Борба против исис-а 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pobunjenici su velikom vecinom Sirijici dok za "SAA" nisam bas siguran.

Zavisi koji pobunjenici, ISIS, Al - Nusra i ostali kojima imena ne mogu da pohvatam, poput ovih što prisvojiše Al - Aksu i maznuše brend Brigadama mučenika :mrgreen:, imaju više nacionalnosti nego Ruska Federacija i Vojvodina zajedno. Inače, u prethodnom postu sam napravio lapsus, ali sam opet u pravu :cool:.
 
"Sirijska arapska vojska"

Koliko ima sirijskih zastava ?

Cb6PUqgWIAAHU8Z.jpg

Vidite onog svestenika.taj tesko da je sunit,Lici mi na siitske ajatolahe ili kako se vec zovu. Sunitske hodze imaju drugacije kape,Znaci Asadovi su pretezno siiti,
 
Nazalost Asadova armija nema toliku brojnost da moze da ratuje na ovoliko rastrkani mesta,osim sto nemaju dovoljno ljudstva nemaju prednost ni u kvalitetu jedinica na bojnom polju,osim par jedinica svi ostali su obicni ljudi koje je sila prilika naterala da ratuje a vecina nema ni osnovnu obucenost,sa takvim stanjem ne moze se nista postici,Rusi mogu da bombarduju ali se rat ne dobija iz vazduha nazalost...Rusi su verovali da Asad ima bolju vojsku(mozda je i bila bolja ali cetri godine rata je uzelo svoj danak) i tu su grdno pogresili,bez direktnog upletanja kopneni trupa Rusije ili otvorene podrske Irana sa svojom vojskom ovo je rat bez skorasnjeg kraja,realan kraj je jedino da Turska udje kopneno i tom trenutku ce se Rusjia ukljuciti sa punim potencijalom i pobiti i turke i ostalu gamad koju ona podrzava...
 
Zavisi koji pobunjenici, ISIS, Al - Nusra i ostali kojima imena ne mogu da pohvatam, poput ovih što prisvojiše Al - Aksu i maznuše brend Brigadama mučenika :mrgreen:, imaju više nacionalnosti nego Ruska Federacija i Vojvodina zajedno. Inače, u prethodnom postu sam napravio lapsus, ali sam opet u pravu :cool:.

Al Nusru sačinjavaju vecinom Sirijci verovao ti ili ne. Njihov sef Jolani je iz Deir Ezzora.
 
gledam nesto sliku,ima kod kbane dosta nezgodnog terena.jaruga i ako se ne varam gustog, rastinja,vrlo nezahvalan teren za nekog ko ga ne poznaje.neprijatelj moze da nestane ispred a pojavi se iza tebe.

Baci pogled na google earth.
Samo selo je na platou a linija fronta je blizu, bez značajnih prirodnih prepreka. Kinsaba je recimo bila mnogo povoljnija za odbranu.
E sad, nepovoljna stvar je u tome što je Kabana na toj visoravni, koja i prema zapadu i prema istoku ima strme strane. Pravcem sever jug je blago nagnuta ka severu.
Uslovno rečeno, lagodni napad je moguć samo sa juga, dok je sa zapada geografija na strani džihadista
Ukratko, biće tvrdo
 
Колико је ово постало смешно.

Терористи из такозване ИД нападају САА коридор који води ка Алепу, неуморни су.
Док им СиријскеДемократскеСнаге пресецају главне коридоре у земљи као да су нека виша сила, а ових из ИД нигде.
Само се разбеже кад демократе крену.

Сада ће да се завуку у ове селендре, по 100+ у сваку и да се боре до последњег, + стотине самоубица.
Док демократе освајају градове величине 50 Кханасера за пола сата, смешно.

Šta da se radi...
Dobro planirano...
Stalno gubimo iz vida da Amerikanci imaju najveći trust izuzetnih i dobro plaćenih mozgova na raspolaganju kako za rad u korist Vlade, tako i u korist kompanija.
 
Није истина.
Тачније лаж.
Ти си лажов или си незналица?
Ето.

Sta je laz?.Komentarisemo fotografiju na kojoj vidimo masovnu sahranu,Od mnostva zastava imamo jednu sirijsku, Pitanje je koje su one tri druge, crvena sa natpisom,crna i zelena. Pazi ti sitni detalji ti mogu mnogo reci.Da li neko zna cije su one tri zastave i koga predstavljaju,
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top