka novija matična ploča (ne starija od 5 godina) ima rezervni BIOS u čipu , koji omogućava čak i posle flešovanja vraćanje na stariju verziju BIOS-a.
Svi noviji "dummi" biosi tzv H2O se mogu direktno flešovati sa usb-a.
Mislim da he hteo da to reši to bi već uradio...
Pisao je već da se plaši da flesuje BIOS...a tek laptop da otvara ?! 😳

Možda misli da mu je u garanciji i posle 10 godina 😆

Lakše mu je prvo da resetuje vrednosti u bios-u na default ako već i nije...

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.660
Mislim da he hteo da to reši to bi već uradio...
Pisao je već da se plaši da flesuje BIOS...a tek laptop da otvara ?! 😳

Možda misli da mu je u garanciji i posle 10 godina 😆

Lakše mu je prvo da resetuje vrednosti u bios-u na default ako već i nije...
Kada si navalo, išao sam flešnuti BIOS i eto, vidi šta sam dobio! Programeri svako malo nešto kenjuckaju! I kako se priučeni korisnik neće ukenjati kada ovako nešto pročita!? :zcepanje:

dell-flash1.JPG

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.660
Kada si navalo, išao sam flešnuti BIOS i eto, vidi šta sam dobio! Programeri svako malo nešto kenjuckaju! I kako se priučeni korisnik neće ukenjati kada ovako nešto pročita!? :zcepanje:

Pogledajte prilog 643408
I onda drhtavim prstima:zcepanje: restartam i molim Boga da mi nije shebao BIOS! Za divno čudo zboota sistem, idem PONOVO probati i ugledam 'čudo'! Majmun je ipak flešnuo BIOS na A17 tokom restarta! Win10 Pro se tako sporo gasi i restarta na tom starom kršu da nisam ni primetio da je u međuvremenu to obavio!

dell-flash2.JPG

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.070
I onda drhtavim prstima:zcepanje: restartam i molim Boga da mi nije shebao BIOS! Za divno čudo zboota sistem, idem PONOVO probati i ugledam 'čudo'! Majmun je ipak flešnuo BIOS na A17 tokom restarta! Win10 Pro se tako sporo gasi i restarta na tom starom kršu da nisam ni primetio da je u međuvremenu to obavio!

Pogledajte prilog 643409
Pa jel taj installer predviđen da radi na w10 :per:
Uvek upgrade radim iz bios-a , turis na usb-u file i nema greške prilikom upgrade-a.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.660
Flesh biosa iz sistema, skip.
Strasno neznanje.
Nagazio si na minu! :zcepanje:Pijani, napušeni, priučeni i nesposobni programeri naprave opciju flešanja BIOS-a iz sistema, a onda one jadnike koji to tako urade popljuju da su debili i neznalice! :super:
Osim toga, pa za koga je NAMENJENO ti flešanje iz sistema, ako NE za priučene korisnike? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Poslednja izmena:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.660
Pa jel taj installer predviđen da radi na w10 :per:
Uvek upgrade radim iz bios-a , turis na usb-u file i nema greške prilikom upgrade-a.
A čija je to 'briga' ako priučeni korisnik pokuša da pokrene 'nekompatibilnu' aplikaciju za taj sistem? Recimo 'BUKVASTO', Linux aplikaciju na Windblowsima ili obrnuto? A onda možemo da idemo i na podvarijante Majkrosoftovih poluproizvoda!? :super::super:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.660
Ko je napravio taj laptop i partneri...Mucni malo tom glavom, nije ti MS kriv.
A kakve veze ima DELL sa pitanjem kompatibilnosti sistemskih BIOS-flesh aplikacija sa theBill Gejtsovim podvarijantama poluproizvoda koji nisu međusobno kompatibilni? DELL na svojim stranicama za hrpu 'obsolete' proizvoda navodi da NEMA podršku za razne TheBill-ove 'urnebesne i revolucinoarne' napretke!

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.070
A kakve veze ima DELL sa pitanjem kompatibilnosti sistemskih BIOS-flesh aplikacija sa theBill Gejtsovim podvarijantama poluproizvoda koji nisu međusobno kompatibilni? DELL na svojim stranicama za hrpu 'obsolete' proizvoda navodi da NEMA podršku za razne TheBill-ove 'urnebesne i revolucinoarne' napretke!
jel ti i dalje nije jasno da nije problem u winu ili ces pisati jos dva dana sam sebi 😉 Neki mazohizam ili sta vec. Flesni iz linuxa hahaha a da...ne moze.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.