BOGATSTVO

Normalno, da ima pare. :D
A sada, produhovljenost i neko instant sticanje novca ne ide uvek zajedno.
Mada, svaki primer je poseban i ne moze se generalizovati...
 
Normalno, da ima pare. :D
A sada, produhovljenost i neko instant sticanje novca ne ide uvek zajedno.
Mada, svaki primer je poseban i ne moze se generalizovati...

Kolega mislim na šta prvo pomilisš kad čuješ tako nešto...
Nisam za sada mislio generalizovati,ali dobro, imaš pravo..
 
Naravno, bogatstvo se uvek vezuje za nesto materijalno.
Mada, sa druge strane to uopste ne mora biti slucaj.
Uzmimo za primer recimo Mozarta... Nije imao skoro ni prebijen dinar, sahranili su ga u vreci (ako se to uopste moze nazvati sahranom, cak sta vise danas mu se ne zna grob), ali je zato bio bogat onim cime vecina covecanstva nikada nece biti. A to je kreativnost i stvaralastvo.
 
Bogat – onaj kome se Bog smilovao? :lol:

Pare vrte svet, ali:
novcem se može kupiti krevet, ali ne i san; kupiti knjiga, ali ne i znanje; kupiti sat ali ne i vreme; kupiti položaj, ali ne i poštovanje...

Bogat čovek = čovek pun duha.
Čovek, okružen ljubavlju.
Onaj, koji uživa u primanju i davanju.
 
Nažalost svijet je postao takav da se bogatstvo mjeri novcem
to je činjenica i ja je ne opvrgavam. Ali dali je novac bogatstvo?

Salomon 13,7
Netko je bogat, a ništa nema, netko siromašnim, a ima veliko bogatstvo
 
Bogat – onaj kome se Bog smilovao? :lol:

Pare vrte svet, ali:
novcem se može kupiti krevet, ali ne i san; kupiti knjiga, ali ne i znanje; kupiti sat ali ne i vreme; kupiti položaj, ali ne i poštovanje...

Bogat čovek = čovek pun duha.
Čovek, okružen ljubavlju.
Onaj, koji uživa u primanju i davanju.
Bravo :D
uvijek me iznenadiš svojim postovima
kako ti to lijepo napišeš
valjda ste vi žene bogatije :D
 
..................................................
Salomon 13,7
Netko je bogat, a ništa nema, netko siromašnim, a ima veliko bogatstvo
Tvrdim ti da bi se i u vreme pisanja 13,7 drugi uvek menjao sa prvim a prvi nikada sa drugim. Zato je i onda i danas ovo jedno prilično veliko prosviravanje, koje treba da uteši one druge.
 
Tvrdim ti da bi se i u vreme pisanja 13,7 drugi uvek menjao sa prvim a prvi nikada sa drugim. Zato je i onda i danas ovo jedno prilično veliko prosviravanje, koje treba da uteši one druge.
mislim da nije prosviravanje

mnogi bi rado bili sretni a ne mogu uz svo materijalno bogatsvo,

s druge strane ako su pohlepni neće ni pokušati učiniti sretnim
nekog siromašnog a time možda sebi pričiniti zadovoljstvo dobrim djelom

opet će oni dobri bez obzira koliko novca imaju biti sretni
jer svoje bogatstvo neće staviti ispred onoga što ih čini istinski sretnim
 
Prva asocijacija je..novac ..kada se kaze da je neko bogat covek..i na zalost vremena su takva da se novcem sve moze kupiti..pa i ..covek..i to po veoma maloj ceni..sve se moze kupiti osim zdravlja..bar za sada..a doci vreme kada ce se i to moci kupiti..medicina i nauka napreduju sve vise..za mene je harizmatican i dobronameran covek..bogat covek..
 
Srednja klasa. U selu je na primer bogat covek onaj koji ima traktor a onaj koji nema traktor on je siromasan covek.

pre desetak god. bio u svedskoj, i neki "prijatelj" me pita "imas li traktor" bas u fazonu da li sam bogat ili ne, kada sam odgovorio "nemam" tacno sam primetoi da sam nekako postao manje znacajan za njega. mnogo kasnije sam rekao da ja zivim u gradu i da meni traktor ne treba, mada mislim da nikada nisam uspeo da steknem njegov respekt kao da sam mu tada rekao "imam i to dva" :lol::lol:
a tema, ma normalno je da se misli na materijalno bogastvo
 
To ti se sad mozda cini...Da zena nece decu to je skroz glupo.

A sto se tice bogatstva...svi znamo u kakvo drustvu zivimo, pa i u svetu. Na sta ja konkretno mislim pod tom recju zavisi od konteksta. Kad neko kaze - on je bogat covek na sta misli zavisi ce od konteksta razgovora, ali najcesce se misli na materijalno bogatsvo. Eventualno neko moze da prica o necijoj porodici i onda kaze da je taj covek bogat jer ima dobru porodicu, ali niko nece reci - on(a) je bogat(a) i pri tome misliti na duhovno bogatstvo. To je vise za bajke i novinarske tekstove.
 

Back
Top