Блиц (СНС) о Русији "Несташица, бесконачни редови, као да смо СССР!"

То је бљутава пропаганда. Имам рођаке који раде у Русији. И још пуно Срба тамо ради.
Не лажи дуленце. Већ месец дана влада несташица јаја у "Мајчици". Онај ко има лове може увек да их купи у одређеним радњама али ту им је цена по комаду нека астрономска. Испред радњи где се појаве јаја са нормалном ценом, одмах се направи ред и одмах се разграбе. Слично као што је било у СССР-у. Blic је објавио када је већ морао ...

 
  • Haha
Reactions: PA8
Немам ја потребе за тим. ;)
Аха важи. Него, видим дуленце да сада своје одсуство блама да лажеш без пардона продајеш Српској напредној странци за коју отворено ботујеш. То ме радује, јер ако су напредњаци спали на твоје children-like лагарије, то је сигуран знак њиховог расула.
 
Све усташе подржавају РФ.

Чим неки Хрват не дели твоје мишљење, одмах добија етикету усташа. Милановић је хрватска комуњара, па такође није на страни Зеленског.
 
Rusija je propalitet država i to nije nikakva propaganda nego činjenica.
Neko postavi negativnu temu o Rusiji.
Dlugomir iz niskog starta krece.
Tatata
Zasto to Dlugomir radi?
Dlugomir govori ono sto misli ili Dlugomir pali nas rusofile?
Raja je krenula da se pali i zari.
Raja je krenula da se pali i zari...
Antonije Pusic
Kakvi su stavovi druga Dlugomira po pitanju Izraela i ubijanja palestinske djece nisam upratio.
 
Neko postavi negativnu temu o Rusiji.
СНС и АВ су поставили негативну тему о Русији на њиховом електронском издању Блица. Ја само сенвичарима желим то да пренесем, да видим да ли су и они у главама преломили ту тему, као што су и њихови из Блица.

Ако заиста постоји неко сиромаштво у Русији, ваљда је логично да режим то игнорише и крије, а не да још објављује на првим странама. Ја се бринем за сендвичарско бирачко тело.
 
СНС и АВ су поставили негативну тему о Русији на њиховом електронском издању Блица. Ја само сенвичарима желим то да пренесем, да видим да ли су и они у главама преломили ту тему, као што су и њихови из Блица.

Ако заиста постоји неко сиромаштво у Русији, ваљда је логично да режим то игнорише и крије, а не да још објављује на првим странама. Ја се бринем за сендвичарско бирачко тело.
Zaboli me i za tebe i za Putina i za Vucica i Zelenskog i sendvicare i SNS i za drugosrbijance.
Volim Srbiju i Rusiju.Setaj.
 
Аха важи. Него, видим дуленце да сада своје одсуство блама да лажеш без пардона продајеш Српској напредној странци за коју отворено ботујеш. То ме радује, јер ако су напредњаци спали на твоје children-like лагарије, то је сигуран знак њиховог расула.
Мало си параноичан комшо.
 
"Несташица, бесконачни редови, као да смо СССР!"

- Као да смо се вратили у СССР, опет бесконачни редови, поскупљење, несташице! И то чега - јаја! - коментаришу иронично Руси ситуацију са енормним растом цена од више од 60 одсто и дефицитом кокошјих јаја у последњих скоро годину дана.

Како пишу многи независни руски портали, Руси када иду у госте више не носе традиционалну боцу вотке или чоколадну торту, него домаћинима поклањају - јаја! Несташица јаја стигла је због санкција наметнутих Русији након агресије на Украјину.

Увоз је више него преполовљен и цене су порасле што, кажу, није толики проблем као чињеница да их је јако тешко наћи у продавницама, а на пијацама су готово скупља од пилетине којој такође, тврде поједини слободнији медији у самој Русији, прети несташица.

Проблем вакцине и хране
Проблем су и невакцинисане кокошке, патке и гуске јер су вакцине увозне, а нема ни довољно хране за живину коју је Русија углавном увозила. Издато је одобрење за хитан увоз јаја из Турске и Азербејџана, али то ипак није било довољно да се покрије несташица.

Крајем године, руска Антикорупцијска и антимонополска канцеларија покренула је истрагу на живинарским фармама и међу произвођачима јаја и меса, као и трговцима на мало, како би открили да ли се праве залихе и да ли је несташица "морала бити баш таква", пише руско издање "Форбса". Потом је, наводи руски "Комерсант", чак и руски тужилац Игор Краснов наложио регионалним тужиоцима да спроведу инспекције у компанијама за производњу јаја и трговаца на мало.

Владимир Путин жели да створи дојам да ни санкције, ни рат у Украјини немају утицај на живот у Русији и да све протиче нормално и без проблема, али сада се због кокошијих јаја одједном заталасало. И Волстрит џурнал (WСЈ) наводи да је рат у Украјини ипак изобличио руску економију и да за то не треба гледати "даље од кутије јаја".

Прошлог месеца је шеф једне велике живинарске фарме, познат као "краљ јаја", преживео покушај атентата недуго након што су власти почеле да истражују његову фарму због високих цена, пише WСЈ. Наиме, западне санкције наштетиле су живинарској индустрији јер је главнина опреме за фарме долазила из Европе, тако да више нема резервних делова, као ни довољно стручњака за одржавање.

Осим тога, пише WСЈ, ослабљена рубља поскупила је увоз сточне хране и ветеринарских производа, а осећа се и недостатак радне снаге јер је добар део њих мобилизован у рату против Украјине.


Инфлација гризе
Економски аналитичари сматрају да је једна од последица несташице и кризе у живинарској индустрији директно повезана са санкцијама, ратом и практичким увођењем, односно преласком на ратну економију, преноси "Јутарњи лист". Уз то, влада је повећала плате, па Руси, као и у доба СССР-а, имају "вишак" новца, потрошња расте, али и инфлација која је на крају била око 7,5 одсто, што је за 50 одсто више него што је Народна банка планирала.

Како је проблем са јајима узнемирио Кремљ, најбоље сведочи и чињеница да се руски председник Владимир Путин јавно извинио за несташицу и окривио владу за "шок са јајима". Тако јаја можда постају синоним за тешкоће које у будућности очекују Русију.

- Влада изгледа као хрпа ватрогасаца који трче од једне мале ватре до друге са кантом, јер не могу да елиминишу темељни проблем инфлације - рекла је Александра Прокопенко, бивша службеница руске централне банке, која сада ради у Берлинском економском институту.


Наиме, пише WСЈ, док рат у Украјини улази у трећу годину, криза са јајима показује како се Русија бори да уравнотежи сукобљене економске императиве - финансирање рата, смиривање незадовољства народа и одржавање равнотеже економије и настоји да одржи стабилне цене.

- То је немогућа трилема - каже Прокопенко.

Према њој, постизање прва два циља захтева већу потрошњу, што доводи до високе инфлације, а што потом спречава постизање трећег циља. Тако WСЈ цитира Андреја, 33-годишњег софтверског инжењера који живи у Москви, за којег "афера са јајима" показује нефункционалност руске економије у овим условима.

- Руси ће још дуго из својих џепова плаћати последице изолације - рекао је он за WСЈ.

https://www.blic.rs/vesti/svet/puti...tvarnost-se-ogleda-u-kokosijim-jajima/csdex61

Да ли режим и СНСовци пре подне пљују Путина, а после подне га величају ? Како је могуће да СНС аналитичари једно причају на Хепију, а друго у Блицу ?
Да ли Вучић СНСовце полако прилагођава новим реалностима, западне пропаганде ?
Sta hoces reci,
Rusi nemaju jaja tj kokoske ?
 

Back
Top