Bombaski napad u grad Varanasi - Indija

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
24SI - Od eksplozije bombe u gradu Varanasi na sjeveru Indije danas je poginula jednoipogodišnja djevojčica dok je najmanje 20 lica povrijeđeno, saopštila je danas indijska policija.
U saopštenju se navodi da je eksplozija odjeknula tokom večernje molitve na obalama rijeke Gang nedaleko od hrama Višvanat.

Indijski zvaničnik G.K. Pilaj rekao je novinarima da je četiri ili pet lica povrijeđeno od eksplozije "slabijeg intenziteta" li da je 15 do 20 zadobilo povrede u stampedu koji je kasnije nastao.

Lokalni mediji, pozivajući se na izvore iz policije, javili su da je jednoipogodišnja djevojčica preminula od zadobijenih povreda.

Među povrijeđenima su i četiri strana državljanina, uključujući italijanske i francuske državljane.

Policija je saopštila da sve ukazuje na to da je riječ o terorističkom napadu i da je eksploziv bio postavljen u kanisteru sa mlijekom nedaleko od kamenih stepenica koje idu prema rijeci.

U e-mail poruci proslijeđenoj indijskim medijima grupa koja sebe naziva "indijski mudžahedini" preuzela je odgovornost za napad i najavila je nove.

(srna)
 
Indija
U eksploziji u Benaresu dvadesetak povrijeđenih

U eksploziji koja se u utorak dogodila na obali rijeke Gang u svetom hinduističkom gradu Benaresu, na sjeveru Indije, ispred mjesta gdje se izvodi obredno umivanje i kupanje, povrijeđeno je dvadesetak ljudi, među kojima ima i stranaca, saznaje se iz policijskog izvora.


Uzrok eksplozije do koje je došlo oko 13 sati na jednom "ghatu" (ulazi/prilazi/stepenice) koji vodi do Ganga, za sada je nepoznat.

„Došlo je do jake eksplozije u kojoj je povrijeđeno nekoliko ljudi, a među njimja ima i stranaca“, izjavio je AFP-u policajac Brij Lal u Lucknowu, glavnom gradu države Uttar Pradesh.

Prema televiziji, povrijeđeno je dvadesetak ljudi. „Ghati“ su središta duhovnog života u Benaresu, gradu koji tokom cijele godine privlači brojne strane turiste.

„Vidjeli smo najmanje osam ljudi koje su u toku eksplozije pogodili metalni dijelovi“, rekao je očevidac Rajesh na lokalnoj televiziji. „Najmanje dva među njima su stranci“, dodao je on. Televizija je prikazala slike jednog stranca u krvi u trenutku kada mu ukazuju pomoć u gradskoj bolnici.

U 2006. godini poginulo je dvadeset ljudi u dvije eksplozije u jednom hramu i željezničkoj stanici u Benaresu, jednom od najsvetijih indijskih mjesta i najstarijem gradu u svijetu.

Benares, poznat i kao Varanasi, za hinduske vjernike je i mjesto za kremiranje njihovih mrtvih. To je i jedno od mjesta u koje dolaze hodočasnici na pročišćenje u toku ritualnog pranja.

(FENA)
 
Mislim da su Hindusi neposteni prema muslimanima jer oni se ponasaju veoma lose prema muslimanima a narocotio prema Kashmiru koji bi trebao biti dio Pakistana.Mislim da su Hindusi posljednji Pagani na ovoj planeti i da svojom idolatrijom skrecu paznju na sebe.Mislim da bi oni svi trebalo da prime Islam i da prekinu sa Hinduistickom religijom.Inace osudjujem svaki vid terorizma ali ovo treba da znaci mnogo Hindusima da moraju da se promijene prema muslimanima i da daju muslimanima prava da odlucuju sami o sebima.Na primjer Kashmir se mora otcjhepiti jer to je vecinski muslimanska provincija i mislim da Indija ne moze tu nista uciniti.Na primjer muslimanima je zabranjeno sklapanje brakova sa idolopklonicima i to se strogo naredjuje da se muslimani ne smiju zeniti mnogoboskinjama.Mislim da su Hidnusi pretjerali sa svojom vjerom jer imaju toliko paganizma da smetaju citavom narodu planete a narocito muslimanima koji zele da zive u atmosferi monoteizma.
 
Poslednja izmena:
Odmazda zbog sudske odluke
"Indijski mudžahedini" preuzeli odgovornost za eksploziju u Benaresu

Indijska islamistička grupa "Indijski mudžahedini", preuzela je u e-mailu poslanom na adrese nekoliko medija odgovornost za eksploziju u kojoj je najmanje jedna osoba izgubila život u utorak navečer u hinduističkom svetom gradu Benaresu.


Prema izvještaju nekoliko TV-kanala, u poruci se precizira da je eksplozija odmazda zbog nedavne sudske odluke koja se odnosi na vlasništvo jednog vjerskog objekta oko kojeg se spore hindusi i muslimani.

Presuda koja se odnosi na ovaj lokalitet u gradu Ayodhyi smatra se favorizirajućom za hinduse, a štetnom za muslimane.

sarajevo-x.com
 
Indija mora da pronadje nacina kako da se konvertira u islam jer to bi joj bilo najbolje rjesenje.Mislim da je steta sto pored tolikih vjekova vladavine Islama u Indiji Hindusi nisu primili Islam.To je jedna steta i zao mi je sto nisu primili Islam jer bi to bila jedna nova Islamska drzava.Ali ipak danas u Indiji zivi 150 miliona muslimana i to je jedna velika cifra jer muslimani su rasprostranjeni Indijom a najvise ih ima u Kashmiru i Gudzaratu tako da se nadam da ce Indija u buducnosti prihvatiti islam jer Hinduizam nije dobar za Indiju.
 
Mislim da su Hindusi neposteni prema muslimanima jer oni se ponasaju veoma lose prema muslimanima a narocotio prema Kashmiru koji bi trebao biti dio Pakistana.Mislim da su Hindusi posljednji Pagani na ovoj planeti i da svojom idolatrijom skrecu paznju na sebe.Mislim da bi oni svi trebalo da prime Islam i da prekinu sa Hinduistickom religijom.Inace osudjujem svaki vid terorizma ali ovo treba da znaci mnogo Hindusima da moraju da se promijene prema muslimanima i da daju muslimanima prava da odlucuju sami o sebima.Na primjer Kashmir se mora otcjhepiti jer to je vecinski muslimanska provincija i mislim da Indija ne moze tu nista uciniti.Na primjer muslimanima je zabranjeno sklapanje brakova sa idolopklonicima i to se strogo naredjuje da se muslimani ne smiju zeniti mnogoboskinjama.Mislim da su Hidnusi pretjerali sa svojom vjerom jer imaju toliko paganizma da smetaju citavom narodu planete a narocito muslimanima koji zele da zive u atmosferi monoteizma.

Taman posla da Indija može nešto Pakistanu ( ratovala 4 puta sa Pakistanom ) osim št bi ih mogla malo nuklearno podsetiti gde je kome mesto, što i ne bi bilo loše, a i dolazi to vreme :D
 
Nisam rekao da Indija nista ne moze uciniti muslimanima u Kashmiru.Oni mogu da ih ubijaju ali nikada nece prestati otpor muslimana u Kashmiru za pripajanjem Pakistanu jer Kashmir je Pakistanska teritorija.Inace Indija ima blistavu historiju i to sve zahvaljujuci Islamskoj vladavini od 13 vijeka.Mislim da Indija svom razvioju moze zahvaliti prije svega Islamskoj vladavini i mislim da ona nikada ne bi bila tako lijepa da nije bilo Islamske vladavine.Ono sto ne valja u Indiji je njihov paganizam koji smeta muslimanima jer 150 miliona muslimana mora da zivi sa uzdahom gledajuci ono sta rade Hindusi.Mislim da je tesko manjinskim muslimanima da gledaju Hinduse kako vjeruju u vise bogova te stoga mislim da je bilo bolje Hindusima da su prijesli u islamsku vjeru i sebi tako obezbijedili spas.Poznavao sam neke Indijske muslimane i oni su bili svi pametni i dobri i volio sam ih pitati kako vam je u Indiji i kako podnosite Hinduizam.Inace Gudzarat provincija je jedna od poznatih provincija koje su naseljene muslimani a poznati grad je Ahmadabad i mislim da muslimani u Indiji imaju mnogo Dzamija i veoma dobro drze Islam.takodjer u Indiji postoje vazne Islamske skole gdje se muslimani skoluju i uce Islamu.
Na kraju osudjujem ovaj teroristicki napada Indijskih Mudzahedina jer to nicemu ne moze dopriinjeti nego samo medjusobnoj mrznji i mislim da Indijski Mudzahedini ne bi trebali kvariti dobre odnose muslimana i Hindusa jer bez ozbira koliko su Hindusi pagani oni ipak dobro zive sa muslimanima u Indiji.Samo bih napomenuo da je Kashmir izdvojena provincija koja trazi pripajanje Pakistanu jer to su historijski zahtjevi jer nikada ranije Indija nije drzala Kashmir i to se trebalo na vrijem podijeliti izmedju Indije i Pakistana.Ali ipak mislim da Indija i Pakistan nece medjuosbno ratiovati jer oni su mislim nasli neki kompromis i mislim da ce mirno rijesiti situaciju oko Kashmira.
 
taj-mahal.jpg

Tadz Mahal

Ovo je tjekovina Velikih Mogula koji su vladali Indijom i ostavili svojeg traga u kulturi Indije i ostavili puno muslimana u Indiji.
 
Poslednja izmena:
Mislim da su Hindusi neposteni prema muslimanima jer oni se ponasaju veoma lose prema muslimanima a narocotio prema Kashmiru koji bi trebao biti dio Pakistana.Mislim da su Hindusi posljednji Pagani na ovoj planeti i da svojom idolatrijom skrecu paznju na sebe.Mislim da bi oni svi trebalo da prime Islam i da prekinu sa Hinduistickom religijom.Inace osudjujem svaki vid terorizma ali ovo treba da znaci mnogo Hindusima da moraju da se promijene prema muslimanima i da daju muslimanima prava da odlucuju sami o sebima.Na primjer Kashmir se mora otcjhepiti jer to je vecinski muslimanska provincija i mislim da Indija ne moze tu nista uciniti.Na primjer muslimanima je zabranjeno sklapanje brakova sa idolopklonicima i to se strogo naredjuje da se muslimani ne smiju zeniti mnogoboskinjama.Mislim da su Hidnusi pretjerali sa svojom vjerom jer imaju toliko paganizma da smetaju citavom narodu planete a narocito muslimanima koji zele da zive u atmosferi monoteizma.

mislim da bi svi muslimani trebalo da predju u hriscanstovo jer je to najbolja religija na svetu a ne da slede jednog pedofila.... tako bi uvideli da su preko 1300 godina ziveli u zabludi.... :) :)
 
ej mingo batali te priche tadzh mahal, muslimani, kultura, islam...
talibani su svojevremeno srushili topovima prastare kamene statue urezane u stenu u planinama afganistana, mislim da je neka istochna oblast bila u pitanju.
bili su to kulturno - istorijski spomenici znachajni celom chovechanstvu, al muslimani to ne kontaju bash najbolje.
msm, aktuelna muslimanska kultura, moc poimanja i sve ostalo shto uz to ide su evropski srednji vek.
seku noseve il ruke, rushe spomenike, kamenuju... strashno.
 
Poslednja izmena:
Mi muslimani ne zelimo da predjemo u Krscanstvo jer imamo Islam a to je nesto najbolje za covjeka jer je to jedna ravnoteza izmedju duhovnog i materijalnog tako da muslimani zive sa Islamom i malo ko ce se odluciti da primi Krscanstvo jer i sa Islamom se moze bolje zivjeti i zivjeti lagodnije i balgorodnije.Nemojte da me shvatitet da ja ne volim neki narod.Ja zapravo ne mrzim Hinduse ali oni imaju neku posebnu vjeru tako da veoma dugo zive sa svojom idolatrijom.Ali ipak to je njihova odluka i Islam nikome nece nametati Islam jer ga nisu nametali ni Delhi Sultanat a ni Veliki Moguli tako da Hindusi mogu zivjeti svojim zivotom i zato osudjujem svaki teroristicki cin pa i ovaj teroristicki cin koji se zbio u Indiji.Mislim da muslimani moraju zivjeti u miru sa svojim susjedima a mogu vam reci da je najteze sada muslimanima jer muslimani zele da odrze dobre donose sa vecinom u Indiji a to je sa Hindusima.Indijski muslimani su jedni od najboljih muslimana i stoga mislim da oni mogu siriti svoju misiju Islama u Indiji.Glavno je da muslimani zive dobro u Indiji i da nemaju nikakvih problema jer to je najvznije sada od svega.Isto takodjer bih htio uputiti cestitke Indiji koja je priznala nezavisnu Palestinu i mislim da je to jedan dobar potez.Sto se tice nesuglasica oko Kashmira i to ce se rijesiti i mislim da je jedan plan u vidu i mislim da je podjela Kashmira na djelu tako da mislim da ce biti mira i u Kashmioru i da ce oni zivjeti prijtano u svojoj provinciji.
 
ej mingo batali te priche tadzh mahal, muslimani, kultura, islam...
talibani su svojevremeno srushili topovima prastare kamene statue urezane u stenu u planinama afganistana, mislim da je neka istochna oblast bila u pitanju.
bili su to kulturno - istorijski spomenici znachajni celom chovechanstvu, al muslimani to ne kontaju bash najbolje.
msm, aktuelna muslimanska kultura, moc poimanja i sve ostalo shto uz to ide su evropski srednji vek.
seku noseve il ruke, rushe spomenike, kamenuju... strashno.

Nemojte pricati o Talibanima jer oni su teroristi i oni su spremni na sve.Sto se tice kamenih statua mislim da je to nagnalo muslimane da sruse jer to im je prizivalo idolopoklonstvo koje oni ne vole ali ipak i tada su bili na scenu Talibani koje ja ne volim jer ja samo racunam legitimne organe jedne drzave a to su Hamit Karzai i Afganistanska vlada tako da o Talibanima i Al Kaidi necu da govorim.
Muslimani imaju svoju kulturu i Islam je jedna fantasticna kultura koja obasjava sve muslimane.Nigdje nema vise tolerancije nego sto to ima u Islamskim zemljama tako da je jedna Turska i pored onog dogadjaja sa Mavi Marmara brodom otisla da pomogne Izraelu oko gasenja pozara.Zar to nije kultura i tolerancija?
 
... Nigdje nema vise tolerancije nego sto to ima u Islamskim zemljama tako da je jedna Turska i pored onog dogadjaja sa Mavi Marmara brodom otisla da pomogne Izraelu oko gasenja pozara.Zar to nije kultura i tolerancija?

ne, to nije kultura i tolerancija. to je politika. preciznije, turska spoljna politika.
kultura i tolerancija nemaju bash mnogo veze sa politikom, osim glume.
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da Indija nista ne moze uciniti muslimanima u Kashmiru.Oni mogu da ih ubijaju ali nikada nece prestati otpor muslimana u Kashmiru za pripajanjem Pakistanu jer Kashmir je Pakistanska teritorija.Inace Indija ima blistavu historiju i to sve zahvaljujuci Islamskoj vladavini od 13 vijeka.Mislim da Indija svom razvioju moze zahvaliti prije svega Islamskoj vladavini i mislim da ona nikada ne bi bila tako lijepa da nije bilo Islamske vladavine.Ono sto ne valja u Indiji je njihov paganizam koji smeta muslimanima jer 150 miliona muslimana mora da zivi sa uzdahom gledajuci ono sta rade Hindusi.Mislim da je tesko manjinskim muslimanima da gledaju Hinduse kako vjeruju u vise bogova te stoga mislim da je bilo bolje Hindusima da su prijesli u islamsku vjeru i sebi tako obezbijedili spas.Poznavao sam neke Indijske muslimane i oni su bili svi pametni i dobri i volio sam ih pitati kako vam je u Indiji i kako podnosite Hinduizam.Inace Gudzarat provincija je jedna od poznatih provincija koje su naseljene muslimani a poznati grad je Ahmadabad i mislim da muslimani u Indiji imaju mnogo Dzamija i veoma dobro drze Islam.takodjer u Indiji postoje vazne Islamske skole gdje se muslimani skoluju i uce Islamu.
Na kraju osudjujem ovaj teroristicki napada Indijskih Mudzahedina jer to nicemu ne moze dopriinjeti nego samo medjusobnoj mrznji i mislim da Indijski Mudzahedini ne bi trebali kvariti dobre odnose muslimana i Hindusa jer bez ozbira koliko su Hindusi pagani oni ipak dobro zive sa muslimanima u Indiji.Samo bih napomenuo da je Kashmir izdvojena provincija koja trazi pripajanje Pakistanu jer to su historijski zahtjevi jer nikada ranije Indija nije drzala Kashmir i to se trebalo na vrijem podijeliti izmedju Indije i Pakistana.Ali ipak mislim da Indija i Pakistan nece medjuosbno ratiovati jer oni su mislim nasli neki kompromis i mislim da ce mirno rijesiti situaciju oko Kashmira.


Gde pise da je Kasmir Pakistanska teritorije???
http://en.wikipedia.org/wiki/Kashmir
Kasmir pripada mozda vise Indiji nego Pakistanu... Uostalom istorijska cinjenica je da je to prvobitno bila jedna drzava i da su Britanci potstakli muslimane da se ocepe od te drzave. Sto su ovi uradili...
Istina je da Kasmir pripada Indiji i da ce tako zauvek ostati, voleli to neki ili ne...
 
Mislim da je Kashmir oduvijek pripadao Pakistanu i nda su zapravo ti muslimani u Kashmiru Pakistanci koji zele da se pripoje Pakistanu.sada Indija to ne dozvoljava ali muslimani zele da se otcjepe od Indije jer zele da kashmir bude dio Pakistana i mislim da ce biti jos razgovora oko ovog slucaja u Kashmiru.Inace Kashmir je jedna lijepa oblast koja je vazna od turistickog znacaja i zato Indija ne daje Kashmiru da se otcjepi jer zeli zadrzati staretsko mjesto na sjeveru.Inace drevna Indija nikada nije imala Kashmir u svojim rukama i Kashmir je vise Pakiistanski dio teritorije nego sto je to Indijski dio teritorije.
 
Mi muslimani ne zelimo da predjemo u Krscanstvo jer imamo Islam a to je nesto najbolje za covjeka jer je to jedna ravnoteza izmedju duhovnog i materijalnog tako da muslimani zive sa Islamom i malo ko ce se odluciti da primi Krscanstvo jer i sa Islamom se moze bolje zivjeti i zivjeti lagodnije i balgorodnije.Nemojte da me shvatitet da ja ne volim neki narod.Ja zapravo ne mrzim Hinduse ali oni imaju neku posebnu vjeru tako da veoma dugo zive sa svojom idolatrijom.Ali ipak to je njihova odluka i Islam nikome nece nametati Islam jer ga nisu nametali ni Delhi Sultanat a ni Veliki Moguli tako da Hindusi mogu zivjeti svojim zivotom i zato osudjujem svaki teroristicki cin pa i ovaj teroristicki cin koji se zbio u Indiji.Mislim da muslimani moraju zivjeti u miru sa svojim susjedima a mogu vam reci da je najteze sada muslimanima jer muslimani zele da odrze dobre donose sa vecinom u Indiji a to je sa Hindusima.Indijski muslimani su jedni od najboljih muslimana i stoga mislim da oni mogu siriti svoju misiju Islama u Indiji.Glavno je da muslimani zive dobro u Indiji i da nemaju nikakvih problema jer to je najvznije sada od svega.Isto takodjer bih htio uputiti cestitke Indiji koja je priznala nezavisnu Palestinu i mislim da je to jedan dobar potez.Sto se tice nesuglasica oko Kashmira i to ce se rijesiti i mislim da je jedan plan u vidu i mislim da je podjela Kashmira na djelu tako da mislim da ce biti mira i u Kashmioru i da ce oni zivjeti prijtano u svojoj provinciji.


ne moze islam biti nesto najbolje za coveka kad svi znamo da je za coveka najbolje hriscanstvo.koje su najrazvijenije drzave? islamske ili hriscanske? odgovor je daleko od dileme. sto pre to shvatite to i predjete na hriscanstvo bice manje vas koji ce te otici u pakao kao nevernici...
 
Za muslimane je najbolji Islam i to se moze dokazati time sto svi muslimani zive dobro sa Islamom u drzavi.Muslimankso drustvo je veoma religiozno i ono zahtjeva veliku pokornost Allahu.Ove Zapadnjacke zemlje nisu ni K od Krscanskih zemalja jer nemaju osnovu zakona iz Biblije a dok su se drzali Krscani Biblije bilo je spaljivanja vjestica i stavljanja na giljotinu.Tada je Islamska Imperija bila razvijenija od Zapadnjacke i Krscanski Zapad nije mogao se pribliziti Islamskoj drzavi.I ssada su Islamske drzave dobre i razvijene a neke su u razvoju tako da ce se i ostale Islamske zemlje razviti i biti dobre za zivot.
 


I nakon što si proveo godinu dana pričajući protiv ameroidnih imperijalista, sad si uzeo da ponavljaš njihove bljuvotine iz Tajm magazina.

нисам читао тајм, не читам западну пропаганду, а да мује секу носеве, руке, главе... то зна цео свет.
не треба ми тајм да бих то знао, био је чак и на јутјубу неко време окачен снимак како муџахедини секу главе, скинули су га после.
мсм пробуди се, самог себе обмањујете тим причама о вашој култури и толеранцији, упознали су вас још током рата у бих, све после је било само потврђивање већ виђеног, нико вам не верује.
 
Poslednja izmena:
Za muslimane je najbolji Islam i to se moze dokazati time sto svi muslimani zive dobro sa Islamom u drzavi.Muslimankso drustvo je veoma religiozno i ono zahtjeva veliku pokornost Allahu.Ove Zapadnjacke zemlje nisu ni K od Krscanskih zemalja jer nemaju osnovu zakona iz Biblije a dok su se drzali Krscani Biblije bilo je spaljivanja vjestica i stavljanja na giljotinu.Tada je Islamska Imperija bila razvijenija od Zapadnjacke i Krscanski Zapad nije mogao se pribliziti Islamskoj drzavi.I ssada su Islamske drzave dobre i razvijene a neke su u razvoju tako da ce se i ostale Islamske zemlje razviti i biti dobre za zivot.

pa nemoj da mi pricas sta je bilo pre 1000 god. reci kako je sad? muslimani dobro zive u kojim drzavama? pakistanu? sa prosecnom mesecnom platom od 41 USD? u Afganistanu (14 USD)?
 
Za takvo stanje u ekonomiji nije sigurno kriv Islam nego okolnosti i ratovi.Sve ce se to popraviti i opet ce Afganistan i Pakistan biti jaki a mislim da si se prevario kad si rekao da Pakistan ima toliko malu platu jer Pakistan je jedna veoma jak drzava i ima snaznu ekonomiju tako da nemoj popvezivati Islam sa ekonomskim stanjem pojedinih Islamskih drzava a islamske drzave imaju potencijala da bud najbogatije drzave u svijetu.I to ce biti tako sto ce sve drzave da se oslobode rataova i postati oazom mira i stabilnosti.Prijew bih zivio u Sudanu nego u nekoj Balkanskoj drzavi i sve Islamske drzave su bogatije od Srbije jer one imaju sredstava bolje i energente za jaku ekonomiju tako da nemoj pricati nebuloze jer islamske drzave zive u veoma dobrom stanju a mogu zivjeti u jos boljem stanju.Sigurno se musloimani nece odricati Islam jer Islam je najbolji za muslimane jer Islam daje znagu pojedincu da nastavi i izbori se sa svim poteskocama ovog svijeta.

Jedna somalija pa ima bolji standrad od Srbije i zato bolje gledaj stanje tvoje Srbije nego sto pricas o Islamskim zemljama koje su oblivene medom i slatke su.
 
Za takvo stanje u ekonomiji nije sigurno kriv Islam nego okolnosti i ratovi.Sve ce se to popraviti i opet ce Afganistan i Pakistan biti jaki a mislim da si se prevario kad si rekao da Pakistan ima toliko malu platu jer Pakistan je jedna veoma jak drzava i ima snaznu ekonomiju tako da nemoj popvezivati Islam sa ekonomskim stanjem pojedinih Islamskih drzava a islamske drzave imaju potencijala da bud najbogatije drzave u svijetu.I to ce biti tako sto ce sve drzave da se oslobode rataova i postati oazom mira i stabilnosti.Prijew bih zivio u Sudanu nego u nekoj Balkanskoj drzavi i sve Islamske drzave su bogatije od Srbije jer one imaju sredstava bolje i energente za jaku ekonomiju tako da nemoj pricati nebuloze jer islamske drzave zive u veoma dobrom stanju a mogu zivjeti u jos boljem stanju.Sigurno se musloimani nece odricati Islam jer Islam je najbolji za muslimane jer Islam daje znagu pojedincu da nastavi i izbori se sa svim poteskocama ovog svijeta.

Jedna somalija pa ima bolji standrad od Srbije i zato bolje gledaj stanje tvoje Srbije nego sto pricas o Islamskim zemljama koje su oblivene medom i slatke su.

pa ti si poceo....

mozda te tvoje islamseke drzave dobro zive ali ljudi u njima ocigledno ne zive. zato je i moja da ideja bila da svi muslimani predju u hriscanstvo jer bio onda mnogo bolje ziveli. a i hriscanstvo je najbolje relegija koja ne pociva na pricama jednog pedofila.... imas mnogo zemalja sa vecinskim hriscanskim stanovnistvom koje nemaju nikakvih resursa (nafte i sl) a zive 1000 puta bolje nego sto ljudi zive u tom tvom sudanu, pakistanu ili sl. tako da ti je bolje da i sam predjes u hriscanstvo i odreknes se tog tvog pedofila i shvatis koja je religija najbolja na svetu - pravoslavno hriscanstvo!!!!
 

Back
Top