bojkot slovenacke robe

Надајмо се.

Ја за сада и до сада бојкотујем 100% хрватску робу, а словеначку сам још и куповао, мада нерадо, али после овога мислим да ћу и њих избегавати!
 
Mene samo zanima da li neko ZAISTA gleda odakle je roba u prodavnici pre nego što kupi???

Ja pojma nemam šta je od proizvoda koje kupujem slovenačko i svakako neću da se opterećujem time i menjam navike zato što mi je neko poslao letak.
 
Koliko je Srba dobilo posao na osnovu slovenackog otvaranja firmi u Srbiji? Koliko je samo Srba zaposlenih u Mercatoru?

Samo bojkotujte...

Србија има споразум са Русијом по коме малтене не плаћамо царину када извозимо у Русију. Словениачке форме отварају представништва по Србији, рецимо Горења где има фабрку у којој се само склапају већ произведени производи и као "Српски" продају Русима. Новац иде Словенцима, а онда Словенци поклањају Косово Шиптарима.

Па не може. у страним фирмама ради релативно мали број Срба, а могли би смо да затворимо СЛО фабрике и место њих да уложимо лову у Еи Ниш да они извозе фрижидере у Русију...
 
Da su Hrvati malo pametniji.
Kupovali bi mi njima robu oberučke. Ali idu glavom kroz zid.

Mada menja im se stav.
Gledao sam im juče neke emisije o ekonomiji feat. politika i aktuelna dešavanja.
Veliki je sada procenat onih koji bi da Hrvatska ne prizna Kosovo.

I njima došlo iz d.... u glavu da je bolje da se drže Srbije. A valjda je ovim činom i nama došlo iz d.... u glavu da malo oštrije udarimo po njima jer smo im glavno tržište.

Evropa ih neće. Mi hoćemo. Pa onda napravite gospodo i nama ustupke pa onda zajedno da idemo kud god se dogovorili...
 
anyway, mi smo postali samo sitni robovi.

naravno da je teško objasniti radnicima Gorenja da ne kupuju robu od koje dobijaju novac.
Ali, radnici u tim fabrikama su dakle maltene oni nekvalifikovani.

Vlasnici su iz Slovenije i Hrvatske tj zemalja odakle je firma. ALI i veliki broj menadžera.

Dakle, mi smo postali jeftina radna snaga.

Ali ni toga neće biti jer već mnoge firme gledaju da zatvore predstavništva i da idu dalje, gde je još jeftinija radna snaga (robovi): Turska, Sirija, Kina...

Dakle:

Step nr.1 Otvori firmu u Srbiji ili kupi njihovu
Step nr. 2 Zatvori firmu
Step nr 3. Preseli se

Rezultat: uništena konkurencija od strane srpske robe, ako dobro poslujemo ostavićemo da robovi rade, ako ne poslujemo dobro preselićemo fabriku, srbi će kupovati našu robu jer njihovu nemaju ali našu iz Turske

Rešenje: malo više ideja naših privrednika, mnogo više dobrih menadžera i ulazak na inostrana tržišta berem ona na Balkanu, oštre protiv- mere ukoliko Hrvatska i Slovenija ne daju našu robu na njihovo tržište a ne ono "ma daj 50.000 eu u džep pa ćemo se dogovoriti" (sa tim da se razračuna)
 
Nisam bas u mogucnosti da kupujem ni SLO i CRO,a ni SRB robu. Mene zanima samo kvalitet.
Uskoro ce 100,150,200 zemalja u svetu priznati Kosovo i u tom smislu opredlazem da svi prekinu da kupuju i koriste strane lekove, da u slucaju potrebe ne idu na lecenje u zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova,da svi spale svoje strane automobile i izbace iz kuca svoj namestaj,alat,masine,televizore,kompjutere...sve. Svi da napuste posao u bilo kojoj starnoj firmi.
Nece bre oni sa nama tako!
"E,sad ce te da vidite...sad cu da se ubijem".
 
Da su Hrvati malo pametniji.
Kupovali bi mi njima robu oberučke. Ali idu glavom kroz zid.

Mada menja im se stav.
Gledao sam im juče neke emisije o ekonomiji feat. politika i aktuelna dešavanja.
Veliki je sada procenat onih koji bi da Hrvatska ne prizna Kosovo.

I njima došlo iz d.... u glavu da je bolje da se drže Srbije. A valjda je ovim činom i nama došlo iz d.... u glavu da malo oštrije udarimo po njima jer smo im glavno tržište.

Evropa ih neće. Mi hoćemo. Pa onda napravite gospodo i nama ustupke pa onda zajedno da idemo kud god se dogovorili...

Грешиш пријатељу, и тебе су преварили!

Не чине они то што нас мање мрзе, него што се боје да би се сутра појавили неки Срби који би тражили РСК са пуним правом.
Јер ако је већина на одређеним просторима мерило, онда је Срба било у Крајини више него Шиптара на Космету!
 
u Nisu se tek otvara Mercator a sada ga vec bojkotuju

nije fer

ja jos nisam stigao nista da pazarim tamo

e sad, da li je cojstvo ne pazariti tamo ili je junastvo hvaliti se time ovde?

Чојство је, по Марку Миљанову, способност човека да заштити друге од себе, а јунаштво да заштити себе од других!
 
Србија има споразум са Русијом по коме малтене не плаћамо царину када извозимо у Русију. Словениачке форме отварају представништва по Србији, рецимо Горења где има фабрку у којој се само склапају већ произведени производи и као "Српски" продају Русима. Новац иде Словенцима, а онда Словенци поклањају Косово Шиптарима.

Па не може. у страним фирмама ради релативно мали број Срба, а могли би смо да затворимо СЛО фабрике и место њих да уложимо лову у Еи Ниш да они извозе фрижидере у Русију...


Zasto do sad niste ulozili u Ei Nis i ne izvozite Rusima? Ladno ste mogli.

I btw, od te prodaje Gorenjevo-srbskih masina Rusima, zive Srbi, koji rade u tim fabrikama. I bolje da iko radi, nego da cekate, da vam padnu pare sa neba (ili kao one dve plavuse sa yutube...).
 

Чојство је, по Марку Миљанову, способност човека да заштити друге од себе, а јунаштво да заштити себе од других!

znaci da treba da stitim robu od sebe (da ne kradem)

sebe treba da stitim od robe ( da je ne kupujem)

u svakom slucaju nema SLO robe, ide bre ovaj bojkot:mrgreen:

a nisam verovao
 
Надајмо се.

Ја за сада и до сада бојкотујем 100% хрватску робу, а словеначку сам још и куповао, мада нерадо, али после овога мислим да ћу и њих избегавати!

Ja isto izbegavam kad kupim.
Još samo da kupim onaj IBM-ov lap-top dual core pa ću da izbegavam i američku robu jedno 4 godine...
 

Back
Top