Борилачки спортови за децу

Све је више вршњачког насиља. Хтео бих децу да упишем у неки борилачки спорт да науче да се одбране од "другара"насилника. Сви ми кажу Аикидо је најбољи. Шта мислите које борилачке вештине. Препоручите. Јуче дошао са рођендана и каже другари га опет малтретирали. Да научи да им да васпитне мере.
Svaki dan 100 direkata, krošea i aperkata sa obe ruke. Dakle 5 serija po 20 ponavljanja za direkt, pa za kroše i na kraju za aperkat.
Može i samo desnom ili levom ako je levoruk ako je baš lenj da radi sa obe.
To bi dugoročno trebalo da mu je dovoljno da se izbori sa bilo kim njegovog uzrasta.
Godinu dana takvog treninga sa samo udarcima i bio bi u stanju da džoka 2-3 dečaka sam.

Ja radim tako udarce sa oteživačima od 600 grama, ali naravno za dete to nije preporučljivo zbog moguće povrede.
Udarci bez oteživača bi trebali da su okej. Samo izguglaj na YouTube kako se ispravno izvode bokserski udarci upravo da bi zaobišao bilo kakve povrede. Mora dakle udarac da ide iz ramena ne iz lakta. Telo da se zarotira, snaga da ide i iz leđa i iz kuka.

A ako baš želiš borilačku veštinu moja preporuka je Krav Maga.

Да ли си сигуран да је тучњава најбољи одговор на малтретирање?
Научи га да их вербално сахрани, да их победи мозгом.
Najveća zabluda roditelja je da ako neko trenira borilačke veštine da će ulaziti u tuče.
Tu je greška. Slabe svi napadaju i gaze. Jakog niko ne sme da dira. Neko ko je jak neće ni dolaziti ni u kakve sukobe.
Jedan mrk pogled i odmah se sklanjaju i izvinjavaju.

Najveća zabluda roditelja je da ako neko trenira borilačke veštine da će ulaziti u tuče.
Tu je greška. Slabe svi napadaju i gaze. Jakog niko ne sme da dira. Neko ko je jak neće ni dolaziti ni u kakve sukobe.
Neodgovorno je i glupo slati decu na borilačke veštine da bi glumili silu i upućivali mrke poglede. Pogotovu danas, sami svedočimo šta se sve dešava.

Ако дете није ментално јако, џаба му сви научени захвати.

Ако дете није ментално јако, џаба му сви научени захвати.
Naravno da se slažem da su intelektualna, emotivna i socijalna zrelost daleko bitnije od pesnica.
Ali poenta mog posta je nešto drugo.

Dete ne treba učiti da bude kukavica i da izbegava tuču po svaku cenu, jer se stvara kontraefekat - da upravo ti koji izbegavaju tuče po svaku cenu stalno i upadaju u tuče i probleme i bivaju i maltretirani od okoline.
Ima naravno smisla izbeći tuču ako je sa druge strane budaletina koja je spremna da potegne nož, neko ko je bio u zatvoru i slično i ima neku kriminalnu klinačku grupicu oko sebe pa sebi možeš stvoriti poveći problem.
Ali ovako dozvoljavati da te neko kinji i izbegavati po svaku cenu sukobe meni je patetično smešno.

Dete ne treba učiti da bude kukavica i da izbegava tuču po svaku cenu, jer se stvara kontraefekat - da upravo ti koji izbegavaju tuče po svaku cenu stalno i upadaju u tuče i probleme i bivaju i maltretirani od okoline.

za ovo gresis ... ja sam tipican primer kako se konflikt resava "umno"
a onda sam se prokrupnjao i okurazio :D i naucio par forica ...

I od jaceg ima jaci i od ludjeg ludji ... tako da po meni je najbolje resenje "ne diraj goMno da ne smrid"
takodje i ne davati paznju u smislu
ako ima paznju nasilnik , ce da radi sve da dobije ono sto od roditelja ili okoline gde zivi nema.

Tema bi otisla u sirinu ukoliko bi sada krenuli sa psihologijom deteta.

Vremena kada smo mi bili deca i danasnje vreme su dve galaksije daleko. Trebe se prilagoditi okonostima

Back