Boza papucar

Pa dobro, eto nije samouveren i siguran u sebe = nije drcan. Pa sta?

to nije drčnost...
ok aj recimo da nisi preterano samouveren...često ovde veliku samouverenost tumače kao prepotenciju...ali moraš da imaš autoritet u odlukama, u stavovima...pa čak i ako pogrešiš kasnije...znači nema tu drčnosti...nije drčnost ako si siguran da je ono što ti predlažeš ispravnije, još pogotovo ako se kasnije dokaže da si u pravu
 
Riply je smislila kako se stvara papucar, sto mu oduzima krivicu.

Stvara ga onaj roditelj koji nije dominantan, majke po uzoru na muza koji bi joj odgovarao,

ocevi prema sebi.
Postoje muskarci koje jednostavno boli uvo da donose zivotne odluke i namerno biraju zenu-komandanta > bila sam svedok, coveka smo jos pred samu svadbu odgovarali od zenidbe, a on je reko da zna da koga ce da ozeni i da je namerno bas nju izabrao.

- - - - - - - - - -

to nije drčnost...
ok aj recimo da nisi preterano samouveren...često ovde veliku samouverenost tumače kao prepotenciju...ali moraš da imaš autoritet u odlukama, u stavovima...pa čak i ako pogrešiš kasnije...znači nema tu drčnosti...nije drčnost ako si siguran da je ono što ti predlažeš ispravnije, još pogotovo ako se kasnije dokaže da si u pravu

Dobro, ne pricamo o prepotenciji. Valjda sam htela da kazem da postoje razni ljudi i da je to ok. Ne mislim da je svaki papucar zrtva roditeljske ili bracne zavere, ni da ih treba prezirati ili zaliti.
 
ni ne kažem da je svaki papučar žrtva roditeljske i bračne zavere
kažem da u presudnim životnim momentima nije umeo da se postavi kako treba, bio je previše fleksibilan, mekan, ili nije ni umeo da odluči, nije smeo da odluči...i to ga je koštalo gubitka poštovanja kod žene, možda ne u jednom slučaju, možda se to nakupljalo... pa je počeo da dobija odgovarajući tretman...a s obzirom na slabost nije umeo da se odupre na mudar način
 
ni ne kažem da je svaki papučar žrtva roditeljske i bračne zavere
kažem da u presudnim životnim momentima nije umeo da se postavi kako treba, bio je previše fleksibilan, mekan, ili nije ni umeo da odluči, nije smeo da odluči...i to ga je koštalo gubitka poštovanja kod žene, možda ne u jednom slučaju, možda se to nakupljalo... pa je počeo da dobija odgovarajući tretman...a s obzirom na slabost nije umeo da se odupre na mudar način

E, da, ima toga, naravno :ok:
 
a ko drugi mu je kriv ? s kime treba da se podeli krivica ?
ona ?
ne, nije ona...jer kao i svako žensko kad oseti meko uzjaše i jaše dok ima vajde, kad nema šutne te i ide kod jakog
naravno da je ispao naivan, a pre svega nije umeo da bude ono što žena od muškarca očekuje - da bude muško
kod papučara osim materijalnih dobara ništa drugo nije iskoristivo

Gluposti, ona nije kriva sto je kucka, samo je on kriv sto trpi kucku, nigde veze. Onaj koji cini zlo je uvek krivlji od onog koji zlo trpi.
I zasto bi on bio duzan da bude bilo sta sto ona od njega ocekuje, ako joj se ne svidja neka pali, a upravo ti sto gledaju sta mogu da iskoriste kod druge strane su olos najveci
 
Gluposti, ona nije kriva sto je kucka, samo je on kriv sto trpi kucku, nigde veze. Onaj koji cini zlo je uvek krivlji od onog koji zlo trpi.
I zasto bi on bio duzan da bude bilo sta sto ona od njega ocekuje, ako joj se ne svidja neka pali, a upravo ti sto gledaju sta mogu da iskoriste kod druge strane su olos najveci

mangup ume da pripitomi kučku ako uopšte želi s njom da ima bilo šta...možda da se malo poigra
što se tiče zla...nikakvo zlo...to je prirodna stvar, stvar dominacije, zakon jačeg...jedan će da bude vođa, drugi će da prati vođu...uloga muškarca je da bude vođa, žena to prihvata i ceni...ako ne umeš da si vođa onda si vođeni, a tad si se sjebo i ne očekuj poštovanje jer kad kao muško ne umeš da budeš vođa onda ćao
naravno da nije dužan...ne treba da trpi

- - - - - - - - - -

Postoje muskarci koje jednostavno boli uvo da donose zivotne odluke i namerno biraju zenu-komandanta > bila sam svedok, coveka smo jos pred samu svadbu odgovarali od zenidbe, a on je reko da zna da koga ce da ozeni i da je namerno bas nju izabrao.

ako to voli onda ok, mada to je neka posebna vrsta mazohizma izgleda
baj d vej ni njoj neće da prija da bude vođa umesto njega, tako da piši propalo, ima da ode da traži muškarca
 
ni ne kažem da je svaki papučar žrtva roditeljske i bračne zavere
kažem da u presudnim životnim momentima nije umeo da se postavi kako treba, bio je previše fleksibilan, mekan, ili nije ni umeo da odluči, nije smeo da odluči...i to ga je koštalo gubitka poštovanja kod žene, možda ne u jednom slučaju, možda se to nakupljalo... pa je počeo da dobija odgovarajući tretman...a s obzirom na slabost nije umeo da se odupre na mudar način

takav tretman nije odgovarajuci, kao sto rekoh ako joj se ne dopada neka trazi bolje, za manipulaciju i iskoriscavanje krivica je vecim delom njena
 
ako to voli onda ok, mada to je neka posebna vrsta mazohizma izgleda
baj d vej ni njoj neće da prija da bude vođa umesto njega, tako da piši propalo

Ma prija joj da bude vodja, sta ti je. Precenjujes ti tu zensku ljubav za muski autoritet, mnoge zene vole moc.
A mislim da ovaj lik o kome sam pisala nije mazohista nego je lencuga i flegma.
 
takav tretman nije odgovarajuci, kao sto rekoh ako joj se ne dopada neka trazi bolje, za manipulaciju i iskoriscavanje krivica je vecim delom njena

zašto većim delom njena ? devojke se menjaju da bi se naučila ženska ćud, sklonost ka manipulaciji nad muškarcem i koje šta drugo...to se uči u tinejdžerluku...to bi svako muško trebalo da zna da namiriše...ako ne ume, onda šta ću mu ja...onda neka krivi nju :lol:

- - - - - - - - - -

Ma prija joj da bude vodja, sta ti je. Precenjujes ti tu zensku ljubav za muski autoritet, mnoge zene vole moc.
A mislim da ovaj lik o kome sam pisala nije mazohista nego je lencuga i flegma.

ovo je druga kategorija žena...o njima ovde nije reč
mada onaj kojeg sam opisao malopre obično ima i moć
 
Htela sam da kazem da mnoge zene vole da one imaju moc, da one vode glavnu rec itd. :lol:
Tu se onda otvara nova tema, tj. da li ih uopste interesuje konkretan muskarac, ili im samo treba podanik : )
Ali tako je i sa frajerima koji vole pasivne devojke - msm, da li ti treba partner, ili poslusna obozavateljka.
 
mangup ume da pripitomi kučku ako uopšte želi s njom da ima bilo šta...možda da se malo poigra
što se tiče zla...nikakvo zlo...to je prirodna stvar, stvar dominacije, zakon jačeg...jedan će da bude vođa, drugi će da prati vođu...uloga muškarca je da bude vođa, žena to prihvata i ceni...ako ne umeš da si vođa onda si vođeni, a tad si se sjebo i ne očekuj poštovanje jer kad kao muško ne umeš da budeš vođa onda ćao
pripitomljavanje, zakon jaceg, stvar dominacije, vodje... uopste to nadovezivanje na zivotinjski svet mi je prilicno primitivno razmisljanje (bez namere da te uvredim) i verujem da smo to prevazisli u velikoj meri.
Ugnjeteni nikad ne moze da bude krivlji od onog koji ugnjetava, to da sumiram samo.
naravno da nije dužan...ne treba da trpi
ali ona prvenstveno ne treba da iskoriscava
 
ok, pripitomljavanje je možda pogrešan izraz...dovođenje na svoju meru...ako ti tako više odgovara
ugnjeteni je dozvolio da bude ugnjeten...nije on nevino jagnje da nema pojma šta se oko njega dešava...bar ne bi trebao da bude
 
ok, pripitomljavanje je možda pogrešan izraz...dovođenje na svoju meru...ako ti tako više odgovara
ugnjeteni je dozvolio da bude ugnjeten...nije on nevino jagnje da nema pojma šta se oko njega dešava...bar ne bi trebao da bude

mozda jeste nevino jagnje, mozda je jednostavno glup ili plasljiv, a cak i da nije verujem da ce uvek biti krivlji onaj koji cini zlo od onog koji zlo trpi...
da ne ponavljam vise kao papagaj, jer vidim da ne mozemo da se slozimo oko ovoga
 

Back
Top