bozidare, bozidare! to se placa! - cena?

vidi, bozidar je udomljena dzukelica
imam i ja jednog takvog pokupljenog sa ulice
al ne bih bas seks sa ulicnim dzuletom, a da stence posle ne mogu da prodam, a kome da poklonim mix cane corso i dzuleta
onda cu pre da je pustim da se seksne i da kad ostane trurdna uratim strelizaciju bez legla
jedan seksic cao zdravo..prevencija protiv kancera mlecnih zlezda odradjena i to je to
al mi je zao, jer bas ima dobre gene i poreklo
boza je jutros video i zatrcao se iz sve snage
otrgao se gazdi sa povoca, tako sto je svukao ogrlicu sa vrata
znaci, ljubav na prvi pogled
jedva ga je covek odveo posle
zapala je za oko i jedno gonicu lavova..on je kao lutka..znao se od ranije
ziva nisam da prodje jos nedelju dana, pa da je pustim da se igra sa njima, a da njima ne bude na pameti samo poen u gostima :lol:

- - - - - - - - - -



lalalaaalalal srce sam ti daaaooo
nista vise nemaaaaaaaaaaaaam
al mi nije zao :malav:

Mi smo nasu dzukelicu sterilisali pre prvog teranja...imala je oko 7-8 meseci. Znam da tu postoje oprecna misljenja, da li treba ili ne...ali evo je osma godina, ker zdrav ko dren.
A uzeli smo je bolesnu jer je pojela drvce kao stene i probusila creva.
 
Ima i toga, ako je brak u pitanju.
Nekad su približno istih materijalnih mogućnosti, a nekad se dogodi da jedno od njih pristane da bude kupljen.
To je stvar nečijeg izbora, ali zbog toga nema potrebe nas da boli glava.:D

ma mene i nije briga
samo ne kapiram zasto se ljudi toliko materijalizuju pa u svemu vide cene popuste koristi kupovinu i prodaju
 
setam ja rano jutors moju dzukelicu.
sad polako sve dolazi na svoje, pa cu moci kvalitetnije da osmislim vreme i da od dana uzmem malo vise za sebe
ide nam u susret gospodin koji je svog psa pustio da trci..povodac mu skinuo
moja dzukelica u teranju, pa mora lanac da nebi smo dobili neplanirane nove ljubimce
- jel zenka?
- jeste
- e ok je onda, nece biti tuce
- pa nije bas ok, posto je u teranju
- jaaao, jaaaao vidi mangupa kako je osetio..zato on ovako trci..
hvata covek svog ljubimca, takoreci skida ga sa ledja moje dzukelice i vice kroz smeh - bozidare, bozidare! to se placa!
- prijatno!
- prijatno, vidimo se..

tako je u pscem svetu..hoces seks, potomstvo sa dobrim leglom - to ima cenu..

kako je kod ljudi?
jel i tu ima svoju cenu? cime se sve placa cena seksa, potomstva sa dobrim primerkom, bilo u genetskom bilo u materijalno socijalnom obliku.
koja je cena vaseg izbora?
ko jos nije, cime je spreman da plati tu cenu?

Nikad nisam razmisljala na taj nacin "placanja" ... Mene su vodile samo emocije ...
 
setam ja rano jutors moju dzukelicu.
sad polako sve dolazi na svoje, pa cu moci kvalitetnije da osmislim vreme i da od dana uzmem malo vise za sebe
ide nam u susret gospodin koji je svog psa pustio da trci..povodac mu skinuo
moja dzukelica u teranju, pa mora lanac da nebi smo dobili neplanirane nove ljubimce
- jel zenka?
- jeste
- e ok je onda, nece biti tuce
- pa nije bas ok, posto je u teranju
- jaaao, jaaaao vidi mangupa kako je osetio..zato on ovako trci..
hvata covek svog ljubimca, takoreci skida ga sa ledja moje dzukelice i vice kroz smeh - bozidare, bozidare! to se placa!
- prijatno!
- prijatno, vidimo se..

tako je u pscem svetu..hoces seks, potomstvo sa dobrim leglom - to ima cenu..

kako je kod ljudi?
jel i tu ima svoju cenu? cime se sve placa cena seksa, potomstva sa dobrim primerkom, bilo u genetskom bilo u materijalno socijalnom obliku.
koja je cena vaseg izbora?
ko jos nije, cime je spreman da plati tu cenu?

Ljudi hoce najbolje za sebe, nema tu sta...narocito muskarci, zene su jos uvek prilicno naivne...
 
U kom smislu je loša trgovina, ako su ljudi odlučili da u to uđu, zato što to žele?

Ma ljudi kada bi znali sta zele, ne bi bili ljudi.

Losa trgovina je, jer obicno, u praksi, u vecini veza, i to ogromnoj vecini, gubis slobodu, osecas se neslobodnije.

A to je uvek losa trgovina, iako ti mozda u pocetku deluje kao da je zelja za sigurnoscu najbitnija.

Nije. Nikad.
 
Ma ljudi kada bi znali sta zele, ne bi bili ljudi.

Losa trgovina je, jer obicno, u praksi, u vecini veza, i to ogromnoj vecini, gubis slobodu, osecas se neslobodnije.

A to je uvek losa trgovina, iako ti mozda u pocetku deluje kao da je zelja za sigurnoscu najbitnija.

Nije. Nikad.
Ja i dalje ne shvatam: kome je sloboda preča od toga da se poveže sa nekim, taj onda ne treba ni da se vezuje jer tog nekog manje želi nego svoju slobodu.
Ako se već povezao taj neko, znači da je želeo i da mu je želja za povezivanjem i ljubav prema partneru primarna u odnosu na ličnu slobodu.
Zašto bi onda tom nekom, ko se povezao jer je to želeo i jer tog nekog voli, bila loša trgovina to što više nema slobodu da se ponaša kao što se ponašao kad je bio solo, kad nije ni želeo da bude solo?
 
Ja i dalje ne shvatam: kome je sloboda preča od toga da se poveže sa nekim, taj onda ne treba ni da se vezuje jer tog nekog manje želi nego svoju slobodu.
Ako se već povezao taj neko, znači da je želeo i da mu je želja za povezivanjem i ljubav prema partneru primarna u odnosu na ličnu slobodu.
Zašto bi onda tom nekom, ko se povezao jer je to želeo i jer tog nekog voli, bila loša trgovina to što više nema slobodu da se ponaša kao što se ponašao kad je bio solo, kad nije ni želeo da bude solo?

Bez slobode imas jedino i samo patologije.
Prava veza je ona u koj se osecas slobodnije nego kada si sam.
Sve ostalo je patologija.
Naravno da je sloboda bitnija i zravija od patologije, makar to bila i ljubavna patologija. Svaka patologija u sebi nosi, i donosi bol.
Ljudi se vezuju iz razlicitih motiva. Obicno su glavni motivi potpuno promasena stvar.
Ali jbga, takav je zivot.
A slobodnu volju i izbore niko nije dovodio u pitanje, svako treba da radi ono kako misli i oseca da je najbolje, naravno.
Ali, vecina veza se raskine, i to je konkretan primer da je lose trgovati sa slobodom.
 
Bez slobode imas jedino i samo patologije.
Prava veza je ona u koj se osecas slobodnije nego kada si sam.
Sve ostalo je patologija.
Naravno da je sloboda bitnija i zravija od patologije, makar to bila i ljubavna patologija. Svaka patologija u sebi nosi, i donosi bol.
Ljudi se vezuju iz razlicitih motiva. Obicno su glavni motivi potpuno promasena stvar.
Ali jbga, takav je zivot.
A slobodnu volju i izbore niko nije dovodio u pitanje, svako treba da radi ono kako misli i oseca da je najbolje, naravno.
Ali, vecina veza se raskine, i to je konkretan primer da je lose trgovati sa slobodom.
Pa, ako je taj neko ušao u vezu u kojoj mu je lepo i u kojoj se oseća slobodnije nego kad je sam, opet pitam, zašto je to "uvek loša trgovina" ? :)
 
setam ja rano jutors moju dzukelicu.
sad polako sve dolazi na svoje, pa cu moci kvalitetnije da osmislim vreme i da od dana uzmem malo vise za sebe
ide nam u susret gospodin koji je svog psa pustio da trci..povodac mu skinuo
moja dzukelica u teranju, pa mora lanac da nebi smo dobili neplanirane nove ljubimce
- jel zenka?
- jeste
- e ok je onda, nece biti tuce
- pa nije bas ok, posto je u teranju
- jaaao, jaaaao vidi mangupa kako je osetio..zato on ovako trci..
hvata covek svog ljubimca, takoreci skida ga sa ledja moje dzukelice i vice kroz smeh - bozidare, bozidare! to se placa!
- prijatno!
- prijatno, vidimo se..

tako je u pscem svetu..hoces seks, potomstvo sa dobrim leglom - to ima cenu..

kako je kod ljudi?
jel i tu ima svoju cenu? cime se sve placa cena seksa, potomstva sa dobrim primerkom, bilo u genetskom bilo u materijalno socijalnom obliku.
koja je cena vaseg izbora?
ko jos nije, cime je spreman da plati tu cenu?

Sve ima svoju cenu i zato se placa, ali taj genetski aspekt se uglavnom reflektuje kod zena , muskarci zato jure lepse, zgodnije zene a to svoje cenu svakako ima. Onaj ko nema pare taj se zadovolji sa skromnijim izgledom. Tako da sve ima svoju cenu i manje vise se zna da vazi izreka "koliko para toliko i muzike".
 
Poslednja izmena:

Back
Top