BRIKS ostaje bez članice

Normalno da mi Srbi trebamo sledeti onaj sistem, narod, i zemlju, gde su ljudi recimo oko 5-10 puta srecniji nego u vecini drzava Zapada, pogotovo SAD, po vecini statistickih podataka koji nam dolaze iz samih Zapadnih agencija bukvalno.

To nije kao u Americi gde imas 3 puta vise samoubistava po glavi stanovnika nego u Kini, slicno verovatno i depresije, lekova za depresiju, ubistava, kriminala, kradje, nasilnih protesta, mrznje izmedju drustva. Meni to izgleda da su ljudi u Kini 10 puta srecniji nego u "slobodnoj" Americi. Ako je barem verovati statistickim istrazivanjima Zapadnih agencije, one same to priznaju. Treba slediti srecnije.


Latana’s Democracy Perception Index 2022 shows that 83% of Chinese believe their country is democratic.

Edelman Trust Barometer 2023 shows that 89% of Chinese trust their government. Hint: it has never lied nor broken a promise.

Ash Center at Harvard Kennedy School 2020 found 95.5% of Chinese are satisfied with their government.

A 2019 UC San Diego study shows a high level of satisfaction among the Chinese across a range of aspects up to 95%.

A November 2019 Ipsos survey shows that 95% of Chinese believe their country is on the right track.

The Global Happiness 2023 survey from Ipsos shows that China is the happiest country in the world at 91%.




https%3A%2F%2Fbucketeer-e05bbc84-baa3-437e-9518-adb32be77984.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fecd3563c-75ea-4b6d-9fdd-a722b285414c_600x371.png



IS-MY-COUNTRY-HEADED-IN-THE-RIGHT-DIRECTION.png




word-image-6.jpeg
 
Poslednja izmena:
Stiče se utisak da narod nije baš najbolje prihvatio novog prezidentea Argentine

ceo svet hoce u Brics, a ovi srljaju ka Amerima. Ne kontam.
(Rale, 1. decembar 2023 10:14)
Pa i vi kroati ste srljali ka Amerima ne ?

Pa sad 70% obale nije više u vašem vlasništvu .

Isplati se taj anglo-saksonski GLOBALIZAM A ?

Za "partnere" svakako, ali za kroatsko domicilno pućanstvo, ređe.

No, videćemo kako će argentinsko domicilno stanovništvo reagovati na nove GLOBALISTIČKE IDEJE koje im nudi INSTRUKTOR TANTRIČKOG SEKSA ?:kafa:
 
Zašto Rusi jednostavno nisu zavili ventil, već su morali dići u vazduh sopstveni gasovod ?
Zato što su rusi pre agresije na ukrajinu potpisali puno dugogodišnjih ugovora sa europskim državama o prodaji plina u kojim je dogovorena i količina i cijena i način plaćanja. Rusi su bili obavezani da ispoštuju te ugovore. Kad bi zavrnuli ventil, oni bi prekršili ugovor, bili predmet sudskih tužbi i morali plaćati visoke penale. Ovako "netko je uništio plinovod i mi nismo u mogućnosti da isporučujemo plin"
Zato je putin i odbio ponudu eu, da saniraju i poprave plinovod
 
Zato što su rusi pre agresije na ukrajinu potpisali puno dugogodišnjih ugovora sa europskim državama o prodaji plina u kojim je dogovorena i količina i cijena i način plaćanja. Rusi su bili obavezani da ispoštuju te ugovore. Kad bi zavrnuli ventil, oni bi prekršili ugovor, bili predmet sudskih tužbi i morali plaćati visoke penale. Ovako "netko je uništio plinovod i mi nismo u mogućnosti da isporučujemo plin"
Zato je putin i odbio ponudu eu, da saniraju i poprave plinovod
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Mogu vam reci teska srca sa suzama u oc'ma dae steta prava sto gromada...ma gigant od drzave kao stoe Argentina nece pristupiti Briksu.Novi precednik vjerovatno ukidanjem centralne banke i uvodjenjem dolara,kako je najavljivao, brzinom svjetlosti spasava drzavu od raka inflacije te pravi od Argentine raj na zemlji.U prilog tome, (opet) teska srca postavljam vijest o trenutnom tamosnjem izvanrednom stanju,te na taj dati svoj skromni doprinos ovoj temi.Priznajem,jos jedna u nizu pobeda bre globokmetsveta sto ce zasigurno neki obicni prpotrt natojaner sa euforijom i odusevljenjem docekati ali i skromno proslaviti...u krugu porodice.Slavio bi i ja al ko mi je kriv sto nisam natojaner :(

Novi rekord: Inflacija 288%​

Godišnja potrošačka inflacija u Argentini u martu se popela na novi rekord od skoro 288 odsto, pokazuju podaci objavljeni u petak.
Na mesečnom nivou, indeks potrošačkih cena (CPI) u martu je porastao za 11 odsto u odnosu na prethodni mesec, nakon povećanja od 13,2 odsto u februaru.

CPI je zabeležio porast od 51,6 procenata u prvom kvartalu, piše Nacionalni institut za statistiku i popise stanovništva Ks.

Inflacija potrošača porasla je na novi rekordni nivo od 287,9 procenata na godišnjem nivou, saopštio je institut.

Godišnja potrošačka inflacija u toj južnoameričkoj zemlji dostigla je 276,2 odsto u februaru, nakon 254,2 procenta u januaru, najviše u više od tri decenije.

https://www.b92.net/biz/svet/vesti/13638/novi-rekord-inflacija-288/vest
 

Back
Top