Boris Tadić kandidat DS za predsednika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ЛДП нема теоретске шансе да битније пребаци цензус.
ДСС комотно, према свим анкетама прелази цензус
УРС ни по једној анкети не добацује до цензуса
СПс између 8% и 10 %
СРс вероватно као и ЛДП - око цензуса
ДС плафон 25%

LDP - 7-9%
DSS 7%
URS 7%
DVERI 8-9%
SPS 8-9%
SRS 9-10%
DS 20%
SNS 21%
ostali 8%

Ovo ja potpisujem.
 
Фактор плус: СНС 33,5, а ДС 28,3 одсто гласова

23. април 2012. | 13:51 | Извор: Бета

БЕОГРАД - За коалицију окупљену око Српске напредне странке (СНС) гласало би 33,5 одсто бирача, коалиција око Демократске странке освојила би 28,3 одсто гласова, показало је данас представљено истраживање агенције Фактор плус.
Истраживање је показало да су председнички кандидати СНС Томислав Николић и ДС-а Борис Тадић готово изједначени, јер би за Николића гласало 36,1 одсто бирача а за Тадића 35,7 одсто, док је маргинална грешка истраживања плус-минус три одсто, рекао је представник агенције Фактор плус Владимир Пејић на конференцији за новинаре у Медија центру.

На трећем месту по броју бирача који би гласали на изборима је коалиција СПС-ПУПС-ЈС са 11,8 одсто гласова а њен председнички кандидат Ивица Дачић освојио би 11,3 одсто гласова.

Пејић је оценио да ће Тадић и Николић одлучујућу битку водити у другом кругу, док је њихова улога у првом кругу првенствено да помогну својим странкама.

Истраживање је спроведено од 14. до 22. априла на узорку од 1.084 испитаника са територије Србије, без Косова, за потребе агенције Фактор плус.

Цензус од пет одсто прешли би и коалиција Преокрет за коју би гласало 6,2 одсто бирача, Демократска странка Србије (ДСС) са 5,7 одсто гласова и Српска радикална странка (СРС) са 5,5 одсто.

Уједињени региони Србије (УРС) Млађана Динкића остали би ван парламента са 3,3 одсто гласова, али је Пејић рекао да би УРС могао да буде највеће изненађење избора.

"Резултат странака које су на ивици цензуса зависиће од одзива, јер већи одзив иде на руку већим странкама, а мањи одзив мањим странкама", рекао је Пејић.

Међу 2,7 одсто оних који су навели "нека друга странка" највише се појављују Двери и Социјалдемократски савез Небојше Лековића.

Кандидат Преокрета за председника Србије Чедомир Јовановић добио би 5,7 одсто гласова, кандидат ДССа Војислав Коштуница 4,5 одсто, а кандидаткиња СРС-а Јадранка Шесељ три одсто гласова.

Порастао је број опредељених бирача, па је 46 одсто испитаних навело да ће изаћи на изборе и да зна за кога ће гласати, осам одсто да ће изаћи али не зна за кога ће гласати, а један одсто навело је да ће изаћи на изборе и поништити листић (бели листић).

Пејић је рекао да је неодлучних 18 одсто и да ће се странке борити да придобију њихове гласове.

Ситуација са неопредељенима је турбулентна и може се променити непосредно пред изборе, нарочито код мањих странака, рекао је Пејић.

На питање да ли странке воде прљаву, негативну кампању, потврдно је одговорило три четвртине испитаних.

На питање да ли ће на изборима заказаним за 6. мај бити кажњени политичари и странке који нису добро радили претходних година, 19 одсто испитаних је одговорило "да, сигурно", 44 одсто "да, донекле", а 37 одсто је навело да неће бити кажњени.

Истраживање је показало и да је за улазак Србије у ЕУ 48 одсто испитаних, а 26 је навело "да, али не по сваку цену", док је 26 одсто против чланства у ЕУ.
 
Boris Tadić na otvaranju Bajrakli džamije 3. maja


Beograd - Boris Tadić, predsednički kandidat liste „Izbor za bolji život“, trebalo bi poslednjeg dana izborne kampanje, u četvrtak, 3. maja, da prisustvuje svečanom otvaranju obnovljene Bajrakli džamije u Beogradu, potvrđeno je Danasu u Islamskoj zajednici Srbije.

Svečanosti bi trebalo da prisustvuju i zvaničnici Azerbejdžana, čija je vlada finansijski pomogla radove na Bajrakli džamiji. Jedina aktivna beogradska džamija, sagrađena u 16. veku, napadnuta je u noći između 17. i 18. marta 2004, kada su u prestonici izbili nemiri zbog martovskih nemira na Kosovu i Metohiji.


http://www.sandzaklive.rs/index.php...is-tadic-na-otvaranju-bajrakli-dzamije-3-maja
 
Poslednja izmena:
Odgovorno tvrdim da DS i Boris Tadic treba da budu srecni ako na ovim izborima izgube vlast jer im je to poslednja sansa da sa nje odu mirnim putem i da se mozda bar delimicno izvuku za svu bedu koju su srpskom narodu i gradjanima Srbije natovarili na ledja

Njihova eventualna pobeda bi vrlo brzo bila pretvorena u njihov najveci poraz! Poraz koji bi bio toliko bolan da je pitanje da li bi se ikada oporavili od njega i koliko bi njih docekalo taj eventualnoi oporavak na slobodi!
 
Predsednički kandidat koalicije "Izbor za bolji život" Boris Tadić najavio je večeras u Prijepolju da namerava da učini dalji napor u borbi protiv organizovanog kriminala narednih godina....

izvor : http://www.***************/home

Organizovani kriminal je sprega kriminalaca da državom.
Hoće li da hapsi funkcionere DS-a, bivše i sadašnje kao i koalicione partnere?
 
Boris Tadić će opet biti predsednik, to je sigurno!

хеее, хеее, :hahaha:...не заборави да ће на гласању прорадити фактор "ината" условљен кризом који ће оповргнути све АГЕНЦИЈСКЕ прогнозе.

Исто се десило и у Хрватској, русији и многим другим земљама.... ГРЕШКА МОЖЕ БИТИ ДО 10% НА ШТЕТУ САДАШЊЕ ВЛАСТИ, ТО ЈЕСТ БОРХАНА ТАДИЋИЈА.
 
Predsednički kandidat liste „Izbor za bolji život“, Boris Tadić predstavio se Nišlijama na centralnom gradskom trgu.

Tadića je, za mnoge neočekivano, dočekao prilično mali broj građana, kojih je po svim procenama bilo manje od 2.000.

Kao jedan od prioriteta, ukoliko ponovo bude izabran za predsednika, Tadić je najavio borbu protiv korupcije, a početak će biti provera porekla imovine funkcionera.


http://www.juznevesti.com/Politika/DS-odrzao-miting-u-Nisu.sr.html
 
Predsednički kandidat liste „Izbor za bolji život“, Boris Tadić predstavio se Nišlijama na centralnom gradskom trgu.

Tadića je, za mnoge neočekivano, dočekao prilično mali broj građana, kojih je po svim procenama bilo manje od 2.000.

Kao jedan od prioriteta, ukoliko ponovo bude izabran za predsednika, Tadić je najavio borbu protiv korupcije, a početak će biti provera porekla imovine funkcionera.


http://www.juznevesti.com/Politika/DS-odrzao-miting-u-Nisu.sr.html

можда су медији пропустили да најаве митинг као што су то урадили са митингом СНСа у Београду?...јадан Тадија....на удару режимаских медија....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top