Biti tovarni magarac do kraja ili?

biti tovarni magarac?

  • Da

    glasova: 5 18,5%
  • Ne

    glasova: 22 81,5%

  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
Hoces da kazes da narod nije kriv za ovo?
Крива је пре свега политичка елита.

Народ може бити само, мање или више - одговоран.

У оној мери колико реално може сваки појединац учинити за добробит свог народа и државе.
 
Milošević je vladao nekih 14 godina od toga poslednjih deset su najvažnije za sve ex-komunističke zemlje.Sve te zemlje,neke više neke manje uspešno su iskoristile to vreme za stvaranje države u savremenom smislu reči i približavanje zapadu dok je u Srbiji za to vreme učinjeno 0. Da je 90-te došlo do promene vlasti slične onima u Mađarskoj,Poljskoj ... ni pljačka i pustoš koju su napravili Milošević i Miloševićevi naslednici ne bi bili mogući.
Управо то. :ok:
 
Крива је пре свега политичка елита.

Народ може бити само, мање или више - одговоран.

У оној мери колико реално може сваки појединац учинити за добробит свог народа и државе.

Narod je mogao jedinstveno da deluje na bagru da radi za narodne interese.Zasto nije?
Krivica je vise nasa nego te "elite".Mi smo im dozvoljavali da nas zajebavaju ovoliko dugo!
Malo kao pojedinac....
 
Крива је пре свега политичка елита.

Народ може бити само, мање или више - одговоран.

У оној мери колико реално може сваки појединац учинити за добробит свог народа и државе.


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12995366&postcount=1

Милошевић је веровао да ће да их предрибла - грешка... а ови други су пажљиво одабрани споља... не може ту народ да има било каквог утицаја. Па да ли је вама јасно ДА МИ ДО ДАНАС НЕ ЗНАМО КО И КОЛИКО И КАКО ФИНАНСИРА СВЕ ПОЛИТИЧКЕ СТРАНКЕ ??? Па ***, то нигде не постоји - н и г д е !!!
 
Narod je mogao jedinstveno da deluje na bagru da radi za narodne interese.Zasto nije?
Krivica je vise nasa nego te "elite".Mi smo im dozvoljavali da nas zajebavaju ovoliko dugo!
Malo kao pojedinac....
Како је могао јединствено да делује? Реално?

Народ је "маса", која се, у највећем свом делу, обликује како одговара онима који имају моћ да на њега утичу, на разне начине.

Појединци који виде мало боље су реткост. Свуда, не само у Србији.
 
Nismo navikli na demokratiju ona se razvija u stranim zemljama godinama. Englezi imaju tri stranke i one se smenjuju. Socijalni konflik je u nekim zemljama manji. Englezi su eksploatisali zemlje godina i akumulirali bogadstvo.
Po menij je Srbin normalan samo kada ustane tada je normalan na podlogu i nikada vise nije normalan. Koliko ljudi je poletelo za onih 1000 evra pa gde su, ko nije u stranci ne moze da se zaposli.
Znam slucaj da su u jednoj novoj skoli radna mesta su podeljena po sledecem principu. Koliko imas procenata u opstinskoj skupstini toliko imas i mesta za tvoje clanove. Stranka ima 30% u skupstini sleduje joj 30% od radnih mesta u skoli i tako dalje. Sta biva ako se tako zaposli neki profesor matematike koji je los profesor ali zato clan stranke. On uci lose decu godinama i upropascava generacije dece koji ostaju uskracena za znanje. A medju njima je mozda bio i nov Nikola Tesla. Jel to normalno ja mislim da nije:rtfm:
 
:lol:Aj popij casu vode pa sedi i kucaj.
Pokusaj malo da pogledas iz druge perspektive ili argumentovano pobi ovo sto sam napisao!

a sta je to argumentovano sto si napisao?:dontunderstand:...da smo trebali ovu marvu da sklonimo odavno?(kamo srece da nikad nisu dosli...)to sam znao bez tebe...za Tomu sam glasao jos od prvih izbora sa Tadijom...i tad sam znao kakvo su zuti zlo kao sto sam znao i da zbog nenormalne pljuvacke kampanje protiv Tome(tada u radikalima) nece pobediti....u vreme najveceg pljuvanja Tome pred neke od izbora da je nesto ukrao ili ne znam sta,radio sam mu njegov licni auto star 10 godina...bas tipicno za lopova da ima takav auto....sto nemaju ni Ceda ni Tadija ni Mladja...vec oni voze samo nove...ali je uvek masinerija propagande dovoljno jaka....usput...nikad nisam bio ni u jednoj partiji....
 
Odakle da pocnem?:think:
Pa evo 10 godina nas jasu pozicionari,opozicionari,tajkuni,ambasadori i ostala bagra.
Samo u zadnjih mesec dana je bilo vesti od kojem bi normalnom coveku pozlilo.
Da se ovako nesto desava u susednim zemljama(pr Grcka) ovi gmazovi bi vec bili lincovani.
Ali ne....administracija se i dalje povecava,dok sve vise radnika popija otkaze.
Bagra zvana poslanici i dalje primaju plate preko 200000 hiljada dinara.
One alibabe od ministara imaju po 482 savetnika na koje se trosi i po 300000 evra godisnje!
Ako se ne varam opet smo se zaduzili kod MMF-a.
Sve vise afera sa prisustvom Jovanovica,Zivkovica i ostalih smradova u njima.
Broj nezaposlenih preko 1000000
Zele da smanje broj penzionera....itd
Jos samo nam nisu porez na vazduh uveli!
A sta je bese glavna briga?:think:
Seca platana,rezolucija o Srebrnici,i ostale "bitne" pizdarije.
I sad vi meni recite da je ovo normalno....kako vam se zeludac ne prevrne na ovo?
I jos nesto:Ako ce neko da ***** da su ovi manje zlo,nek popije pilulu ili neka napise argumentovan post zasto je to tako.
Posto predvidjam da ce Milosevic da bude kriv nekima,nek slobodno zaobidju temu jer je proslo 10 godina od njega!

I za kraj sta ciniti.Biti tovarni magarac do kraja ili?

Srbijom vlada sveopšta beda i osećanje apatije i beznađa. A, što je najgore, nepravda i nepravo postali su deo naše svakodnevice, nešto što se podrazumeva i na šta smo se navikli.Dok nam je zemlja pred potpunim kolapsom,mi smo našli toliko gluposti kojima posvećujemo pažnju da nemamo vremena za ključne stvari.Slepi smo kod očiju kad ne vidimo da nam se država bukvalno raspada.Skoro svaki deo Srbije je na neki način "sporan".A onaj koji nije,on je prazan tamo više ne živi niko.Postali smo najstariji narod,a ono mladih što je ostalo vaspitavamo u anti-srpskom duhu. I sad kad smo stvorili jednu bezličnu masu,sad svako može sa nama da radi šta hoće. Tragično
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12995366&postcount=1

Милошевић је веровао да ће да их предрибла - грешка... а ови други су пажљиво одабрани споља... не може ту народ да има било каквог утицаја. Па да ли је вама јасно ДА МИ ДО ДАНАС НЕ ЗНАМО КО И КОЛИКО И КАКО ФИНАНСИРА СВЕ ПОЛИТИЧКЕ СТРАНКЕ ??? Па ***, то нигде не постоји - н и г д е !!!
Ама, опет, изнова...

Милошевић је својом кратковидошћу и лошом политиком утро пут за све даље.

Ови после њега нису морали бити нешто посебно пажљиво одабирани.

Има таквих, неспособних, кратковидих, себичних и бахатих к'о блата.


Неке од њих, који су почели, макар и мало да одскачу и покушају ипак нешто урадити добро за Србију су, једноставно, елиминисали.
 
Ама, опет, изнова...

Милошевић је својом кратковидошћу и лошом политиком утро пут за све даље.

Ови после њега нису морали бити нешто посебно пажљиво одабирани.

Има таквих, неспособних, кратковидих, себичних и бахатих к'о блата.


Неке од њих, који су почели, макар и мало да одскачу и покушају ипак нешто урадити добро за Србију су, једноставно, елиминисали.

ajde analiziraj mi ove brojke u skladu sa tom tvojom teorijom:
-Srbija 2000te-SVE firme u njenom vlasnistvu,SVE kako tako rade u uslovima sankcija,bombardovanja i rata,spoljni dug-7 milijardi dolara
-Srbija 2009te-NIJEDNA firma nije u njenom vlasnistvu,NIJEDNA vise ne funkcionise,vecina radnika otpustena,imovina i masine fabrika rasprodate,ogromna nezaposlenost,prodati OSNOVNI resursi zemlje(voda,zemlja)spoljni dug 37 milijardi dolara...i jos nas zaduzuju!!!!!!


MOLIM TE,OBRAZLOZI TU SVOJU NEBULOZU O MILOSEVICEVOJ KRIVICI NA OVOM PRIMERU!!!znaci u vreme ratova i pritisaka zemlja kako tako funkcionise sa uglavno nasledjenim zaduzenjem iz ex.YU...posle dolaska demokratije zemlja se totalno raspala i pala u duznicko ropstvo...molim te...kojom logikom dolazis do takvih zakljucaka!!????:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
-Srbija 2000te-sve firme u vlasnistvu drzave,sve kako tako rade u uslovima sankcija,bombardovanja i rata,spoljni dug 7 milijardi dolara
-Srbija 2009te-sve fabrike rasprodate bud zasto(citaj privatizovane),radnici vecinom pootpustani a zatecena imovina firmi prodata,nista vise ne radi,prodati resursi zemlje koji se nikada ne prodaju nekome sa strane ako je drzava iole normalna-voda i zemlja,spoljni dug 37 milijardi dolara!!!!!i jos nas zaduzuju!!!


naravno da ce tvrditi da je Milosevic kriv...sto da ne tvrde kad ovde ima dovoljno idiota koji ce verovati u to...a mi ostali lepo govnjivu motku...pa kako su dosli-red je tako i da odu...

Drug moj pa skoro imenjace, i ti izgleda pomalo naginjes onim nenormalnim ili da budem blazi malo manje normalnim.
O kakvoj to govnjivoj motki pricas. Pa uvreda je za svako ***** da se nekim nesrecnim slucajem nadje na glavi nekog naseg vlastodrsca, pa makar i pomocu posrednika - motke.
Treba uzeti neke druge sprave i naprave pa sa distance po vlastodrscima, da ne prljamo ruke i ne vredjamo govna.
Samo kako stvari stoje slabo da ce od toga sta biti.
Izgleda da je Punisa Racic zaista bio jedan i jedini.
 
ajde analiziraj mi ove brojke u skladu sa tom tvojom teorijom:
-Srbija 2000te-SVE firme u njenom vlasnistvu,SVE kako tako rade u uslovima sankcija,bombardovanja i rata,spoljni dug-7 milijardi dolara
-Srbija 2009te-NIJEDNA firma nije u njenom vlasnistvu,NIJEDNA vise ne funkcionise,vecina radnika otpustena,imovina i masine fabrika rasprodate,ogromna nezaposlenost,prodati OSNOVNI resursi zemlje(voda,zemlja)spoljni dug 37 milijardi dolara...i jos nas zaduzuju!!!!!!


MOLIM TE,OBRAZLOZI TU SVOJU NEBULOZU O MILOSEVICEVOJ KRIVICI NA OVOM PRIMERU!!!znaci u vreme ratova i pritisaka zemlja kako tako funkcionise sa uglavno nasledjenim zaduzenjem iz ex.YU...posle dolaska demokratije zemlja se totalno raspala i pala u duznicko ropstvo...molim te...kojom logikom dolazis do takvih zakljucaka!!????:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
Шта ту има да се посебно образлаже?

Довољно је само мало боље мућнути главом, па схватити све узрочно-последичне везе... :roll:

Можда ти ово лупање у зид нешто помогне... :think:

Али, не, некима стварно не вреди, за њих ће Милошевић увек бити и остати српски херој и генијални вођа... :roll:

Кратко памћење је општељудска особина.

Али, код Срба, некако баш симптоматично честа појава... :mrgreen:
 
Шта ту има да се посебно образлаже?

Довољно је само мало боље мућнути главом, па схватити све узрочно-последичне везе... :roll:

Можда ти ово лупање у зид нешто помогне... :think:

Али, не, некима стварно не вреди, за њих ће Милошевић увек бити и остати српски херој и генијални вођа... :roll:

Кратко памћење је општељудска особина.

Али, код Срба, некако баш симптоматично честа појава... :mrgreen:

nemoj da pricas prazne price nego odgovori ako imas odgovor...a ja sam,pametnice,takodje bio idiot koji je izasao tog hebenog 5 oktobra...ali sam posle shvatio da sam bio idiot...za razliku od mnogih ovde..
 
Срби су ти народ који уме мЛого да трпи и да истрпи, то је тренутно највећи проблем западне багре јер они уопште чудом не могу да се начуде ЗАШТО СЕ СРБИ НЕ ДИЖУ ВЕЋ НА ОРУЖЈЕ... а све су тако лепо смислили и скоцкали како да добију ПОВОД ЦРНО НА БЕЛО ДА НАТО ДЕФИНИТИВНО УЛЕТИ И У ЦЕНТРАЛНУ СРБИЈУ И ОКУПИРА ЈЕ - то је још остао део неоствареног а врло прецизно давно испланираног тајминга...

Они који управљају нашим марионетама потпуно јасно и недвосмислено их воде у то да се овде направе нереди и грађански сукоби да не кажем рат...

Проблем је у томе што се нови СНС у међувремену продао и што ми никаквом тзв."променом власти" не можемо издејствовати ни трунку бољег стања или положаја.
eremita, slabo si u toku sa tim stvarima i sa razmisljanjima onih u kriznoj grupi. Taj scenario je bio predvidjen i razmatran jos 1999, ali su scenaristi procenili da bi NATO imao u najboljem slucaju 25000 I slovima dvadesetpet hiljada mrvih vojnika, a u najgorem slucaju i svih 250000 i slivima dvestapedeset hiljada mrtvih, pa ih prosla volja za okupacijom.
Zato su nas onako sistematski bombardovali, pa kad ni to nije dalo zeljene rezultate zapretili upotrebom neutronske bombe.
I dobili sta su dobili.
 
Odakle da pocnem?:think:
Pa evo 10 godina nas jasu pozicionari,opozicionari,tajkuni,ambasadori i ostala bagra.
Samo u zadnjih mesec dana je bilo vesti od kojem bi normalnom coveku pozlilo.
Da se ovako nesto desava u susednim zemljama(pr Grcka) ovi bi vec bili lincovani.
Ali ne....administracija se i dalje povecava,dok sve vise radnika popija otkaze.
Bagra zvana poslanici i dalje primaju plate preko 200000 hiljada dinara.
One alibabe od ministara imaju po 482 savetnika na koje se trosi i po 300000 evra godisnje!
Ako se ne varam opet smo se zaduzili kod MMF-a.
Sve vise afera sa prisustvom Jovanovica,Zivkovica i ostalih smradova u njima.
Broj nezaposlenih preko 1000000
Zele da smanje broj penzionera....itd
Jos samo nam nisu porez na vazduh uveli!
A sta je bese glavna briga?:think:
Seca platana,rezolucija o Srebrnici,i ostale "bitne" stvari.
I sad vi meni recite da je ovo normalno....kako vam se zeludac ne prevrne na ovo?
I jos nesto:Ako ce neko da ***** da su ovi manje zlo,nek popije pilulu ili neka napise argumentovan post zasto je to tako.
Posto predvidjam da ce Milosevic da bude kriv nekima,nek slobodno zaobidju temu jer je proslo 10 godina od njega!

I za kraj sta ciniti.Biti tovarni magarac do kraja ili?

Nismo normalni,da jesmo ne bismo dozvolili da nas svi ponizavaju.
 
eremita, slabo si u toku sa tim stvarima i sa razmisljanjima onih u kriznoj grupi. Taj scenario je bio predvidjen i razmatran jos 1999, ali su scenaristi procenili da bi NATO imao u najboljem slucaju 25000 I slovima dvadesetpet hiljada mrvih vojnika, a u najgorem slucaju i svih 250000 i slivima dvestapedeset hiljada mrtvih, pa ih prosla volja za okupacijom.
Zato su nas onako sistematski bombardovali, pa kad ni to nije dalo zeljene rezultate zapretili upotrebom neutronske bombe.
I dobili sta su dobili.

Pa iskreno... mozda bi i bilo bolje da nas neko okupira i exploatise jer smo do sada nebrojeno puta pokazali da ne znamo krsteno da vladamo ovom zemljom... Sto puta sam pozeleo da mi dodju neki nemci i da naprave sve drzavne institucije, iskorene ili bar suzbiju opstu korupciju i sistem zasnovan na ortacko-jaransko-stranackim vezama...

Skoro slusam majku jednog naseg drzavnog sekretara (G17+, a odakle drugo) koja kaze: "Moj Slavisa ne razlikuje fudbalsku i kosarkasku loptu... a eno ga zamenik ministra...", zeleci da naglasi koliko je mladi junosha sposoban da je i pored sportsko-mentalnog hendikepa uspeo da "zasluzi" tako visoku funkciju...

Sto je najgore... svi sve znamo i CUTIMO... e to nas najvise j.ebe :ovca:
 
nemoj da pricas prazne price nego odgovori ako imas odgovor...a ja sam,pametnice,takodje bio idiot koji je izasao tog hebenog 5 oktobra...ali sam posle shvatio da sam bio idiot...za razliku od mnogih ovde..
За оног ко стварно размишља то нису празне приче.

5. октобар је такође само једна од епизода.

Требало је бити упућен од самог почетка, и доласка Милошевића на власт, па надаље.
 
За оног ко стварно размишља то нису празне приче.

5. октобар је такође само једна од епизода.

Требало је бити упућен од самог почетка, и доласка Милошевића на власт, па надаље.

aman,ne pricaj mi prazne filozofije...dao sam ti brojke a ti mi odgovori kako ih uklapas u to sto pricas...ako imas odgovor reci,ako ces i dalje da pricas prazne price, ja odustajem od daljeg razgovora...:bye:
 
aman,ne pricaj mi prazne filozofije...dao sam ti brojke a ti mi odgovori kako ih uklapas u to sto pricas...ako imas odgovor reci,ako ces i dalje da pricas prazne price, ja odustajem od daljeg razgovora...:bye:
Какве бројке?
А, већ рекох, "празне приче" то могу бити само некоме ко не жели да се истински удуби у ствари.
 
eremita, slabo si u toku sa tim stvarima i sa razmisljanjima onih u kriznoj grupi. Taj scenario je bio predvidjen i razmatran jos 1999, ali su scenaristi procenili da bi NATO imao u najboljem slucaju 25000 I slovima dvadesetpet hiljada mrvih vojnika, a u najgorem slucaju i svih 250000 i slivima dvestapedeset hiljada mrtvih, pa ih prosla volja za okupacijom.
Zato su nas onako sistematski bombardovali, pa kad ni to nije dalo zeljene rezultate zapretili upotrebom neutronske bombe.
I dobili sta su dobili.

Али ти не разумеш да је Вук Драшковић(када ме био Министар за спољне послове) у међувремену ПОТПИСАО МИМО ВЛАДЕ да НАТО може доћи у Србију када хоће, како хоће и колико хоће, да џабе може употребљавати све од аутопутева до аеродрома а да њихови војници овде ником не одговарају ни за шта. ТО ЈЕ ПОТПИСАО ВУК ДРАШКОВИЋ И ЗАТО ЕНО ГА СВАКЕ ГОДИНЕ НА "МОЛИТВЕНОМ ДОРУЧКУ" ...:cool:
 
Али ти не разумеш да је Вук Драшковић(када ме био Министар за спољне послове) у међувремену ПОТПИСАО МИМО ВЛАДЕ да НАТО може доћи у Србију када хоће, како хоће и колико хоће, да џабе може употребљавати све од аутопутева до аеродрома а да њихови војници овде ником не одговарају ни за шта. ТО ЈЕ ПОТПИСАО ВУК ДРАШКОВИЋ И ЗАТО ЕНО ГА СВАКЕ ГОДИНЕ НА "МОЛИТВЕНОМ ДОРУЧКУ" ...:cool:

On je stvarno bio "car" kad je bio na polozaju MSP... Ne znam za tu pricu, odnosno nisam siguran, ali znam da nas je uvalio sa pricom da Srbija, odnosno srpske sluzbe cuvaju Ratka Mladica, odnosno da se on nalazi na teritoriji Srbije...

Dan danas trpimo posledice zbog toga... Jer ako ovlasceni ministar nesto izjavi to se ne uzima za misljenje srpskog pisca iz Nevesinja, vec za stav drzave koji se ne dovodi u pitanje...

Taj primer se izucava na mnogim diplomatskim skolama u svetu kako "nikako ne davati licna misljenja u cipelama ovlascenog diplomate"...


Jednom recju CAR :ovca:
 
Poslednja izmena:
:rotf:E o ovome ja pricam...treba druga banda da nas vodi da bi smo uradili nesto dobro za sebe!
Znaci....:roll:

А шта би ти? Анархију???

Мислиш да треба народ да изађе на улице, скине ову владу и онда шта? Сви заједно, колико нас има, да заседнемо у фотеље? Или да нема никога у фотељама?
 

Back
Top