Brak bez intimnosti?

Kako tebi taj taksista deluje, to je tvoja pretpostavka, nije ti sigurno pričao ko ga i kako ga čeka kod kuće.
Zanimljivo je kako se kod pojedinih sve svede na igru polova, ko je jači, bolji, pravedniji, ko je ugnjetavan, ko je ovo a ko ono, da li muškarci ili žene, pa se jedni opljuju da se drugi opravdaju ili prikažu boljima.
Verovatno neki problemi od ranije koji se prelivaju na sve segmente i teme.
A zamisli, postoje i žene koje rade dva, tri posla, a kući ih dočeka ono što su same skuvale.
Bas tako... Meni su ta opsta mesta bas odbojna. Nema igre polova u realnom zivotu, vec samo na netu, i mislim da se ta propaganda namerno plasira, sa ciljem unistenja porodice kao osnovne celije drustva. Svako odgovara za sebe i svaki slucaj se posmatra kao poseban slucaj..
Nema vi, mi...
Postoje trutovi medju oba pola.
 
Sve češće čujem, uglavnom od muške populacije, da sa svojim izabranicama nisu intimni i to duži vremenski period.
Kao i to da su u braku zbog kojekakvih "opravdanih" razloga i da se neće razvesti.

Ono što mene interesuje da li takvi brakovi postoje ili je to samo priča kako bi ostvarili i opravdali "izlet" van braka?
jel se misli na seksualne ili intelektualne intimnosti?

samo iebem i ništa joj ne pričam i taj fazon?

šoferske priče
 
Nije mi namera bila da se detaljno razmatra slučaj mojih prijatelja.. Usput sam dala primer ka ko ljudi sve žive.
Vrlo dobro svi sve znaju, ne treba misliti da ljudi ne idu na bračnu terapiju itd itd..
Interesantno mi je kako većina izbegava da piše o sebi ali zato u sitna crevca razmatraju šta drugi napišu.
Ok, ne mislim ovde samo na citirani post, generalno
 
Poslednja izmena:
Sve češće čujem, uglavnom od muške populacije, da sa svojim izabranicama nisu intimni i to duži vremenski period.
Kao i to da su u braku zbog kojekakvih "opravdanih" razloga i da se neće razvesti.

Ono što mene interesuje da li takvi brakovi postoje ili je to samo priča kako bi ostvarili i opravdali "izlet" van braka?
postoje.
moji roditelji su školski primer braka bez sexa, pitam se čije sam ja dete…..
 
Ne znam gde vi zivite, ali svet se menja svakim danom.... mnogi se vencaju zato sto "tako treba" izrode decu jer "tako treba" i posle toga je sve jedno sta rade...vazna je fasada....medjutim onda feminizam malo pomeri klatno, pa pocnu razvodi i razvodi i razvodi...pa opet klatno na drugu stranu aktivira brakove i sada su u trendu brakovi...u kojima ljubav traje koliko i strast....a nekad i krace...
 
Ne znam gde vi zivite, ali svet se menja svakim danom.... mnogi se vencaju zato sto "tako treba" izrode decu jer "tako treba" i posle toga je sve jedno sta rade...vazna je fasada....medjutim onda feminizam malo pomeri klatno, pa pocnu razvodi i razvodi i razvodi...pa opet klatno na drugu stranu aktivira brakove i sada su u trendu brakovi...u kojima ljubav traje koliko i strast....a nekad i krace...
Feminizam koliko vidim ti je problem.
Zapravo u patrijarhatu i muškarac je isto ugrožen...
To što kažeš da se iz mode uzimaju i prave decu pa to nije samo problem žena nego i muškaraca.
 
Ne znam gde vi zivite, ali svet se menja svakim danom.... mnogi se vencaju zato sto "tako treba" izrode decu jer "tako treba" i posle toga je sve jedno sta rade...vazna je fasada....medjutim onda feminizam malo pomeri klatno, pa pocnu razvodi i razvodi i razvodi...pa opet klatno na drugu stranu aktivira brakove i sada su u trendu brakovi...u kojima ljubav traje koliko i strast....a nekad i krace...
A ja sam mislila da su ovih godina u trendu brakovi u kojima obe osobe imaju iste polne karakteristike...:think: ovo tradicionalno se pokazalo kao loš model, stalno se neke ljubavnice-rasturačice mirnog porodičnog gnjezda provlače kroz koncept braka a u gore navedenom slučaju brakovi nisu bez intimnosti, videla sam reklamu u kojoj obojica sinhronizovano ubacuju prašak i calgon u mašinu za pranje, znači harmonija
trebalo bi ozbiljno razmisliti u kom pravcu trasirati svoj ljubavni zanos. :mrgreen:
 
A ja sam mislila da su ovih godina u trendu brakovi u kojima obe osobe imaju iste polne karakteristike...:think: ovo tradicionalno se pokazalo kao loš model, stalno se neke ljubavnice-rasturačice mirnog porodičnog gnjezda provlače kroz koncept braka a u gore navedenom slučaju brakovi nisu bez intimnosti, videla sam reklamu u kojoj obojica sinhronizovano ubacuju prašak i calgon u mašinu za pranje, znači harmonija
trebalo bi ozbiljno razmisliti u kom pravcu trasirati svoj ljubavni zanos. :mrgreen:
Pa dok muskarci flertuju sa starim grcima zene se bacile na hriscanske vrednosti....samo u novim oblicima...
 
Sve češće čujem, uglavnom od muške populacije, da sa svojim izabranicama nisu intimni i to duži vremenski period.
Kao i to da su u braku zbog kojekakvih "opravdanih" razloga i da se neće razvesti.

Ono što mene interesuje da li takvi brakovi postoje ili je to samo priča kako bi ostvarili i opravdali "izlet" van braka?
Znas kako, sele,
devojke razmisljaju o braku
a zene o ljubavi.

Tako da ne cudi
sto imamo sve vise
sterilnih brakova
i nefunkcionalnih porodica.

Mudar sam ko Njegos.
Ili Sokrat, on je valjda bio mudar.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Back
Top