Biti ormaruša

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.235
Biti u ormaru, biti ormaruša je sindrom vezan prvenstveno za LGB populaciju i podrazumeva skrivanje svoje seksualne orijentacije od drugih.
Takvi će muškarci i žene uredno biti u braku sa osobom suprotnog pola, a praktikovati ili maštati da budu u seksualnoj ili emotivnoj vezi sa osobom istog pola.
Šta mislimo o bivanju ormarušom u 21. veku?
I da li ste vi u ormaru za neke druge stvari, ne mora da bude seksualna orijentacija u pitanju? Dakle, šta skrivate? 😎
 
Biti u ormaru, biti ormaruša je sindrom vezan prvenstveno za LGB populaciju i podrazumeva skrivanje svoje seksualne orijentacije od drugih.
Takvi će muškarci i žene uredno biti u braku sa osobom suprotnog pola, a praktikovati ili maštati da budu u seksualnoj ili emotivnoj vezi sa osobom istog pola.
Šta mislimo o bivanju ormarušom u 21. veku?
I da li ste vi u ormaru za neke druge stvari, ne mora da bude seksualna orijentacija u pitanju? Dakle, šta skrivate? 😎

Мислио сам да је ормаруша риба која има превише ствари у орману.
 
skrivamo uglavnom slabosti
ja recimo da sam upadljivo glup.
skrivam se iza humora koji je na nivou II osnovne skole
kada su i poceli moji strahovi da kisa me istopi ili vetar odnese u OZ

mozda je sve posledica toga sto mi je majka na samrti priznala da je
bila grupi Stonsima i da je koristila neke cudne tekucine u sluzbi
poboljsanja svesti na turnejama ... ne znam eto nisam pametan
ali nesto skrivam ocito
 
malo je previse ocekivati da Ti neko nesto "iz ormara" otkrije na ovakvoj temi zar ne?

i uvredila si svoj red lgbT znaci njih si zaboravila nemerno ili namerno kako god i oni su ljudi.
 
Poslednja izmena:
To što LGB osobe moraju biti u ormaru je samo sramota nas van ormara i dokaz koliko ne prihvatamo neke stvari oko nas. :) To mislim o bivanju u 21. veku :)
Da, mnogi i dalje imaju problem prihvatanja, ali je ipak vise slobode danas nego pre npr 30 godina. Ali biti ormarusa je redje problem sa okolinom, a vise problem sa samim sobom. Tj, nece ti niko pomoci ako ne skupis hrabrost da sam/a sebi priznas ko si i sta si.

...сам је ископао своју рупицу, није молио да се попне на исту.
Unlike you ?
 
drugar koji je gej je znao oduvek za sebe sta je.
nije isao okolo i puvao se.
priznao mami i tati i dobio NAJVECU PODRSKU koju moze da dobije.
njihovo je dete i nisu ga "sta ce svet da kaze" odbacili sta vise.

E tu je problem pretpostavljam kod "ormarusa" . Svako od nas je vrlo svestan sebe u nekom momentu ali strah
od reakcije najblizih (pa i okoline) je to nesto sto paralise coveka da se "autuje"
 
Samo što taj strah najčešće nije imaginaran nego sasvim opravdan i realan.

Primeri kao tvoj su kod nas mnogo više izuzetak nego pravilo.
Na stranu to, jasno je da ljudi ne ostaju u ormaru zato sto nikada nije postajao razlog za strah. Ali sklapati hetero brak, unistavati nekoj drugoj osobi zivot zato sto ne smes da se izboris sa cinjenicom ko si? Meni je to dno.
 
Све зависи ко ти је у окружењу.
Ја својим друговима ништа не замерам, какви су да су...
Осим, не дај Боже, да пребију жену или дете, и сличне гадости...
али то се подразумева...
Никада никога нисам питао да ли је ЛГБТ, иде ли у цркву, плаши ли се мрака...
Све је то приватност, и ако желе да кажу, могу.
Али има много оних који једва чекају да се ругају било коме и било чему...
Е, такве треба избегавати...
А у ормару увек има места за неке ствари које ни најближи не треба да знају...
 
Biti u ormaru, biti ormaruša je sindrom vezan prvenstveno za LGB populaciju i podrazumeva skrivanje svoje seksualne orijentacije od drugih.
Takvi će muškarci i žene uredno biti u braku sa osobom suprotnog pola, a praktikovati ili maštati da budu u seksualnoj ili emotivnoj vezi sa osobom istog pola.
Šta mislimo o bivanju ormarušom u 21. veku?
I da li ste vi u ormaru za neke druge stvari, ne mora da bude seksualna orijentacija u pitanju? Dakle, šta skrivate? 😎
To se zove koliko sam upućen Bi orijentacija.

Šta krijem? Hm... Pa uglavnom nista. To sam - sto sam. Ako ti se svidja uzmi, ako neces ostavi (me). Navikao sam.

Sta bih krio? Zenu i decu nemam, nemam ni ljubavnicu, ni vanbračnu decu. Ne kazem da pijem i duvanim kad to ne radim. Kola ne vozim, kucu na moru nemam, pa da lazem u vezi toga.

Ovaj izraz za ormar za nas strejt je kostur u ormaru.
 
Samo što taj strah najčešće nije imaginaran nego sasvim opravdan i realan.

Primeri kao tvoj su kod nas mnogo više izuzetak nego pravilo.

nazalost da se vecina roditelja i dalje prema deci ophodi
"sta ce svet da kaze" i ono njaodvratinije "vidi kako to Perica radi, bolje od tebe ti ne znas nista"
...neki roditelji nisu jednostavno roditelji :(
 
Nenormalnu sam količinu stvari sakrio, uvek smatrao da imam pravo na separatan, privatan život. Ne mora svet baš sve da zna... gde sam sve bio i gde se i sa kim zavlačio i u čemu sve učestvovao. Normalno ja sam banana za neke još jače i aktivnije i srećnije ljude ali imam svojih tajni i oštrih vrhova što bi reko Čester iz LP. Forum je drugo jer tu i možeš da se otvoriš (donekle), za to i služi, na fejsu i drugde su svi u pozi da ispadnu ovakvi ili onakvi.

Neke stvari tipa bolesti i slično ne treba kriti ni izigravati normalnost dok čovek pati, jer ga onda mere po starim kriterijumima ko i sve ljude, ali ove stvari oko privatnosti treba ormarisati kako kaže naslov teme, i uvek gledati da se krećeš svojih putem pa gde te odvede-odvede. Šta je inače poenta, živeti po planu nekih tamo što su u jazu sa tobom.

Što se tiče braće pedera i lezbejki to zavisi od sredine, u BG-u može da prodje ali ako je provincija tu čovek može da nastrada doslovno. Znači striktno oprez. Msm i ovde može da nastrada ali ima bar neku širinu, velegrad, opcije, više mišljenja, razni ljudi itd.

Najgore je ono kad roditelji misle da im se sve mora govoriti, a ne kapiraju o kakvom jazu se radi, da treba da budu podrška samo, ali da se generacije smenjuju neprekidno.

 

Back
Top