Brak bez intimnosti?

Prekognisticar

Zainteresovan član
Poruka
323
Sve češće čujem, uglavnom od muške populacije, da sa svojim izabranicama nisu intimni i to duži vremenski period.
Kao i to da su u braku zbog kojekakvih "opravdanih" razloga i da se neće razvesti.

Ono što mene interesuje da li takvi brakovi postoje ili je to samo priča kako bi ostvarili i opravdali "izlet" van braka?
Tesko je biti intiman u braku sa osobom koja vas povredila a uglavnom se ne razvode zbog dece kredita interesa i nade da ce se nesto izmeniti.

Mimi95

Elita
Poruka
15.300
Sve češće čujem, uglavnom od muške populacije, da sa svojim izabranicama nisu intimni i to duži vremenski period.
Kao i to da su u braku zbog kojekakvih "opravdanih" razloga i da se neće razvesti.

Ono što mene interesuje da li takvi brakovi postoje ili je to samo priča kako bi ostvarili i opravdali "izlet" van braka?
Мислим да већина људи остаје у браку због деце или из неке навике и сигурности.
Многи мушкарци би тешко поднели самосталан живот без жене.

Mimi95

Elita
Poruka
15.300
Nisu sve osobe za sve
Neke su samo za sex, dobar sex, ali nisu za vezu

Hej, bre, pa danas ljudi žive u brakovima iz socijalnih pa čak i emotivnih razloga a za sex imaju nekog drugog sa kojim inače ne bi funkcionisao brak.
Kao da ne živimo u sadašnjosti..
Постоје и људи који су само за везу/брак,али не и за се*с.

K

Kontrabas76

Gost
Kažete brak bez seksa, hmmmm...
Nije da nema... Ali i te kako da aha ima kad poželiš, elem problem je drugo ali od početka.
Lično ja 25 godina radnog staža, 20 godina braka, ona u braku jedva 8 godina staža, večito neko biranje,neću ovo neću ono... Prepirke,ali sam trpeo, nadao se da će se uozbiljio dok ja ne znam gde pucam ili trenutno nema dovoljno ili dva posla.
Intima... Prvih 20 godina ubeđivala me da sam ja koji mnogo traži,da to nije normalno, da preterujem, da niko nema takve odnose. Ne samo seks, uopšte intima sa zagrljajima i sl. Ja sam emotivni upotrebna mi i fizička i emotivna pažnja.mislim da je to normalno.pogoravalo se posle 2 deteta,sve gore. Da bi ne davno uozbiljila za posao i Voja karijeru za koju sam do guše u kreditu za njenu školu. A za čudo nedavno mi se otvori d azapravo ima tešku traumu iz detinjstva. Sve objašnjava ali opet ja moram da budem strpljiv. Da budem nežan fin, da se krstom kao da ulazim u manastir.
Shvatio sam da zapravo nisam ja bio problem prethodnih godina što je sugerisala. Ali opet sam kriv jer se u meni prelomilo da ne smatram sebe odgovornim i što tražim da se ona menja a ko želi da spasi brak. Rekoh joj da sam emotivno mrtav.da mora da se menja ako želida sačuvamo brak... Neeeee, ja moram opet da budem strpljiv. Ima tu još malih nuspojava. Ja sam u rebusi, problem ako se nadam ili ako zbog dece još trpim ili da idem i živim još život dok vredi,tu je 50 sve brže ide vreme.

pop80

Domaćin
Poruka
4.816
Nije da nema... Ali i te kako da aha ima kad poželiš, elem problem je drugo ali od početka.
Lično ja 25 godina radnog staža, 20 godina braka, ona u braku jedva 8 godina staža, večito neko biranje,neću ovo neću ono... Prepirke,ali sam trpeo, nadao se da će se uozbiljio dok ja ne znam gde pucam ili trenutno nema dovoljno ili dva posla.
Intima... Prvih 20 godina ubeđivala me da sam ja koji mnogo traži,da to nije normalno, da preterujem, da niko nema takve odnose. Ne samo seks, uopšte intima sa zagrljajima i sl. Ja sam emotivni upotrebna mi i fizička i emotivna pažnja.mislim da je to normalno.pogoravalo se posle 2 deteta,sve gore. Da bi ne davno uozbiljila za posao i Voja karijeru za koju sam do guše u kreditu za njenu školu. A za čudo nedavno mi se otvori d azapravo ima tešku traumu iz detinjstva. Sve objašnjava ali opet ja moram da budem strpljiv. Da budem nežan fin, da se krstom kao da ulazim u manastir.
Shvatio sam da zapravo nisam ja bio problem prethodnih godina što je sugerisala. Ali opet sam kriv jer se u meni prelomilo da ne smatram sebe odgovornim i što tražim da se ona menja a ko želi da spasi brak. Rekoh joj da sam emotivno mrtav.da mora da se menja ako želida sačuvamo brak... Neeeee, ja moram opet da budem strpljiv. Ima tu još malih nuspojava. Ja sam u rebusi, problem ako se nadam ili ako zbog dece još trpim ili da idem i živim još život dok vredi,tu je 50 sve brže ide vreme.
nađi neku drugu i guzi sa strane ako ona neće

Nona2

Iskusan
Poruka
5.342
kako ona ima 8 godina bracnog staza a onda mazes "prvih 20 godina"

P

pasuljsko rebarce

Gost

ovo me podseca na poznatu
doktore moja drugarica je trudna, sta da radi :lol:

P

pasuljsko rebarce

Gost
Наравно да је могућ брак без интимности,зато што неки људи улазе у брак чисто ради реда.
des vidla da je u redu biti u braku? :lol:

mozda za zenu koja zeli da se uda po svaku cenu...il malogradjansko vaspitano celjade bilo kog pola kojima roditelji zvocaju da to mora tako. svako duhovno slobodan se grozi vezivanja potpisom ma kako da je lepo poklon upakovan i primamljiv.

kao kad odes na razgovor za posao koji zeljno iscekujes duze vreme a nemas ga i poslodavac kod kog si otisla bez ikakve nade ponudi ti ugovor na 20. godina sa osrednjom platom...al ti kazes sebi, mala je plata sto jes jes, skoro nikakva, al 20 godinaaaaaaa i potpisujes bez da citas ugovor :lol:

to je brak.
posle te otkaz koji dajes kosta ko sv. petra kajgana.